forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 30/03/2020 : 00:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Rid of me je bez premca, bar meni. Kad sam ga prvi put čuo, odvalio me je. I sad mi je jako visoko na ljestvici.



Ta sirova ženska energija i goli osjećaji na Rid of me, mislim da ne postoji ništa slično.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/03/2020 : 00:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Definitivno imam namjeru nabaviti i rane stvari.

Sa "Rid of me" znam ove pjesme koje izvodi uživo, Rid of Me, Legs, Man-Size, Missed mi se jaako sviđa.
Dry mi je također dobar.

Vjerujem da sve to skupa ovisi i kad se čovjek navuče, ja sam jednog dana slučajno naletio na This is Love spot na MTV-u koji me ponukao da nabavim Stories from the City, Stories from the Sea koji me oduševio.
Ne znam je li se vama kad dogodilo da prvi put čujete neku pjesmu/album ali osjećate da ste je nekako uvijek znali, kao da ste našli neki mali dio sebe za koji niste ni znali da vam fali do tada.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/03/2020 : 01:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Markos

Rid of me je bez premca, bar meni. Kad sam ga prvi put čuo, odvalio me je. I sad mi je jako visoko na ljestvici.



Ta sirova ženska energija i goli osjećaji na Rid of me, mislim da ne postoji ništa slično.


Definitivno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/03/2020 : 01:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Definitivno imam namjeru nabaviti i rane stvari.

Sa "Rid of me" znam ove pjesme koje izvodi uživo, Rid of Me, Legs, Man-Size, Missed mi se jaako sviđa.
Dry mi je također dobar.

Vjerujem da sve to skupa ovisi i kad se čovjek navuče, ja sam jednog dana slučajno naletio na This is Love spot na MTV-u koji me ponukao da nabavim Stories from the City, Stories from the Sea koji me oduševio.
Ne znam je li se vama kad dogodilo da prvi put čujete neku pjesmu/album ali osjećate da ste je nekako uvijek znali, kao da ste našli neki mali dio sebe za koji niste ni znali da vam fali do tada.


Meni je izgubila tu oštrinu kasnije. Kao i Cave, istina, ali je Cave nekako to puno bolje izveo. U svakom slučaju, nekako mi je bizarno da si veliki fan PJ Harvey a nemaš Rid of me:) Odma da si to ispravio ili letiš s moderatorske pozicije:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 30/03/2020 : 01:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Definitivno imam namjeru nabaviti i rane stvari.

Sa "Rid of me" znam ove pjesme koje izvodi uživo, Rid of Me, Legs, Man-Size, Missed mi se jaako sviđa.
Dry mi je također dobar.

Vjerujem da sve to skupa ovisi i kad se čovjek navuče, ja sam jednog dana slučajno naletio na This is Love spot na MTV-u koji me ponukao da nabavim Stories from the City, Stories from the Sea koji me oduševio.
Ne znam je li se vama kad dogodilo da prvi put čujete neku pjesmu/album ali osjećate da ste je nekako uvijek znali, kao da ste našli neki mali dio sebe za koji niste ni znali da vam fali do tada.



This is love je zakon, a u spotu je baš seksi ;)

Nakon tog albuma najviše sam se zakačio za zadnji, The Hope six...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/03/2020 : 01:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by solar

Definitivno imam namjeru nabaviti i rane stvari.

Sa "Rid of me" znam ove pjesme koje izvodi uživo, Rid of Me, Legs, Man-Size, Missed mi se jaako sviđa.
Dry mi je također dobar.

Vjerujem da sve to skupa ovisi i kad se čovjek navuče, ja sam jednog dana slučajno naletio na This is Love spot na MTV-u koji me ponukao da nabavim Stories from the City, Stories from the Sea koji me oduševio.
Ne znam je li se vama kad dogodilo da prvi put čujete neku pjesmu/album ali osjećate da ste je nekako uvijek znali, kao da ste našli neki mali dio sebe za koji niste ni znali da vam fali do tada.


Meni je izgubila tu oštrinu kasnije. Kao i Cave, istina, ali je Cave nekako to puno bolje izveo. U svakom slučaju, nekako mi je bizarno da si veliki fan PJ Harvey a nemaš Rid of me:) Odma da si to ispravio ili letiš s moderatorske pozicije:)


Je li se pirat računa?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/03/2020 : 01:18:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ajd, nek ti bude:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/03/2020 : 01:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Meni je izgubila tu oštrinu kasnije.

Svak je izgubi, neminovno je. Ne možeš tu svježinu duha kristalizirati niti vratiti, isto kao i djetinjstvo. Jednostavno dođe i prođe.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/03/2020 : 01:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma i to. Ali bendovi i glazbenici evoluiraju, traze neke druge izricaje, sire obzore... nekad bude i dobro, a nekad ne. Jedini koji su bili uvijek isti ili su jos isti, su;
Ramones
Motorhead
ZZ top
AC/DC
I to je to. Sve ostalo je podlozno promjenama.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/03/2020 : 01:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Sad ste me natjerali da opet preslušavam pjesme, što mi ipak ne pada teško...

quote:
Nakon tog albuma najviše sam se zakačio za zadnji, The Hope six...

