forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Knjige & co (popis recenzija u prvom postu)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 240

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 11/01/2018 : 08:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Tri knjige kojima je zajednicki nazivnik, jednoj mozda pomalo nategnuto, ali neka joj bude, buducnost Europske Unije. Agonistika Belgijanke Chantal Mouffe, The Euro nobelovca Josepha Stiglitza i Novi gradjanski rat Ulrike Guérot. Iako dolaze s razlicitih pozicija i zagoravaju razlicita rjesenja, autori su slozni u dijagnozi - EU je u krizi (sto zna i Martin iz birtije), a kriza je uzrokovana manjkom demokracije i manjkom europske kohezije.

Mouffe je politologinja koja u biti pise o demokraciji i o politickoj borbi koja je u svojoj prirodi antagonisticka, ali to ne mora biti - moze se shvatiti i pretvoriti u agonisticku, gdje se razlicita misljenja i stavovi argumentirano iznose i suprotstavljaju jer, u konacnici, teze istome, boljitku drustva. Stiglitz pomalo stihijski analizira problematiku eura kao zajednice valute - zakljucuje da pomaka nece biti dok god svaka drzava bude vodila svoju monetarnu politiku. No isto tako, zajednicka monetarna politika ne moze se voditi ako ni ostale politike - vanjska, unutarnja, you name it - ne budu zajednicke. U konacnici, Stiglitz zagovara Sjedinjene Europske Drzave. Medjutim, to nije rjesenje za Guérot, ona bi htjela brisanje unutarnjih nacionalnih granica tako da EU postane jedinstvena republika, s jednim parlamentom. Takav radikalan potez, tvrdi ona, podigao bi razinu demokracije i ako vec ne eliminirao, a onda neutralizirao iliberalne struje u Istocnoj i odredjene stranke u Zapadnoj Europi.

Iako zanimljive, knjige nazalost ne odskacu od razine politickih pamfleta, mozda osim Mouffe koja je ipak vise politoloski znanstveni rad. No ono sto je vaznije od same izvedbe su ideje koje propagiraju. Danas kontroverzne, no tko zna sto ce biti za 20 godina. Kao sto Stiglitz pise, pocetkom osamdesetih jedna od najvecih politickih kontroverzi bila je pitanje putovnica, odnosno da se ispred imena drzave stavi Europska Unija. Danas je to normalna stvar.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/01/2018 : 12:28:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
HORROR - Priče za laku noć 2

Drugi almanah horror književnosti bolji je od prvijenca ali i ovdje ima dosta starijijih priča, onih starih 110-120 godina i više. Nije to problem jer u horroru te stare priče imaju odličnu kvalitetu odnosno dobro su ostarile ali opet bilo bi puno bolje da ima više novijih priča. Zašto se toliko objavljuju stare priče? Ne mogu se oteti dojmu da je glavni razlog to što su prava za njihovo objavljivanje jeftinija. Ali dobro, što je tu je.
Clive Barker ima dobru priču, Arlo Batesova "Sastanak parapsihološkog kluba" je old - school priča sa dobrom atmosferom, Ambrose Bierce ima dobar mini-omnibus o mrtvacima, a Algernon Blackwoodova priča "Drevne čarolije" je ponajbolja u knjizi. Baš dobra stvar. I atmosfera i naracija (iako je priča iz 1908). Giovanni Bccaccio ima odličnu humorističnu priču (Utjeati vraga u pakao)...I tak dalje. Izdvojio bih još Grahama Watkinsa sa pričom "Seljančice" koja ima dosta dobru ideju makar priča nije na istom nivou.
Sve u svemu nije loše. Preskočio sam (čini mi se) samo jednu priču tako da je ovaj almanah čist ok, makar ponovo napominjem da bi bilo bolje da ima više novijih priča.
Ocjena:6/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/01/2018 : 12:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo popisa priča iz prva dva almanaha

HORROR - Priče za laku noć 1

1)Honore de Balazac:Eliskir života
2)Clive Barker:Posljednja iluzija
3)Frank Belknap Long:Mračno buđenje
4)Ambrose Bierce:S druge strane zida
5)Algernon Blackwood:Vrbe
6)Ray Bradbury:Snagator
7)Poppy Z. Brite:Usne će mu imati okus pelina
8)Ramsey Campbell:Znat ćete me sljedeći put
9)Arthur Conan Doyle:Parazit
10)Jerome K. Jerome:Plesni partner
11)Stephen King:Tip koji preživljava
12)Dean R. Koontz:Miš u zidinama svjetskog sela
13)Sheridan Le Fanu:Zeleni čaj
14)Fritz Leiber:Djevojka gladnih očiju
15)H.P. Lovecraft.Mačke Ulthara
16)Bela Lugosi:Šišmiš
17)Graham Masterson:Seksualni objekt
18)Edith Nesbit:Iz mrtvih
19)E.A.Poe:Crni mačak
20)Anne Rice:Gospodar Rampling Gatea
21)Kristine Kathryn Rusch:djeca noći
22)Mary Shelly:Smrtni besmrtnik
23)Dan Simmons:Rijeka Styx teče uzvodno
24)Bram Stoker:Sučeva kuća
25)Petar Straub:Smreka
26)H.G.Wells:Prodavaonica čarolija
27)Danilo Brozović:Prsti
28)Viktorija Faust:Riana u sutonu sivom
29)Zoran Janjanin:Pravo prolaza

