forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MAKONDO predstavlja: Marini, NOAR Burleska
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

going going
Advanced Member



Serbia
11370 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/04/2022 : 17:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Super ideja goinže, i meni je Orhideja bila na listi ali radije bih prvo recenzirao neke druge stvari pa upitno da li bi ikada došla na red, ali drago mi je što ćeš pokušati da recenziraš taj strip



Hvala! Krčka se ta ideja u meni već duže vreme ali mislim da nema šanse da se posvetim toj recenziji pre kraja leta. Videćemo.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6971 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/04/2022 : 10:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ali ovaj strip mi deluje kao da je gledao neki noir film jedno veče i hteo da malo crta crno belo i sisatu ribu. A radnju ostavio u drugoj fioci.



Točno ovakav je i moj dojam. Vizualno to jest donekle atraktivno (što Peyo kaže, na momente odaje dojam skica), ali scenaristički je baš slabo.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/05/2022 : 22:24:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Prvi kontakt sa Marinijem sam imao U Džipsiju,i od tada ga sve nešto posmatram potcenjivački,a on me uvek pozitivno iznenadi - tako je bilo i u Orlovima i u Betmenu (u Škorpionu mu čak nisam ni dao pravu šansu),a evo sad ista priča i u Noar burlesci - videh neku tanku ocenu na bedeteci,neke "mlake" komentare na scomu,a bogme mi strip leže pravo dobro.E sad,verovatno ima i do toga da sam spustio kriterijum,očekivao neku "šlj" priču,a nije to baš tako.

Noar burleska jeste strip prepun klišea iz sveta noara - femme fatale, opasan baja čeličnih živaca sa pljugom u ustima, mafijaški bos kome naš junak duguje lovu pa mora da je otplati kroz neki posao,pandur koji je drugar iz detinjstva...mislim iskreno,slažem se da je ovakav scenario mogao da se smisli za pola sata.

Ali,sa jedne strane,ako ste ljubitelj noar tematike,ne tražite dlaku u jajetu,u smislu nekih baš scenarističkih trivija koje bi vređale inetelekt,i sa druge,ako se maksimalno opustite i prepustite da vas Marini zabavi,ovaj strip ima samo jednu ozbiljnu manu - prekratak je.
Nadam se da nećemo čekati na drugi deo kao što to biva kod Marinija,i da neće zasrati u nastavku,a za do sada viđeno 4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3570 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 17/10/2023 : 20:03:30  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Pročitah ceo diptih, kada se dođe do dela kada Mađar misli da je Apači indijanac znaš da je priča potonula. Dobar crtež, pogotovo upotreba crvene farbe, ali Marini nema pojma kako napisati dobar noar.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/04/2024 : 18:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Noar Burleska 2
Nije mi pri ruci prvi album,verujem da bi mi bio bolji efekat da sam se podsetio gradiva pre čitanja druge knjige,ali u svakom slučaju,sve što sam napisao gore, identično važi i ovde.Od slova do slova.
Jedina zamerka je kraj, koji mi je malo više sladunjaviji za moj ukus.
4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/04/2024 18:09:01
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10073 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/04/2024 : 18:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
4 je kod tebe loša ocjena!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000