forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Dokumentarci & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 18

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 08/10/2016 : 14:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
13th
Odlican dokumentarac o zatvorskom sutavu u "zemlji slobodnih i hrabrih" koja ima najveci postotak zatvorenih u odnosu na broj stanovnika. Zatvori su biznis koje treba puniti (uglavnom crncima) kako bi se obrtali novci i stvarao profit.


These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 10/10/2016 : 20:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Cartel Land

lokalni doktor organizira vigilanti grupu protiv Viteza Templara, jednog od mase kartela koji snabdeva metom USA tržište. i uspešan je tolko bio, da su očistili skoro polovinu Michoacana. I uspešan je tolko bio, da su se u nj inflitrirali pripadnici kartela, rasformirala jih vlada i uključila jih u Rural Defense Force a doktora strpali u max zatvor Sonora zbog posedovanja oružja. jbga političarima trebaju novci, industrija oružja treba potrošnju, vladi trebaju vojnska i paravojska da sređuje socialnu politiku i održava mir u zemlji.....



spoiler alert ne bi škodio.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 12/10/2016 : 16:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
U školi hara neka teška boleština. Sinoć oko 10 napalo me niotkuda kao nečastivi.
Naravno, bolovanje nikako ne moze biti tako produktivno kao godišnji jer bolesni ljudi nisu raspolozeni, puno kunjaju i teško im je naći udoban polozaj, zato ne skačem od radosti zbog nametnutog produzenog vikenda.
Ipak...dalo mi je to priliku da pogledam Netflixov dokumentarac "Amanda Knox", o rješavanju slučaja ubojstva mlade studentice na razmjeni, koje se dogodilo 2007. godine.
Film intervjuira četiri osobe: Amandu Knox i Raffaelea Sollecita (koji su, uz Rudyja Guedea, optuzeni za silovanje i umorstvo Meredith Kercher), njihovog tuzitelja Giulianija Mignini i novinara-strvinara Nicka Pisu.
Film baš lijepo prikazuje aspekte slučaja: medijsku pompu popraćenu izmišljanjem različitih detalja (Nick Pisa ovdje do posljednje kapi krvi brani takvo novinarstvo prepuno govana), ćudoređe javnosti koja je Amandu strpala u koš ritualne pervertitkinje, policijske taktike i iznuđivanja itd. Ipak, film ostavlja mjesta za sumnju u nevinost Knox i Sollecita jer događaje i dokaze prikazuje upravo onim redom kojim su se i otkrivali.
Uglavnom, odličan film...ovi "leteći" gosti koji su intervjuirani, poput nekih odvjetnika i forenzičara, imaju itekako duha u iznošenju svojih iskaza, ponekad su i duhoviti, a sve je majstorski isprepleteno u cjelinu.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 12/10/2016 : 21:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

spoiler alert ne bi škodio.

ajssss sori. malo me zanelo. imaču u vidu sledeči put.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/10/2016 : 21:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam dokumentarac Amy, zaista sve preporuke.
Uvijek sam Amy postovao, ali tek nakon ovog filma sam doznao cijelu pricu i shvatio pozadinu njenih tekstova.
Amy je nevjerovatan i jedinstven talenat u svijetu muzike.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 16/10/2016 : 11:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
TICKLED je vjerojatno najbizarniji dokumentarac koji sam u zivotu pogledao, kad se uzme u obzir tema filma i kako film benigno pocne, i u sto se na kraju pretvori.
Kao sto jedan od citata s postera kaze: You just can't make this up.

Preporuka!

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 16/10/2016 : 16:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Pogledao sam dokumentarac Amy, zaista sve preporuke.
Uvijek sam Amy postovao, ali tek nakon ovog filma sam doznao cijelu pricu i shvatio pozadinu njenih tekstova.
Amy je nevjerovatan i jedinstven talenat u svijetu muzike.


