forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Oda Kirihitu 1 i 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

mladjo
Moderator

Croatia
18283 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/11/2020 :  23:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Moja prva manga. Nisam nikad pomislio da ću se prihvatiti mangi iako je moj omiljeni Nathan pun referenci iz raznih mangi. Još su me k tome upozorili da bi Oda Kirihitu mogla biti too much za sami početak, ali ipak je izbor pao na ovaj strip s obzirom da kompletni Adolf nije dostupan, a Taniguchi mi se u startu činio, da tako kažem, "premekanim".

I sad, nakon drugog čitanja mogu samo zaključiti da je Tezuka vrhunski majstor stripa. Manga koja te jednostavno tjera da je u jednom danu slistiš iako stripove većinom čitam po nekoliko dana. Japanci su baš otkačen i perverzan narod što je valjda normalno u njihovoj kulturi. Nekoliko brutalnih scena mi se često vrte pred očima, ali bez obzira na to Tezuka vrhunskim scenarijem ostavlja čitatelja bez riječi ispresjecajući više tema na baš dojmljiv način. I ta medicinska tematika kao jedna od tema svakako da me je privukla budući da sam iz te struke. Crtež čudan i ne baš dojmljiv, ali navikneš se.

Već u startu bingo i ocjena:

9,5/10

Nis' ti doktor, tis' zubar:D:D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member

Croatia
12794 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 03/11/2020 :  00:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Oš mi prodat jedinicu? ;)

AUU, samo posudba igra

pogledaj si ovdje

https://newhopeumc.info/ubojstvo-u-berlinu.html

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 03/11/2020 00:11:50
Go to Top of Page

naker
New Member

186 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/11/2020 :  14:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Nema idealnijeg stripa za čitanje za vreme korone od štiva u kojem doktori muku muče da pronađu lek za misterioznu zarazu koja pretvara ljude u deformisane osobe psolikog izgleda
Reč je o svojevrsnoj de-evoluciji gde se ispoljava naš iskonski strah da ćemo se jednog dana vratiti u primordijalno stanje, kao što je i jaka kritika društva koja svaki fizički defekt etiketira kao nešto čudovišno od čega treba da se zazire

U ovom medicinskom trileru Tezuka je opleo po njemu bliskoj struci, iako bi ideal lekara trebao biti da rade sve u svojoj moći da spasu druge u ovom stripu autor je ogulio i na videlo prikazao svu sebičnost od koje može "oboleti" jedan doktor
Čak i kada svi dokazi upućuju na jednu stranu oni tvrdoglavo teraju po svome iz ličnih interesa koji su samo njima bitni, a sve zarad uspona na političkoj društvenoj lestvici

Iako strip broji 800+ stranica čita se veoma lako, pitak sadržaj koji se jednostavno guta i koji te tera da nastaviš dalje i saznaš epilog priče
Pored sjajnog crteža, ovo mi je najveći atribut ovog autora, kada jednom počneš da ga čitaš ne ispuštaš knjižicu iz ruku

Ima par stvari koje mi smetaju doduše. Crnci, žene i seljaci su prikazani na najstereotipniji mogući način što je potpuno suludo uzimajući u obzir samu ideju stripa gde se govori o pacijentima koji zbog fizičke mane bivaju izopšteni iz društva
Ali otpisaću ovo činjenici da se čita nešto što je staro 50god

Sve u svemu, Kirihito je položio ispit iz teorije drugog čitanja i ovo je strip kojem ću se ponovo vraćati
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000