forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Treći mostarski strip vikend 20. i 21.10.2018.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Garfield_Mo
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1058 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 10/09/2018 :  17:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
Idemo dalje sa najavamo. Idući gost nam dolazi iz Italije.

Paolo Bisi je rođen u Piacenzi 27.09.1964 godine . Osvojio je strip natjecanje u Pratu u Italiji 1981. Ipak je prošlo nekoliko godina prije nego što je profesionalno počeo da se bavi crtanjem stripova . Nakon stjecanja diplome na Umjetničkom institutu Parme, Bisi je radio kao slobodni storyboarder za nekoliko oglasnih agencija u Milanu između 1987. i 1993. godine.

Vratio se stripu 1992. godine kada je „Granata Press“ objavila kratku priču koju je stvorio s scenaristom Marcellom Toninellijem, "La Casa dei Fantasmi", u njihovom Dark Magazineu. Zatim je radio s pokojnim scenaristom Adeom Caponeom na 'Requiem' (Intrepido i Liberty izdavači, 1995) a također je nacrtao i dvije priče za 'Lazarus Ledda' u izdanju Star Comicsa.

Bisi se pridružio likovnom osoblju Sergija Bonelli Editore prvenstveno radeći na serijalu 'Mister No' (1996-2005) i u tom periodu je nacrtao šest brojeva , a gašenjem toga serijala prešao je u Zagorovu ekipu crtača te je dosada nacrtao sedam brojeva .
Od ostalih radova bitno je istaknuti seriju od tri knjige o serijskom ubojici Charlesu Mansonu s Cédricom Rassatom koju je uradio za francuskog izdavača Glénat između 2008. i 2010. godine.

Odlikuje ga jako detaljan i oku ugodan crtež ,a samim tim što je radio i radi na najpopularnijim junacima na ovim prostorima Zagoru i Mister Nou ne sumnjamo da će biti onih kojih će htjeti crtež od ovoga majstora stripa na predstojećem 3 Mostarskom strip vikendu…

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/

Edited by - Garfield_Mo on 11/09/2018 00:08:41
Go to Top of Page

bubo
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1339 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 10/09/2018 :  22:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
približava se i 3 MSV
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
6991 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 11/09/2018 :  13:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
znači i bisi je tu... svaka čast!

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1058 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 11/09/2018 :  13:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

znači i bisi je tu... svaka čast!

Danke. Bice jos finih gostiju :)

Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1058 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 16/09/2018 :  13:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
Još jedan naš prijatelj i stalni "gost" festivala je Renato Vladimir - Renky

Rođen 03.09.1968. u Mostaru i s prvim pročitanim stripovima odlučio postati strip crtač, a postao Dee Jay. Živi u Gradcu na Makarskom primorju i shodno tome prve radove objavljivao u mjesnom glasilu davnih osamdesetih godina. Sa stripovima i ilustracijama sudjelovao je na više natječaja, a na nekima odnio i prve nagrade.

Početkom devedesetih splet okolnosti odvaja ga od stripova i crtanja na skoro 15 godina. Početkom tisućljeća, buđenjem strip scene na ovim prostorima, ponovo se javlja i želja za crtanjem. Radi na ilustracijama za plakate i knjige te surađuje sa zagrebačkim scenaristom i crtačem Darkom Macanom na serijalu „Sergej“, a nakon toga uslijedio je rad na westernu Jack Seaborn po priči novosadskog scenariste Svetozara Obradovića.

U međuvremenu je odradio i probe na serijalima Spider-Man i X-Force za američku izdavačku kuću Marvel. Trenutno radi na albumu „Peta strana svijeta“ za hrvatsku izdavačku kuću Libellus

Edited by - Garfield_Mo on 16/09/2018 13:50:45
Go to Top of Page

sumohrvat
Senior Member

Croatia
1667 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 16/09/2018 :  15:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Krasno, ako navratim u Mostar možda konačno dobijem priliku da Renkyu platim stripove što sam kupio od njega na aukcijama 😂😂😂😂😂😂

odabrao Ðelo Hadžiselimovic,tekst citao Miljenko Kokot
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1058 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 16/09/2018 :  15:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Krasno, ako navratim u Mostar možda konačno dobijem priliku da Renkyu platim stripove što sam kupio od njega na aukcijama 😂😂😂😂😂😂

Hahahah. Nisi jedini kome se tako nesto desilo :)

Go to Top of Page

bubo
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1339 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 16/09/2018 :  22:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by sumohrvat

[/quote]a stripove si dobio jel? koji majstor Renky..
Go to Top of Page

sumohrvat
Senior Member

Croatia
1667 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 17/09/2018 :  00:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bubo

[quote]Originally posted by sumohrvat

[/quote]a stripove si dobio jel? koji majstor Renky..

Ma dobio sam ja stripove u par dana. Sve savršeno. Glanc kako je i bilo u opisu. I onda ga čekao da mi pošalje broj računa. Pa kontaktirao Doka iz Libellusa za broj. Pa ga na kraju i preko foruma prozvao. E tu mi se čovjek čak i javio. Doduše ovako :
Kamate su minimalne, 18% kako se to u umjerenim zonama radi...
Šta ti je to, prodaš auto i eto, vraćen dug u roku odma

P.S.
Ovo javljanje je simbolično i ne znači da ću ti već sutra poslati broj računa, jbga
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Tako da mu nosim i pare i bocu rakije i nosim ga na ramenima.
Ono, bilo bi presmješno da mu dam negativan komentar u aukcijama i kao razlog napišem da mu nikako ne mogu uplatit za stripove jer legenda ne šalje broj računa. I još me zajebava 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

odabrao Ðelo Hadžiselimovic,tekst citao Miljenko Kokot
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member

Croatia
13721 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/09/2018 :  17:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Haha, i ja čekam Renkyja da mi javi račun, stripovi stigli... Kralj :)
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000