forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Najave koncerata - Hrvatska
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 31

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/07/2022 : 20:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Da, Apocalyptica skroz odskače, no zato i idemo. Ovo će mi bit treći put da ih gledam, baš su mi dobri uživo. Ovo u Osijeku izgleda skroz neloše, mada sam od navedenih uživo gledao samo War-Head i jako su dobri.

Nego, baš gledam ovi evidenciju koji vodim... Od 16.4. sam doslovno svaki vikend bio na nekom koncertu, bez preskoka. Sutra Apocalyptica, sljedeći vikend Kultur Shock i tek onda onaj tamo zadnji vikend nemam ništa u planu. Za ne povirovat.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/07/2022 : 01:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ima neko vrine da se mislim otvorit jedan topic o koncertima posli Korona suse i nevolje. Jer, pocelo je pocelo, ponovo. Od kraja cetvrtog sam svakih 10 dana odgledao neki veliki bend u Zagrebu! Ono, napokon... i bendovi i auditorij nikad zesci i bolji nisu bili. Fantazija od nastupa uzivo, svaki slijedeci bolji od onog zadnjeg.

Sinoc u Sibeniku, Jonathan rasturio! Pomeo sve pred sobom. Ne znam s kolikim odusevljenjem gledam neki bend kao njih. Ovo mi je cetvrti njihov nastup i gledat cu ih gdje god budem mogao. Nazalost sljedeci put su u New Yorku pa u Njemackoj. To mi je malo daleko...
Ali, kako ljudi sviraju...milina jedna. Nisam dugo ni bio u prvom redu od pocetka do kraja. Ovdje jesam sa najvecim gustom. Odnilo me dobro. (Baza je bila kad je Sanjin gledao u nas tri doli isprid, po metra od njega, i reka: bogme dobri ste vi Sibencani! A ovaj livo od mene Puger desno od mene Primostenac, ja iz Splita )

Posli njih dosao onaj pozer Ivanis-riper. Brale sta je ono. Ljuta narkomanija. Los glas, los dir, lose pisme...isa gore sist s drustvom, izdrza dvi pisme i pobiga. Upalija auto i za Split, dok mi je jos u usima Try to Get Even!

Evo me lipo na kaucu. Kakvi ba, pips shits i video budalastine...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/07/2022 : 10:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Inače, nije koncert, al djeluje dobro.
Zadnji vikend sedmog miseca se u Imotskom održava Magic Time Vinyl festival... Možda ovako na prvu ne zvuči atraktivno, al mislim da će bit super. Jedan od tih glavnih gostiju je DJ koji je prošlo lito u Makarskoj poslije koncerta grupe Let3 pušta muziku s ploča i priko njega sam otkrija gomilu, ali gomilu meni do tada nepoznatog ex-yu rocka i srodnih žanrova.

https://www.facebook.com/MagicTimeVinylFestival

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/07/2022 : 11:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Kako je dobar ovaj OK Fest na Sutjeski!
Vrh! Napišem sutra malo duži osvrt, al ovo je prva liga.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/07/2022 : 22:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Evo, došao kući ima par sati...
Uglavnom, super sam se proveo, baš je bilo dobro! Išlo nas je četvoro s autom, igrom slučaja smo krenuli tek u 3 popodne s obzirom da se nisu svi mogli s poslova izvući ranije. Na Tjentište smo došli oko 8 sati i odmah bili pozitivno iznenađeni i šokirani opsegom festivala. S obzirom da smo već godinama u ovo vrijeme na Tam-Tam festivalu na Hvaru (poprilično loš festival, kako organizacijski, tako i glazbeno, no blizu nam je pa često odemo), očekivali smo nešto sličnog, manjeg kalibra. Međutim, dobili smo pravi pravcati punokrvni festival s popriličnim brojem posjetitelja, ogromnim kampom i velikim stageom. Brzinski smo razvukli šatore, pojeli nekakvu ogromnu i vrhunsku pljeskavicu te taman stigli na koncert Nikole Vranjkovića.

