forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 122

Red Marquis
Average Member

Serbia
758 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 28/05/2020 :  17:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Meni je Mizuki sjajan, jači od Taniguchija i Tezuke. Onward Towards Our Noble Deaths je vrlo dobar, sviđa mi se to mešanje humora sa hororom rata kod njega. Dogodovštine jedne obične vojne jedinice, njihovi jednostavni životi i želje, neiživljeni seksualni tinejdžeri kao i njihove maštarije o hrani se prepliću sa autoritativnom armijom Japana, nasiljem nad potčinjenima i fanatizmom i nipodaštavanjem čak i samih života pojedinca.

A Showa je fenomenalna. Ne znam da li je pohvalno za istoričare, ali za Shigerua sigurno jeste - ovo je najbolji rad na temu istorije Japana u vreme cara Hirohitoa. A kao i kod ostalih mu dela, i ovaj je poluautobiografski, poklopilo se da je početak tog Showa perioda (Showa znači period vladavine cara Hirohita 1926-1989) bio kada on ima svega par godina i proživeo je taj čitav period. Mizuki meša istoriju i sećanja na svoj život, čini je manje suvoparnom i zabavnijom od pukog istorijskog štiva. Hilera nisam još overio.
Stvarno se nadam da bi Fibra, ili eventualno Komiko mogli njega objaviti. Zaslužuje.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Average Member

Serbia
863 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 28/05/2020 :  17:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Showa je zanimljiva, ali ima previše referenci na neke događaje koji nama neJapncima nisu poznate.
Meni je četvrti deo bio najzanimljiviji zbog opisa svih tih skandala vezanih za korupciju u Japanu. Ko bi reko da je to bilo tolio rasprostranjeno tamo.
Može da se pročita ali nije “must”.
Meni od Mizukija najbolja Nonnonba.
Kitara sam pročitao prve dve knjižice i odustao. Ponavlja se koncept: slične priče, samo koristi (izmišlja?) druge duhove.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Red Marquis
Average Member

Serbia
758 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 28/05/2020 :  17:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Više mi leže baš ove istorijsko političke teme, to me i u životu interesuje. Nonnonba mi uopšte nije legla.
Go to Top of Page
Page: of 122 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000