forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex maxi 32 - Velika urota
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Terminator
New Member



Bulgaria
201 Posts

Member since 26/06/2003

Posted - 19/05/2024 : 17:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Terminator a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu reći da je priča skroz originalna, vidio sam je sigurno u Zagoru, ali ajde.

Neću spojlati pa samo tri crtice. Tex s Griffithovim tajnikom i samim Griffithom čisto su zlato. Zapovjednik koji krene na Navaje je šablonizirani idiot, a najveća mi je frustracija nedostatak još stranice-dvije u senatorovu uredu na samom kraj.

I am the law.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 19/05/2024 : 20:38:37  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Priča se sastoji od općih mjesta, ponavljajućih zapleta i uloga koje likovi igraju, ali opet nekako funkcionira, uspijevajući ne biti dosadna. Možda je to i suština Texa - uvijek jedna te ista priča, koja se varira, i tako već preko sedamdeset godina.
Go to Top of Page

peropero
New Member



Croatia
219 Posts

Member since 07/05/2023

Posted - 19/05/2024 : 22:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send peropero a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Priča se sastoji od općih mjesta, ponavljajućih zapleta i uloga koje likovi igraju, ali opet nekako funkcionira, uspijevajući ne biti dosadna. Možda je to i suština Texa - uvijek jedna te ista priča, koja se varira, i tako već preko sedamdeset godina.




Nakon tolikih desetljeća Texa, a da ne kažem desetljeća stripa, odnosno stoljeća književnosti i umjetnosti općenito, mislim da postoje samo opća mjesta. Jedino, ponekad, imaš sreće da naletiš na neko koje ranije nisi susreo.
Inače, svidio mi se strip. Prvi put vidim Alessandrinija na Texu(koliko znam još je crtao albo speciale 20 i dio; u Italiji, nedavno objavljenog kolorca). Kada prestaneš očekivati pojavu NLO-a i androida s Mua i Atlantide stavri sjednu na mjesto.
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2213 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 20/05/2024 : 23:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Dobar broj, evo i ja ga procitao sad. Alessandrinijevi likovi bas bacaju na Martina, to vjerujem da moze biti fora nama koji citamo i Detektiva Nemoguceg Tako da mi je simpaticno sto epizodni likovi tako izgledaju, ali s druge strane Mac Parlanda ne bi nikad prepoznao po Alessandrinijevom crtezu, nesto losiji mi je dakle bio na prikazu stalnih likova. Usput, nema ni 280 stranica, vec 272, ako odbijemo standardno pocetne dvije (ona uvodna tabla svakog Texa + jedna vinjeta iz maxija) te zavrsnih 6 koje idu na razno razne najave.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2213 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 21/05/2024 : 00:03:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Dok sam citao strip cijelo vrijeme si mislim, ma ovaj Wallace mi je poznat od nekud, ne izgledom vec imenom. I bas mi je sinulo maloprije, pa evo mala zanimljivost. Dakle, senator Wallace je ime glavnog negativca ove price. Onog koji sve organizira iz svoje fotelje, a isto tako se zvao senator u ovoj Texovoj prici:

https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-lu-81-82-ljudi-koji-su-ubili-lincolna/672/

Nije naravno rijec o istoj osobi, ali eto ako si u Texu senator i zoves se Wallace, nema sanse da ces biti posten covjek. Wallace iz "Specijalne misije" je na kraju zavrsio u zatvoru. Prakticki istu ulogu obavljaju oba Wallacea u navedenim epizodama pa sam ga se zato i sjetio relativno brzo.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26395 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/06/2024 : 12:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nizzi-loše.
Alessandrini-dobar.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000