forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Dobrodošlica novim članovima !
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

GitaristRoko
Average Member



Croatia
511 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 22/05/2020 : 14:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Poli, hvala ti na prijedlozima i linkovima! Budem pogledao kaj linkovi nude!

Ima li neki način da se taga korisnika foruma?

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/05/2020 : 14:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GitaristRoko

Ima li neki način da se taga korisnika foruma?


Em, na koji nacin, odnosno na sta tacno si mislio?

Ako bi npr. zelio naci postove samo nekog clana to je najlakse ako ides gore pod Members, upises ime tog clana, onda kliknes na njega i u njegovom profilu kliknes na Find all non-archived posts by (njegovo ime). Ali nisam siguran sta tacno si imao u mislima. Drukcije ne mozes si napraviti neku listu clanova da bi npr. citao samo njihove postove, no moze se ignorirati postove određenog clana (u njegovom profilu gore lijevo Add to Ignorelist).

Aha, mislio na ono @imeclana? Nope, nema toga ovje.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/05/2020 : 15:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GitaristRoko

Bok!Ja sam Roko i živim u Zagrebu. Obožavam stripove, ali u zadnje vrijeme više uživam uz filmove i serije. Omiljeni bend Metallica i/ili Black Sabbath.Imam 13 godina i aktivan sam na Rebootovom forumu. Došao sam na ovaj forum da budem u toku sa stripovima, budući da inače uopče to ne pratim, samo kupujem i čitam...



Dobrodosao!
Mladji si od mene tacno 10 godina, i uclanio si se na forum otprilike u istim godinama kad i ja.
Pardon, ja sam se sa nepunih 15 godina uclanio.

Ladno sam 8 godina aktivan na forumu!

Edited by - going going on 22/05/2020 16:00:47
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/05/2020 : 17:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Dobrodošlica obojici

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28972 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 25/05/2020 : 11:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Dobrodošli!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
581 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 02/06/2020 : 21:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Ekipa pozdrav svima ! Evo čini mi se da je ova tema najprikladnija za moj prvi post na ovom forumu :D. Već neko vrijeme ga pratim (3-4 mjeseca) i nedavno sam odlučio napraviti korak dalje i registrirati se. Imam dojam da je moja priča o stripovima nešto drugačija od one uobičajene. Do prije cca godinu i pol (tada sam imao 23 godine) nisam imao nikakvih doticaja s njima, a onda sam lagano počeo ulaziti u taj svijet. Prvo što sam krenuo čitati su Alan Fordovi, oni sa kioska što se prodaju u paketima od 3. Koliko sam shvatio većina brojeva koja se tamo nađe su iz kasnije, slabije faze. Zatim mi je prijatelj posudio par Zagora koji su mi na početku bili odlični, ali valjda nakon 5. pročitanog sve mi je to izgledalo iz broja u broj jako jako slično pa sam od njih odustao. I onda prije nekakvih 9 mjeseci počinje moje čitanje onih "ozbiljnijih" stvari. Otkrio sam da u gradskoj knjižnici u Splitu ima taj čudesni odjel multimedije koji između ostalih sadrži beskonačan (kao početnik tako ih doživljavam) niz polica sa stripovima. Otkrivam tko je i što Fibra i od tada sve što posuđujem, a to bude sigurno po 3-4 naslova mjesečno, je njihovo. Također tu i tamo nešto i kupim. Što se tiče moga ukusa... Nisam neki veliki ljubitelj superheroja, već više naginjem onim životnijim stvarima. Osim Fibrinih izdanja i Alan Forda skupljam Kena Parkera koji mi je sjajan. Eto čisto nešto za početak. Možda se sretnemo dalje u nekim temama :D Još jednom pozdrav svima!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/06/2020 : 21:34:10  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Dobrodošao!


