forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 275

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 19/10/2018 : 05:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote



MN LIB. 6: "Tango" Martinez (SR 11/12)

Broj stranica: 165

Scenarij: Guido Nolitta
Crtež: Franco Bignotti
Naslovnice: Gallieno Ferri

Moram se prvo dodirnuti crteža jer se, izuzev Jockovog, nikako ne slažem s ostalim komentarima. Bignotti mi je drag crtač. Pročitao sam gomilu njegovih stripova, ali usudio bih se kazati da mu je ovo najgori uradak od onog što sam pročitao. U prošloj epizodi: "Riječni pirati" je bio puno, puno bolji, a i prašumski krajolik mu bolje odgovara. Očigledno se žurio, a to se vidi po:

1. Nepreciznim i neprirodnim facijalnim ekspresijama likova. Određene vinjete su bile još lošije u originalu, a prepravljane su u tutto seriji. U Libellusovom izdanju je prepravljena verzija iz tutto izdanja.

2. Statičnim i nedinamičnim akcijskim dijelovima s podosta krivih pokreta, koji su odgovorni za većinu nelogičnosti. Dosta članova u kometarima spominje te nelogičnosti pri nemogućim izbjegavanjem metaka iz blizine. Ja sam izbrojao 26 metaka koji su prozujali oko našeg junaka, a po svakoj logici velika većina ga je sigurno trebala pogoditi. Smatram prestatičan crtež s pomanjkanjem dinamike, pogrešnim proporcijama i perspektivama glavnim krivcem za to.

3. Nije nacrtao niti jednu životinju u pozadini, pa čak ni svoj potpis - sovu.

4. Početak u gradu je još i solidan, ali kako se priča razvija, crtež je lošiji.

Evo primjer pilotovog izbjegavanja baražne vatre:


Epizoda u kojoj nas Nolitta vodi u Ekvador je podijeljena u dva međusobno neovisna dijela. Prvi, u glavnom gradu Quitu je kraći i opuštajući, a u njemu je Mister No prevaren na način da mu je klijent platio lažnim dolarima. Normalno, slijedi osveta i traženje pravde. Zabavno!

Drugi je ozbiljniji, ali i lošiji. Naš junak, nakon slatke osvete, dok kažeš "keks" nađe novog klijenta. U biti, ovaj nađe njega i gle čuda - opet prevarant! Ovaj put se plaćeni ubojica pretvara da je fotograf i umiješa ga u gangsterski obračun negdje u ekvadorskim planinama.

U oba dijela imamo zanimljive likove. Nolitta nam detaljno pokazuje zašto naš junak zaslužuje nadimak koji nosi. Sveukupno, sviđa mi se ova filler epizoda, više nego to ocjene pokazuju.

Prva naslovnica nema nikakve veze s pričom, a druga, upotrebljena kao glavna u Libellusovom izdanju, je odlična s efektnim bojama. Dapače, Libellus knjiga broj 6 prekrasno izgleda. Još je tu i dodatak "Zeleni pakao": tekstovi o ljudima i životinjama Amazonije napisanih od strane velikog Nolitte (potpisani njegovim pravim imenom) i ukrašeni Disovim ilustracijama. Ovdje nam Sergio Bonelli opisuje anakonde, ratnike Jivaro i troprstog ljenivca, koji obilježavaju ekvadorski dio Amazonije. Nema što, izdanje vrijedno svake kune!


(priča: 8, scenarij: 6, crtež: 5, naslovnice: 7) - 64%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 19/10/2018 05:47:32
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/10/2018 : 13:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by ReemCP

Aha, tako je mislim kod Zagora išlo do #235 pa je stalo. Htio sam pitat, jel Veseli ovu biblioteku svoju od Mister Noa radi po nekakvoj istoj ediciji u Italiji, ili oni sami rade te knjige po svome?



Po svome!


Hvala Spock
Ovo ostalo komentiram kasnije, preko moba sam pa me ubije ovo tipkanje..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 19/10/2018 : 17:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by ReemCP

Aha, tako je mislim kod Zagora išlo do #235 pa je stalo. Htio sam pitat, jel Veseli ovu biblioteku svoju od Mister Noa radi po nekakvoj istoj ediciji u Italiji, ili oni sami rade te knjige po svome?