Ovako, nemam pojma tko je Nikola Vranjković i nikad do jučer nisam čuo za njega, no moram priznati da me ugodno iznenadio. Radi se o nekakvom malo agresivnijem i atmosferičnom alt rocku koji baš ostavlja jak dojam. Mislili smo poslušat par stvari, no na kraju smo odgledali koncert do kraja, baš nas se dojmio. Ono što me poprilično iznenadilo je to što je publika znala puno njegovih pjesama. Tek sam tada nekako povezao da sam zapravo u drugoj državi koja ima svoje poznate izvođače koji nisu popularni kod nas u Hrvatskoj. Super mi je to bilo, otkrio sam novog zanimljivog izvođača, a doživio sam ga u elementu vrlo dobrog koncerta i publike koja zna njegove pjesme.

Sljedeća je na redu bila Apocalyptica. Ovo mi je bio treći put da ih gledam i svaki put su mi bili super, pa tako i sada. Bojao sam se kako će ih publika prihvatiti s obzirom da se stilski baš i ne uklapaju u ovakav festival, no ispalo je da sam se brinuo bez razloga. Čini mi se da se svak u publici odlično zabavljao. Svirali su miks svojih stvari (cca dvije trećine koncerta), a uz to su odsvirali i par stvari od Metallice. Odlična svirka ko i svaki put do sada, nemam zamjerke.

Nakon njih su ko zadnji bend večeri nastupili Goblini. S obzirom da od njh znam samo jednu pjesmu (Ima Nas) koja mi je super, živo me zanimalo šta imaju još na repertoaru. Svirka je bila baš uigrana, aktivna i puna zaraznih refrena koji mi se evo još i sada vrte po glavi, tako da sam odmah morao na preslušavanje na youtubeu. Međutim, ne mogu se oteti dojmu da im ne paše ovakva svirka na velikom stageu (mada su bili stvarno aktivni na pozornici), jer ovakva muzika baš traži mali prekrcani klub. No i unatoč tome, svjetski su odradili svoj set. Trebalo mi je malo vremena da se sjetim da im gitaru svira Leonid Pilipović, strip crtač koji većinom radi na francuskom tržištu. Čak kući imam jedan njegov crtež.

Danas smo nažalost odmah oko 10 sati ujutro morali ići kući, no prvo smo posjetili Dolinu Heroja i spomenik bitci na Sutjeski. Ovako izbilza izgleda stvarno impresivno i tu smo proveli neko vrijeme uživajući u pogledu. Po povratku smo prošli preko Stolca i zaletili se do Daorsona čije ruševine također izgledaju zanimljivo, međutim temperatura od 38 stupnjeva nas je brzo potjerala, pogotovo jer tamo nema ništa hladovine. Sve u svemu, priroda je prelijepa, pogotovo u NP Sutjeska te mi je stvarno žao što nisamo imali još koji dan na raspolaganju kako bi se popeli na Maglić ili odradili turu kroz prašumu Perućicu. No, to je možda i najbolje obaviti kad temperature nisu ovako visoke. Rado ću se vratiti.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/07/2022 : 18:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Tjentiste, dolina heroja, Apocalyptica... zvuci (i izgleda) predobro...
Jbg. Nemos sve...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1206 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 17/07/2022 : 20:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01



Ovako, nemam pojma tko je Nikola Vranjković



Svirao u Block Out i Ruž, a pratio i Satana Panonskog po Bg svirkama. Ta tri zajedno nisu ni u jednu rečenicu da stanu.

