forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 199

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 19/12/2022 : 14:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Mogao si staviti link na strip pa da vidimo kako je ispao.

Što se tiče AI i budućnosti, meni je ovo scary 😯 Uvijek sam cijenio umjetnost, crtež u ovom slučaju, kao nešto za što treba dar i trud, a sad čini se dolaze dani kad će biti dovoljan i običan program.. hoće li to devalvirati umjetnost crteža? Ima li smisla truditi se i napredovati polako, godinama, ako svatko može super crtati pomoću programa?

Ili je to zapravo bolje, pa će više ljudi stvarati još bolju umjetnost, kad ljudi koji znaju napisati priču više ne budu trebali crtače? Hoće li uskoro crtač biti više kao računovođa - dobit će parametre i unijeti ih u program? Hoće li i scenarista raditi isto tako - uneseš par parametara, tipa kauboji, dvoboj, zasjeda, fatalna žena, tužan/sretan kraj i imaš strip? I to možda bolji od današnjeg Teksa npr??

Strepim..
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 19/12/2022 : 14:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ako potražiš na Amazonu po imenu autora, kindle verzije sva tri stripa su besplatne.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 19/12/2022 : 15:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Evo, ima i intervju s tipom: https://www.comicbookyeti.com/post/an-ai-trip-through-summer-island-an-interview-with-steve-coulson

Ok, još ima nade, kaže: I wouldn’t expect Skynet for at least the next few months

Inače, riječ je o čiči koji čita stripove od 1969-te

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/12/2022 : 14:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ajde da pitam ovdje... jel netko citao imperiju od kordeja? Valja li to? Nigdje ne mogu naci neku korisnu informaciju, boze sacuvaj da izdavac stavi neki preview.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2343 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 27/12/2022 : 23:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ajde da pitam ovdje... jel netko citao imperiju od kordeja? Valja li to? Nigdje ne mogu naci neku korisnu informaciju, boze sacuvaj da izdavac stavi neki preview.


+1

Carpe diem
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/12/2022 : 00:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Da, ja sam je procitao proslog ljeta, i onak... vidi se potencijal, to jest ideja da se ovo prosiri kroz bezbroj albuma, barem mogucnosti su tu, i... da, citljivo je, zanimljivo, ali meni iskreno ni pola toliko ko Marsal Bass npr., mada je cisto druga tema. Jos ako volis steam punk, sci/fi... mada mi nije bilo toliko dobro ko Mi, mrtvi. Mozda daleko od toga, ali svakako nesto sa potencijalom, i zabavno te zanimljivo. Ono, sta bi bilo kad bi bilo... povijest malo drugacije.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/12/2022 : 08:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Da, ja sam je procitao proslog ljeta, i onak... vidi se potencijal, to jest ideja da se ovo prosiri kroz bezbroj albuma, barem mogucnosti su tu, i... da, citljivo je, zanimljivo, ali meni iskreno ni pola toliko ko Marsal Bass npr., mada je cisto druga tema. Jos ako volis steam punk, sci/fi... mada mi nije bilo toliko dobro ko Mi, mrtvi. Mozda daleko od toga, ali svakako nesto sa potencijalom, i zabavno te zanimljivo. Ono, sta bi bilo kad bi bilo... povijest malo drugacije.





Hvala, poli.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1182 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 28/12/2022 : 10:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
U stripu je natrpano svega, kao da se spoje Tarzan- Reke krvi, Tajna povijest, Džin, Lester Cockney i još svašta. Igor je dao više od scenarista, naročito u prvom albumu gdje ima laviranog tuša. Ocjena, negdje između 6 i 7 od 10.






Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/12/2022 : 11:21:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bisley

Igor je dao više od scenarista



Pretpostavljao sam. Svejedno, mislim da cu kupit.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 31/12/2022 : 03:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Urbi et orbi 2022

Neka vam je blagoslovljena Nova godina! Želim vam puno uspjeha u svemu što radite!