Amy 2015

Večinoma napravljen iz privatnih snimaka i javno dostupnih snimaka o Amy od djetinstva do smrti. u dve ure vidiš, šta se sve dešavalo s tom umjetnicom od 14 do 27 godine. Fantastičan jazzovski glas. Mala je več sa 17 bila neovisna umjetnica, s vlastitim stanom, prijateljicama, ljubavima, problemima. Bulimija, alkoholizem, droge u kombinaciji s nefunkcionalnim starcima i kretenom, koji ju je naviko na teške droge. I naravno The ultimate bitch of them all: Slava. Puno para, neukrotljiv, divlji ustvarjalan umjetnički duh u krhkom telu, koje nije izdržalo uspjeh. S 24 bila je mega zvezda, sva svoja osječanja (ljubav, alkohol, čežnja, crnina oko nje...) izražavala je u svoje pjesme:

https://www.youtube.com/watch?v=TJAfLE39ZZ8

https://www.youtube.com/watch?v=KUmZp8pR1uc

https://www.youtube.com/watch?v=4HLY1NTe04M

Definitivno preporuka.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/10/2016 : 22:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Gazdu. Ako slučajno ima još netko kome nije jasno kako stvari kod nas funkcioniraju neka pogleda ovaj edukativni filmić. Trebalo bi ga puštati u školama. Svaka čast redatelju i cijeloj ekipi. Jedino što se bojim da se ni nakon ovog filma neće puno toga promijeniti.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 20/10/2016 : 00:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Pogledao Gazdu. Ako slučajno ima još netko kome nije jasno kako stvari kod nas funkcioniraju neka pogleda ovaj edukativni filmić. Trebalo bi ga puštati u školama. Svaka čast redatelju i cijeloj ekipi. Jedino što se bojim da se ni nakon ovog filma neće puno toga promijeniti.





Evo upravo se vratila iz kina. Vrlo zanimljivo, puno sam naučila.

Ali ne bi Mrkva bila Mrkva da ne prigovori makar jednoj stvari :)

Stanković je povukao paralelu s Michaelom Mooreom i bio je apsolutno u pravu, film je sniman po navlas istoj formuli.
Iritirao me školski glas pripovjedača/autora, kao da čita učenik na natjecanju za najbolju audiovizualnu slikovnicu tekuće godine. Isto mi smeta i kod Moorea, on pripovijeda iako očito nema niti trunke talenta za to. Čak mi se kod Gazde čini da bi bolje bilo da je autorova mama pripovijedala, eto toliko mi sve skupa nije sjelo.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/10/2016 : 00:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Uzmi u obzir da je film nastajao tri godine, i da se i zbog toga u Juričanovu glasu dosta osjete razlike u pripovijedanju, u intonaciji, registru i brzini, ponekad i previše.

U filmu su pobrojane sve stvari koje već znamo (tko želi znati), pa u tom smislu ovo i nije dominantno film o Todoriću, nego o društvu koje na sve moguće načine (namještanja natječaja za jedinog i najboljeg ponuđača, ponekad i nevjerojatno prozirne prilagodbe zakona za njega, izlasci u susret na svakom koraku, pa i tamo gdje ne treba...) omogućava da sposobni i već generacijama umreženi pojedinci zagospodare Hrvatskom.

Vrlo je intrigantan detalj o Jozi Petroviću, koji nekim čudom već pola stoljeća izvrsno funkcionira pri samom vrhu vlasti, od šefovanja Agrokombinatom do Ine, bez obzira na društvena uređenja, ideologije, predsjednike i premijere, a mi za njega praktički nismo ništa znali sve do ovog proljeća i afere KaraMol.

Meni smetaju pretjerano doslovna animacija s Godzillom, jednako doslovna usporedba s Franjom Tahijem, i generalna tezičnost u nakani da se "prokaže" državnog prijatelja br. 1.

Mislim, nije da sve to ne stoji, ali malo suptilnosti ne bi škodilo.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 20/10/2016 : 08:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool


Meni smetaju pretjerano doslovna animacija s Godzillom, jednako doslovna usporedba s Franjom Tahijem, i generalna tezičnost u nakani da se "prokaže" državnog prijatelja br. 1.

Mislim, nije da sve to ne stoji, ali malo suptilnosti ne bi škodilo.





Nije ti sjela Godzilla? Zanimljivo, društvo s kojim sam išla u kino hvalilo je taj oblik snimanja u kojem se prikazuju dugi kadrovi pravnih dokumenata i podcrtavaju ključne rečenice (dok je meni to ukazivalo na nedostatak sredstava, stila i mašte), a mrzili su Godzillu, dok je meni baš obrnuto: Godzilla mi je dodala priči, ili barem učinila snimanje manje monotonim.
Usporedba s Tahijem bila je potpuno nepotrebna, slazem se.