Po svome!


Hvala Spock
Ovo ostalo komentiram kasnije, preko moba sam pa me ubije ovo tipkanje..



A ja skoro sve preko moba pišem, čak i recenzije.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 19/10/2018 17:01:14
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/10/2018 : 17:51:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast kad mozes, meni je nekako najdraze preko laptopa, pogotovo kad treba neke slike stavit ili citirat nekoga (vise njih) moram vidjet u knjizi Veselog, isto ima nekih dodataka pa cu spomenut o cemu se radi.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 22/10/2018 : 02:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote



MN LIB 7: Rio Negro (SR 12/13/14/15)

Scenarij: Guido Nolitta
Priča: Roberto Diso
Naslovnice: Gallieno Ferri

Možda i najbolja Mister Noova epizoda uopće! Obožavam ovakve avanture, a Nolitta je pravi majstor u držanju čitatelja prikovanim uz strip s mnogo zanimljivih scena kakve samo put u nepoznato može priuštiti. Toliko je dobra atmosfera da te jednostavno usiše u samu priču. Istina, rasplet nije na nivou ostatka priče, ali to se može progledati kroz prste ovoj uzbudljivoj epizodi.

Nolitta nas ovaj put vodi na sjever Brazila, negdje u blizinu granice s Venezuelom (Rio Padauiri). Upoznajemo Danu Wintera, američkog crnog pjevača i Patriciju Rowland, možda i najbitniju ženu u serijalu, a Kruger konačno dobiva malo veću ulogu. Ovdje je Nolitta konačno složio lik Mister Noa do kraja. Od okrutnog ubojice u "Posljednjem Cangaceiru", ovdje ga je pretvorio u onoga lika kojeg svi poznajemo. U nekoliko situacija Mister No komplicira svima život i ne ubija protivnike već ih pokušava samo onesposobiti. Za usporedbu, Kruger takve probleme riješava po kratkom postupku - metak u glavu i do viđenja. Usporedba je zanimljivija time što su ta dva sadašnja prijatelja, nekoliko godina ranije, bila na suprostavljenim stranama u Drugom svjetskom ratu, a to povlači i česta međusobna podbadanja u serijalu, a i u ovoj epizodi.

Diso je fenomenalan! Ovdje je sve za desetku: izgled likova, krajolik, dinamika crteža, a pogotovo izazovni izgled Patricije! Savršenstvo od crteža i jednostavno nemam zamjerke!! Nakon što je Bignotti u prethodne dvije epizode, Mister Nou vratio originalni Ferrijev izgled, Diso nam opet crta pilota kakvog ga svi znaju. Svaka čast Ferriju, ali ovo je pravi Mister No.

Prva naslovnica je najatraktivnija, pa mi je stoga, a i zbog poveznice s naslovom koji se od davna udomaćio za ovu epizodu, jasna odluka da bude glavna naslovnica Libellusovog izdanja, iako je i najmanje dobra od tri naslovnice ove epizode. Ovo je jedan od rijetkih primjera kada su sve naslovnice odlične, ali treća je ona koja pogađa bit ove epizode.


(priča: 10, scenarij: 10, crtež: 10, naslovnice: 10) - 100%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 22/10/2018 02:36:46
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 22/10/2018 : 14:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Nisam pročitao sve epizode do 50-tog broja, ali je i meni ovo (od pročitanih) najbolja priča.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 22/10/2018 : 15:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Sami vrh serijala.
Briljantno.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/10/2018 : 17:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Ova me epizoda jako oduševila Da nas pita netko da mu preporučimo neku ep Mister Noa, nekome da se nije nikad susreo sa ovim junakom, ova epizoda bi definitivno bila među prvim izborom. Avantura kakvu možemo poželjeti kod Mister Noa, čak bi se usudio reći da nam niti njegov pajper ovdje nije uopće nedostajao. Drago mi je da je napokon i Kruger dobio veću ulogu u priči, ali i u konačnici, jako zanimljiva posada gdje je svaki lik bio zadužen za svoj zadatak. Napokon da Mister No naiđe i na klijenta, a da taj nije imao nikakve zle namjere već je cilj bio isključivo arheološko istraživanje, tako da je sve to tu odličnu atmosferu učinilo boljom, opuštenijom, te sa dozom humora, ali i romansom.

