forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Najbolje od američkog NEsuperherojskog stripa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

Macon
Average Member

Slovenia
702 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 30/11/2020 :  15:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Ti ove A3 brojiš kao 8, ali ih je 4: The Daily Bee, As aKid, onaj jedan list A2 presavijen sa bebom u roze odelcetu i ono sve ostalo je jedan.
Prva strana te “novine” je slika drvoreda sa tekstom “god...”, druga počinje sa “Poor mom...”, treća sa “(when was”, četvrta iznenađena žena sa zelenom pozadinom i peta sa slikom sa venčanja, piše “The Truth”.

Stvarno, pet se jih složi zajedno. Na početku je aleja sa drvećem a u sredini dijete.

Hvala na objašnjenju.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

umpahpah
Junior Member

Croatia
342 Posts

Member since 01/10/2002

Posted - 14/12/2020 :  22:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send umpahpah a Private Message  Reply with Quote
Od aktualnih serijala pratim (redovito narucujem):

Lazarus - trenutno dosao do vol. 6 TPB (plus jedan side TPB) - Greg Rucka je vrh!
Manifest destiny - vol 7
Gideon Falls - vol 5 (sljedeci je zadnji)
Oblivion song - vol 4

Od ovih sto sporije izlaze:
Trees - vol 3
The old guard - vol 2 (jos jedan najavljen) - Rucka!
Saga - vol 9 (trenutno kreativna pauza Vaughana)
Skyward - vol 3 (zavrsen)

Topla preporuka za sve navedene!

Moj bijeli brat ima mozak mušice u glavi bizona!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik

Croatia
6960 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/12/2020 :  15:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nakon dugo dugo godina, IDW Comics će izbaciti i drugu knjigu Parkera Richarda Starka u takozvanom "Martini Editionu", ajmo reći njihovoj verziji Absolute izdanja. Dok je prvo Martini izdanje sadržavalo The Hunter i The Outfit, druga knjiga sadrži The Score i The Slayground. Međutim, ono što je također strašno zanimljivo je i da će ovo izdanje sadržavati novu Parker priču čiji su autori Ed Brubaker i Sean Phillips!

https://www.amazon.com/Richard-Starks-Parker-Martini-Last/dp/1684056985

https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
8727 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/12/2020 :  00:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Opa! Sjajna vest!
Ja bih bas voleo da vidim jos Parkera, a kao najbolji autori nekih potencijalnih novih epizoda su svakako ljudi koji su pisali za ovo izdanje a to su Bruce Timm koji je i stilom crteza slican Kuku, a i majstorima hard boileda kakvi su Brubaker i Phillips bi lepo legao Parker.
Go to Top of Page

koze123
Junior Member

499 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 24/12/2020 :  11:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Jedva čekam da pročitam novu priču o Parkeru! Po meni to je jedan od najboljih serijala koje sam čitao, Kuk je genijalan. Šteta što Brus Tim ne crta, ne znam kako će se Filips uklopiti u tu priču...
Go to Top of Page

ridiculus
New Member

245 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 07/01/2021 :  15:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Sa druge teme:

quote:
Originally posted by alexts

Alien vapi za objavljivanjem ovde.

Ok, evo najava!

Warren Ellis (link):
quote:
Try to find the single best adaptation of film into comics ever, ALIEN: THE ILLUSTRATED STORY by Archie Goodwin and Walt Simonson. It's a stunning piece of work, hugely progressive and innovative.

Frank Miller (ne sećam se tačnog izvora, ali stalno se ponavlja, pa mora biti da je stvarno rekao ):

quote:
Alien – The Illustrated Story might just be the only successful movie adaptation ever done in comics. It’s an amazing graphic novel.

Howard Chaykin (časopis Alter Ego #158):

quote:
I think the Alien adaptation by Walter and Archie is the single most successful film-to-comics transcription you can see. It's staggeringly good.

Kieron Gillen (na tviteru, u odgovoru na anketu koja je najbolja adaptacija filma u strip ikada, link):

quote:
Alien is astounding.

Gail Simone i Kurt Busiek misle isto... verujte mi na reč, da ne tražim sad dokaz po tvitovima, nije lak posao.

I mogli bismo tako još dugo, ali mislim da je dovoljno. Samo, neka narod ne očekuje nešto što će im pomutiti pamet; problem je što je priča danas toliko poznata - mislim da su čak i embrioni upoznati sa njom putem genetskog koda - da neće nikoga zaplet da iznenadi. Dokaz za to su naslovnice. Prva je originalna, iz 1979, druga je za Titanovo reizdanje iz 2012:

Jedna od glavnih odlika filma je bila da mi, kao gledaoci, ne znamo sa čime posada Nostroma ima posla. Naravno, današnji marketing bi uvek insistirao na tuđinu i njegovog jezivom izgledu, i to jednostavno moramo da prihvatimo.

Dakle, ovo je danas pre svega strip za one koji znaju da cene formu i istoriju stripa.

"There is only one black hole worth studying." Pierce Hawthorne

Edited by - ridiculus on 07/01/2021 15:36:17
Go to Top of Page

fler
Senior Member

Croatia
1416 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 07/01/2021 :  17:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Davno sam čitao pa mi detalji bježe (morat ću ponoviti, mislim da ga čak i imam negdje) -
ali za naslovnicu se slažem.
Ova druga je apsolutno bezvezna (ne sam dizajn Aliena, koji mi je perfekcija),
kao uostalom i ona za novu Marvelovu seriju:
https://www.ign.com/articles/alien-predator-marvel-comics-xenomorph-iron-man-avengers

Dosadno, prvoloptaški.
Naprosto .. bezveze.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000