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/10/2016 : 08:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
U načelu se slažem da je snimanje dokumenata s podcrtavanjem rečenica monotono, ali i prema onom što sam Juričan tvrdi ne bih rekao da je to simptom nedostatka mašte. Donekle jest manjka sredstava, jer se takve stvari u skupljim produkcijama rješavaju približavanjem stranica i odlomaka te osvjetljavanjem ključnih, odnosno zatamnjivanjem manje bitnih rečenica.

Jednostavno, njemu je cilj bio podastrijeti dokumente koji govore o gazdi Hrvatske, jer se s njima ne može sporiti i opovrgavati ih se, odnosno ne može se reći da autor nešto konstruira i podmeće. Sve je tu, crno na bijelom (i podcrtano crvenim), a zbog skromne produkcije to je riješeno kako već jest.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/10/2016 : 10:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Posto se u gomili postova na ovom forumu ponekad pogubim i nesto i propustim, a znam da Johnny pogleda puno slovenskih dokumentaraca, u primjeru da ovoga jos nisi vidio, preporuke. Kao i ostalima, naravno.

Dom (2015) - redatelj Metod Pevec

http://tv-spored.siol.net/kanal/slo1/oddaja/dom/253236851/datum/20161018

http://www.imdb.com/title/tt4873154/

trailer: http://zagrebdox.net/hr/2016/program/sluzbena_konkurencija/regionalna_konkurencija/dom


https://www.cineplexx.hr/movie/cimeri-dom/


Redatelj filma Dom Metod Pevec živi u radničkom predgrađu Ljubljane u kvartu koji se u jednom drugom režimu nazivao crvenim gornjim gradom. U tome dijelu grada nalazi se zgrada koja je u tom istom drugom režimu bila namijenjena bosanskim građevinarima koji su prije 30 godina došli raditi u Sloveniju. Nakon što su u privatizaciji novoga režima tvornice u kojima su radili propale, ovi bauštelci ostaju na istome mjestu živjeti pasjim životom: rade i ne pitaju. Na prvi kat ovog nekada radničkoga doma doseljavaju i tinejdžeri koji se ovdje skrivaju od svojih disfunkcionalnih obitelji. Njima je to tek, nadaju se, privremeno rješenje. Dom je premijerno prikazan na Sarajevo Film Festivalu 2015., a nagrađen je na Festivalu slovenskog filma u Portorožu iste godine.



Meni je bio tezak, ali ipak preporuke za ogled. Barem da se prisjetimo da moze biti i gore, i da dok imamo krov nad glavom, po mogucnosti posao, hranu i grijanje, porodicu i prijatelje, nekako ide.










Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/11/2016 : 13:37:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Neobično, ali domišljato i duhovito izveden kratki dokumentarac Fimi za početnike autora Gazde Darija Juričana, o aferi Fimi media.

Svi relevantni detalji su na jednom mjestu.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 12/11/2016 13:38:31
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 12/11/2016 : 18:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Hvala ti na tom dokumentarcu, Difool, jako je jasan (a ja glupa).

Baš mi se svidio.

Što se tiče tvoj komentara na Wolfpack, uopće se ne slazem oko profiliranja likova! Sva šestorica su profilirana u točno pravoj mjeri, osim najmlađeg jer on i nije tooiko zanimljiv u svojoj djetinjosti. Scena u kojoj trče kroz hodnik i pjevaju Tarzan Boya vjerojatno je jedna od najdirljivijih scena u povijesti filma: sva ta energija i nada u budućnost tako komprimirana u jednu bezveznu pjesmu.

U svakom slučaju, vidi se da su dvojica od njih ovdje vođe i mastermindi cijele obitelji, što je šteta, a opet...olakšava nam da gledamo film.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 16/11/2016 : 17:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Weather That Changed the World