HORROR Priče za laku noć 2


1)Clive Barker::Yatterin i Jack
2)Arlo Bates:Sastanak parapsihološkog kruga
3)Ambrose Bierce:Tijela mrtvih
4)Algernon Blackwood:Drevne čarolije
5)Giovanni Boccaccio:Utjeati vraga u pakao
6)John Burke:Odgovarajući kraj
7)Garry Bushell:Što god poželiš
8)Aleister Crowley:Kirkin san
9)Arthur Conan Doyle:Totov prsten
10)Charlotte Gilman Perkins:Žute tapete
11)Nikolaj Gogolj:Uoči Sv. Ivana
12)Mirko Grdinić:Boranya
13)Harry Harrison:Posljednji vlak
14)E.T.A. Hoffmann:Aurelija
15)Sherley Jackson:Lutrija
16)Stephen King:Koščeva slika
17)Sean Logan:Podstanarsko pravo
18)H.P.Lovecraft i Martin S. Warnes:Crna knjiga Alsofoktova
19)Richard Matheson:Noćma mora na 6000 metara
20)Edith Nesbit:Glava
21)Ivan Nešić i Zoran Petrović:Trick or treat
22)Aleksandar Sergejević Puškin:Pikova dama
23)Karen Robards:Kao med i...
24)Eric Stenbock:Druga strana
25)Robert Louis Stevenson:Kradljivac tijela
26)Thomas Tessier:Hrana
27)Jeffrey Thomas:Štakorski kralj
28)Zoran Vlahović:Zvijezde kao ledene suze sjećanja
29)Graham Watkins:Seljančice
30)William Butler Yeats:Prokletsvo vatri i sjena

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 12/01/2018 : 15:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Vidi ovog mladje,knjižnica u glavi

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/01/2018 : 15:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ha šta ćeš, trudim se :))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/01/2018 : 15:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
jel ko čito

silvija plat
stakleno zvono

zanima me komentar muškarčine :D ne žena i gejeva :D te feminista

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 12/01/2018 : 15:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

jel ko čito

silvija plat
stakleno zvono

zanima me komentar muškarčine :D ne žena i gejeva :D te feminista



If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/01/2018 : 21:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
jebe ne vadi

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/01/2018 : 20:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
čitam don kihota... teška je samo prva glava dok ne uđeš u taj svijet

jel neko kukao da mu je teško 50 stranica bilo?

jedino me brine ako mi dosadi na 300-400 strana

sad sam na 50.

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 14/01/2018 : 23:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam " kukao ".
Ali rekao sam 50, vrlo moguće da je bilo 20-30.
Ja završavam Ivanhoea, knjiga mi se svidjela tek kada su opkolili dvorac Reginalda Front-de-Boeufa.
Zapravo malo prije kod posjeta crnog viteza redovniku iz Compmanhursta.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 14/01/2018 : 23:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Vidiš sve prije toga, radi se o dobrih stotinjak stranica ( osim viteškog turnira ) je za teški zaborav,jedva sam pročitao,opet se potvrđuje moja rečenica, knjizi treba dati šansu/vremena.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.

Edited by - Tonka24 on 14/01/2018 23:12:41
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 15/01/2018 : 18:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Ostaci dana

sangue navajo
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/01/2018 : 19:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
jel iko od forumskih treba citap silviju plat

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 16/01/2018 : 08:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

HORROR - Priče za laku noć 2

Drugi almanah horror književnosti bolji je od prvijenca ali i ovdje ima dosta starijijih priča, onih starih 110-120 godina i više. Nije to problem jer u horroru te stare priče imaju odličnu kvalitetu odnosno dobro su ostarile ali opet bilo bi puno bolje da ima više novijih priča. Zašto se toliko objavljuju stare priče? Ne mogu se oteti dojmu da je glavni razlog to što su prava za njihovo objavljivanje jeftinija. Ali dobro, što je tu je.
Clive Barker ima dobru priču, Arlo Batesova "Sastanak parapsihološkog kluba" je old - school priča sa dobrom atmosferom, Ambrose Bierce ima dobar mini-omnibus o mrtvacima, a Algernon Blackwoodova priča "Drevne čarolije" je ponajbolja u knjizi. Baš dobra stvar. I atmosfera i naracija (iako je priča iz 1908). Giovanni Bccaccio ima odličnu humorističnu priču (Utjeati vraga u pakao)...I tak dalje. Izdvojio bih još Grahama Watkinsa sa pričom "Seljančice" koja ima dosta dobru ideju makar priča nije na istom nivou.
Sve u svemu nije loše. Preskočio sam (čini mi se) samo jednu priču tako da je ovaj almanah čist ok, makar ponovo napominjem da bi bilo bolje da ima više novijih priča.
Ocjena:6/10



