forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 113 - Posvojenje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 09/01/2019 : 14:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
EDIT: Upozorenje - spojleri veliki!
„Potres u Peruu, 8,4 po Richteru, 37559 smrtno stradalih.“
„Što nas briga za Peru i Peruance“ pomisli djed Gabrijel iz udobnosti fotelje ni ne sluteći da će mu mala Peruanka Qinaya, a posebno njegov sin Alain prodrmati iz temelja njegove svježe umirovljeničke dane.
Jednog lijepog dana u obitelj stiže Qinaya, posvojeno dijete sina Alaina, sirotica iz Perua. Malo po malo kako to obično i biva sa djecom, mala se uvuče djedu i baki pod kožu kao da je oduvijek njihova.
Lijepo nas priča vodi sretnom kraju, ali ono prokleto ali…život se ponaša kao zla vještica.
Qinaja nije siroče, ima mamu u Peruu.
Policija kuca na vrata, snovi se ruše. Sin i snaha su sanjali o tome da budu prava obitelj, a razorili su tri.
Gabrijel umjesto da uživa u mirovini mora sve kockice svoga života opet posložiti.
Sin Alain , koji je ionako očevo veliko razočaranje, jer nije naslijedio očev posao i „samo“ prodaje osiguranja, čami u zatvoru nakon što je sam preuzeo krivnju za otmicu djeteta.
Snaha želi razvod
Supruga skroz na skroz pukla i živi na tabletama.
Odlazak u Peru u posjet Qinayi samo pogoršava situaciju kako i sam zaključi: „Bio sam ti djed, samo na crno, preprodavač sumnjive robe, kradljivac ljubavi.“
U Peruu upoznaje Marca koji je u potrazi za svojom kćeri koja je poginula u potresu da bi je sahranio uz suprugu. Još jedna tužna životna priča. Nakon ponešto alkohola i mudrih razgovora obojica shvačaju da djeca moraju živjeti svoje živote, ali i kad napraviš djecu naslijediš i njihove gluposti, ljubavne jade, radosti . . ., naslijediš sve.
Odlazak u zatvor, pomirba sa sinom.
Happy end, nije baš, ali to je život!

Crtež – solidna devetka.
Priča – 7, fali mi ono nešto što imaju vrhunski stripovi, a možda ja i nisam objektivan jer sam posvojio dvoje djece. Očekivao sam više.
Obavezno pročitati, ja ću ga ostaviti u kolekciji.
I kako kaže priča:
…ali u konačnici ono što se broji, što se zaista broji, to je jedno jedino dijete…
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 09/01/2019 : 14:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma zašto se pojavljuju moji postovi na duplo. Ako nekome smeta ispričavam se nije namjerno.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 09/01/2019 : 22:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
A jebote koji spoiler... Stavio sam za sljedeću narudžbu i onda ovo pročitam
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 10/01/2019 : 09:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Uh, dobro je.
Pročitao sam ovaj strip prije kifija.
No, imam ih još nepročitanih pa žurim s čitanjem prije nego mi ih kifi prepriča.

Oprosti kifi, cijenim trud pisanja dojmova, recenzija i osvrta, ali možda s malo manje detalja samog sadržaja stripa zbog onih koji bi te detalje htjeli otkriti sami.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 10/01/2019 : 20:43:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ma neka piše, ali definitivno s manje detalja. Sad ću ovaj strip gurnuti niže na popisu dok ne zaboravim ove spojlere.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/01/2019 : 16:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dobro, kifi je barem stavio upozorenje o spoilerima, ivi skoj nista. Ali dobro, on nije toliko toga odao, barem nista konkretno.
Na svu srecu sam polako citao ovo, pa me kraj prvog djela iznenadio.

moguci SPOILERI

No, ono sto mi se motalo po glavi vec od samog pocetka je ko da imamo neku francusku verziju Petrusinog stripa. Ono, djeda, pogotovo njegov nos, pa to je ko da je frano crtao. A i sama prica je nekako u njegovom duhu, mozda jedino malo duza od njegovih.

Tako da ako citas ovo frano, provjeri ovaj strip.


