forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martin Mystère
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 120

Dwayne_Looney
Advanced Member

3135 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 14/07/2018 :  15:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Danas ponovno pročitao, bolje shvatio (bar tako mislim) i ispravio ocjene i komentar na epizodu:

Vrijeme nula (LIB 29)
P: 9, S: 7, C: 8, N: 8

Vrhunska tema kao što je fenomen samozapaljenja teško da može dati lošu epizodu ali ipak mislim da je Castelli pred kraj, koji je mogao biti sporiji, samom radnjom napravio pokoju grešku nauštrb ranijih objašnjenja.
Meni se čini da je ipak greška što serum, kako se ispostavilo na Martyjevom primjeru, može djelovati bilo gdje, a ne samo u onoj bazi koju je Jynx izgradio vodeći računa o efektima seruma, pa imamo onaj dio gdje za Martyja metak ide vrlo sporo pa ga s lakoćom izbjegava dok, pak, Jynxove riječi čuje bez ikakvog otezanja. Nekako je sve bilo vezano za sami kompleks koji ima neke specijalne efekte a ovako ispada da si svatko serum može kupiti i konzumirati u vlastitoj kući. Tako da smatram da se Castelli u završnici spetljao.
Mister Jynx mi je daleko najbolji negativac u serijalu a drugi susret s Martyjem u epizodi "Dani more" dao je jednu od, za mene, top 10 epizoda serijala.
Crtež solidan, manje bitan, a naslovnica je mogla bez ovog Martyjevog pištolja.

Kad tvoj brod pocne puštati korijene u nepokretnosti luke, otisni na pucinu.

Edited by - Dwayne_Looney on 14/07/2018 15:29:24
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik

Croatia
788 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 14/07/2018 :  17:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
#144 - Zaboravljena knjižnica
Dobra ideja, ali užasno loša izveda. Ocijene više zbog par zanimljivih detalja i situacija u prvoj polovici priče. Crtež (očekivao sam da će Siniscalchi biti lošiji) i naslovnica podižu ocijene, srećom ne previše.
4/10

#145 - Krilati osvetnici
Slično kao i kod prošle priče, zanimljiva ideja i tema na koju se priča oslanja, ali je izvednja krajnje šablonska. Osobno mi je dio o keltskoj mitologiji i Lugu bio najzanimljiviji dio priče, no ostalo je... ne pretjerano pamtljivo. Čak i nije loše koliko je bezidejno i ziheraški odrađeno u stilu ranijih, već sto puta viđenih priča i rješenja.
6/10
Go to Top of Page

Spock
Senior Member

Croatia
1057 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/07/2018 :  01:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote

Al. 1990: Novi stan ili kako je Donald Trump spasio Zemlju, 80 str.

Scenarij: Alfredo Castelli
Crtež: Giovanni Crivello
Naslovnica: Giancarlo Alessandrini

Izmišljena priča izvan kontinuiteta, kao Zona X. Kao što i sam naslov sugerira, ovo je jedna neobavezna, humoristična pričica. Davno sam je prvi put čitao, a sjećao sam se skoro svega prije drugog čitanja. To je jako pozitivna činjenica kada se priča o nekoj epizodi. Većinom se nakon par mjeseci ne mogu sjetiti priče uopće. To je i jedan od razloga što pišem ove komentare - da se lakše prisjetim. Ovdje nema tog problema, jer je priča originalna. Detalj kojeg sam zaboravio je da se pojavljuje Donald Trump i spašava Zemlju. Nisu tada ni sanjali da bi mogao postati predsjednik SAD-a.
Crivello pokušava oponašati Alessandrinija, ali ne ide mu baš. Sreća pa u Martiju crtež ne igra toliko bitnu ulogu. Naslovnica zanimljiva - vrijedi za obje priče u knjizi.

(priča: 6,  scenarij: 7, crtež: 5, naslovnica: 7) - 61%

Recenzija: http://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-alm-2a-novi-stan/828/

Al. 1991: Dokument Lambda, 70 str.

Scenarij: Alfredo Castelli
Crtež: Giovanni Crivello
Naslovnica: Giancarlo Alessandrini

Druga priča u ovoj knjizi je također izmišljena od strane dobrog starog strica Martina, ali nije nevjerojatna i nemoguća - za razliku od prve. Bolja je od prve u svakom pogledu, ali uopće se ne sjećam da sam je prije čitao - a jesam! Zanimljivo! Priče o zavjeri na globalnoj razini su uvijek zanimljive, pa tako i ova. Istina, nema pravog epiloga, odnosno rješenja, već se završetak svodi na dugo prepričavanje i objašnjavanje, što se većini ne sviđa.
Crivello bolji nego u prvoj priči.

(priča: 9,  scenarij: 6, crtež: 6, naslovnica: 7) - 70%

U ovoj knjizi imamo i Mišakov tekst: "Sva lica Armagedona", gdje nas autor upoznaje s različitim mogućnostima kako bi se smak svijeta mogao odigrati. Zanimljivo, ali zna on to puno bolje.

Ukupna ocjena: 6/10

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 18/07/2018 01:58:40
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
13439 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/07/2018 :  13:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
jel ovo

http://www.libellus.hr/i/prava-prica-o-kapetanu-nemu/356/2/-2

android 221

i ako nije

u kojoj je libelusovoj knjizi ANDROID 221

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Spock
Senior Member

Croatia
1057 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/07/2018 :  15:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

jel ovo

http://www.libellus.hr/i/prava-prica-o-kapetanu-nemu/356/2/-2

android 221

i ako nije

u kojoj je libelusovoj knjizi ANDROID 221

Sve lijepo piše u recenziji!
Dovoljno se malo potruditi i nađe se sve na stranici.

Link: http://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-lms-67-69-android-221/570/

Go to Top of Page

Spock
Senior Member

Croatia
1057 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/07/2018 :  15:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Ili ovdje:

http://www.stripovi.com/asp/mm_popis_td.htm

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
13439 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/07/2018 :  15:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ne snalazim se naš na naslovnoj stranici

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
3390 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 18/07/2018 :  15:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
ovakav uporedni popis mi je i najlepsi...mozeli ga neko nastaviti ?

mislim na takav nacin
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member

3135 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 18/07/2018 :  15:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

mislim na takav nacin

Ako nisi vidio meni se čini zanimljiv popis koji možeš naći u potpisu člana morski. Evo ovdje npr. njegov zadnji post:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=2&TOPIC_ID=48235#2163903

Kad tvoj brod pocne puštati korijene u nepokretnosti luke, otisni na pucinu.

Edited by - Dwayne_Looney on 18/07/2018 15:41:26
Go to Top of Page

Spock
Senior Member

Croatia
1057 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/07/2018 :  16:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

mislim na takav nacin

Bilo bi dobro da ga netko nastavi.
Evo apel i od mene za nastavak ovog popisa.
http://www.stripovi.com/asp/mm_popis_td.htm

Go to Top of Page
Page: of 120 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000