Ovom pričom je završena knjiga 2 od Veselog (koja je prava debeljuca, skoro pa 800 str.) koja mi se čini i najdebljom dosadašnjom knjigom u biblioteci.

Koliko Dejna (Dana) diže kad nije u formi !?


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/10/2018 : 17:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Komentar DODSFERD-a:

quote:
Originally posted by DODSFERD

Rio Negro


Epizoda koja je po mnogo čemu legendarna i jedinstvena i uvijek je zanimljivo ponovo je pročitati.
Uvod u kojem se radnja odvija u nekom baru mi je najdraži mogući kada je u pitanju ovaj serijal. Cuganje popraćeno dozom humora uz poneku tučnjavu je izvrsna priprema plodnog tla za zaplet i pravu priču.
Upoznali smo dva nova lika koja su usput iskorištena za nekoliko smiješnih situacija.
Konačno je i Kruger dobio prvu zapaženu ulogu u serijalu, prijašnja dva pojavljivanja su bila svedena tek na kratki upad i muke po pitanju pronalaska alkohola.
Niti klijent koji je unajmio Mister Noa nije negativac, pa tako ova avantura posjeduje veseli ugođaj od početka do samog kraja. To nije uspjela narušiti ni ekipa pohlepnog Arthura, većinom takva vrsta ljudi u namjeri da dođe do svojih ciljeva ostavi poneku žrtvu, ali sada je čak i stari Fusiwe uspio izbjeći tragičnu sudbinu.
Sviđa mi se što je svaki lik ubačen sa svojom svrhom, niti jedan nije statist koji bi služio samo da se popuni potreban broj.
Nolitta ima običaj da se ne razbacuje sa previše likova, pa zbog toga čitatelj može upoznati svakoga od njih dok radnja teče svojim tokom.
I onaj svećenik kojeg su sreli u prašumi je ostao upamćen, iako se pojavio na svega nekoliko stranica. Za većom njegovom ulogom nije ni bilo potrebe, a veo tajanstvenosti s kojim je otišao se izvrsno uklopio u kasnija događanja.
Trojica glavnih negativaca su također dobili onoliko prostora koliko je bilo potrebno. Stupili su na scenu u pravo vrijeme, baš kada je trebalo napraviti scenaristički zaokret kojim je priča dodatno začinjena dozom akcije.
Rasplet u hramu jest očekivan, kako nije moglo biti govora o prokletstvu od kojeg su strahovali Tukani trebalo je posegnuti za realnijim rješenjem. Arthurova pohlepa i nestrpljivost su pomogli da se rješenje nađe na dohvat ruke, to se vjerojatno nije moglo drugačije izvesti pa prihvaćam ovo malo predvidljivosti.
Na kraju je tako i najpoštenije, za banditima nitko neće žaliti a arheološka istraživanja su stopirana.
Crtež Disa je već počeo poprimati svoje poznate obrise, na prvih 100-tinjak stranica ima nešto neujednačenosti, ali u drugoj polovini je sve došlo na svoje. Naslovnice odlične, kao stvorene za priču ovakvog kalibra.

Popipaj ga kako je tvrd ovaj mišić.




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/10/2018 : 20:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nolitta je nekoliko puta kasnije nadmašio Rio Negro, meni je recimo Osvetnik iz Bonampaka još jedna razina više, bez obzira na malo razduženi kraj.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/10/2018 : 21:05:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nije mi poznat taj naslov
Ja nekako više pamtim LMS naslove, slabo znam ove današnje koji su zapravo pravilni. Tangata manu, Vestern Džona Trevora, Osveta kapetana Teksejre, Ubica iz senke, Trgovina smrću.. neke naslove, epizode koje pamtim iz djetinstva, ali sad ne znam točno gdje spadaju kronološki.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/10/2018 : 21:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I Dnevnik je koristio sličan naziv za tu epizodu jer se jedan od nastavaka zove Poglavica Bonampak. http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/mister-no-mn-lms-896-poglavica-bonampak/8498/0/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/10/2018 : 21:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, nisam imao taj broj, a i vidim da je dosta visoki LMS broj, mora da je blizu 200-tog broja serijala.

