forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 166

Jocko
stripovi.com suradnik

Serbia
992 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 22/05/2022 :  04:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Jezovnik Ortiz: Demoni Džeremaje Kolda (1976) Darkwood

Petodelna 'saga' o starom bradonji Džededaji Penu koji ima dve narukvice uz pomoć kojih priziva demone. U prvoj, trećoj, četvrtoj i petoj priči se pojavljuje njegov sin Džeremaja Kold. U inat tome, najviše mi se svidela druga priča, kada Džededaju i putujućeg trgovca napadne banda Meksikanaca, jer ta priča ima najviše (crnog) humora, i najmanje je usiljena. Prva nas uvodi u likove Džeremaje i Džededaje, o njegovoj prošlosti i o prvom sukobu oca i sina. Treća priča je najmorbidnija (naročito prvih nekoliko strana je da čovek povrati), a pri kraju je debilna - u fazonu ljudi su veća čudovišta od takozvanih ''nakaza'', dakle nešto kao one idiotske Kjaverotijeve priče na Dilanu. Ta mi se priča najmanje svidela. Četvrta i peta su kratke i ne naročito zanimljive, a u petoj je Ortizov crtež u boji, sviđa mi se kako izgleda sa retro kolorom. Što se crteža tiče, najviše mi se dopao u drugoj priči.
Priključujem se onima koji kažu da je ovo treš, a dodao bih, prilično slabašan treš, u rangu (naj)slabijih epizoda pomenutog Dilana Doga. Demoni su kao ideja postali izlizani već nakon druge priče, treća pršti od treša i palamuđenja uz neke od najbednijih akcionih scena koje sam imao prilike da vidim (recimo obaranje aviona), a poslednje dve pričice su mlaćenje prazne slame, naročito četvrta. Peta ima zanimljiv obrt na kraju sa sveštenikom, koji je želeo da iskoristi demone u dobre svrhe, ali se malo zajebao u računici.
Baš razočaravajuće i prilično inferiornije od Apokalipse iz istog Jezovnika.

Svi procitani stripovi, poredjani po godinama i kvalitetu:
https://rateyourmusic.com/list/jockovic/all-comics-ive-read-chronological-best-to-worst/

Edited by - Jocko on 22/05/2022 05:17:51
Go to Top of Page
Page: of 166 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.66 seconds. Snitz Forums 2000