forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No-Mister no fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 213

teller
Advanced Member

Slovenia
15719 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/09/2020 :  08:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
da..išlo bi dobro..
Imam pilota Libellus ali bi to rado na kioscima..
Ako ide MALI RENDŽER neznam zašto nebi MISTER NO..
Oba su odlična stripa i u toj integralnom izdanju izlatljiviji nego pojedinačna izdanja...
Bernard se opeko na lošim novim epizodama i sad ga strah opet uvesti pilota..
neopravdano, pilot do 200 broja je vrhunski.

KO NE CITA I KUPUJE MALOG RENDŽERA NE CITA NIŠTA I NEK CUTI ZAUVIJEK!
A DA...HOCEMO KOMANDANTA MARKA U KOLORU!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
7829 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/09/2020 :  01:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote

MISTER NO
REVOLUCIJA

Veliki sam ljubitelj Mister NOa, njegove pojave kao osobe i kao izdavackog serijala koji nam je podario nemali broj legendarnih prica. Volim da citam Mister NOa, najvise Nolittinog, ali volim i kasnije price. Takodje sam veliki ljubitelj 60ih i 70ih godina u SADu. Kontrakultura, seksualna revolucija, neverovatni muzicki bendovi, LSD, vijetnamski rat... Turbulentna i sadrzajna vremena.

I sada dolazimo do izmestanje jednog od mojih omiljenih strip junaka iz njegovog prirodnog ekosistema Amazonije i premestanje u ludilo vijetnamskog rata i psihodelicne 60e. Za mene pun pogodak.

Najvise mi se svidja sto Mister No kao lik nije pretrpeo velike karakterne promene, jos uvek nije u potpunosti izdefinisan kakvim ga znamo, jer je mladji, neiskusniji, ali i dalje je to onaj Dzeri Drejk kog volimo. I upravo je Dzeri Drejk od svih, najpogodniji za smestanje u kontekst tog vremena.

Masierova ideja je, dakle, vrlo ambiciozna i smela, ali potpuno logicna. I on je potpuno siguran u svoju odluku sto se i vidi po tome koliko je scenario fluidan, ritmican i uravnotezen. Vijetnamske scene su inspirisane kultnim filmovima Stenlija Kjubrika, Kopole, Stouna i Ćimina. Dok Njujorške sekvence obiluju pop kulturnim referencama: Niko i Velvet Andergraund, bit poezija, Endi Vorhol i Bob Dilan. Nadam se da ce se spominjati i pojaviti i meni omiljeni Doorsi, a može i Kridens Klirvoter Rivajvel kada se radnja bude premestila u Kaliforniju.

Crtež isto odličan. Takođe i druga naslovna strana. Jedino mi se prva naslovna strana baš ne svidja pa zato tako ,,slabije ocene" za naslovne strane.

Apsolutna preporuka od mene za ovaj serijal! I za ljubitelje Mister NOa i za one koji nisu, ovaj strip je vredan svačije pažnje. Probajte ga. Željno iščekujem nastavke u ediciji Obojeni program u izdanju Veselog Četvrtka.

Prica: 9
Scenario: 9
Crtez: 9
Naslovna strana: 8
89%

Edited by - going going on 20/09/2020 01:17:06
Go to Top of Page

pcoro
Average Member

Croatia
668 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 21/09/2020 :  13:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Čekam da procitam treći dio pa da donesem svoj sud. Za sad su moji dojmovi drugačiji:

Priča 8
Scenarij 6
Crtež 7
Naslovnice 10
Go to Top of Page
Page: of 213 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000