Danas ima da se zezam, a za sutra stvarno ne znam.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/07/2022 : 11:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Mgla u Boogaloou 4.9., a ja idem na pir u Austriju 2.9... Moooožda čak i uspijem spojit.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/07/2022 : 12:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Daleko je do jeseni, ali jako je privlacna koncertna aktivnost u ,(naravno, gdje bi bilo), nego Zagreb! Nadam se da cu ovo odgledati;

25.10. The Cure
27.10. Uriah Heep
31.10. Sting
01.11. Anthrax
25.11. Clutch

Od kad se 'spina otvorila' redaju se izvanredni koncerti. Vidi se koliko je falilo i njima na pozornici, i nama hodocasnicima dolje.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 18/07/2022 12:36:58
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/07/2022 : 12:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Stinga i Anthrax spajam svakako, već imam karte. Uriah Heep bi rado vidio, no puno mi je za ostati tjedan dana u komadu gore.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Bombarder
Starting Member



44 Posts

Member since 10/01/2018

Posted - 18/07/2022 : 13:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Bombarder a Private Message  Reply with Quote
Au Paka misa mu, nisam pratio forum, a mogli smo se zapiti zajedno na OK Festu :)
Vranjković ti je po meni među najboljem što ovi prostori mogu ponuditi, a i šire.
Šteta, da sam upratio prije pa da se vidimo, uglavnom OK fest je odličan, 2 dana sam pijan bio, Apocalyptica standardno usvirana, ali su mene smorili nešto. Ne znam zašto :D
Pozdrav ostalim učesnicima topica :)
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/07/2022 : 14:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Eh, šteta baš, bilo bi lipo da smo se našli. Ništa, valjda ćemo dogodine, volio bih opet doći. Hvala za preporuku za Vranjkovića, baš ću baciti uho malo po youtubeu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 11/08/2022 : 16:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Otkazana cela evro turneja RATM-a.

Tja, čini mi se da ih nikad neću ni odgledati.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/08/2022 : 17:05:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Jest da ih ne bi išao gledati, al svejedno mi je žao.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/08/2022 : 15:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
28.8.
Evil Blood i Kosturi
Klub Eks, Split

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
581 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 21/08/2022 : 22:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Paka di ću parkirat u Makarskoj?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/08/2022 : 15:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
25.9.
Kovacs
Tvornica Kulture, Zagreb

Dan prije Opetha, moga bi čak i spojit. Kovacs je super, preporuka ako niste slušali, nekakav spoj Amy Winehouse, Lane Del Rey i bondovske muzike.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 22/08/2022 15:44:20
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/08/2022 : 15:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DK24

Paka di ću parkirat u Makarskoj?



Džabe imaš poviše groblja i poviše osnovne škole, ako nađeš mista. Ajd pošaljem ti na PM svoj broj mobitela pa da se možemo lakše čut, nezgodno mi je duže pisati ovako priko foruma sad na mobitelu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 23/08/2022 : 15:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Evo jedne zanimljive novosti: u ponedjeljak 29.8. moj Chui izvodi audiovizualni koncert Berlin simfonija velegrada, znači uz filmsku projekciju sviramo glazbu koju smo skladali za film Berlin simfonija velegrada Valtera Ruttmanna iz 1927. (isti onaj Berlin oživljen u stripu Berlin kojeg ste mogli pročitati u Fibrinom izdanju) koncert je besplatan a za ulaz je dovoljno samo se prijaviti na stranici HRTa https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScvuHyvsm68BNYrFqUresyH_7S0uKfgup2rSbf9MN3a_e6jSQ/viewform koncert & film počinju u 21:00 i traje do sat i nešto sitno. Eto super prilike za pogledati odličan nijemi crno bijeli dokuart film i poslušati što smo to skladali, definitivno preporuka za ljubitelje roka, jazza i elektronske glazbe. Za sve one koji nisu u Zagrebu sve snima HTV te će kasnije biti emitirano. Al ne znam još kojeg datuma.
https://magazin.hrt.hr/zabava/suncana-strana-prisavlja-2-9152855?fbclid=IwAR0aH0D5IIivH8JhnjBrEo5yD7k5ut5z6eTo2RyFIJxlgASZs6G8KUGbSl0
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/08/2022 : 08:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Bajaga jučer u Makarskoj.