Sad vidim da je to knjiga 69, uff ta je jedna od traženih valjda će Veseli sa svojom bibliotekom objaviti to negdje za 20-tak godina.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/10/2018 : 22:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Priča dolazi dosta prije jubilarca, negdje oko broja 150 što je nekih 15-ak brojeva prije afričke sage.
U svakom slučaju je previše čekati 20 godina za pročitati takvu vrhunsku priču, treba malo podbosti Veseljake da ubrzaju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/10/2018 : 22:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Africka saga je od knjige 75, jel da? Imam od LL-a 78-86 knjige, ta 78 mislim da pocinje sa orginal #175 brojem. Probat cu jos malo ici u "rikverc", mislim da bi se mogle nabavit jos knjige 77-76-75-74-73, a dalje necu ni pokusavat. Na taj nacin cu koliko-toliko smanjit tu razliku izmedju VC biblioteke i LL-a

A da, steta sto malo Veseljaci to ne ubrzaju, izdanje mi se bas svidja kad bi sad bar izbacili knjigu 9 i 10, bilo bi super. Ili se nadat kiosk izdanju, ali i u tom slucaju da idu 1 mj. ep bi trebalo cekat 5 godina da pokriju ove ep koje vec imamo u VC biblioteci. Vidit cemo sto ce Veseli napravit kad zavrse serijal sa svojim kiosk izdanjem, neka krenu onda sa tim kiosk izdanjem od orginala #100, to bi bilo dobro

Znam da bi ta kolekcija licila na svasta, ali bar bi imali sve price.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/10/2018 : 23:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kada vidim kakva je situacija sa drugim izdavačima mogu reći da sam povukao najbolji mogući potez kada sam na vrijeme odustao od VČ i krenuo sa Libellus izdanjem.
Jest da je koštalo, ali osim 5-6 u ono vrijeme najteže nabavljivih knjiga, niti jednu drugu nisam platio više od izdavačke cijene, a mnoge lako nabavljive sam kupio po dobrim popustima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 22/10/2018 23:28:24
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/10/2018 : 00:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Kada vidim kakva je situacija sa drugim izdavačima mogu reći da sam povukao najbolji mogući potez kada sam na vrijeme odustao od VČ i krenuo sa Libellus izdanjem.
Jest da je koštalo, ali osim 5-6 u ono vrijeme najteže nabavljivih knjiga, niti jednu drugu nisam platio više od izdavačke cijene, a mnoge lako nabavljive sam kupio po dobrim popustima.



Ja sam tu na ledu kao i ReemCP. Fali mi većina Libellus knjiga između brojeva 40 i 75! Nije dobro!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/10/2018 : 11:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@DODSFERD - odlično si ti to uspio, s tim da si dosta kasno krenuo u to

@Spock - ja mislio da i ti imaš sve knjige nadajmo se da ćemo možda tu rupu popunit sa VC Bibliotekom, ili da će netko se odlučit za kiosk izdanja..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/10/2018 : 13:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

@DODSFERD - odlično si ti to uspio, s tim da si dosta kasno krenuo u to

@Spock - ja mislio da i ti imaš sve knjige nadajmo se da ćemo možda tu rupu popunit sa VC Bibliotekom, ili da će netko se odlučit za kiosk izdanja..



Nada umire posljednja!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/10/2018 : 16:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Nada umire posljednja!


Držat ćemo fige

-
-


Mister No Biblioteka, knjiga 3

Knjigom 3 od VC-a počinje sljedeća priča, "Prljava afera", 8. priča po kronološkom redu. Radi se o orginalu #16 i djelomično #17 broju, znači nešto kraća priča. Nakon prošle priče koja nas je sve oduševila, teško je ovdje bilo očekivat isti ili sličan dojam, ali sve u svemu, ok priča.

Dok je Diso bio u prošloj, ovdje nam je opet Donatelli, koji je po meni puno bolji na Zagoru. Iako nisam pojma imao o crtačima, rekao bih da sad polako hvatam konce i razaznajem tko je tko. Najdraži su mi dosad Diso i Bignotti, njihov Mister No mi baš paše. Naravno, i Ferrijev je super, ali znamo da se radi samo o jednoj ep.

