forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka 56 - Mrlja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 20/12/2022 : 07:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Užasna su ova poređenja Mrlje sa Bonelijem :(
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 20/12/2022 : 10:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Tako je, Bonelli sa sličnom tematikom je bolji.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/12/2022 : 09:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Ne želim da omalovažavam Petrov ili ukus bilo kog drugog ko je fan Dilan Doga,ali staviti Dilana i ovakav strip u isti koš,pa još reći da je DD bolji,je totalni nonsens.

na stranu Mrlja,Dilan je odavno takvo govno od stripa,da to nije normalno - u stvari,ja ga tako doživljavam.



Ja tu i tamo uzmem neku remitendu i pročitam Dylana. Dobar je Dylan, uvijek mi ga je gušt ptočitati. E sada koliko su stare ili nove te epizode koje sam čitao...nemam pojma.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Jazzbina1
Starting Member

39 Posts

Member since 19/12/2021

Posted - 22/12/2022 : 11:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Jazzbina1 a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo mi je ovo s Mrljom. Čim je izašla kupio sam je i s nestrpljenjem počeo čitati. Rezultat tog čitanja je bila potreba da ga se što prije riješim i prepustim ga nekome tko će u njemu vidjeti ono što ja nisam uspio. I to sam učinio. Onda su krenuli hvalospjevi Mrlji od ljudi od kojih sam to najmanje očekivano. Čitajući ovaj topic pitam se što sam propustio. Priča mi još može proći ali crtež mi nikako nije po mjeri. Sveukupni dojam je bio baš razočaravajući. Pomalo mi je žao što sam ga dao dalje jer sad imam želju ponovo zaviriti u njegu. Povero ja.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 16/01/2023 : 11:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv strip s odlično vođenom radnjom i galerijom živopisnih likova. Iako ima svoje "ispušne ventile", scenarij obiluje dijalozima koji su ključni za shvaćanje raspleta, a stvara se i vremenska crta koju je potrebno pravilno ispratiti.
Sve počinje kao triler koji potom "koketira" s misterijom (odobravam!) da bi na kraju riječ preuzela fantastika, što mi se nije svidjelo. Marvelovski sukob na kraju je zadnje što bih poželio, ali, kad se prihvati autorova želja, moram priznati da je to dobro izvedeno. Međutim, nekako mi ostaje dojam da je uloga Maxa postala opskurna i da mu je ukraden šou.
Crtež je vrlo dobar, posebno u prvoj polovici, gdje se čitatelj lako može unijeti u tjeskobnu atmosferu iz stripa. Prikaz sukoba, pak, mi se nije svidio.
Kako god, preporuka za čitanje, a ocjena 4/5.

loading...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/03/2023 : 17:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I ovaj Peeters mi bas bas sjeo.

Iako ovdje Peeters nije kompletni autor, mislim da to ne umanjuje puno. Prica je zanimljiva i samo te jos snaznije vuce dok citas. Super mi je bilo i sto do skoro samog kraja nisam bio siguran u sta ce se pretvoriti (ono, hoce li ovo bit ozbiljno ovako ili ce se naci neko obrazlozenje ).

Da vidim, do sada sam procitao Pesceni grad, Plave pilule, Oleg i Mrlja, a cekaju me jos Koma, Aama, Miris gladnih djecaka i Pahiderm, koje imam ali jos nisu dosli na red.


Suma sumarum - samo sto vise Peetersa!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 13/03/2023 17:37:25
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3745 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 28/08/2023 : 18:43:13  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Peetersa kao scenarista sam upoznao u Aami i moram priznati da me jako ugodno iznenadio. Sada kao crtač pod tuđom palicom i dalje primjećujem tu njegovu progresivnost i nevjerojatni smisao za atmosferu i tu izobličenu percepciju.
Mrlja je strip koji fenomenalno počne i baš uvlači s napetom i dinamičnom radnjom koja sjajno spaja elemente horora i drame. No, u nekom trenutku u radnji dogodi se par detalja koji odvedu stvari u neočekivanom smjeru i izokrenu neke početne postavke. Nekima se takav obrat može svidjeti više, meni ipak manje.
Također, s obzirom na raznorazne spoznaje prema kraju stripa, dojma sam da je strip mogao biti dulji i razrađeniji jer je ovako ispalo nekako nedorečeno i zbrzano. No, i dalje žalim što nije ostalo na tragu tog hirovitog i uzbudljivog početka. Ovako se malo to razvodnilo, postalo preobično i već viđeno.
Peetersov crtež ipak ovdje jako daje priči na snazi i dodaje dodatni izričaj koji diže kvalitetu stripa i samo zbog toga mi ipak Mrlja ostaje u kolekciji. Možda na drugo čitanje i ne bude takvo razočaranje prema kraju.
Sveukupno gledajući solidan strip s nadsolidnim crtežom.

