forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker - Darkwood
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

swamp thing
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
3269 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 26/11/2018 :  11:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Očito može, posebno jer je kraj "Naroda ljudi" / "Eskimke Enje" uvod u "Baladu"... moj komentar na tu epizodu:

Narod ljudi (br.11)
(P: 7, S: 8, C: 7, N: 7)

Bez sumnje najbolja epizoda eskimske trilogije iako u njoj nema neke prave radnje koja ju obilježava od početka do kraja ali Berardi nam kroz odvojene scene u različitim godišnjim periodima uspješno predstavlja život na Aljasci te kulturu i običaje Eskima. Dosad nije viđena a mislim da i neće biti epizode s ovolikom količinom humora iako ima i tužnih scena poput smrti Arnika tijekom lova na morževe, rastanka Kena i Nanuka i Enjinog plača zbog smrti majke. Međutim u pamćenju će najviše ostati Jolina stidljivost da pita Enjinu majku da ju uzme sa sobom pa zatim, kad mu je već postala žena, njegova ljutnja i uvrijeđenost jer ju Ken nije "probao", Nanukova priča o praznovjerju naroda jer mu sunarodnjaci umjesto u Velikog crnog gavrana vjeruju u Duha mjeseca itd.

Kraj mi je prilično glup ali recimo da jedan dio te gluposti mogu razumijeti. Prvi dio ne mogu nikako: mislim, Jola se zbog pištolja totalno raspametio i bio spreman odreći i žene i sanjki a ona mu to poslije oprašta. Ipak, očito Berardi nije znao kako uspješnije/logičnije tu izazvati neki Kenov prijestup jer sam prelistao malo stranice iduće epizode i zaključio da je taj prijestup morao postojati da bi se otvorila mogućnost stvaranja te opjevane "Balade o Pat O'Shane" pa ću mu prilično progledati kroz prste.

Ma mislio sam prva priča o Pet o Šejn
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member

3728 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 26/11/2018 :  11:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Očito može, posebno jer je kraj "Naroda ljudi" / "Eskimke Enje" uvod u "Baladu"... moj komentar na tu epizodu:

Narod ljudi (br.11)
(P: 7, S: 8, C: 7, N: 7)

Bez sumnje najbolja epizoda eskimske trilogije iako u njoj nema neke prave radnje koja ju obilježava od početka do kraja ali Berardi nam kroz odvojene scene u različitim godišnjim periodima uspješno predstavlja život na Aljasci te kulturu i običaje Eskima. Dosad nije viđena a mislim da i neće biti epizode s ovolikom količinom humora iako ima i tužnih scena poput smrti Arnika tijekom lova na morževe, rastanka Kena i Nanuka i Enjinog plača zbog smrti majke. Međutim u pamćenju će najviše ostati Jolina stidljivost da pita Enjinu majku da ju uzme sa sobom pa zatim, kad mu je već postala žena, njegova ljutnja i uvrijeđenost jer ju Ken nije "probao", Nanukova priča o praznovjerju naroda jer mu sunarodnjaci umjesto u Velikog crnog gavrana vjeruju u Duha mjeseca itd.

Kraj mi je prilično glup ali recimo da jedan dio te gluposti mogu razumijeti. Prvi dio ne mogu nikako: mislim, Jola se zbog pištolja totalno raspametio i bio spreman odreći i žene i sanjki a ona mu to poslije oprašta. Ipak, očito Berardi nije znao kako uspješnije/logičnije tu izazvati neki Kenov prijestup jer sam prelistao malo stranice iduće epizode i zaključio da je taj prijestup morao postojati da bi se otvorila mogućnost stvaranja te opjevane "Balade o Pat O'Shane" pa ću mu prilično progledati kroz prste.

Ma mislio sam prva priča o Pet o Šejn

Znam, pa upravo to i kažem... čak ju je preporučljivo što prije čitati jer je dobila svoj uvod krajem "Naroda ljudi" a ne čekati da se kompletira kako sam mislio.

Možete vi imati sve novine i radijske postaje ali necete ovladati našim srcima.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
3269 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 26/11/2018 :  15:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Onda sve jasno :)
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member

Serbia
5168 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 29/11/2018 :  12:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Uskoro stize sedma knjiga.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member

Serbia
411 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 19/12/2018 :  15:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
Sta znaci uskoro? Da se radujemo ili jos ne? :)
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1879 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/12/2018 :  16:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Trebala je već da izaðe iz štamparije.

edit: izašlo.

Edited by - goksi on 20/12/2018 21:43:20
Go to Top of Page

morski
Senior Member

1851 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 21/12/2018 :  09:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote

Ken Parker 07

Tvrdi: 1,690.00 RSD
Meki: 1,290.00 RSD

Ken Parker i Pat O’Šejn zajedno jašu u Severnu Dakotu, u potrazi za njenom majkom.

Br. strana: 212
Boja: Crno-belo (plus kolorne naslovnice)
Uvez: meki i tvrdi
Format: 170 x 260 mm

Zavirite između korica:

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000