forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Batman 12 - Prokleti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

PAJDO
Senior Member

Croatia
2085 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 18/11/2019 :  19:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Nažalost moram se složiti da je priča ovoga Batmana, teško je reći loša, možda teška? Filozofska na kvadrat, sigurno. Sačekat ću nekoga ko se kuži u te stvari da napiše nekakav osvrt koji će dati nekakav drugi smisao.
Zahvaljujući južini ići će ovo brzo na drugo čitanje;)
E ali crtež!!!! Scena na groblju sa Swamp thingom!!! Svaka stranica je remek djelo.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

sumohrvat
Senior Member

Croatia
2493 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 18/11/2019 :  21:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Meni se recimo baš svidio ovaj Batman... Za razliku od svih drugih Batmana koji su se svidjeli svima drugima, ali ne i meni. Odgovara mi ta neka filozofija u ovom stripu, a manjak akcije. Nažalost, ne znam se ja izraziti kao što se Gand nekad znao izraziti, ali znam da se meni ovo sviđa 😂😂😂

odabrao Ðelo Hadžiselimovic,tekst citao Miljenko Kokot
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik

Germany
9404 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/11/2019 :  08:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Stvar ukusa jbg. Nije loše nego je bas bas nekanomsko i dira neke svete krave koje generalno ne bi smeo, a još ide kvazi-filosofski u mračnim pravcima bez konkretnog zajljučka, Hellblazer style. Neko će ceniti neko neće. Nema sredine. Evo kako sam je komentarisao pre par sedmica na DW:

"Progutao sinoć. Crtež je van svake rasprave i pameti, apsolutni emotivni koitus fetišistima crteža. Ali priča... oduvala me je, shebala, šokirala, rastočila. Delirijumski psihić i jezovnički horor. Ne smem da preporučim jer je stvarno od onih tipova priča koje će se ili obožavati ili mrzeti.

Ugl. nastavak Džokera i prati sličan fazon pričanja. Umesto Džonija Frosta i ulično-mafijaške percepcije, naraciju vodi Konstantin te komplet priča prima magijsku i pakleno filosofsku perspektivu (i njegov univerzum) na jakim drogama. Meni lično mnoooogoo bolje od inače vrlo dobrog Džokera (koji se diže za nekoliko nivoa kada ga čitaš u većem formatu. Darkwoodov TPB Džoker je jedino njihovo izdanje koje mi je tuga za gledanje) i definitivno moj top10 Betiša.

Apsolutna preporuka...ma ne, ne smem.
Niti bih da se pozivam na bilo kakve detalje iz price. Ovo je šteta da se čita sa ikakvim predznanjem."

Dnevnici citanja
www.mrgan-dnevnik.blogspot.com

Edited by - PijaniPatak on 19/11/2019 08:30:47
Go to Top of Page

sumohrvat
Senior Member

Croatia
2493 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 19/11/2019 :  10:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ja sam krkan sa strojarskim fakultetom koji zna pričati o tehničkim karakteristikama motora, ali ne znam opisati ovako lijepo neko umjetničko djelo kao što je to napravio Pijani Patak. A kad njega pročitaš djeluje tako jednostavno.

odabrao Ðelo Hadžiselimovic,tekst citao Miljenko Kokot
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik

Slovenia
5337 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 19/11/2019 :  12:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ja bi rado pročitao nekog normalnog Batmana, a ovo šta dolazi od nas su sve turboambiciozne i turboozbiljne priče koje se (bar meni) uvijek sruše pod velikim očekivanjima koja same sebi zadaju. Nikad tu nema da Batman hvata negativca ili rješava slučaj nego je svaki album "groundbreaking". Kao kad bi npr. svaki, ali baš svaki Dilan bio Dok nas smrt ne rastavi, ili svaki Zagor da je kao Zagor priča.

odlično zapažanje. Više je puta bila priča u stilu daj nekog klasičnog Batmana, da riješava slučaj, da ima Alfreda, pokojeg negativca, pa Gordona itd. Ono..klasika. ALi takvih stvarno nema puno. Svi su ili revolucionarini/pokušavaju bit nešto sasvim drukčije, ili su pak takvi da je potrebno detaljno poznavanje kompletnog redovnog serijala i likova da bi se pohvatalo tko je uopće tko i kakve veze imaju jedni s drugima (HUsh recimo)

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

pcoro
Junior Member

Croatia
411 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 19/11/2019 :  14:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ja nisam ni pročitao strip, plucam na neviđeno nakon par strana previewa pa me malo i sram. Ako dođe u knjižnicu, dat ću mu priliku. U međuvremenu, evo link za Mark of the Bat - najbolji mračni Batman ikad:

https://studygroupcomics.com/main/mark-of-the-bat-by-josh-simmons/

Go to Top of Page

Vlaadisha
Senior Member

USA
1905 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 19/11/2019 :  15:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ja nisam ni pročitao strip, plucam na neviđeno nakon par strana previewa pa me malo i sram. Ako dođe u knjižnicu, dat ću mu priliku. U međuvremenu, evo link za Mark of the Bat - najbolji mračni Batman ikad:

https://studygroupcomics.com/main/mark-of-the-bat-by-josh-simmons/

aaa kako si me zajeb'o s ovim noktom

a rekoh sebi da vise necu citati simmonsa
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik

Germany
9404 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/11/2019 :  15:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by don_draper

Jel ovaj strip i u kojem smislu nastavak Jokera od istog dvojca ili su ta dva stripa dvije zasebne cjeline?

Zasebne.

Ustvari nastavak, ali se oba mogu citati zasebno.
U najavi je zasebni nastavak i ovoga

Dnevnici citanja
www.mrgan-dnevnik.blogspot.com
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000