forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA:KOLORKA 88 Velika Šninkelova moć
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

culture vulture
Senior Member

1369 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 29/04/2018 :  17:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Meni je Chninkel puno bolji u boji; stari kolor u Asterixu predivan, novi degutantan. Ali o ukusima se ne raspravlja.

Osobno nemam neki problem s izdavanjem stripova u razlicitim varijantama (C/B, razlicite varijante kolora, prijevodi, dimnenzije itbl.) i nije mi to kao koloriranje crno-bijelih filmova, ne. Slicnije mi je to onome kad se muzika remasterira, ili se objavljuju live albumi, demo snimke, unplugged verzije itsl. Ako volim neku muziku, drago mi je kad se pojavi u malo drugacijem izdanju, jer mi to omogucuje da ponovno uzivam u necemu sto volim, ali cega sam se vec bio zasitio. A muzika kao medij dopusta da to ostane ista stvar i ne postane laz, patvorina, kic, kao sto je slucaj s filmovima. Strip kao medij isto dobro podnosi te prerade. Cak i slikani stripovi kad se objave crno-sivo-bijeli - prolaze. (Zanimljivo bi bilo malo dublje razmisljati zasto neki mediji to podnose, a neki ne. Sad za to nemam vremena, al ovako bez puno razmisljanja, rekao bih da je rijec o tome je li mediju inherentna reprodukcija i je li ta reprodukcija takve prirode da pretpostavlja dovoljno razlicite varijante. Ali vjerojatno i "autenticnost" tu ima nekakvu povecu ulogu. Ako kolor NIJE POSTOJAO kao tehnicka mogucnost u nekom razdoblju, vjerojatnije je da ce nam reakcija biti: "FUJ! KIC!" nego ako kolor jednostavno nije bio dodan, tko zna zasto, a sad, eto, jest.)

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Jocko
New Member

202 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 30/04/2018 :  00:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Meni je Šninkel bolji u boji. Svo šarenilo šninkelskog sveta...

Odlično je i crno-belo, ali nije mi baš za ovakav tip stripa, fantazi...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Senior Member

Croatia
1214 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 30/04/2018 :  12:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Killing Joke postoji i u C/B verziji i ta je ako se sjećam i najskuplja :(

Evo meni npr Raymondov Flash Gordon neusporedivo lijepši c/b nego u boji.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Peyo
Senior Member

Croatia
2348 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/04/2018 :  15:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja ga imam od Kitchen Sinka u vrhunskim bojama.

Čarobna knjiga je čini mi se išla tragom IDW-a, ali ipak ima razlike između ta 2 izdanja (mislim na IDW i ČK) što se tiče kvalitete boja i tiska.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Senior Member

Croatia
1214 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 30/04/2018 :  16:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja ga imam od Kitchen Sinka u vrhunskim bojama.

Čarobna knjiga je čini mi se išla tragom IDW-a, ali ipak ima razlike između ta 2 izdanja (mislim na IDW i ČK) što se tiče kvalitete boja i tiska.

Ja imam Titanovo izdanje isto boji.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1369 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 30/04/2018 :  17:15:00  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Ajmo zasebni topic o ovome? Zanimljiva je tema, a ovdje ce mnogima promaknuti...

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
10914 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/05/2018 :  01:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Čini mi se da je Anto napisao da bi neke vrhunske stripove kolekcionari trebali imati u obje varijante i možda je u pravu.

jašta!!

"Bez sekire si niko,bez pištolja ništa"
Go to Top of Page

vukozec
Average Member

760 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 08/06/2018 :  10:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nema puno stripova koje poželim odmah opet pročitati nakon što ga dovršim. Ovaj je jedan od tih.

Također, strip sam uzeo zbog Van Hammea (garancije scenarističke kvalitete) i Rosinskog (IMO, jednog od najgenijalnijih crtača koji su svoj talent posvetili stripu), jer inače bih na sinopsis "to je fantasy o malim bićima nalik Hobitima, koji predstavlja alegoriju biblijske priče i koji osim Biblije i Tolkiena referencira i Odiseju u svemiru" samo zakolutao očima u stilu "ajme, još jedan". No Van Hamme je to sve izveo na pravi način, tako da se iza alegorije ne krije isprazno referenciranje koje je samo sebi svrha, već prava priča koja istovremeno zabavlja i poziva na razmišljanje. Zadnji kadar nam servira otvoreni kraj u kojem se pitamo što je pisac htio reći, pa, kao što rekoh, nema druge nego strip ponovo pročitati. Ništa manje maštovit od Van Hammea nije bio ni Rosinski, pa je strip užitak samo i gledati. Dakle, čista petica.

Za kraj da pohvalim jedne od meni najzanimljivijih dodataka u nekom Fibrinom izdanju: odličan uvodni esej/komentar nam daje kontekst u kojem je strip nastao, a nakon toga slijede opsežni intervjui iz 2013. sa oba autora (apropo toga i ove gore rasprave o koloru: u intervjuu Rosinski kaže da je htio strip crtati c/b što mu je dalo više slobode nego kad sam kolorira, no isto dodaje da nije imao ništa protiv kolora i da je zadovoljan kako je ispao, u što nije ni sumnjao, jer kolor je radila ista koloristica koja im radi Thorgala).

Edited by - vukozec on 08/06/2018 10:14:21
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.07 seconds. Snitz Forums 2000