p.s.
Za pravog Alan Forda, onog od Magnusa (od 1. do 75. broja), trebaš nabaviti "Klasik" ediciju od Strip Agenta.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/06/2020 : 21:40:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Dobrodoša! Imaš Alan Fordove od SA isto u knjižnici u ST. Čitaj od početka.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/06/2020 : 21:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Samo šaraj sa stripovima, DK24
Svidja mi se kako si počeo, tako i nastavi
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
581 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 03/06/2020 : 00:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Znam da ima Alan Fordova u knjižnici, al kad tamo dođem više me one "debeljuce" vuku :D. Čak su mi se francuski autori toliko svidjeli da sam počeo lagano na duolingu učit francuski jezik haha
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/06/2020 : 01:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Dobrodosao DK24! Pisi slobodno svoje utiske i dnevnike procitanog u izdavackom izlogu ili pripadajucim temama. Nikad dosta citanja tudjeg misljenja i vidjenja stripa i dobrog dijaloga o stripu!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/06/2020 : 17:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dobrodosao DK24!
Zanimljiva prica. Jerbo, vecina nas ovdje (matorih, +40) nas je stripove citala jos kao djeca, prije rata i kada je izbor bio puuuno manji,onda je mozda imala stanku, neki kracu neki duzu, pa se onda opet vratila stripovima. I vecina je odrastala na Bonelliju i Alan Fordu, plus ono sto je izlazilo po stripovskim revijama od francuske i americke skole (plus spanjolska itd.), kazem vecina. Kazem zanimljivo, jer ti nisi opterecen Bonellijem u smislu navike i uspomena. Mislim, ima kod Bonellija i odlicnih stvari, ali bogami neke stvari koje smo gutali kao mali i gledali otvorenih ociju na njih su danas... ono, meeh! No, Ken Parker je zlato, cista desetka, izvanredni serijal i junak.

Vec vidim da ces u godini vecinu toga nadoknaditi ako si redovno u knjiznici i przis Fibru.

Samo tako dalje, a ako stvarno mislis ozbiljno sa francuskim... u Francuskoj godisnje izdaju dobrih 5.000 novih naslova, pa samo pomisli kako to pratiti (i finansijski - ok, 2nd hand je dobra opcija) i kako kljucnuti zlatno zrno u toj gromadi. I da je samo 1% onih odlicnih, to je 50 naslova godisnje (otprilike toliko stripova godisnje izađe kod nas u Sloveniji). Tu na Balkanu, od Slo do Mak, godisnje izađe cca 700 naslova. Ali svakako pohvalno ako te stripovi teraju na ucenje stranog jezika. Nekoliko njih tako cita talijanske, imas onda ove gasterbajtere koji citaju svapske i recimo francuske, pa jednog koji je na ti sa nizozemskima...

Tako da je dobra opcija da se netko drugi probije kroz sve te naslove i ponudi nam ih na domacem jeziku.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
581 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 05/06/2020 : 17:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
E da vidiš, dojma sam da je to moje nepoznavanje Bonellija u mlađem periodu života i dobra i loša stvar. Loša je jer bi mi ranije navela na čitanje stripova, a dobra zato jer nisam slijepo vezan isključivo za Bonelli stripove što je, dojma sam, slučaj kod dosta ljudi. Ostavljam otvorenu mogućnost da se varam. Al recimo jedan dan doma dolazi paket sa Mausom i Živim mrtvacima, a otac u čudu da kakvi su to stripovi. Kao, meh... Bolje da čitaš Alan Forda i Mister No-a... To su bolje stvari...
Da dosta optimistično sam krenuo sa Francuskim u zadnje vrijeme. Samo se nadam da će me taj entuzijazam nešto duže zadržati.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/06/2020 : 23:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

@ za staroga

Da nije netko od ovih nasih ovdje na forumu?




