forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 168

nagor
Advanced Member

Croatia
11537 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 11/07/2019 :  12:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote

Pogledao Deadwood i… nije baš top. Prva sezona je OK, ali ubrzo skužiš da je to serija koja bazira samo na tim old school english stiliziranim dijalozima punih psovki. Jedva da se što i događa u tom Deadwoodu. Možda se nešto i događa u prvoj sezoni odnosno čar prve sezone je da otkrivaš prljavi svijet tog zabačenog gradića, ali ta »prljavost« se sastoji uglavnom od tisuće psovki. To mi nije dovoljno.

Priznajem atmosferičnost, ali bolje gledati serije u kojima se stvari i pomiču nešto. Ta hvaljena autentičnost u biti odmaže seriji jer su svi glavni likovi bazirani na manje više stvarnim osobama i to onda limitira priču. Nema tu nekih pomaka naprijed. Samo u krug. Ne pomaže ni to da su svi glavni likovi antipatični. Kužim da je to i fora serije, ali dopizdi i to. Najgori mi je bio Bullock. Prezirem takve napuhane kolerike u stvarnom životu. Da, Ian McShane je odličan i stvarno je rođen za tu ulogu tog opakog krčmara, ali to mi nije bilo dovoljno. Kod treće sezone sam namjerno preskočio šest epizoda i uopće se nije primijetilo kod gledanja.

Film je OK jer je bilo užasno zanimljivo gledati starije likove. Ono, ne makeup starije nego doslovno fizički starije. Završio s zadnjom epizodom i stavim film, a ono likovi »odjednom« doslovno stariji 13 godina. To mi bilo zgodno.

Edited by - nagor on 11/07/2019 12:51:25
Go to Top of Page

DiSkAcH
Senior Member

Croatia
2043 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/07/2019 :  15:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Black Mirror - 5. sezona

1. epizoda - najviše mi se svidjela, prava čistokrvna blackmirorovska epizoda u kojoj je virtualna stvarnost potpuno obuzela živote ljudi. I tjera ljude na razmišljanje kako bi se mi postavili u onakvoj situaciji. Bilo bi zanimljivo, recimo vidjeti, s jedne strane u VR-u s jedne strane King Warriora u dresu Reala i u liku zgodne plavuše, a s druge Supermarka u dresu Barcelone i u liku zgođušnog frajera. Mislim da bi to bio jebački seks na kvadrat.

2. epizoda - također jako zanimljiva i napeta do kraja. Ipak mi je mlaki twist na kraju malo prizemljio dojmove. Ali i dalje vrlo dobra epizoda, još k tome smještena u sadašnjost, a ne u blisku budućnost u kojoj se vidi sva ta surovost društvenih mreža.

3. epizoda - ne želim vjerovati da su tvorci Black Mirrora ozbiljno mislili kad su pisali ovu epizodu. Prije mislim da su namjerno napisali parodiju samih sebe, jer epizoda obiluje brojnim nelogičnostima i teen bezvezarijama iako je početak jako obećavao. Uglavnom, ne treba je ozbiljno shvaćati, više kao tu nekakvu parodiju.

Pogledao, meni je ova sezona najlošija...nekako mi nije to to.
Tj bude mi OK i fora i onda kraj bzvz. Ajde prva epizoda može proć, fora ideja.

Anto, tebi preporučam tu prvu epizodu

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 12/07/2019 15:10:06
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
15048 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/07/2019 :  15:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Nije im trebala ona gejstina

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

sumohrvat
Senior Member

Croatia
2137 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 12/07/2019 :  17:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Pogledao Deadwood i… nije baš top. Prva sezona je OK, ali ubrzo skužiš da je to serija koja bazira samo na tim old school english stiliziranim dijalozima punih psovki. Jedva da se što i događa u tom Deadwoodu. Možda se nešto i događa u prvoj sezoni odnosno čar prve sezone je da otkrivaš prljavi svijet tog zabačenog gradića, ali ta »prljavost« se sastoji uglavnom od tisuće psovki. To mi nije dovoljno.

Priznajem atmosferičnost, ali bolje gledati serije u kojima se stvari i pomiču nešto. Ta hvaljena autentičnost u biti odmaže seriji jer su svi glavni likovi bazirani na manje više stvarnim osobama i to onda limitira priču. Nema tu nekih pomaka naprijed. Samo u krug. Ne pomaže ni to da su svi glavni likovi antipatični. Kužim da je to i fora serije, ali dopizdi i to. Najgori mi je bio Bullock. Prezirem takve napuhane kolerike u stvarnom životu. Da, Ian McShane je odličan i stvarno je rođen za tu ulogu tog opakog krčmara, ali to mi nije bilo dovoljno. Kod treće sezone sam namjerno preskočio šest epizoda i uopće se nije primijetilo kod gledanja.

Film je OK jer je bilo užasno zanimljivo gledati starije likove. Ono, ne makeup starije nego doslovno fizički starije. Završio s zadnjom epizodom i stavim film, a ono likovi »odjednom« doslovno stariji 13 godina. To mi bilo zgodno.

A tek što su im prezimena bezveze izmišljena. Takvih uopće nema u tom kraju.... mislim da su trebali ekog stručnijeg uzeti za scenarij...

odabrao Ðelo Hadžiselimovic,tekst citao Miljenko Kokot
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
15048 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/07/2019 :  20:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Pogledao seriju
Nemam zelju film
Kraj vidim na vikipediji

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Stark
Starting Member

Bosnia and Herzegovina
14 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 13/07/2019 :  08:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Počeo gledati Stranger Things, trenutno na 5. epizodi. Vrlo zanimljiva serija.
Go to Top of Page

mogorovic
Senior Member

2450 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 14/07/2019 :  00:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Stark

Počeo gledati Stranger Things, trenutno na 5. epizodi. Vrlo zanimljiva serija.

+1
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

5635 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 14/07/2019 :  15:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Scream: Resurrection (3. sezona, reboot) - samo za teške Scream frikove. Loše po svim standardima. Dobro, glas i maska su tu. Bar to.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 168 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000