Mister No, ni kriv ni dužan, ponovno završava u zatvoru, samo zato jer policija vjeruje više strancima nego njemu. Ali Mister No ima opet sreće (ili nema?) pošto netko plaća njegovu jamčevinu i izvlači ga iz zatvora, te mu nudi posao gdje bi samo prevozio ljekovito bilje iz jednog mjesta u drugo, posao koji bi trajao neko vrijeme i gdje bi zaradio dobre novce. I sve se čini idilično, dok Mister No ne odveze prvu turu i zapravo sazna pravu istinu, sasvim slučajno pijući sa čovjekom koji je bio zadužen da primi tu "robu". I tada Mister No preuzima "pravdu u svoje ruke"..

Nije loša priča, osim što je prekratka i premalo likova da bi bila zanimljivija. Imamo praktički samo 3 lika, uz Mister Noa, gosp.Stoun (ne znam jel se tako piše, pišem kako sam pročitao iz VČ knjige), te valjda njegova nećakinja - jer ne znam što znači riječ "bratanica" (valjda od brata kćer). Radnja je vrlo jednostavna, ali i moram priznati da se da odmah naslutit da Mister No prevozi nešto ilegalno čim je dobio zadatak. Isto tako što saznajemo da je ta cura imala zabranjen pristup "farmaceutskoj tvornici". Mister No je opet primoran uzeti oružje u ruke, a pogotovo je brutalna ona scena kako je stradao gosp.Stoun (propeleri aviona). Nije mi ga žao nimalo, pošto je prijetio toj curi (koja je njegova krv) pištoljem, a ona kasnije još priča kako on nije zao Ajd dobro.

Kad nema alkohola, dobar je i sok.



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/10/2018 : 17:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Komentar DODSFERD-a:

quote:
Originally posted by DODSFERD

Prljava afera


Epizoda koja ima svojih scenarističkih propusta, ali unatoč tome je bila zabavna i vrijedna čitanja.
Opet je tu prisutan početak sa turistima koji nemaju povezanosti sa kasnijom radnjom i opet je s njima nastao nekakav problem, ovoga puta ne zbog plaćanja već zbog prevelike bahatosti. Za sve postoji granica, tako i za Benthamovo ponašanje što je on dobro osjetio na svojoj koži.
Što se tiče drugog klijenta, odmah je bilo jasno da nešto skriva i da stvari nisu onakve kakvima ih želi prikazati.
Kod tog dijela je prisutno nekoliko slabijih rješenja zbog kojih ova priča ne kotira visoko.
Koliko god Shafer bio pijan neshvatljiv je njegov nedostatak opreza, prava je hrabrost ponuditi nekome cigaru u kojoj se nalazi droga i tako se dovesti u opasnost da budeš otkriven.
Ipak, način na koji je Mister No otkrio o čemu se tu radi nije previše uvjerljiv.
Razumijem da je kasnije shvatio što se nalazilo u cigareti, samo je preuranjeno da na osnovi toga donese zaključak kako je teret koji je prevozio sadržavao to isto. Trebao je to otkriti na drugačiji način, recimo da bi pronalazak paketića droge u pajperu prilikom povratka bilo jedno od bezbolnijih rješenja.
Stoneov pokušaj da izađe iz teške situacije nakon što je otkriven je potpuno neočekivan. Najprije kaže kako radi u interesu svoje nećakinje želeći joj osigurati miran život, pa je zatim drži na nišanu pištolja i prijeti ubojstvom.
Veliko je pitanje bi li stvarno to učinio da je bilo kritično, iako je Brenda kasnije rekla kako je sigurna da on nije bio toliko zao.
Scena sa prinudnim slijetanjem pajpera mi se čini kao ciljano odigrana pilotova karta da bi situaciju preokrenuo u svoju korist, bez obzira što on kasnije nije potvrdio tu tezu.
Nakon raspleta priča traje još dobrih 20-ak stranica, ta stvar mi se posebno sviđa na ovom serijalu jer uvijek može upasti neka smiješna scena kao što je i ovdje bio slučaj.
Crtež Donatellija tek prosječan, Mister No mu previše liči na Zagora u nekim scenama a to je ono što mi smeta.
Naslovnica je dosta dobro nacrtana iako ova ženska na njoj nikako ne može biti Brenda.