Svakako odlican crtez i odlicne boje, a i sama prica jeste na nivoju. Sto manje znate o njoj prije citanja, to bolje. Zato ne citajte spoilere.
Mozda zaista nesto fali do onih kultnih prica, ali svakako izvrsna i topla obiteljska, sta smo napravili prije toliko decenija (staramo se) i sta nismo, sta mozemo jos popraviti/ispraviti. Zidrou did it, again.

I da, ovo smo dobili veoma brzo poslije izaska u Fr.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2019 : 17:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Posvojenje je peti objavljeni Zidrouov strip u Fibrinoj biblioteci (Lidija,Lepo putovanje,Kabare Folis Berže,Medveđa koža,Dvorska luda,Mrtve prirode),a u 2019. nas očekuje najmanje još dva naslova.

Nakon katastrofalnog zemljotresa u Peruu,gradu Arekvipa,bračni par bez dece iz Francuske,Alan i Linet, odlučuju da usvoje četvorogodišnje peruansko siroče,simpatičnu devojčicu Kvinaju.Doduše,glavni akter stripa je Alanov otac Gabrijel,koji sa suprugom živi u susednom gradiću,i sa svoja tri matora ortaka, kojima počinje ime sa slovom G (te ih stoga zovu Gegonje), zabavlja se u svojim penzionerskim danima,te negoduje na odluku sina i snaje,koji su u poznim čerdesetim,da usvoje tamo neko indijanče.
Kao što to obično biva,Gabrijel je prisiljen da sa suprugom često pomogne sinu i snaji u čuvanju malecne,te se sa njom se zbližava i njegov život dobija jedan novi aspekt.

Lep slice of life stripić,divno nacrtan i još divnije obojen,diptih koji nas na kraju prvog albuma šokira totalno neočekivani zaokretom, što će za posledicu imati dramatičnu priču u drugoj epizodi - moram reći da sam tokom čitanja iste sve vreme imao neki težak osećaj u stomaku - valjda zbog emocija koje su navrle - lep i ne lak osećaj;čudo je kakao Zidrou zna da me "udari".
Završetak i uopšte poenta stripa su nešto ponajbolje što sam čitao u zadnjih godinu i više dana.

5/5


"Zabunio sam se u zemlji Marco.
Jednom deteu sam potreban,ali ono nije ovdje."

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/01/2019 18:05:56
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 24/01/2019 : 17:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Sve od Zidroua osim Posvojenja procitao i postao sam vec takav njegov fan ... jedva cekam da ga postar donese u paketu 😬

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2019 : 18:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
zanimljivosti:

*neverovatno je kako konstantno zaobilazim Zidrouove stripove,a svaki mi je sjajno legao.U stvari,osim ovog,još sam samo Lepo putovanje kupio "na prvu";Lidiju tek kad sam pročitao jako pozitivne kritike,Medveđu kožu takođe,Kabare sam nabavio kroz razmenu,a Ludu i Prirode sam iz nekog razloga preskočio,ali sad nakon Posvojenje,definitivno će se uzeti što pre.

*francuzi su ocenili prvi album sa 4.4 (što je vrh ocena),a drugi sa 3.4 - meni je prvi album jako dobar,ali drugi je taj koji me je oborio s'nogu.

*dobro sam nanjušio da će mi i Izvolte gospodine i Posvojenje biti odlični

*preporučujem ovo i onima koji zaobilaze Zidroua!!! Najtoplije!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/01/2019 18:01:50
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 24/01/2019 : 21:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
da, fakat tu si pravo naveo sve
Zidrou je baš ono što kažemo: brijač ... ali baš brijač sa stilom i rijetkim talentom za pričanje priče (o tome bi se moglo raspisati svašta)
A brijač baš i je uzmemo li u obzir raspon tematike koju pokriva u svojim scenarijima, nije Fibra sve njegovo ni izdala (kontaktirati Bedetheque)

Definitivno - kroz te stripove gdje je Zidrou autor scenarija vidi se ona razina na kojoj po izdavačkoj ideji Fibra je



Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?