Ma je, ima to i dobre i lose strane. Opcenito mislim da je tesko danas klincima pribliziti strip u vrijeme pametnih telefona i tablica. Ali sigurno bi im pomoglo pri citanju, plus za mastu, sirenje horizonta (cesto ima povijesnih, ekoloskih, geografskih, politickih itd. itd. tema u stripovima).
U Americi se npr. vec neko vrijeme vidi da mladi ne znaju vise da pisu kako treba zbog svih skracenica na telefonima kojima razgovaraju.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/06/2020 : 23:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli





Ma je, ima to i dobre i lose strane. Opcenito mislim da je tesko danas klincima pribliziti strip u vrijeme pametnih telefona i tablica. Ali sigurno bi im pomoglo pri citanju, plus za mastu, sirenje horizonta (cesto ima povijesnih, ekoloskih, geografskih, politickih itd. itd. tema u stripovima).
U Americi se npr. vec neko vrijeme vidi da mladi ne znaju vise da pisu kako treba zbog svih skracenica na telefonima kojima razgovaraju.






Apsolutno tacno!
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 12/07/2020 : 10:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
Dobrodošao DK24 u našu malu zajednicu

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

Dopa
Starting Member



Croatia
31 Posts

Member since 25/08/2020

Posted - 12/09/2020 : 14:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dopa a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav ekipa! Zovem se Dora i vec duze vrijeme pratim forum pa sam se odlucila i pridruziti. Stripove sam pocela citati jos u osnovnoj skoli i nakon pauze od 10ak godina vratila sam se ponovnom citanju pa sam se pridruzila forumu da budem u toku 😁
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/09/2020 : 16:04:05  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dopa

Pozdrav ekipa! Zovem se Dora i vec duze vrijeme pratim forum pa sam se odlucila i pridruziti. Stripove sam pocela citati jos u osnovnoj skoli i nakon pauze od 10ak godina vratila sam se ponovnom citanju pa sam se pridruzila forumu da budem u toku 😁



Dobrodosla! Uvek je lepo videti nove zenske clanove na forumu, a cini mi se i da smo generacija!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/09/2020 : 16:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Dobrodošla

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/09/2020 : 18:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Odlicno, dobrodosla!

Samo ne preplasi se nekih ljudi i njihovih komentara,
znaju imati cudne primjedbe kada se tu nađe neka zena.

A jos jednom mozemo cuti koji stripovi i skole stripa su blize boljoj polovici.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Dopa
Starting Member



Croatia
31 Posts

Member since 25/08/2020

Posted - 14/09/2020 : 01:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dopa a Private Message  Reply with Quote
Hvala momci i nadam se ugodnom druzenju! :D
Btw Going Going 97.sam godiste👌
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/09/2020 : 02:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dopa

Hvala momci i nadam se ugodnom druzenju! :D
Btw Going Going 97.sam godiste👌



Isto smo godiste, i ja sam `97.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/11/2020 : 09:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Dobrodošli Dopa (Dora) i DK24 i uživajte na najboljem stripovskom forumu (prepunom recenzija, popisa, rasprava i ostalih bitnih i nebitnih informacija iz svijeta stripa i ne stripa.


