forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 113 - Posvojenje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

kifi
New Member

111 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 09/01/2019 :  14:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
EDIT: Upozorenje - spojleri veliki!
„Potres u Peruu, 8,4 po Richteru, 37559 smrtno stradalih.“
„Što nas briga za Peru i Peruance“ pomisli djed Gabrijel iz udobnosti fotelje ni ne sluteći da će mu mala Peruanka Qinaya, a posebno njegov sin Alain prodrmati iz temelja njegove svježe umirovljeničke dane.
Jednog lijepog dana u obitelj stiže Qinaya, posvojeno dijete sina Alaina, sirotica iz Perua. Malo po malo kako to obično i biva sa djecom, mala se uvuče djedu i baki pod kožu kao da je oduvijek njihova.
Lijepo nas priča vodi sretnom kraju, ali ono prokleto ali…život se ponaša kao zla vještica.
Qinaja nije siroče, ima mamu u Peruu.
Policija kuca na vrata, snovi se ruše. Sin i snaha su sanjali o tome da budu prava obitelj, a razorili su tri.
Gabrijel umjesto da uživa u mirovini mora sve kockice svoga života opet posložiti.
Sin Alain , koji je ionako očevo veliko razočaranje, jer nije naslijedio očev posao i „samo“ prodaje osiguranja, čami u zatvoru nakon što je sam preuzeo krivnju za otmicu djeteta.
Snaha želi razvod
Supruga skroz na skroz pukla i živi na tabletama.
Odlazak u Peru u posjet Qinayi samo pogoršava situaciju kako i sam zaključi: „Bio sam ti djed, samo na crno, preprodavač sumnjive robe, kradljivac ljubavi.“
U Peruu upoznaje Marca koji je u potrazi za svojom kćeri koja je poginula u potresu da bi je sahranio uz suprugu. Još jedna tužna životna priča. Nakon ponešto alkohola i mudrih razgovora obojica shvačaju da djeca moraju živjeti svoje živote, ali i kad napraviš djecu naslijediš i njihove gluposti, ljubavne jade, radosti . . ., naslijediš sve.
Odlazak u zatvor, pomirba sa sinom.
Happy end, nije baš, ali to je život!

Crtež – solidna devetka.
Priča – 7, fali mi ono nešto što imaju vrhunski stripovi, a možda ja i nisam objektivan jer sam posvojio dvoje djece. Očekivao sam više.
Obavezno pročitati, ja ću ga ostaviti u kolekciji.
I kako kaže priča:
…ali u konačnici ono što se broji, što se zaista broji, to je jedno jedino dijete…
Go to Top of Page

kifi
New Member

111 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 09/01/2019 :  14:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma zašto se pojavljuju moji postovi na duplo. Ako nekome smeta ispričavam se nije namjerno.
Go to Top of Page

Kerempir
Junior Member

322 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 09/01/2019 :  22:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
A jebote koji spoiler... Stavio sam za sljedeću narudžbu i onda ovo pročitam
Go to Top of Page

Zula
Starting Member

55 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 10/01/2019 :  09:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Uh, dobro je.
Pročitao sam ovaj strip prije kifija.
No, imam ih još nepročitanih pa žurim s čitanjem prije nego mi ih kifi prepriča.

Oprosti kifi, cijenim trud pisanja dojmova, recenzija i osvrta, ali možda s malo manje detalja samog sadržaja stripa zbog onih koji bi te detalje htjeli otkriti sami.
Go to Top of Page

Kerempir
Junior Member

322 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 10/01/2019 :  20:43:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ma neka piše, ali definitivno s manje detalja. Sad ću ovaj strip gurnuti niže na popisu dok ne zaboravim ove spojlere.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
27177 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/01/2019 :  16:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dobro, kifi je barem stavio upozorenje o spoilerima, ivi skoj nista. Ali dobro, on nije toliko toga odao, barem nista konkretno.
Na svu srecu sam polako citao ovo, pa me kraj prvog djela iznenadio.

moguci SPOILERI

No, ono sto mi se motalo po glavi vec od samog pocetka je ko da imamo neku francusku verziju Petrusinog stripa. Ono, djeda, pogotovo njegov nos, pa to je ko da je frano crtao. A i sama prica je nekako u njegovom duhu, mozda jedino malo duza od njegovih.

Tako da ako citas ovo frano, provjeri ovaj strip.

Svakako odlican crtez i odlicne boje, a i sama prica jeste na nivoju. Sto manje znate o njoj prije citanja, to bolje. Zato ne citajte spoilere.
Mozda zaista nesto fali do onih kultnih prica, ali svakako izvrsna i topla obiteljska, sta smo napravili prije toliko decenija (staramo se) i sta nismo, sta mozemo jos popraviti/ispraviti. Zidrou did it, again.

I da, ovo smo dobili veoma brzo poslije izaska u Fr.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000