Edited by - boddhisatva on 24/01/2019 21:20:30
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 24/01/2019 : 21:51:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Poli me naribao, a uopće nisam spojlao nego ukazao na otkrivanje još ponekih stvari.
Dobro, možda malo.
Inače odličan strip o femili odnosima.
Htjeli to mi ili ne odnosi sa djecom postaju kompleksniji sa njihovim odrastanjem.
Dok su mali imaš ih pod kontrolom, a kad porastu moraš se suočiti sa njihovim osobnim odlukama, a da li ispravnim ili pogrešnim to se tebe i onako ne pita.
Majstor Z je po meni uspio odvesti priču na zanimljiv kolosijek i napraviti priču za razmišljanje.
Sam sam otac dva sina iz dva braka pa znam kako nije jednostavno to sve hendlati.
Svi u glavi imamo neki osjećaj kako bi to trebalo biti posloženo, ali...
Nije da te djeca razočaraju nego je u tvojoj glavi taj film išao nekim drugim putem, no nekako ti život puno puta da do znanja da nisi scenarista nego gledatelj, pa makar i iz prvog reda.
Strip je dobar, bez suvišne patetike, iako nekako čim je hepi end na to sugerira.
Dobro nije baš totalni hepi end, ali ne smijem previše razotkrivati.

Preporučio jedan od sedam sekretara.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2019 : 23:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
u pravu si - nikako nije klasičan hepi end;u stvari,baš naprrotiv,kraj i ne vidim kao hepi end.
u neku rusku jeste,u neku nije.

ali da ne otkrivamo mnogo.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/01/2019 : 23:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Odličan SOL.
Već sam se bija uplašija kad otac onako s čudnim pogledom gleda u usvojenu malenu kako spava da će biti neka pedofilija ali srećom nije.
Drugi dio nije išao onako kako sam očekivao ali je odličan.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 26/01/2019 : 00:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Čkomite svi ... upravo donio striko poštar ... uffff, par sati mira, pale ale pivce i Zidrou, šta ćeš više .... ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/02/2019 : 14:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Odličan prvi dio stripa o dirljivom i zabavnom posvojenju male kvinoje, pardon Qinaye
Šteta što i ostatak nije na tom nivou

Nakon rođendanske zabave i neočekivanog obrata stvari kreću tmurnim tijekom u kojemu malu Qinayu uopće više ni ne vidimo

Jako dobar strip, ali ostaje žal jer na kraju imamo osjećaj da je moglo puno više
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 25/02/2019 : 01:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Meni je drugi deo nepredvidiv, ali nista posebno nije. Jednostavno neuverljivo i bolje da se drzao pocetne ideje. Ovakav obrt je nista posebno.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 15/04/2019 : 13:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Prvi sam koji vjeruje da fikcija ne mora robovati strogoj realističnosti i logičnosti, ali ipak me jedno pitanje kopka.

SPOILERI:

Što su točno napravili Gabrielov sin i njegova žena i zašto? U jednom trenutku drugog albuma Gabriel kaže da malu "nisu baš oteli, ali su odlučili slobodno intepretirati zakone" ili tako nešto. Koji vrag to znači? Qinayu su kupili od njenih roditelja ili? Pitanje je i zašto bi to napravili, zar je srednjovječnom, srednjestaleškom, bijelom bračnom paru duplih primanja problem legalno posvojiti dijete u Francuskoj? Čisto sumnjam. A zašto bi je se i njeni pravi roditelji odrekli? Kažu ovi drugi u prvom albumu "zamisli kakav bi život imala tamo, ovdje joj je puno bolje", i onda odemo u Peru i vidimo da curica ima sasvim lijepi život tamo, prava idila maltene.

Dakle, s obzirom da nam Zidrou odbija odgovoriti što se zapravo zbilo, Posvojenje iz naslova stripa zapravo postaje MacGuffin, sredstvo pokretanja radnje, ali koje samo po sebi uopće nije bitno, te je strip zapravo priča o nečemu drugom.

