forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Točak vremena - Robert Jordan
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Obi-wan
Advanced Member

Croatia
13217 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/02/2018 :  19:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Stavio na aukcije knjige I, II, III, IV/2, V/1, V/2 pa ako netko želi probati...

We cry to the blood-red sun in a voice born of stone and dust
Go to Top of Page

vlamark
Starting Member

1 Posts

Member since 04/04/2018

Posted - 04/04/2018 :  15:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vlamark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Moj kratki osvrt na knjigu "Zenica sveta" na stranici Lagune:

Po brojnim preporukama online, počeo sam čitati u dobroj vjeri. Prvih 50 strana me smorilo, no to tako ponekad bude pa sam odlučio biti uporan. Pri kraju sam knjige i pročitat ću do kraja (nekako). Ovo je dosadno, generički, za današnje pojmove zastarjelo. Likovi su dvodimenzionalni (bez dubine) pa nećete mariti za njih. Događaji će vas ostaviti ravnodušnima jer su opisani bez prave tenzije. Sve je predvidljivo i po brojevima, bez ikakve originalnosti. Sve podsjeća na Gospodar prstenova i sve je inferiorno navedenom naslovu. Jordan piše preopširno, opisuje svaki nevažni detalj pa je tempo ubitačno spor. Knjiga je dosadna, učinite si uslugu pa zaobiđite. Nemam pojma kakvi čitatelji su oduševljeni ovim... Ako ne vjerujete, kupite prvu knjigu pa se uvjerite sami. Ovo je svojevremeno spominjano kao konkurencija Martinovoj Pjesmi leda i vatre. Zaboravite. Ni blizu. Umjesto ovog smora uzmite nešto od Abercrombia ili Gemmella pa se dobro zabavite.

Prva knjiga je za preskočiti. Mora se pročitati radi radnje ali ono što vredi je sve posle prve knjige. Prva knjiga je pisana da bude samostalna i da se uzme "koji dinar" sa tržišta epske fantastike. Međutim, obzirom da se prodavala bolje nego što je bilo očekivano, Džordan je nastavio da piše. Vredi pročitati. Oko desete postane malo teško ali nikako jednodimenzionalno. Jednostavno, nije predviđeno da se čita tom dinamikom. Svaka knjiga u velikim serijalima se čita jedna godišnje. Tako se i pišu (nekad i sa većim razmacima)
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000