Zanimljivo, pogledao par epizodica.
Preporuka za bitku u Teutoburškoj šumi.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 09/12/2016 : 09:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Bila na prikazivanju filma Po čovika Kristine Kumrić prije otprilike tjedan dana ili malo više.
Ne znam što bih rekla. Film je odličan, premda meni kratki film uopće ne lezi i za njega nema puno osjećaja u mom srcu.
Kad sam film pogledala na Vimeu dok je još bio u doradi, učinio mi se izvanrednim, a sada pak osjećam da mi nešto u vezi s njim smeta: i kad bih morala reći baš što mi to smeta, rekla bih da mi baš smeta tematika. Kratki film u Hrvatskoj jedva da postoji, ali kad za neki čujemo, i kad je neki toliko dobar da u njega "pušu vjetrovi svjetskih nagrada", onda je to film ratne tematike koji je, naravno, financiran natječajem Ministarstva branitelja.
Dokle će više trajati ta mitomanija Domovinskog rata, to nitko ne zna, ali jedna stvar je sigurna. Ako zelite napisati knjigu ili napraviti film, najbolje vam je da bude o ratu, jer očito je da će to pušiti i strana i domaća publika.

To ne oduzima na ljepoti ovom filmu, ali meni je bilo kao vrazićak na ramenu dok sam film prošlog tjedna gledala.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 09/12/2016 : 10:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Bila na prikazivanju filma Po čovika Kristine Kumrić prije otprilike tjedan dana ili malo više.
Ne znam što bih rekla. Film je odličan, premda meni kratki film uopće ne lezi i za njega nema puno osjećaja u mom srcu.
Kad sam film pogledala na Vimeu dok je još bio u doradi, učinio mi se izvanrednim, a sada pak osjećam da mi nešto u vezi s njim smeta: i kad bih morala reći baš što mi to smeta, rekla bih da mi baš smeta tematika. Kratki film u Hrvatskoj jedva da postoji, ali kad za neki čujemo, i kad je neki toliko dobar da u njega "pušu vjetrovi svjetskih nagrada", onda je to film ratne tematike koji je, naravno, financiran natječajem Ministarstva branitelja.
Dokle će više trajati ta mitomanija Domovinskog rata, to nitko ne zna, ali jedna stvar je sigurna. Ako zelite napisati knjigu ili napraviti film, najbolje vam je da bude o ratu, jer očito je da će to pušiti i strana i domaća publika.

To ne oduzima na ljepoti ovom filmu, ali meni je bilo kao vrazićak na ramenu dok sam film prošlog tjedna gledala.




Apsolutno pogrešno, što nije čudno jer si neupućena.

Domaći kratki metar itekako postoji, osobito posljednjih već i 10-ak godina, a dio u cjelini vrlo kvalitetne produkcije svake se godine može vidjeti na Danima hrvatskog filma i na Zagreb Film Festivalu u programu Kockice.

Pa su se kao vrlo darovite autorice izdvojile Hana Jušić (Ne gledaj mi u pijat je logičan slijed nakon sedam redom zapaženih i nagrađivanih kratkiša), Sara Hribar, Hana Veček, Sonja Tarokić, Irena Škorić, Barbara Vekarić, Katarina Zrinka Matijević, Nikica Zdunić, Jasna Zastavniković, Tanja Golić a tijekom posljednje dvije godine i Jasna Nanut (Generalka, Šake, Igra malog tigra, Tanja), a sad i Kristina Kumrić (doks Dobrodošli u Igrane).

Ni dečki ne zaostaju, pa su tu Petar Orešković, Ivan Livaković, Igor Bezinović, David Kapac, Goran Odvorčić, Saša Ban, Ivan Sikavica, Marko Šantić, Juraj Lerotić, Filip Peruzović i Jure Pavlović.

Možda sam nekog i izostavio, a ono što ti vidiš je tek vrh kvalitativnog ledenog brijega kojim se hrvatski kratki film počinje i međunarodno afirmirati, nakon već dugogodišnjeg razvijanja i rasta u domaćim okvirima.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 09/12/2016 : 16:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Ok, ishitrila sam.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/03/2017 : 03:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Majko mila...
Dokumentarac o možda najvećem masovnom ubojici u srpskoj povijesti.


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/05/2017 : 10:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Njemački život (A German Life), red. Christian Krönes, Olaf S. Müller, Roland Schrotthofer i Florian Weigensamer;

Izvedbom pametno na krupni plan Brunhilde Pomsel, nekadašnje daktilografkinje i tajnice nacističkog ministra propagande Josepha Goeggelsa, reduciran portret jedne u vrijeme snimanja 103-godišnje žene i prirode nacističkog režima.

Brunhilde je umrla u jesen prošle godine, a na njenom licu ocrtava se svaka godina njezina života i sve što joj se događalo.