Edited by - vukozec on 15/04/2019 13:58:57
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 07/07/2019 : 00:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Zidrou je već dobro znano ime u kolorci, ali do sada sam pročitao samo Lydie koji mi je bio solidan. Odlučio sam preskočiti redosljed izlaženja njegovih stripova u Fibri i preći odmah na ovaj naslov koji me najviše zaintrigirao.
Ono što me prvo privuklo je crtež koji je jednostavno neodoljiv, vrlo žive i krasne boje, jednostavno prava ljepota i odmor za oči, čista petica
I strip krene izvrsno, tema s puno potencijala, vidi se da autor može puno toga reći ovdje i natjerati čitatelja na empatiju i razmišljanje.
Drugi dio mi je malo manje držao pažnju jer ne nadovezuje se toliko na prvi dio koji mi je zaokupio interes i radi pomalo neočekivan zaokret u radnji. Intrigantan je i taj dio na kraju i nakon malo promišljanja ima to svoju logiku. Poanta je dojmljiva i sjajno zaokružuje ovu priču, ali baš kao i kod Lydie fali mi neka vodeća emocija u stripu, previše rezignirano se to rješava, jednostavno mi to nije omiljeni način rješavanja radnje.
Sve u svemu strip kojem ću se vjerojatno raditi i koji je bio toliko blizu petice, ali zbog svega navedenog 4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/07/2019 : 13:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@don_draper

Nedavno sam napisao mišljenje o Zidrou i rekao bih da slijedi tvoje razmišljanje.

quote:
Originally posted by Peyo
Nije loš, ali mi nije sjajan.

Rekao bih da on radi po ovom obrascu:

1. Krene uglavnom OK, priča ide nekim normalnim pravcem i dosta se lagano čita.

2. Nagli zaokret, nije bitno koliko je logičan, štoviše uglavnom nije, i postaje sve teže za čitanje.

3. Rasplet, uglavnom konfuzan i nerijetko mučan sa pribjegavanjem fantaziji, koji mi se uglavnom ne svidi.

Dosad mi je od njega najbolje bilo Posvojenje (sjajni Monin).



Za scenarij bih mu za dosad pročitano u Fibri (sve osim Emme Wilford) dao najviše 3,5 za Posvojenje (zbog prvog dijela), a za ostale radove najviše do 3.

S obzirom na sjajan crtež (koji i inače prati njegove stripove) ukupna ocjena za Posvojenje i meni bi bila 4/5.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 08/07/2019 : 11:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
premda sam pročitao samo 2 stripa pa nije neki veliki uzorak, očito je da Zidrou ima svoju zadanu šablonu za svaku temu
ali konkretno mi se ovdje nije svidio taj zaokret u 2.dijelu stripa, odmak od teme iz 1.dijela i podređivanje radnje kraju kojeg se čini da je osmislio prije nego što je osmislio ostatak stripa
nekako mi je ovaj strip ostavio dojam da je 20-30 str predug, a istovremeno sam mišljenja da bi za neki pun emotivni pogodak falilo još 20ak konstruktivnih str
ali ova 2.točka da je sve teže za čitanje definitivno vrijedi

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/08/2019 : 20:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip me malko ubedirao jer sam očekivao fil-gud strip, a nakon pola dobio upravo suprotno.
Ali klasični Zidrou, kao da fali nešto zbog čega bi mu stripovi bila remek-dijela (s tim da mi je ovo tek treći njegov strip).
Crtež fenomenalan - u svakom pogledu.



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 12/08/2019 : 22:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Nakon Lydie, Posvojenje je drugi najbolji Zidrou.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/08/2019 : 23:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
i meni takođe

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/08/2019 : 07:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Nakon Lydie, Posvojenje je drugi najbolji Zidrou.




Vidis mozda i sam neku slicnost sa svojim crtanjem


quote:
Originally posted by Poli

No, ono sto mi se motalo po glavi vec od samog pocetka je ko da imamo neku francusku verziju Petrusinog stripa. Ono, djeda, pogotovo njegov nos, pa to je ko da je frano crtao. A i sama prica je nekako u njegovom duhu, mozda jedino malo duza od njegovih.

Tako da ako citas ovo frano, provjeri ovaj strip.





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/08/2019 : 07:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
He, he ... ima sličnosti, slažem se. Cijeli album, likovno, baš fino teče. Zidrou je baš dobar, kad piše "sentimentalno".
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000