Daj zeljac, jesi vise mrknuo tu Silviju, procitaj pa nam javi Bio je neki film o njoj prije deset-petnajst godina, zena je klasik, ali mene nesto ne privlaci da je citam.

Nego htio sam komentirati Barkera, sad je mladjo stavio popis prica pa se sjecam ove, to je iz njegovog ciklusa "Books of Blood" - ako volite horor price, svakako preporucam. Ima sest knjiga, zbirki prica, i sad sam provjerio da je ova Yattering and Jack iz prve, a takodjer je i ekranizirana kao epizoda serije Tales from the Darkside. Puno je i inace tih Barkerovih prica ekranizirano, Candyman je najpoznatiji film, a po vecini prica napravljeni su i stripovi.

A same price su odreda barem dobre, a uglavnom (meni) jako dobre i odlicne. Barker ima taj neki prepoznatljivi senzibilitet koji provlaci kroz svoje price i meni su Books of Blood puno draze nego njegovi romani, koji mi doduse jesu zabavni i mastoviti. A ova prica, samo da upozorim, nije reprezentativna, jer u Books of Blood ima svacega, svinja kanibala, Candymana i drugih nadnaravnih serijskih ubojica, zestokog gej seksa negdje u srpskoj zabiti, omaza Poeu, i jos mnogo cega. Jako ih preporucam.

Od njegovih romana sam citao Hellbound Heart, koji je bio predlozak za Hellraisera, Veliku i tajnu predstavu, Imajicu i Everville. Nekako mi se kasnije izgubio ispod radara pa se mozda natjeram procitati jos sto. Dobar je Barker.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 16/01/2018 : 09:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
nisam ni kupio silviju

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/01/2018 : 12:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by mladjo

HORROR - Priče za laku noć 2

Drugi almanah horror književnosti bolji je od prvijenca ali i ovdje ima dosta starijijih priča, onih starih 110-120 godina i više. Nije to problem jer u horroru te stare priče imaju odličnu kvalitetu odnosno dobro su ostarile ali opet bilo bi puno bolje da ima više novijih priča. Zašto se toliko objavljuju stare priče? Ne mogu se oteti dojmu da je glavni razlog to što su prava za njihovo objavljivanje jeftinija. Ali dobro, što je tu je.
Clive Barker ima dobru priču, Arlo Batesova "Sastanak parapsihološkog kluba" je old - school priča sa dobrom atmosferom, Ambrose Bierce ima dobar mini-omnibus o mrtvacima, a Algernon Blackwoodova priča "Drevne čarolije" je ponajbolja u knjizi. Baš dobra stvar. I atmosfera i naracija (iako je priča iz 1908). Giovanni Bccaccio ima odličnu humorističnu priču (Utjeati vraga u pakao)...I tak dalje. Izdvojio bih još Grahama Watkinsa sa pričom "Seljančice" koja ima dosta dobru ideju makar priča nije na istom nivou.
Sve u svemu nije loše. Preskočio sam (čini mi se) samo jednu priču tako da je ovaj almanah čist ok, makar ponovo napominjem da bi bilo bolje da ima više novijih priča.
Ocjena:6/10



Daj zeljac, jesi vise mrknuo tu Silviju, procitaj pa nam javi Bio je neki film o njoj prije deset-petnajst godina, zena je klasik, ali mene nesto ne privlaci da je citam.

Nego htio sam komentirati Barkera, sad je mladjo stavio popis prica pa se sjecam ove, to je iz njegovog ciklusa "Books of Blood" - ako volite horor price, svakako preporucam. Ima sest knjiga, zbirki prica, i sad sam provjerio da je ova Yattering and Jack iz prve, a takodjer je i ekranizirana kao epizoda serije Tales from the Darkside. Puno je i inace tih Barkerovih prica ekranizirano, Candyman je najpoznatiji film, a po vecini prica napravljeni su i stripovi.

