forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Willer
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 250

ReemCP
Advanced Member

Croatia
4073 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/06/2019 :  09:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sonor

Van kveščn!
Da sad tu ne trazin, lakse mi je priupitat 😁
Kad i gdje su se upoznali Tex i Carson (epizoda)....?
Tha ks

Tex Klasik 2, stranica 7.

"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Go to Top of Page

sonor
stripovi.com suradnik

Vatican City
3539 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 10/06/2019 :  19:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message  Reply with Quote
Thanks

Dragi Teen, imam 18 godina i zaspala sam pokraj otvorene boce! Da li sam pijana?
Go to Top of Page

solar
Moderator

Croatia
16715 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 12/06/2019 :  21:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Recchioni i Andreucci zajedno rade na jednoj priči
Go to Top of Page

logo111
Average Member

Croatia
796 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 23/06/2019 :  20:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote

Scenarij : Guido Nolitta
Crtež : Erio Nicolo
Naslovnica : Claudio Villa
Orginalni brojevi : 236-239
Izašao u razdoblju: od lipnja do rujna 1980.g.

Iako je ova epizoda dosta nezapažena kod fanova Texa što se možda može prepisati i ne baš popularnom crtaču Erio Nicolu meni je ova epizoda baš ostavila dobar utisak.
Odnosno radi se o prekrasnoj staroj priči o usamljenom Texu u stripu gdje se priča odvija kroz dvije odvojene avanture koje suptilno povezuju likovi koji se pojavljuju.
Zanimljiva je izvrsna karakterizacija likova koji se pojavljuju u stripu kao što su : šerif Zane koji se čini negativac i južnoamerički veteran narednik Danny koji se čini pozitivac a dokazuje se suprotno, prostitutka Kate koja tuguje za izgubljenom ljubavi (po mojem mišljenju nacrtana po uzoru na Myru Solano), složena obitelj Nelson, ironični lik seoskog brijača-grobara koji dobija i posljednju vinjetu, ponosni indijanski ratnici kao ulični prosjaci i drugi višeslojni likovi koji ovoj priči daju poseban štih i kojima Nolitta daju točno određenu ulogu u stripu.
Nolitta posebnu pažnju daje toj socijalnoj dimenziji stripa kroz prikazivanje svijet indijanaca uništen utjecajem bijelaca, te npr. obitelji Nelson koja je ustvari poštena ali je siromaštvo gura na drugu stranu itd.
Stari Tex vrijedan čitanja sa nekoliko zaista predivnih epizodnih uloga i dobrim dijalozima(npr. razgovor Texa sa smrtno ranjenim južnoameričkim veteranom narednikom Dannyem.)
Crtež Nicola standardan uz meni vrlo dobro prikazivanje noćnih krajolika svojom chiaroscuro tehnikom.
Dobro potrošenih dva sata uz strip od kojeg baš nisam puno očekivao a dobio mnogo.
Ovaj moj kratki presjek stripa je u stvari preporuka za sve one koji nisu nabavili i pročitali ovu epizodu da mu daju šansu.
Moja ocjena 8,5/10.

Go to Top of Page

solar
Moderator

Croatia
16715 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/06/2019 :  16:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Nova recenzija, link:

https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-mx-21-nueces-valley/2233/
Go to Top of Page

solar
Moderator

Croatia
16715 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/06/2019 :  12:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Velika izložba povodom 70 godina Texa nakon Milana stigla je i u Rim, link:

https://www.sergiobonelli.it/news/2019/06/25/gallery/prosegue-la-mostra-di-tex-a-roma-1004903/
Go to Top of Page
Page: of 250 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000