Nije mi sjeo kao cjelina, ali neke su mi pjesme baš dobre, The Community Of Hope, posebno onaj momenat kad reče:"And the school just looks like shit-hole"!
A Line In The Sand me pogađa ondje gdje treba.
Za River Anacostia baš treba biti u raspoloženju.
The Orange Monkey možda i najbolja pjesma na albumu!
Medicinals odlična dok ne dođe do zadnje trećine kad me malo ubije sa aktivizmom.
The Wheel definitivno ima ono nešto.
Dollar, dollar mi je opet malo previše, kao i Medicinals
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/03/2020 : 02:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by solar

Definitivno imam namjeru nabaviti i rane stvari.

Sa "Rid of me" znam ove pjesme koje izvodi uživo, Rid of Me, Legs, Man-Size, Missed mi se jaako sviđa.
Dry mi je također dobar.

Vjerujem da sve to skupa ovisi i kad se čovjek navuče, ja sam jednog dana slučajno naletio na This is Love spot na MTV-u koji me ponukao da nabavim Stories from the City, Stories from the Sea koji me oduševio.
Ne znam je li se vama kad dogodilo da prvi put čujete neku pjesmu/album ali osjećate da ste je nekako uvijek znali, kao da ste našli neki mali dio sebe za koji niste ni znali da vam fali do tada.


Meni je izgubila tu oštrinu kasnije. Kao i Cave, istina, ali je Cave nekako to puno bolje izveo. U svakom slučaju, nekako mi je bizarno da si veliki fan PJ Harvey a nemaš Rid of me:) Odma da si to ispravio ili letiš s moderatorske pozicije:)

Da, tu oštrinu su izgubili upravo jedno zbog drugoga :)
Inače ja nisam fan, meni je najbolje legao Uh Huh Her.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/03/2020 : 12:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Žvrljam malko po arhivi i gledam drage mi albume od s moje strane na listama zapostavljene elektronske glazbe... pa probah izdvojiti nekakav top pet-šest.

Fatboy Slim - You've Come a Long Way, Baby

Moby - Play

Tangerine Dream - Cyclone

Jean-Michel Jarre - Oxygene

The Prodigy - Music for the Jilted Generation

The Chemical Brothers - Dig Your Own Hole

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 30/03/2020 : 13:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
aaaa, ovaj posljednji album the chemical brothersa - no geography je preeedobar za slušati. dečki su mi uvijek bili glazbena konstanta. svaka im čast.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/03/2020 : 13:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Play od Mobya nikako ne bih stavio u 'elektronski' dir, jer je cijeli album odsviran 'na ruke' sto je i temelj albuma. Plus sto je te pjesme kao i 'osamnaesticu' izvodio uzivo s sjajnim bendom na turneji. Ajd da joj stavimo epitet plesne glazbe, to bi stimalo. Od Mobya preporucam punk/garazni album Animal rights, al uz upozorenje da to nije bas za svakoga. Covjek je sarao stilovima uzduz i poprijeko. Odlican je glazbenik, pravi kantautor i multiinstrumentalist.
Jean Michel Jarre je posebna prica. Covjek ispred vremena...
Samo da jos kazem da sam Prodgy u originalu gledao uzivo, i nista losije nisam vidio u svom zivotu.
Fatboy Slima, Tangerine dream i Chemical brotherse...ne poznajem bas materiju.
Ja bi tu nasao mjesta jos za Trickya i Pet shop Boyse, recimo...ali i to je opet ocean, a ne more glazbe. Nemamo dovoljno mjesta.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 30/03/2020 13:37:46
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/03/2020 : 20:09:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Evo jos nesto od elektronike. Genijalno i za uši a bome i za oči. Lik je kralj.

https://www.youtube.com/watch?v=N47KnuP8B9Q


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 30/03/2020 : 21:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Ima li još netko ovdje da je fan PJ Harvey?



Znao sam da će krenuti u tom smjeru,
Prvo Jole zatim PJ, nakon togaKate Bush i Belinda Carlisle i za kraj

https://youtu.be/wOwblaKmyVw

Teta joj je obdarenija, a i njena je pjesma

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/03/2020 : 21:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Kate Bush pamtim samo po tome što me jedan simpatični gay dečko zvao na preslušavanje dotične u svoj stan.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 30/03/2020 : 21:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
I kakav je bio album?

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/03/2020 : 21:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/03/2020 : 21:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Saren. U duginim kolurima.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/03/2020 : 21:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

I kakav je bio album?


...a čuješ, tek kad probaš imaš pravo reć da ne valja.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 30/03/2020 : 21:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

I kakav je bio album?




Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 30/03/2020 : 21:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Ja da zovem nekog na preslušavanje, na jelovniku bi bili Einstürzende Neubauten.
Tek toliko da vidi da sam spreman na sve.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/03/2020 : 21:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Ja da zovem nekog na preslušavanje, na jelovniku bi bili Einstürzende Neubauten.
Tek toliko da vidi da sam spreman na sve.


Ne znam što mi je bolje kod Sabrine, pjesma ili spot.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 30/03/2020 : 21:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Fatboy Slim - You've Come a Long Way, Baby
Genijalan album.

Moby - Play
Još genijalniji.

Tangerine Dream - Cyclone
Meh..

Jean-Michel Jarre - Oxygene
Ovo je Peti element pre Petog elementa. Remek delo.

The Prodigy - Music for the Jilted Generation
Ok.

The Chemical Brothers - Dig Your Own Hole
Odličan.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000