-
-

Edit: a di je slika na kraju

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 23/10/2018 17:02:20
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/10/2018 : 23:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je to jedina epizoda gdje je nisam stavljao, ne bih sada znao reći zbog čega točno, nedostatka vremena ili nečeg drugog.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/10/2018 : 10:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Mozda i nije ovdje bilo nekakvih provala (obicno takva slika dobro posluzi), al sto se tice komedije, moram priznat da sam se nasmijao na sav glas kad je dobio bracnu ponudu, a avion poceo odmah teturati u zraku

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/10/2018 : 16:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


MN LIB 8: Prljava afera (SR 16/17a)

Broj stranica: 123

Za razliku od prethodne epizode "Rio Negro", gdje sam imao osjećaj da bih cijeli dan mogao pisati hvalospjeve o priči, ovdje ne znam šta bih napisao. Nakon čitanja imao sam osjećaj praznine. Ne mogu kazati da je priča loša. Dapače, zabavna je, ali scenaristički nekako prazna epizoda. Naivnosti i banalnosti ima na bacanje, dijalozi su nikakvi, a likovi bezlični. Emocije likova su neprirodne i nelogične. Sama priča je u redu, ali prekratka i nedovoljno razrađena. Nedostaje onih Nolittinih pripovjedanja i kulturnih, zemljopisnih, povijesnih, prirodnih i raznih drugih zanimljivosti.

Najveći problem priče je crtež. Ovo bi mogao biti najgori Donatellijev uradak uopće. Osim što mu Mister No uopće ne leži, ovdje je još i površan. Po izgledu okoliša u stripu, čitatelj dobija dojam da se radnja odvija negdje u Sjevernoj Americi, a ne usred amazonske prašume. Detalja je jako malo, pa cijeli strip izgleda nekako prazan i na brzinu i na silu nacrtan. Likovi podsjećaju na likove iz Zagora, ali to nije nikakva novost, kao i izgled Mister Noa. Donatellija cjenim, ali bolno je ovo gledati nakon briljantnog Disa u prošloj epizodi.

Naslovnica dobra, a posebno upada u oči strojnica iz gangesterskih filmova, odnosno tridestih godina prošlog stoljeća. Žena na njoj nema veze s izgledom Brende iz epizpode, baš kao i već spomenuta strojnica, ali svejedno mi se sviđa - efektna je i privlačna.

- Zanimljivosti:

- Ponovno se pojavljuje fantomski Mister Noov "Volador" iz epizode #2: Amazonija. Ispada da Nolitta ipak nije zaboravio na taj brodić! Nije izrjekom nigdje spomenuto, ali dvoje iritantnih amerikanaca, na početku epizode, Mister No ne vodi avionom, već brodom. Čamac se vidi samo na jednoj vinjeti, a logično bi bilo zaključiti da je to taj isti "Volador".

- Donatelli opet Mister Nou vraća originalni Ferrijev izgled, tako da se, čitajući ove početne epizode, može dobiti dojam da ovaj junak ima raznolikiju garderobu od ostalih stripovskih junaka.

- Dnevnik je ovdje bio milosrdan; u LMS izdanju je izbačena samo jedna stranica!

- U Libellus izdanju ponovno imamo dodatak "Zeleni pakao" o ljudima i životinjama Amazonije. Tekstove je pripremio Sergio Bonelli (Nolitta), a Diso je autor ilustracija. U ovoj knjizi su opisani amazonski dupini i dva plemena indiosa: Nambicuara i Yaonama.


(priča: 8, scenarij: 4, crtež: 4, naslovnica: 8) - 56%

P.S. Ovo su dijelovi recenzije koju pišem za ovu epizodu. Nadam se da ću dobiti inspiraciju za još štogod pametno napisati, ali, kao što sam već naglasio, ova epizoda ne inspirira.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 24/10/2018 16:40:37
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/10/2018 : 17:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Dobro mi je poznat taj osjećaj kada o nekoj epizodi nemaš puno toga za reći, evo upravo pročitao Mačji čovjek od MV-a i čudim se kako je epizoda neinspirativna.
I to nema veze sa njezinom kvalitetom, ponekad nešto loše daje inspiraciju kao što se zna dogoditi i obrnuti slučaj.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 275 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.81 seconds. Snitz Forums 2000