TOP 10

Monster (Windsor-Smith) (Cross Cult, 2022)

Moby Dick (Sienkiewicz) (Splitter, 2021)
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2512168

Contrapaso: Die Kinder der Anderen / Contrapaso. Los hijos de los otros (Valero) (S&L, 2021)
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2469993

Grönland Odyssee / ... et autres racontars (De Bonneval & Tanquerelle) (Avant, 2020)
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2494218

Superdupont (Gotlib & Lob & Alexis & Boucq...) (Volksverlag, 1984)
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2518098

The Crow (O’Barr) (Dani Books, 2020)

Affendämmerung / La crépuscule des idiots (Krassinsky) (S&L, 2017)
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2475022

Fake Story / A Fake Story (Galandon & Pendanx) (S&L, 2021)
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2487941

Schlachthof 5 / Slaughterhouse-Five (North & NMonteys) (Cross Cult, 2022)

Fashion Beast (Moore & Johnstone & Percio) (Panini, 2013)
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2505478

Top 5 (djeca)

Schattenspringer (Schreiter) (Panini, 2014)
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=43900&REPLY_ID=2489191

Zibeline (Goddyn & Hautière,& Aouamri) (Splitter, 2022)

Kein Stress, Jim! - Grumpy Monkey Freshly Squeezed (Lang & Lang) (Loewe, 2022)
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2532697

Enola Holmes (Springer & Blasco) (Splitter, 2021)

Glatzköpfchen 1-3 / Boule à zéro: (Zidrou & Ernst) (Panini, 2020)
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2502185

Have mercy
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 31/12/2022 : 07:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
The Crow fenomenalno štivo.

Jel planiraš ostavljati osvrt ovih dana? Hteo bih i ja, pa da se ne dupliramo bezveze
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/12/2022 : 08:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Vise puta sam gnjavio markosa za vranu, necu vise. Ne zato sto bih ga kupio (posto ga vec imam), nego zato sto mi je nevjerovatno da se takva stripcina ne nađe u fibrinom katalogu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 31/12/2022 : 08:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Definitivno zaslužuje objavljivanje.

Meni deluje da je The Crow tip stripa koji bi Stalker & Makondo voleli da rade.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 31/12/2022 : 11:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

The Crow fenomenalno štivo.

Jel planiraš ostavljati osvrt ovih dana? Hteo bih i ja, pa da se ne dupliramo bezveze


Nemam nekog plana, nisam nikada ni imao. Inače u životu rijetko što planiram.

Ako i kada naletim na strip, koji iskače iz ove masovne produkcije i koji po meni zaslužuje da se njega čitateljima skrene pozornost, osvrnut ću se i dati kratku preporuku.

Pozdravljam tvoju nakanu da pišeš o stripovima.
A ovo o dupliranju: "Brena je Brena ali dvaput je dvaput."

Have mercy
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 31/12/2022 : 17:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Pa napišite oba, bolje je da ima više osvrta nego manje. Inače, Crow nisam nikad čitao jer mi izgleda sumnjivo, kao neka klasična osvetnička goth slikovnica, s puno kmečanja, nešto za ljubitelje ema i Linkin parka. Prošlo je 30 godina otkako je objavljen, a nikad nije dobio neki kultni status. Radije bi da se objavi Milliganova Enigma
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 31/12/2022 : 17:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Krivo sam razumio nakera. Mislio sam na generalno pisanje osvrta.
O Vrani neću pisati jer bi morao još jedanput pročitati a neda mi se.

Enigmu sam čitao u 10 mjesecu i ne sjećam se ničega, niti jednog jedinog detalja. Onako u magli ostao je vrlo dobar Fegredov crtež.

