forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 2

Paka01
stripovi.com suradnik

Croatia
5974 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/05/2020 :  21:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
NEXTWAVE: Agents of H.A.T.E.

Scenarij: Warren Ellis - 8,5
Crtež: Stuart Immonen - 8
Ocjena: 82,5%
Izdavač: Marvel

Warren Ellis je toliko svestran pisac da ponekad stvarno ne znam šta bi očekivao od njegovih stripova. Imao je on stvarno svakakvih tema i ideja, al mislim da mu je Nextwave definitivno jedna od najuspješnijih. Naime, Nextwave je jedna odlična satira superherojskog žanra ogoljenog do kosti, s akcijom pojačanom na 11 i vrhunskim humorom koji ostaje u pamćenju dugo nakon čitanja. Ukoliko niste upoznati, Nextwave je tim superheroja koji su se odmetnuli od matične organizacije H.A.T.E. i njihovog vođe Dirka Angera (očigledna parodija na Nicka Furyja i S.H.I.E.L.D.). Prijetnje s kojima se članovi Nextwavea suočavaju su apsolutno sulude i nevjerojatno maštovite, do te mjere da bi se u nekim trenucima počeo smijati i sam sebi bi rekao "ma daj me nemoj zajebavat!" Nextwave bi otprilike opisao kao miks ogoljenih srži većeg broja žanrova, ponajviše superherojštine, akcije, znanstvene fantastike i komedije. Baš kao i sama radnja, likovi su totalno blesavi i teško ih je ne zavoljeti odmah istog trenutka.

Crtež Stuarta Immonena je čist, jasan i naprosto zabavan za gledati. Ne znam kakvi su Ellisovi scenariji, ali čini mi se da ih je Immonen prenio poprilično vjerno na papir. Jedna od rijetkih stvari koje mi nisu legle u ovom stripu je njegov obujam. Smatram da je Ellis negdje u zadnjih par sveski razvukao radnju više nego što je trebalo i čini mi se da bi sveukupni dojam bio bolji da je strip kraći nekih 40ak stranica. No i unatoč tome, Nextwave je djelo koje nipošto ne bi smjeli propustiti!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
14934 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/05/2020 :  21:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
bogami,odlično izgleda Nekstvejv!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik

Croatia
11766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/05/2020 :  21:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

NEXTWAVE: Agents of H.A.T.E.

Scenarij: Warren Ellis - 8,5
Crtež: Stuart Immonen - 8
Ocjena: 82,5%

Warren Ellis je toliko svestran pisac da ponekad stvarno ne znam šta bi očekivao od njegovih stripova. Imao je on stvarno svakakvih tema i ideja, al mislim da mu je Nextwave definitivno jedna od najuspješnijih. Naime, Nextwave je jedna odlična satira superherojskog žanra ogoljenog do kosti, s akcijom pojačanom na 11 i vrhunskim humorom koji ostaje u pamćenju dugo nakon čitanja. Ukoliko niste upoznati, Nextwave je tim superheroja koji su se odmetnuli od matične organizacije H.A.T.E. i njihovog vođe Dirka Angera (očigledna parodija na Nicka Furyja i S.H.I.E.L.D.). Prijetnje s kojima se članovi Nextwavea suočavaju su apsolutno sulude i nevjerojatno maštovite, do te mjere da bi se u nekim trenucima počeo smijati i sam sebi bi rekao "ma daj me nemoj zajebavat!" Nextwave bi otprilike opisao kao miks ogoljenih srži većeg broja žanrova, ponajviše superherojštine, akcije, znanstvene fantastike i komedije. Baš kao i sama radnja, likovi su totalno blesavi i teško ih je ne zavoljeti odmah istog trenutka.

Crtež Stuarta Immonena je čist, jasan i naprosto zabavan za gledati. Ne znam kakvi su Ellisovi scenariji, ali čini mi se da ih je Immonen prenio poprilično vjerno na papir. Jedna od rijetkih stvari koje mi nisu legle u ovom stripu je njegov obujam. Smatram da je Ellis negdje u zadnjih par sveski razvukao radnju više nego što je trebalo i čini mi se da bi sveukupni dojam bio bolji da je strip kraći nekih 40ak stranica. No i unatoč tome, Nextwave je djelo koje nipošto ne bi smjeli propustiti!

Nextwave je tisuću hamburgera, tisuću sunčanih dana, tisuću štenaca, tisuću najboljih stvari koje možeš zamisliti, u stripovskom obliku.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik

Croatia
5974 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/05/2020 :  20:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
DC Comics: Year by year - A visual chronicle

Ukoliko volite istraživati povijest izdavačkih kuća, ova je knjiga prava stvar za vas. Zamišljena je tako da na preko 350 stranica prođe kroz cijelu povijest DC Comicsa i donese najznačajnije stripove iz svake godine, počevši od 1935. godine kada je objavljen New Fun Comics #1 koji se uzima kao prvo DC-evo izdanje pa sve do najnovijih evenata poput prošlogodišnjih Doomsday Clock i Heroes in Crisis. Naravno, teško je očekivati da će na ovoliko stranica sve teme biti pokrivene u detalje, no moram priznati da sam skroz zadovoljan kako je sve to skupa izvedeno. Osim dobro poznatih stripova, ovdje su prikazani i neki davno zaboravljeni naslovi koje bi stvarno teško samostalno negdje iskopao da ih nisam ovdje vidio. Ono što mi se posebno sviđa je to što je u knjizi u skroz kratkim crtama navedeno i što se navedenih godina događalo u stvarnom svijetu, tako da možemo paralelno pratiti kako su neki bitni povijesni događaji utjecali na teme i poslovanje unutar strip industrije. Da se razumijemo, Year by Year nije enciklopedija u pravom smislu te riječi, ali je itekako zanimljiv presjek izdavaštva DC Comicsa kroz povijest. Knjiga vizualno izgleda lijepo, informativna je i funkcionira kao zanimljivo opuštajuće štivo kao stvoreno za čitanje po par stranica prije spavanja.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik

Croatia
5974 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/05/2020 :  10:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
DAREDEVIL: Guardian Devil

Scenarij: Kevin Smith - 6,5
Crtež: Joe Quesada - 6,5
Ocjena: 65%

Guardian Devil je priča čiji je značaj puno veći od njene kvalitete. Ako se ne varam, ovo je bio jedan od prvih angažmana Kevina Smitha u svijetu stripa i to se osjeti. Kadrovi su nerijetko pretrpani sasvim nepotrebnim tekstom koji guši tok radnje i efekt bi bio bolji da je svo nepotrebno naklapanje izbačeno. Akcije je puno i previše, a monolozi/dijalozi su često nabijeni jeftinom patetikom koja me zamarala od prve do zadnje stranice. Iskreno, ne znam bi li ova priča ostala toliko upamćena da, em nije lansirala Daredevilov Marvel Knights serijal koji je kasnije bio dom Bendisovim i Brubakerovim runovima, em zbog smrti Karen Page. Upravo je ovo drugo postalo jedan od kamenova temeljaca za daljnji razvoj modernog Daredevila, tema koja će se godinama kasnije ponavljati i razrađivati kroz razne Daredevil naslove drugih autora. Ujedino je to i najkvalitetnije odrađeni dio stripa, no samo to poglavlje nije dovoljan razlog da bih želio zadržati Guardian Devil u kolekciji. Quesadin crtež me se također nije baš dojmio. Previše je razbacan, djeluje nekonzistentno i table su ponekad posložene toliko zgusnuto da ih je tlaka pratiti. Također, lica likova tu i tamo plešu na granici karikature.

Nije Smith napisao nešto previše stripova tokom karijere i iako mu je Guardian Devil vjerojatno najpoznatije djelo, mišljenja sam da je kasnije odradio puno bolji posao s Green Arrow pričom Quiver koja i dan-danas djeluje kvalitetno, svježe i zanimljivo. Nažalost, to se za ovog Daredevila ne može reći.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik

Croatia
5974 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/05/2020 :  13:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
GREEN RIVER KILLER: A True Detective Story

Scenarij: Jeff Jensen - 6,5
Crtež: Jonathan Case - 6,5
Ocjena: 65%
Izdavač: Dark Horse

Velika sam očekivanja imao oko ovog stripa. Kako naslov kaže, priča prati istinite događaje i pokriva period od nekih 20-ak godina za vrijeme kojeg je policija države Washington tražila zloglasnog serijskog ubojicu poznatog kao Green River Killer. Tek je 2001. godine pomoću DNK analize dokazano da je stanoviti Gary Ridgway u stvari ubojica. Iako je policija godinama sumnjala na Ridgwaya, sve do 2001. mu nisu uspjeli ništa dokazati. Scenarist Jeff Jensen ujedino je i sin policajca Toma Jensena, glavnog detektiva koji je na Ridgwayevom slučaju radio 20 godina i jednog od glavnih likova ovog stripa.

Povijesni aspekt stripa je uistinu informativan i stvarno je zanimljivo vidjeti kako se zapravo policija odnosila prema Ridgwayu svih tih godina prije negoli su mu uspjeli dokazati zločine, ali i kasnije, nakon što je priznao sve grozote koje je radio. Ridgwayeva psiha je također kvalitetno obrađena i strip nam daje zanimljiv uvid u psihološki profil čovjeka kojemu je dokazano da je ubio 49 ljudi. Ono što mi ne odgovara u stripu je sami tok radnje. Naime, radnja konstantno skače naprijed-nazad između 80ih, 90ih i 2000ih godina što je po mom mišljenju sasvim nepotrebno s obzirom da odmah od početka znamo tko je ubojica tako da se gubi faktor iznenađenja. Jasno mi je da autor na taj način želi staviti naglasak ne na ubojicu, već na policijsku istragu, no mislim da to nije baš vješto izvedeno. Nemam ništa protiv vremenskih skokova u radnji ukoliko oni služe nekoj svrsi i ako su dobro izvedeni, no moram priznati da bi efekt ovdje bio jači da je radnja jednostavno išla pravocrtno. Također, volio bi da se Jensen u potpunosti fokusirao na policijsku istragu umjesto da pratimo i privatni život njegovog oca. Opet, nemam ništa protiv tih stvari ukoliko služe svrsi, no ovdje je takvih trenutaka stvarno previše i ostavljaju dojam kao da su ubačene na silu.

Što se crteža tiče, nisam zadovoljan. Stil Jonathana Casea je u većini slučajeva previše stiliziran (iako tu i tamo zna zasjati s pokojim lijepim kadrom) i operiran je od detalja koji bi ostali u sjećanju. Ukoliko se već išlo s crno-bijelom tehnikom, volio bi da ima više detalja koji bi mogli zapeti za oko. Uglavnom, ovo je strip isključivo za ljubitelje krimića, iako mislim da ni oni neće biti u potpunosti zadovoljni. Čitanjem ovog stripa nećete saznati ništa više nego da ste proveli isto toliko vremena na wikipediji. Smatram da je ovo moglo i trebalo biti puno bolje.

Edited by - Paka01 on 27/05/2020 13:41:19
Go to Top of Page
Page: of 2  Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000