Atmosfera odlična, neočekivano puno ljudi i generalno sam se lipo zabavio, no treba bit iskren i reći da je Bajagi vrime za penziju. Gitara mu oko vrata visi ko ukras, praktički i nije svirao ništa. Djeluje umorno i staro, kao da mu je uopće teško biti na pozornici, valjda su ga dostigle godine. Puno sporih i laganih pjesmi, volio bi da je bilo više bržih. I pobogu, ne odsvirati 220 u Voltima?!

Al eto, i unatoč svemu tome bilo je skroz zabavno. Napokon koncert u Makarskoj gdje su ljudi došli iz gušta i želje, a ne onako iz čiste navike.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
581 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 26/08/2022 : 09:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Je, je koncert je baš bia dobar, iznad očekivanja. Iako Bajaga pari poprilično nakljukan nekim lošim tabletama odradia je to sasvim okej za takvo stanje haha. Atmosfera šta kažeš isto super, okupilo se masu svita šta mi je baš drago. Ne znam kako inače bude na tim koncertima u Makarskoj, koliko sam svatia ovo je u sklopu kulturnog ljeta pa pretpostavljam da su koncerti svako malo ovih zadnjih mjesec-dva.
Inače moram pohvalit kolegu Paku koji je posla milijun savjeta da mi što ugodnije prođe ovaj izlet u Makarskoj i mogu slobodno reć da je spasia. Jedino mi je ža šta se nismo sreli unutra i popili pivu, mi smo došli u knap jer je cili dan bia na strku i uvatili taman neke dvi stolice u skroz zadnjem redu pa mi se nije dalo baš ostavit ih. Ali nadam se da će bit još prilika.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/08/2022 : 10:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma ništa, i drugi put ako triba Jesi uspija nać ijedan od onih parkinga šta sam ti poslao?
Šta se tiče pive, bit će valjda i druge prilike

Šta se tiče litnjih koncerata, neko mi je čak bio rekao da ovo uopće nije organizirao grad već netko privatno (ne mogu se sjetit detalja), tako da se grad i nije previše pretrgao oko promocije (nigdi ama baš nikakve obavijesti na službenim stranicama Turističke Zajednice), al srićom Bajaga je dovoljno veliko ime da ljudi sami saznaju za koncert. Od ostalih koncerata šta budu u Makarskoj, većinom ti se sve svodi na tribute bendove koji su em besplatni za pogledati, em budu posjećeni jer eto svi znaju pjesme, a druga stvar su oni bendovi tipa Hladno Pivo, Let3, Psihomodo Pop, TBF, itd... i slični koji su sami po sebi dobri (ili neloši), no svirali su u Makarskoj već mali milijun puta. Ja sam npr. sve navedene preskočio ovo ljeto, ne pamtim koga sam od njih više puta gledao. Budu svako godinu-dvije tu, dosadi... Bajaga je pak druga stvar, nije nikad tu svirao (ne računamo li ne daaaaavne koncerte s Ribljom Čorbom kasnih 70ih ) tako da su se ljudi zaželili nečega drugačijega.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
581 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 26/08/2022 : 11:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Iznad groblja bez problema naša, to mi je najviše značilo haha
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/09/2022 : 14:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Uriah Heep je sinoć odsvirao prvi koncert turneje na kojoj slave 50 godina karijere. Pogledajte setlistu, perfekcija! Tako se rade obljetnički koncerti!
https://www.setlist.fm/setlist/uriah-heep/2022/laeiszhalle-hamburg-germany-53b0eb29.html

Nadam se da ću uspjeti otići u Zagreb 25.10.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 10/09/2022 14:52:15
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/09/2022 : 13:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ide li itko na Opeth 26.9.?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 31 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000