I u filmu je fascinirana Goebbelsovim likom, sa zadovoljnim izrazom iznimno ekspresivnog lica sjeća ga se kao rastom nevelika ali pristala i odlučna muškarca koji joj je itekako imponirao, a oštro osuđuje zlo i užase koje je počinio nacizam.

Osjeća stid što je i sama bila mali kotačić u nacističkom režimu, ma koliko beznačajan, oči joj zasuze kad se sjeti stravičnih prizora iz koncentracijskih logora koji su nakon rata dospjeli u javnost, no tvrdi da ni ona ni oni oko nje nisu u vrijeme rata ništa znali jer nisu mogli znati.

Osobito se izdvaja Brunhildin zaključak „Bog ne postoji, vrag postoji“, čime objašnjava uopće mogućnost da se nešto takvo dogodi.

Film je i priča o Brunhildinu životu, o mladenačkim maštanjima, idejama, zaljubljivanjima i zabludama, koje su svojevrsni kontrast dokumentarnim snimcima nacističke i američke (ratne) propagande te poslijeratnim filmskim zapisima koji su umetnuti u film.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/05/2017 : 12:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Samo Bog će znati gdje sam (God Knows Where I Am), red. Jedd i Todd Wider, SAD, 2016.


Autori Jedd i Todd Wider donose uznemirujuću i istodobno vrlo poetičnu priču neposredno o posljednja četiri mjeseca života sredovječne Linde Bishop, a u ravnopravno važnom kontekstu i o čitavom njezinu životu.

Tijekom zime 2008. godine Lindino je tijelo mrtvo pronađeno na napuštenoj farmi u New Hempshireu, uz njezin dnevnik vođen tijekom posljednjih mjeseci života te uz poruku da je skončala nasilnom smrću.

Dok otkrivamo detalje policijske istrage Lindine smrti, kroz razgovore s njezinom dvije godine mlađom sestrom Joan i kćerkom Caitlin doznajemo detalje o Lindinu životu i postupnom skretanju u paranoidnu shizofreniju.

Ona je nekad živjela konvencionalnim obiteljskim životom, no postupno se počinjala gubiti da bi nakon razvoda od supruga započele njezine psihoze koje su se ogledale i u fantazijama o nerealiziranoj i neprežaljenoj ljubavnoj vezi sa stanovitim Steveom.

Steve će se u Lindinim mislima intenzivno zadržati sve do samog kraja, i tijekom godina koje će provesti na psihijatrijskim liječenjima, i u razgovorima sa sestrom i kćerkom, i u dnevniku koji je vodila pred smrt, a koji ju prikazuje i u trenucima prilično lucidnih razmišljanja i stavova.

Sestra i kći pamte njezine dobre i loše periode, sjećaju je se i kao brižne i požrtvovne majke i kao vedre i nasmijane osobe, ali i kao tužne, odsutne i izgubljene osobe.

Posljednje mjesece života, nakon puštanja iz psihijatrijske bolnice, Linda se u jesen 2007. od svijeta izolirala na napuštenoj farmi da bi jednu od najhladnijih i najsnježnijih zima dočekala tek sa zalihom jabuka ubranih i pokupljenih u zapuštenom voćnjaku.

Hraneći se isključivo jabukama, Linda je naposljetku dočekala smrt od gladi, a priču o njoj i njezinoj sudbini autori stvaraju spretnim i prilično dojmljivim kombiniranjem razgovora s arhivskim obiteljskim filmskim zapisima i fotografijama, uz estetiziran, dominantno pastelnim bojama oslikan i također poetičan prikaz interijera napuštene farme.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/05/2017 : 12:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Razgovor s autorima doksa Samo Bog će znati gdje sam i glumicom Lori Singer koja glasovno interpretira protagonisticu, te panel diskusija o filmu održana 21. travnja ove godine:







Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 20/05/2017 : 14:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
@Johnny
Izbacuje li Discovery jos uvijek na DVD razne festivalske dokukumentarce?? Nisam bas pratio u zadnje vrijeme...

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/05/2017 : 15:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Mislim da ne izbacuje. Odnosno, ako da - ne znam gdje ih se može kupiti, odnosno da se negdje prodaju.

Ako te zanimaju, možda da pitaš u SNK, oni valjda prate kompletnu domaću (pa i češku ) produkciju DVD-ova.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page
Page: of 18 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000