Have mercy
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/12/2022 : 17:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Pa napišite oba, bolje je da ima više osvrta nego manje. Inače, Crow nisam nikad čitao jer mi izgleda sumnjivo, kao neka klasična osvetnička goth slikovnica, s puno kmečanja, nešto za ljubitelje ema i Linkin parka. Prošlo je 30 godina otkako je objavljen, a nikad nije dobio neki kultni status. Radije bi da se objavi Milliganova Enigma



Mislim da je The Crow baš pravi pravcati primjer stripa koji uživa kultni status.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 31/12/2022 : 17:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Hmmm.. moguće da mi je to promaklo. Ja sam računao da ima neko ime na račun filma i što je Brendon Lee poginuo, ali ako naker dobro napiše osvrt, možda mu i dam šansu. Po meni, simptomatično je i to što iživko nije imao ništa za reć o njemu, a ipak on napiše dosta osvrta kroz godinu.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/12/2022 : 17:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Film i Leejeva sudbina su definitivno pripomogli popularnosti Vrane, mislim da je to danas nemoguće razdvojiti jedno od drugoga, no gledamo li sami strip kao strip, rekao bih da je to jedan od upečatljivijih (ajmo reći) underground stripova američke strip scene. Nikad nije doživio mainstream visine nekih drugih stripova koji su startali u undergroundu (mada bi se često nalazio na svakojakim rang ljestvicama najboljih stripova, al ono, koliko su one uopće bitne?), već mi se čini da je uvijek imao uži krug obožavatelja ne nužno stripa kao medija, već i pripadnika goth ili post-punk supkultura. Pridoda li se još tome cijela pozadina oko nastanka stripa i O'Barrova tragedija koja ga je direktno inspirirala, jasno je zašto The Crow konstantno privlači publiku već 3 desetljeća.

Ne govorim ovdje o kvaliteti samog stripa, to je ionako individualna stvar, no kao i većina stvari koje se stavljaju pod "kult" etiketu, ni The Crow nije savršen. Ima svojih mana, no zbog svoje unikatnosti ga taj jedan krug ljudi voli i cijeni.

EDIT:
Što se tiče nastanka stripa, on je svojevrsna O'Barrova katarza koja funkcionira na jako sličan način i kao recimo Noć od Philippea Druilleta.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 31/12/2022 17:59:10
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 31/12/2022 : 17:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Hmmm.. moguće da mi je to promaklo. Ja sam računao da ima neko ime na račun filma i što je Brendon Lee poginuo, ali ako naker dobro napiše osvrt, možda mu i dam šansu. Po meni, simptomatično je i to što iživko nije imao ništa za reć o njemu, a ipak on napiše dosta osvrta kroz godinu.


Strip je dovoljno poznat.

Have mercy
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 31/12/2022 : 20:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Film i Leejeva sudbina su definitivno pripomogli popularnosti Vrane, mislim da je to danas nemoguće razdvojiti jedno od drugoga, no gledamo li sami strip kao strip, rekao bih da je to jedan od upečatljivijih (ajmo reći) underground stripova američke strip scene. Nikad nije doživio mainstream visine nekih drugih stripova koji su startali u undergroundu (mada bi se često nalazio na svakojakim rang ljestvicama najboljih stripova, al ono, koliko su one uopće bitne?), već mi se čini da je uvijek imao uži krug obožavatelja ne nužno stripa kao medija, već i pripadnika goth ili post-punk supkultura. Pridoda li se još tome cijela pozadina oko nastanka stripa i O'Barrova tragedija koja ga je direktno inspirirala, jasno je zašto The Crow konstantno privlači publiku već 3 desetljeća.

Ne govorim ovdje o kvaliteti samog stripa, to je ionako individualna stvar, no kao i većina stvari koje se stavljaju pod "kult" etiketu, ni The Crow nije savršen. Ima svojih mana, no zbog svoje unikatnosti ga taj jedan krug ljudi voli i cijeni.

EDIT:
Što se tiče nastanka stripa, on je svojevrsna O'Barrova katarza koja funkcionira na jako sličan način i kao recimo Noć od Philippea Druilleta.



