forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 2

Paka01
stripovi.com suradnik

Croatia
5967 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/05/2020 :  21:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
NEXTWAVE: Agents of H.A.T.E.

Scenarij: Warren Ellis - 8,5
Crtež: Stuart Immonen - 8
Ocjena: 82,5%
Izdavač: Marvel

Warren Ellis je toliko svestran pisac da ponekad stvarno ne znam šta bi očekivao od njegovih stripova. Imao je on stvarno svakakvih tema i ideja, al mislim da mu je Nextwave definitivno jedna od najuspješnijih. Naime, Nextwave je jedna odlična satira superherojskog žanra ogoljenog do kosti, s akcijom pojačanom na 11 i vrhunskim humorom koji ostaje u pamćenju dugo nakon čitanja. Ukoliko niste upoznati, Nextwave je tim superheroja koji su se odmetnuli od matične organizacije H.A.T.E. i njihovog vođe Dirka Angera (očigledna parodija na Nicka Furyja i S.H.I.E.L.D.). Prijetnje s kojima se članovi Nextwavea suočavaju su apsolutno sulude i nevjerojatno maštovite, do te mjere da bi se u nekim trenucima počeo smijati i sam sebi bi rekao "ma daj me nemoj zajebavat!" Nextwave bi otprilike opisao kao miks ogoljenih srži većeg broja žanrova, ponajviše superherojštine, akcije, znanstvene fantastike i komedije. Baš kao i sama radnja, likovi su totalno blesavi i teško ih je ne zavoljeti odmah istog trenutka.

Crtež Stuarta Immonena je čist, jasan i naprosto zabavan za gledati. Ne znam kakvi su Ellisovi scenariji, ali čini mi se da ih je Immonen prenio poprilično vjerno na papir. Jedna od rijetkih stvari koje mi nisu legle u ovom stripu je njegov obujam. Smatram da je Ellis negdje u zadnjih par sveski razvukao radnju više nego što je trebalo i čini mi se da bi sveukupni dojam bio bolji da je strip kraći nekih 40ak stranica. No i unatoč tome, Nextwave je djelo koje nipošto ne bi smjeli propustiti!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
14931 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/05/2020 :  21:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
bogami,odlično izgleda Nekstvejv!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik

Croatia
11763 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/05/2020 :  21:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

NEXTWAVE: Agents of H.A.T.E.

Scenarij: Warren Ellis - 8,5
Crtež: Stuart Immonen - 8
Ocjena: 82,5%
Izdavač: Marvel

Warren Ellis je toliko svestran pisac da ponekad stvarno ne znam šta bi očekivao od njegovih stripova. Imao je on stvarno svakakvih tema i ideja, al mislim da mu je Nextwave definitivno jedna od najuspješnijih. Naime, Nextwave je jedna odlična satira superherojskog žanra ogoljenog do kosti, s akcijom pojačanom na 11 i vrhunskim humorom koji ostaje u pamćenju dugo nakon čitanja. Ukoliko niste upoznati, Nextwave je tim superheroja koji su se odmetnuli od matične organizacije H.A.T.E. i njihovog vođe Dirka Angera (očigledna parodija na Nicka Furyja i S.H.I.E.L.D.). Prijetnje s kojima se članovi Nextwavea suočavaju su apsolutno sulude i nevjerojatno maštovite, do te mjere da bi se u nekim trenucima počeo smijati i sam sebi bi rekao "ma daj me nemoj zajebavat!" Nextwave bi otprilike opisao kao miks ogoljenih srži većeg broja žanrova, ponajviše superherojštine, akcije, znanstvene fantastike i komedije. Baš kao i sama radnja, likovi su totalno blesavi i teško ih je ne zavoljeti odmah istog trenutka.

Crtež Stuarta Immonena je čist, jasan i naprosto zabavan za gledati. Ne znam kakvi su Ellisovi scenariji, ali čini mi se da ih je Immonen prenio poprilično vjerno na papir. Jedna od rijetkih stvari koje mi nisu legle u ovom stripu je njegov obujam. Smatram da je Ellis negdje u zadnjih par sveski razvukao radnju više nego što je trebalo i čini mi se da bi sveukupni dojam bio bolji da je strip kraći nekih 40ak stranica. No i unatoč tome, Nextwave je djelo koje nipošto ne bi smjeli propustiti!

Nextwave je tisuću hamburgera, tisuću sunčanih dana, tisuću štenaca, tisuću najboljih stvari koje možeš zamisliti, u stripovskom obliku.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik

Croatia
5967 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/05/2020 :  20:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
DC Comics: Year by year - A visual chronicle

Ukoliko volite istraživati povijest izdavačkih kuća, ova je knjiga prava stvar za vas. Zamišljena je tako da na preko 350 stranica prođe kroz cijelu povijest DC Comicsa i donese najznačajnije stripove iz svake godine, počevši od 1935. godine kada je objavljen New Fun Comics #1 koji se uzima kao prvo DC-evo izdanje pa sve do najnovijih evenata poput prošlogodišnjih Doomsday Clock i Heroes in Crisis. Naravno, teško je očekivati da će na ovoliko stranica sve teme biti pokrivene u detalje, no moram priznati da sam skroz zadovoljan kako je sve to skupa izvedeno. Osim dobro poznatih stripova, ovdje su prikazani i neki davno zaboravljeni naslovi koje bi stvarno teško samostalno negdje iskopao da ih nisam ovdje vidio. Ono što mi se posebno sviđa je to što je u knjizi u skroz kratkim crtama navedeno i što se navedenih godina događalo u stvarnom svijetu, tako da možemo paralelno pratiti kako su neki bitni povijesni događaji utjecali na teme i poslovanje unutar strip industrije. Da se razumijemo, Year by Year nije enciklopedija u pravom smislu te riječi, ali je itekako zanimljiv presjek izdavaštva DC Comicsa kroz povijest. Knjiga vizualno izgleda lijepo, informativna je i funkcionira kao zanimljivo opuštajuće štivo kao stvoreno za čitanje po par stranica prije spavanja.
Go to Top of Page
Page: of 2  Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.05 seconds. Snitz Forums 2000