forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 117

Ernie Pike
Senior Member

Croatia
1588 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 14/11/2019 :  16:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by izivko

Čitao sam mnoga Trondheimova djela, evo sad i Azhama, radi se o izuzetnom umjetniku, rekao bih jedinstvenom u svom zanimanju, velikom radniku, nijedan žanr mu nije stran, duhovit je, dobar pripovjedač, maštovit, originalan - da skratim čovjek je genijalan.

potpisujem kao i Pejota,a bogami i ti da si nam živ i zdrav,i da redovno pišeš osvrte te nam ukazuješ na neke lepe stvari koje kod nas još nisu izdate.

U potpunosti se slažem. I za Trondheima i iza Izivka.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
13313 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/11/2019 :  15:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
a ti Erni,jesi li obavio sa Bernardom razgovor oko probelam sa Tangijem?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
13313 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/11/2019 :  17:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

E. K. Sigar: POPAJ, nedeljne epizode 1930 - 1932. (Komiko)

"Toj sam štoj sam,
i taki sam ti skroz!"

Sa izvesnom dozom skepse sam dočekao nedeljne table Popaja (kao i svi moji pajtaši koji uzimaju ovog junaka),plašeći se kakav će biti prelazak sa dužih epizoda na geg-table.
Srećom,bojazan je bila bespotrebna,i ovaj Ppaj je pun pogodak kao i prethodna dva.

Jeste u pitanju forma geg tabli,ali u dosta slučaja one su povezane (u nastavcima),a i tamo gde nema jasne poveznice,može se reći da se mogu sagledati kao segmenti jedne dugačke storije.

Ovaj kolorni Popaj (koji bajdvej prelepo izgleda u restauriranom koloru) ima akcenat na fajt.Na većini tabli se priča vrti oko tabanja.Uglavnom su to bosk mečevi,gde izvesni bogataš Kilf želi da uništi našeg mornara),ili tuče u Krivokućinoj kafani,ili zbog Olive...
Iz početka,činilo mi se da to nije nivo priča iz crno belih albuma (#1 i #2),ali kako je knjiga odmicala,sve sam više uživao u njoj.Sistem mi je bio desetak tabli svako veče,a mogu reći da je sam strip itekako isplativ,jer ima tu materijala za poduže čitanje.
Pera Ždera je u ovim nedeljnim tablama dobio zapaženiju ulogu.
Ilija Čanak za Popaja je isto što je Nenad Briksi za Alan Forda;bez imalo preterivanja.
Sad kad saberem sve nekadašnje utiske,ovo mi je najbolji geg strip kojeg sam čitao (bolji i od Gaše,Kalvina i Hobsa...)

ocena petica k'o suza,i preporuka k'o kuća,ako niste čitali ranije ovo remek delo devete umetnosti.A ako jeste i nije vam se svidelo,jednostavno nemate ukusa.
izdanje - bombonica.,u svakom pogledu!

edit:ovde po prvi put imamo fazon sa spanaćem - kad ga pojede,Popaj dobija još veću snagu.

Edited by - anto on 16/11/2019 22:07:05
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
3496 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 15/11/2019 :  17:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Batman: Damned
Ajme kakvo pretenciozno govno. Mislim na priču, naravno, crtež je maestralan.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member

Colombia
40059 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/11/2019 :  17:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Mister No- Kalifornija. Odličan strip.

La libertad sublime derrama las auroras de su invencible luz. La humanidad entera,que entre cadenas gime,comprende las palabras del que murió en la cruz

https://www.zuana.com/

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member

Germany
8065 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/11/2019 :  20:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Peyo

@izivko,

Lijep prikaz, dijalozi u stripu bude zanimanje i dižu očekivanja.

Hvala ti što si nas dodatno napalio na Ralpha Azhama.

Sada možemo reći:

Svi smo mi anto!

Popit ćemo onu Čačanku jednom zgodom ako treba i u Čačku.

popićemo je obavezno jednom!
Čačak,Zagreb,Hercegovina (ne znam odakle je izivko)...

Slijede dva iznenađenja, po tvom ukusu i na tvoju preporuku.

Samo nakon tekme a dobro sam cugno. "Istovaram" pelet od 11-16.00.

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
13313 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/11/2019 :  22:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ajde baš da vidim kakva su to iznenađenja :)

Go to Top of Page
Page: of 117 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000