Moram priznati da ovo već zvuči interesantno, nisam znao te detalje.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/01/2023 : 11:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Dejvid Smol:Šavovi
(Modesty stripovi)

Smolovi Šavovi mi nisu ostavili (ni približno) ushićne utiske koje sam čitao u većini osvrta;pa im dadoh drugu šansu (dok se strip još može naći u biblioteci),i stvari su sad došle na svoje,pa formula "na drugo je bolje" se opet pokazala tačno.
Elem,sjajan je ovo autobiografski strip,iako meni ovakva tematika nije jedna od omiljenih;ne zbog svoje težine,volim dramu koja te uzdrma,jednostavno me ne pogađaju slične teme (tako mi ni Epileptičar nije bio fascinantan kao većini).
I dalje Šavove neću svrstavati na neke top tenove omiljenih stripova,ali definitivno itekako valjana grafička novela koju toplo preporučujem.
4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/01/2023 11:02:24
Go to Top of Page

vetropiroman
New Member



219 Posts

Member since 27/02/2022

Posted - 04/01/2023 : 15:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vetropiroman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker


The Kill Lock (IDW, #1-6)

Osmislio i nacrtao: Livio Ramondelli

Svi vole kvalitetnu društvenu kritiku sa slatkim antropomorfnim životinjicama, ali koliko njih voli filosofski sci-fi gde su glavni junaci roboti?

U ovom distopijskom-egzistencijalnom delu pratimo neortodoksnu družinu od četiri robota koji pokušavaju da prežive svojevrsnu smrtnu presudu, jer oni su zbog svojih zločina osuđeni da budu "umreženi", i ako jedan robot pogine ginu sva četvorica. Šta su ovi roboti uradili da bi zaslužili tako strogu presudu, kakvo je to društvo koje kažnjava svoje "građane" na ovakav način, i najbitnije - da li će osuđenici naučiti da žive zajedno kako bi preživeli?

Karakterizacija je najbitniji atribut ovog stripa:
- jedan robot je pripadnik više klase robota, on je inženjer koji dizajnira druge robote, visoko razvijen AI ali smešten u fizički inferiornom telu, koji ima narcisoidnu ličnost i kome pitanje morala i etike ništa ne znači jer cilj opravdava sredstvo.
- drugi robot je pripadnik niže, radničke klase robota, "priglup" robot, ali koji ima visoko razvijen stepen empatije prema drugima. Takođe, ispoljava sklonost ka lošim navikama jer previše "pije".
- treći robot je bivši vojnik-krstaš koji je fizički najjače stvorenje u galaksiji i stvoren je samo da uništava, ali je tokom vremena počeo da shvata šta znači milost.
- četvrti robot je napravljen sa fabričkom greškom i njega je društvo koje teži perfekciji odbacilo, on je nedovoljno razvijen, hendikepiran, ima mentalni sklop deteta i naivan pogled na svet, umnogome podseća na glavnog lika u Abelardu.

Teško da je ovo neko relevantno sci-fi delo, crtež je možda previše "jak" i hvala bogu što ovaj strip ima samo šest brojeva, jer sumnjam da bi me ovakav crtež uspeo zadržati na duže staze. Ali odlična karakterizacija, ideja koja tera na razmišljanje, i jeziv kraj priče, sasvim dovoljni za uživanje tokom čitanja.

Počeo je da izlazi i nastavak, The Artisan Wraith





Hvala na ovome, odličan mali nezavisni SF biser. Pročitao i svih 6 brojeva nastavka, za mrvu slabije ali i dalje sasvim dobro.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 04/01/2023 : 20:46:54  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
E ajde baš mi drago. I ja planiram uskoro da počnem sa Artisan Wraith
Go to Top of Page

vetropiroman
New Member



219 Posts

Member since 27/02/2022

Posted - 05/01/2023 : 08:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vetropiroman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

E ajde baš mi drago. I ja planiram uskoro da počnem sa Artisan Wraith



Krenuo je da širi priču, što je uvek mač sa dve oštrice, ali i dalje poštujem što je izgurao svoj fazon, ne obazirući se na konvencije i ne pozajmljujući (previše očigledno) iz već postojećih SF uradaka...

Ovo me podsetilo na Habitat (autor Simon Roy) pa, ako već nisi, overi i to. Slično ovome proizvod ljubavi prema žanru SF-a, sa takođe "specifičnim" crtežom koji valja progutati, ali sa detaljnim i dobro promišljenim world-buildingom, solidnom pričom i odličnim tempom i scenariom.
Go to Top of Page
Page: of 199 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000