10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 14/11/2020 09:30:08
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 02/06/2021 : 00:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav svim članovima. Kao i većina novajlija pratim forum neko vrijeme prije nego sam se odlučio registrovati. Sa stripovima sam se susreo kao mali, ali nikada nisam bio lud za njima, da bi ih u nekom razdoblju skroz odbacio. Bio mi je dovoljan drugi medij koji je tada bio u ekspanziji kao recimo gaming, filmovi, serije i dokumentarci. I knjige su ostale po strani gotovo potpuno, osim nekih naučnih. Vraćao sam im se ponekad i to u audio formatu. Medjutim sad kad imam 32 godine, stvari se okreću. Već par godina unazad filmovi i serije me jednostavno odbijaju. Gledam ih ali baš ono probrano i toga je jako malo. Da ne filozofiram sada zašto je to tako, tako je. I gaming je splasnuo, ali i dalje se drzi strast prema tome i prema računarima, prema općenito gaming industriji. Fudbal mi je opao za nekih 70%. Još jedino svoju Romu gledam. Sa druge strane, naglo mi se probudila zelja za tim printanim medijem pa sam prvo u zivot vratio knjige. Knjige bez političke korektnosti, trpanja niz grlo rasne, spolne zastupljenosti i kada nije potrebno i sl. Epska fantastika je ono sto me interesuje najviše, drugim riječima Tolkin(moj bog), Martin i sl. I tako dok ja naručujem knjige vidjam i stripove, šišmiša konkretno. Stalno odgadjam i govorim sebi ne ulazi u tu vodu, koštat će te para, ozenjen si čovjek. Znam da ovdje šišmiša neki smatraju stripovskom malogradjanštinom, ali za mene je to daleko od toga. Mozda ću braniti svoj stav na drugoj temi ako se potegne. Superjunake ne volim u suštini. Mozda Derdevil i Xmen prodju ali meh. Betmen je druga priča i za njim sam lud od malena. I tako, hoću ih i čitaju mi se. Medjutim, njih je toliko puno, a ja sam sto bi ameri rekli completionist. Fibra ili ČK. Fibra, gori koliko su dobri ali vidim da su neki već rasprodati. ČK ima odličan kontinuitet izbacivanja koliko vidim, povoljniji su ali... ali dimenzije mi se iskreno ne svidjaju. Da su makar 26 ili 28. Ja to lagano upijam u fotelji i naslonjaču za noge sa Tuborgom. Bitno mi je crtez dozivjeti na pravi način. Meraklijski što bi mi u Sarajevu rekli. Sa knjigom od 500 strana se valjam u krevetu, sa ovim ne. Elem, sasvim slučajno se potrefilo da jedan prodavac od kojeg sam prije uzimao neke knjige ima Dugu Noć vještica, Godinu prvu i Jokera od Fibre. I krenem sa Fibrom. Uzmem tu sto je imao, jedanest komada naručim od Tarantule koju bih pohavlio za pakovanje pošiljke ovom prilikom, a i popust dobih. Sada tu su bebice na vrhu police. Toplo mi oko srca kad god ih vidim, a ne mogu otići do wc da ih ne pogledam. Uziva se, čita se i razmišljam o ostatku ture. Fali mi jos 5 da sustignem ovo sto je do sada izašlo. Iako sve najbolje imam, morat će se i to ostalo. Jedan od tih pet je i Batman Prokleti koji je ovdje popljuvan, ali meni to sigurno neće biti tako loše a i treba mi za kolekciju. Već vidim da ću sa njim mučiti muku da ga nadjem po ok cijeni u BiH ili ikako u BiH. Ako ga neko ima za prodati i ako ima povoljnu varijantu za poslati iz HR u Sarajevo neka mi se javi. Mrzi me da plaćam poštarinu skuplje od stripa. To mozda kada ne budem imao šta drugo da kupujem.

Kad sam nabavljao ovog šišmiša bio sam odlučan da neću širiti dalje, ali tu odluku mogu okacit macku o rep. Na listi su Pakao, Čuvari, Sin City, Vrh bogova i Čovjek iz tundre. Vidim bit će reprint i V kao Vendetta. Lektire većinom jbg, krećemo u prvi razred ali ta tura će čekati do nekog sajma i popusta. Valjda se neće rasprodati do tada. Nakon toga napadam kolekciju Sandmana ako bude dostupno naravno. Takav je plan sada a poslije toga ćemo vidjeti. Ima ih još koji me interesuju, npr. Ubij ili umri. Koštat će me ali neka će. Uzimam ih za sebe i planiram ih čitati više puta i imati dok ne odapnem. Kada odapnem, ostavljam ih sam sebi kao Pantelija u Maratoncima.

Još jednom pozdrav, drago mi je da ima ovako dobar i aktivan forum vezan za stripove. Toliko i previše od mene za prvo javljanje.


Edited by - Iluvatar on 02/06/2021 07:35:18
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28972 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 03/06/2021 : 13:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Dobrodošli Dopa, DK24 i Iluvatar!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000