forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Disney
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 29

BiDi
Senior Member

Slovenia
2118 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 09/08/2018 :  09:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The Great Duck

u originalu je na talijanskom, a nisu prijevodi američkih stripova?
Ako, da, ima li još kakvih sličnih lokalnih, ne-američkih varijanti?

Ima... najviše u Brazilu i Nizozemskoj.

Koliko znam največi su "neamerički" autori rade danas za:

Disney Italia (Italija)
Disney Brasil (Brazil)
Egmont Europe (ostali europski autori pod jednim izdavačem ... skoro sve u magazinu Miki Maus, koji je svojedobno izlazio na ovim postorima)

Njemačka nema neke velike produkcije u LTB izlaze obično kombinacija italjanski - američki - nešto manje egmont stripovi (koliko znam ništa od brazilskih).

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 09/08/2018 11:01:42
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
9933 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 09/08/2018 :  11:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BiDi

quote:
Originally posted by The Great Duck

u originalu je na talijanskom, a nisu prijevodi američkih stripova?
Ako, da, ima li još kakvih sličnih lokalnih, ne-američkih varijanti?

Ima... najviše u Brazilu i Nizozemskoj.

Koliko znam največi su "neamerički" autori rade danas za:

Disney Italia (Italija)
Disney Brasil (Brazil)
Egmont Europe (ostali europski autori pod jednim izdavačem ... skoro sve u magazinu Miki Maus, koji je svojedobno izlazio na ovim postorima)

Njemačka nema neke velike produkcije u LTB izlaze obično kombinacija italjanski - američki - nešto manje egmont stripovi (koliko znam ništa od brazilskih).

Pa bilo je dosta brazilskih u Njemačkoj https://inducks.org/comp2.php?code=B&keyw=&keywt=i&exactpg=&pg1=&pg2=&bro2=&bro3=&exactparts=&parts1=&parts2=&kind=0&rowsperpage=0&columnsperpage=0&hero=&xapp=&univ=&xa2=&creat=&creat2=&plot=&plot2=&writ=&writ2=&art=&art2=&ink=&ink2=&excludeCZ=on&pub1=&pub2=&zde=on&ser=&xref=&mref=&xrefd=&repabb=&repabbc=al&reppub1=&reppub2=&imgmode=1&vdesc2=on&vdesc=en&vau=on&vdc=on&vgy=on&vnz=on&vus=on&vuk=on&sort1=auto

A postoji i njemačka produkcija, ovi s oznakom G https://inducks.org/comp2.php?code=G&keyw=&keywt=i&exactpg=&pg1=&pg2=&bro2=&bro3=&exactparts=&parts1=&parts2=&kind=n&rowsperpage=0&columnsperpage=0&hero=&xapp=&univ=&xa2=&creat=&creat2=&plot=&plot2=&writ=&writ2=&art=&art2=&ink=&ink2=&excludeCZ=on&pub1=&pub2=&ser=&xref=&mref=&xrefd=&repabb=&repabbc=al&reppub1=&reppub2=&imgmode=1&vdesc2=on&vdesc=en&vau=on&vdc=on&vgy=on&vnz=on&vus=on&vuk=on&sort1=auto

Osim brazilskih i holandskih, postoje i francuski, a ima nešto Egmonotve produkcije i za finsko tržište, to posebno rade finski autori.
Go to Top of Page
Page: of 29 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000