3.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Salkan
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
455 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 25/10/2023 : 09:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Najbolji dio stripa mi je definitivno masakr u parku. Te perspektive, crtež, tempo...ma sjajno, kao u najboljim filmovima. Ne mogu reći da je Mrlja bolja od Pahiderma, ali je zaista jako, jako dobro štivo, prije svega zabavno. Možda Pahiderm ima drugačiju konstrukciju i povremene paralelne narative, oniričku dimenziju, a Mrlja je "tek" pravolinijski tok? Naravno, osim sjajnog crteža, sviđa mi se i koliko dijalog, odnosno način razgovora među likovima nosi radnju koja iz prijeteće dosade i zijevanja začas prevrne u neko uzbuđenje, ničim izazvano. Svi se možemo složiti da je konačni obračun i najslabiji dio priče, ali isključivo zato što Mrlja nikome ko je razočaran nije prvo štivo od Peetersa. Čak sam siguran da kraj nije bio njegov dio posla, jer bi nam on definitivno zapržio neki sataraš u mozgu.

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/03/2024 : 12:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Sklon sam pretjerivanju i hvalospjevima kad mi se nešto svidi kao i kenjanju iz sveg oružja kad mi se nešto ne vidi pa ću ostat vjeran sebi.

Mrlja je fantastičan strip. Sama tematika i ideja je podložna ukusima, ali izvedba, režija, način gradnje priče, životnost likova... sve, baš sve je fantastično i tu sa zanatske strane nema rasprave. Peetersu bi se kad bi se htjelo i moglo naći nekih sitnijih zamjerki, ali njegov osjećaj za dinamiku, kompozicija kadrova i cijelih tabli, to te jednostavno odnese. Strip koji jednostavno ne možeš stati čitati. Obračun u parku - wow, onaj trenutak kad betty nazove starog židova i javi se tko se već javi (da ne spojlam previše) - trnci su me prošli, slaganje kadrova onih par strana kad dolaze u selo - ne možeš se nadiviti pa još onaj kadar na kraju kad izlazi sunce - predivno, i na kraju efektna posljednja splashica... fantazija. Usporedbe s bonellijem su za mene potpuno promašene. Koliko god ja volio sclavijevog dylana, dylan mi nikad nije podigao dlake na rukama. Posljednji put sam ovoliko uživao u tečnosti priče kad sam čitao Locke and key. Istina, ima tu stvari koje su scenarističke strane možda mogle biti bolje razrađene, ali to sve pada u zaborav pored ovakve izvedbe.

10/10

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 21/03/2024 12:38:41
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 22/03/2024 : 08:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Tonto, zlotvore, ajde da si i ti jednom nešto pogodio

Javljam se jer kako vrijeme prolazi tako sazrijeva onaj prvotni dojam o pročitanim stripovima, a moj trenutni dojam prema Mrlji je da me vuče da je ponovno pročitam.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5529 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 22/03/2024 : 13:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Tonto, prifaćam preporuku! Hfala!
Idem sad to drpit iz knjižnice, Mladji u čast...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/03/2024 : 19:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/03/2024 : 20:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Tonto, prifaćam preporuku! Hfala!
Idem sad to drpit iz knjižnice, Mladji u čast...



Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/03/2024 : 21:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Tonto, prifaćam preporuku! Hfala!
Idem sad to drpit iz knjižnice, Mladji u čast...



Ne mos ti drpit koliko on moze otkupit i vratit nazad

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 23/03/2024 : 13:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by frano

Tonto, prifaćam preporuku! Hfala!
Idem sad to drpit iz knjižnice, Mladji u čast...



Ne mos ti drpit koliko on moze otkupit i vratit nazad



Nedugo toga dobio je povišicu, tako da može pokupiti više stripova nego ikad prije ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5529 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 23/03/2024 : 21:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Tako se stripovima nabija vrijednost!
:)
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5529 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 31/03/2024 : 14:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ajme... idem ja ovo i bez Mladje vratit u knjižnicu ...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000