A same price su odreda barem dobre, a uglavnom (meni) jako dobre i odlicne. Barker ima taj neki prepoznatljivi senzibilitet koji provlaci kroz svoje price i meni su Books of Blood puno draze nego njegovi romani, koji mi doduse jesu zabavni i mastoviti. A ova prica, samo da upozorim, nije reprezentativna, jer u Books of Blood ima svacega, svinja kanibala, Candymana i drugih nadnaravnih serijskih ubojica, zestokog gej seksa negdje u srpskoj zabiti, omaza Poeu, i jos mnogo cega. Jako ih preporucam.

Od njegovih romana sam citao Hellbound Heart, koji je bio predlozak za Hellraisera, Veliku i tajnu predstavu, Imajicu i Everville. Nekako mi se kasnije izgubio ispod radara pa se mozda natjeram procitati jos sto. Dobar je Barker.



Da, Barker je odličan
Baš sam mislio pogledati Hellraisere ovih dana.

Inače čitam 1Q84. Sad sam na drugoj knjizi. Ovo je remek - djelo.
U početku mi je knjiga bila za 9/10 ali sad joj dajem maximalnu ocjenu.
Valjda će tako ostati do kraja :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 16/01/2018 : 20:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Evo jedno pitanje za ove koji su čitali "Game of Thrones" i "Lord of the Rings" trilogiju. Gledao sam sve filmove o "Lord of the Rings" a "Game of Thrones" mi nije privlačan jer nisam neki fan ovih današnjih, popularnih serija... Trenutno mi se čita neki jako dobar trilogy sa zmajevima i kraljevstvima pa preporučite s kojim serijalom da započnem.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/01/2018 : 23:01:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ja bi se nadovezao na pitanje i pitao da li se isplati čitati nakon gledanja GOT i gospodare prstenova?

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 17/01/2018 : 08:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Zavisi i to, eto u mom slucaju ja gotivim vise citanje nego gledanje a uzmi u obzir da TV realizacije nikada u potpunosti ne prenesu cijelo djelo na ekran
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 17/01/2018 : 15:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Zadnje na taj način, što sam prvo pročitao pa gledao, bilo je u registarturi.
Knjiga odlična i onda sam naišao na seriju i odgledao i to mi se jako svidjelo.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 17/01/2018 : 17:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Da "U registraturi" je najjaci primjer i djelo hrvatskog realizma.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 17/01/2018 : 23:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Evo jedno pitanje za ove koji su čitali "Game of Thrones" i "Lord of the Rings" trilogiju. Gledao sam sve filmove o "Lord of the Rings" a "Game of Thrones" mi nije privlačan jer nisam neki fan ovih današnjih, popularnih serija... Trenutno mi se čita neki jako dobar trilogy sa zmajevima i kraljevstvima pa preporučite s kojim serijalom da započnem.



Čitaj baš ovo što si pomenuo


quote:
Originally posted by Tonka24

Ja bi se nadovezao na pitanje i pitao da li se isplati čitati nakon gledanja GOT i gospodare prstenova?



Isplati. Obje ekranizacije su dobre, ali nisu dostigle kvalitet knjiga po mom mišljenju. Svakako su svjetovi mnogo veći i priča kompleksnija u knjigama. Tu greške nema. Nakon Gospodara, uzmi Silmarilion. To je Tolkinova najbolja knjiga.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...

Edited by - Beren on 17/01/2018 23:06:55
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/01/2018 : 07:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
samo se zavrsena djela isplati citati

dakle Martin nikako

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 18/01/2018 : 10:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Evo jedno pitanje za ove koji su čitali "Game of Thrones" i "Lord of the Rings" trilogiju. Gledao sam sve filmove o "Lord of the Rings" a "Game of Thrones" mi nije privlačan jer nisam neki fan ovih današnjih, popularnih serija... Trenutno mi se čita neki jako dobar trilogy sa zmajevima i kraljevstvima pa preporučite s kojim serijalom da započnem.



Čitaj baš ovo što si pomenuo


quote:
Originally posted by Tonka24

Ja bi se nadovezao na pitanje i pitao da li se isplati čitati nakon gledanja GOT i gospodare prstenova?



Isplati. Obje ekranizacije su dobre, ali nisu dostigle kvalitet knjiga po mom mišljenju. Svakako su svjetovi mnogo veći i priča kompleksnija u knjigama. Tu greške nema. Nakon Gospodara, uzmi Silmarilion. To je Tolkinova najbolja knjiga.



Potpisujem, LOTR je klasika, Silmarilion takodjer. Ako se zakacis i hoces jos od Medjuzemlja, uzmi i The History of Middle-Earth.

GoT su romani meni barem daleko superiorniji od serije, makar seriji svaka cast. A zavrsit ce se i romani vec jednom, ako nece Martin, naci ce vec nekoga tko ce ih dovrsiti.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/01/2018 : 12:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
i do tada savjetujem da niko ne prismrdi tome serijalu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 240 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000