forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Koji tablet za čitanje stripova kupiti?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Poli
Advanced Member

Slovenia
31201 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/05/2020 :  15:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Trebam preporuku za tablet... i meni je doslo vrijeme da se "osamostalim" i imam komp kada mi treba, a da nije vec netko za njim, plus za citanje stripova, igrice...

Prvo šeram jedan clanak (jeste na slovenskom ali svejedno) gdje su usporedili nekoliko njih, i uvijek izaberu jednog pobjednika sto se tice samo kvalitete i drugog pobjednika u vidu omjera cijene-kvalitete. A ovaj magazin vrsi razne testove od hrane, vozila, tehnike... svega, i sve bez oglasa i nije podlozan lobiranju.

Link na clanak:
https://docdro.id/AOQzmbl

Plus ova tabela iz clanka i u slici (nazalost sam skenirao u pdf pa nije najbolje kvalitete kod prebacivanja u sliku):

Sta mislite o ovom "pobjedniku" testa sto se tice omjera cijene-kvalite? Mislim na Samsung Galaxy Tab A.

Kod nas na online prodaji ovdje sam ga nasao ovdje:
https://www.enaa.com/tablicni-racunalniki/samsung-galaxy-t510-tab-a-10-1-wi-fi-32gb-crne-barve#title

https://www.mimovrste.com/tablice/samsung-tablicni-racunalnik-galaxy-tab-a-101-2019-wi-fi-2gb32gb-srebrn?src=bestsellers

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
3306 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/05/2020 :  21:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Žena i ja već nekih 5 godina koristimo ovaj:

https://www.jeftinije.hr/Proizvod/3233736/racunalna-oprema/tablet-racunala/tableti/samsung-tablet-galaxy-tab-s-sm-t700-beli

Tada je koštao malo preko 2000 kuna na nekoj akciji. Ja sam sasvim zadovoljan.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
31201 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/05/2020 :  00:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hm, manji ali skupji, u cemu je kvaka? Ima vise prostora, nesto trece...?

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
3306 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/05/2020 :  09:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma. Možda su tada bile generalno veće cijene?

Žena je htjela kupiti tablet i prijatelj koji se kuži u to je rekao da nikako ne propustimo tu priliku. Mislim da je rekao kako je to tablet s najboljim ekranom (tada, naravno). U svakom slučaju, meni je veličina skroz ok za čitati ove komercijalne amere i baciti oko na neki preview, ostalo se ionako čita na papiru.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Senior Member

Croatia
2885 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/05/2020 :  11:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Hm, manji ali skupji, u cemu je kvaka? Ima vise prostora, nesto trece...?

S serija je premium, A je ''za raju'', kao i kod njihovih mobitela.
S ima bolji ekran, procesor, memoriju, brži nand (pohrana), vj i duži support što se tiče updatea.Ovo se naravno odnosi na dva modela iz iste godine, a ne S iz 2016 i A iz 2019, tu bi A trebao biti bolji.
Mi na poslu imamo tonu tih Tab A 10 2017 i OK je, nema baš updatea za njega, to je na Androidu normalnu, ali za surfat i čitat stripove mislim da će ti biti sasvim dovoljan.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 03/05/2020 11:14:15
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member

8427 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/05/2020 :  11:53:08  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Kad otvore njemacki Saturn idem pogledat S6 na format Bonellija,tu bi nekako prosao,ali za BD i bolju preglednost mi je bolji Apple 12,9 u 4:3 formatu.
Ljudi se ne odricu tako lako ni starih iPadova jer su jako dugo u igri i sa updateima.
Moj apetit je iPad pro novi model ili cak ako bude na akciji i model iz 2018.
Kosta,ali bi se isplatilo i za digitalno crtanje.
Dati cu sansu S6,ako ne ide sa svim stripovima poput BD-a stisnut cu remen i isprsiti se.
Lik iz servisa mi rekao da za 200€ mi moze na starom tabletu zamijeniti ekran i ne bi ni zalio,a isti sam platio 199€. Archos Arnova 133 Oxygen. 1,3 kg,a S6 600+/- grama.
Uzeo bi iPad,ali nema ovdje na rate,samo na komad placanje.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
31201 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/05/2020 :  11:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hm, a koliko RAM-a preporucujete da bude minimalno, bez dokupa, da tece koliko toliko normalno, i kakav procesor?

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member

8427 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/05/2020 :  14:29:17  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Meni je bio 2GB i za internet jako spor,kao i sadasnji mobitel jeftinija Nokia sa 2GB.
Najbolje minimalno 4GB. A ovi Samsoni imaju 6-8GB sto je u rangu Barry Allena.😁
Go to Top of Page

DiSkAcH
Senior Member

Croatia
2885 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/05/2020 :  10:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:

Hm, a koliko RAM-a preporucujete da bude minimalno, bez dokupa, da tece koliko toliko normalno, i kakav procesor?

Na Androidu min 2gb RAM-a (BTW RAM nema veze sa brzinom interneta, to ima veze sa providerom, wi-fi-em i ostalim).
Na iOSu se ne zamaraj RAM-om, tamo sve radi ko podmazano.

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member

8427 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 06/05/2020 :  13:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Da se ispravim.
2 gige Rama nisu dostatne po modernijim mjerilima za brze ocitavanje memorije,saltanja prozora,otvaranja aplikacija itd. Kako sam kupio jeftiniju Nokiu sasvim solidno radi za moje potrebe,ali u usporedbi sa vecim ramovima neusporedivo.
Za tablete je bolje od 4 gige rama navise.😎

Edited by - emirem on 06/05/2020 14:00:31
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

6245 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 18/05/2020 :  21:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Nabavija san si iPad Air 3 i zasad san zadovoljan. Dosad san bija Android pristaša, pa ajde da vidimo i taj Apple. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member

8427 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/05/2020 :  23:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Nabavija san si iPad Air 3 i zasad san zadovoljan. Dosad san bija Android pristaša, pa ajde da vidimo i taj Apple. :)

Hajde super, ugodno citanje.
Javi samo kako izgleda Bonelli ili koji franko belgijanac na ekranu,koji je koliko incha ekran?
Ja danas odnio svoj tablet na zamjenu ekrana,bit ce 149€ trosak reparature. Nemam za iPad Pro.
Tek sam sad skuzio da nisam procitao strip vec pola godine.😱
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
31201 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/05/2020 :  08:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:

Nadam se da si platio manje za njega
https://www.mimovrste.com/tablice/apple-tablica-ipad-air-3-105-wi-fi-cellular-64gb-zlata?gclid=EAIaIQobChMI8Lzx0qa_6QIVGs93Ch2Bwg84EAAYASAAEgLkbfD_BwE

Go to Top of Page

DiSkAcH
Senior Member

Croatia
2885 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/05/2020 :  07:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:

https://www.mimovrste.com/tablice/apple-tablica-ipad-air-3-105-wi-fi-cellular-64gb-zlata?gclid=EAIaIQobChMI8Lzx0qa_6QIVGs93Ch2Bwg84EAAYASAAEgLkbfD_BwE

Cijena prava sitnica.

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

6245 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 20/05/2020 :  17:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:

quote:

Cijena prava sitnica.

Čemu ti smajlići "pucanja od smija"?

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000