forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Tintin ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

anto
Advanced Member

Serbia
12845 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/04/2015 :  10:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
vidim da se na Macanovom blogu još ne pominje da je uopšte započeo sa prevodima epizoda iz narednog,sedmog integrala - pa pretpostavljam da ova sedmica i neće tako brzo izaći.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik

Croatia
11392 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/10/2015 :  20:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
http://www.bbc.com/news/entertainment-arts-34638679

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

SenG
New Member

Canada
260 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 17/10/2017 :  02:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Ispričavam se ako sam padobranac, no palo mi je napamet - sa bankrotom Algoritma, što će biti sa Tin Tinom? Ako se ne varam, dvije su knjige ostale neštampane (7. i 8.)

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

KuntaKinte
Average Member

Serbia
811 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 17/10/2017 :  09:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
U Srbiji ga je najavio Darkwood u sličnom (istom?) formatu, od početka, na ćirilici.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik

Croatia
11392 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/10/2017 :  11:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SenG

Ispričavam se ako sam padobranac, no palo mi je napamet - sa bankrotom Algoritma, što će biti sa Tin Tinom? Ako se ne varam, dvije su knjige ostale neštampane (7. i 8.)

Nije bankrotirala izdavačka kuća Algoritam, već knjižare Algoritam. Izdavačka kuća i knjižare nekoć su bile dio iste kompanije, ali su zbog ogromnih dugova razbijeni u dva zasebna poduzeća.

Mislim, to nisu dobre vijesti po pitanju Tintina, s obzirom da je i izdavačka kuća financijski u prilično lošem stanju.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

motorista
Starting Member

63 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 02/03/2019 :  16:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message  Reply with Quote
Razmišljam o »Darkvudovom« Tintinu, ali ne bih uzimao sve. Koje epizode čine celovite priče?
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1201 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 02/03/2019 :  17:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
Uglavnom je svaka epizoda priča za sebe. Samo dve epizode na mjesecu se nastavljaju. Al to je na kraju serijala, treba Darkwood još izgurati to.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member

Croatia
3553 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/03/2019 :  18:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vid

Uglavnom je svaka epizoda priča za sebe. Samo dve epizode na mjesecu se nastavljaju. Al to je na kraju serijala, treba Darkwood još izgurati to.

Nastavlja se i Tajna jednoroga u Blago Red Rackhama.
A i Sedam kristalnih kugli ima nastavak Zarobljenici sunca.

U ostalim albumima se povremeno može naći poveznica sa prethodnim vezano na likove i događaje.
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1201 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 03/03/2019 :  18:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
Da, tačno. Sasvim sam zaboravio na to, izgleda ču trebati obnoviti Tintina, davno sam to čitao.
Go to Top of Page

motorista
Starting Member

63 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 17/04/2019 :  18:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message  Reply with Quote
Hvala, ljudi.

Obnovio sam malo Tintina, na preskok. Subjektivno, zabavniji mi je nego što sam se nadao. Crtež vremenom napreduje, u klasičnom smislu, a radnja se sve manje oslanja na deus eks mahinu – možda se tako usput nešto i gubi na avangardnosti, ukoliko je ima, no meni se ovako više sviđa.

Super mi je što "Plavi lotos", " Slomljeno uvo" i donekle "Faraonova cigara" imaju tragove koje i čitalac može da rešava (poput one radio-poruke u "Plavom lotosu"). Da li još epizoda sadrži nešto slično?
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000