forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Aukcije i uvođenje Eura u HR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

petarStripovi10
Average Member

Croatia
764 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 11/01/2023 : 20:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ministarbubuleeja

https://www.stripovi.com/aukcije/marti-misterija-lms-90-lov-na-vesticu-dnevnik/20135444/

To je pravi primjerak. Kako bi se reklo samo za čitati.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member

Colombia
45233 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/01/2023 : 20:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Idealno za potpalu

Kupovao je bizarna sranja.
Go to Top of Page

giant
Average Member

Slovenia
793 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 14/01/2023 : 13:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

quote:
Originally posted by ministarbubuleeja

https://www.stripovi.com/aukcije/marti-misterija-lms-90-lov-na-vesticu-dnevnik/20135444/

To je pravi primjerak. Kako bi se reklo samo za čitati.

Veteran mnogih čitanja. Ovakav "šmek onih vremena" glanceri nemaju.
Go to Top of Page

karuro
Starting Member

93 Posts

Member since 29/06/2019

Posted - 16/01/2023 : 14:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send karuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by karuro

quote:
Originally posted by Markos

Minimalna početna cijena je 1 euro, minimalan bid je 1 euro. Bio sam razmišljao da smanjim taj korak na 0,5 eura, ali nije mi se dalo komplicirati. To će najviše utjecati na cijenu jako jeftinih stripova, gdje je 1 Euro preveliki skok za realnu vrijednost stripa, ali kad sam išao analizirati aukcije koje su završile s cijenom stripa ispod 15 kuna, tj. dva eura, većina tih aukcija ima samo jednu ponudu, tako da tamo ionako nema baš puno nadbidavanja. Dakle, ti će se jeftini stripovi ili prodati po početnoj cijeni ili neće i to je to.

Cijene promotivnih opcija su istaknute kod postavljanja novih aukcija:

STAVI U VITRINU Cijena: 0,7 € + PDV
PODEBLJAJ NASLOV Cijena: 0,2 € + PDV
PRIKAŽI U DRUGOJ BOJI Cijena: 0,3 € + PDV

Podrzavam. Posebno za ove koji su šnitali po dve kune zadnju minutu prije isteka aukcije. Sada je 1 euro, pa šnitaj stari moj. U svakom slucaju +1 od mene.

sad je svaki klik u zadnjim sekundama po 2 eura, tako da će tu biti lakše prebidati nekoga, ali i nekome nabiti cijenu 7,5 puta više nego prije uvođenja eura
ok, markosu je problem prebaciti korak na 0,2 eura, pa će se ljudi prilagoditi i mijenjati taktiku na vrijednim aukcijama
za jeftine će više manje ostati kao i prije
ne sjećam se da me ikad itko prebidao na nekom stripu od 10-15 kn - npr neki ludens ili stripoteka

E pa u tome i je kec. Sada ce biti veca vjerojatnost da prebida i morati ce kupiti, a ne stampanje po 2 kn. Ti koji stampaju ionako ne misle kupiti ako nije povoljno, pa tako udaraju po malo u nadi da ce postici ne znam sta. Takvi ce odustati jer im je sada 1 euro previse da snitaju po malo jer 7.5kn nije vise "po malo" . Onaj tko hoce kupiti lupi cifru na pocetku ili u zandjim sekundama i to je to.
Go to Top of Page

JORGE
Junior Member

Croatia
481 Posts

Member since 21/04/2004

Posted - 21/01/2023 : 20:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Send JORGE a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi zanimljivo vidjeti glasanje korisnika na navedenu temu "minimalni bid na aukcijama, 1 euro ili manje" (korisnici= oni koji kupuju i prodaju).
Naravno to ne obvezuje nikoga na primjenu rezultata, Marko se već izjasnio zašto ne želi manji korak od eura.

Problem je što ne postoje baš prave "alternative" ovoj stranici i aukcijama. Tj nema prave "konkurencije na tržištu" ovim aukcijama.
Da je tu situacija drugačija, bilo bi možda ipak više fleksibilnosti za te niže bid korake (zahtjeve).

U neku ruku djelomično mi se čini da ovo više pogoduje prodavateljima (veći korak-veća zarada), i ok sve legitimno.
A kada gledamo sa strane kupca stvar se mjenja, veći korak -veći trošak.
Veći problem mi se čini onda da se javlja kada korisnik kupac na primjer ima kupovinu više komada (10-20) stripova odjednom, onda mu je korak od 1 eura na dosta stripova u biti poprilično velik.

Najveće je pitanje u nekom narednom periodu kako će se ovaj korak od 1 eur odraziti na aukcije, tj dali će se desiti porast ili pad prodaje stripova, kao i dali će se osjećati "preplačenost" ili "potplačenost" stripova na aukcijama.

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member

Croatia
22767 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/01/2023 : 20:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Barem će sad bit manje onih sta su samo klikali a nikad ne osvoje ništa😇

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member

10370 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/01/2023 : 22:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Malo ce biti onih prodavaca kad dodju do kraja aukcije, kad vide stanje da ce pasti kao Delboy i Rodney u nesvijest zbog tajmera za kuhanja jaja. 😁

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000