forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavlja DOKTOR MISTERIJA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 15/08/2018 : 12:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zmcomics

ovo je rađeno po originalnom izdanju, te je to ispoštovano, a zašto su se italijani na to odlučili da ide tako, vrlo je jednostavno objasniti...
kako si primetio, stripovi "nestandardno" kreću na levoj "parnoj" strani... samo si zaboravio da primetiš da se i pored toga završavaju na standardnoj levoj "parnoj" strani????!!!!
dakle, nestandardni (neparan) broj strana po epizodi, što bi dovelo do 6 praznih strana, plus dve pride da se ispoštuju formati štamparskih mašina...
a ovako je izdanje ispalo kompaktno i funkcionalno... ni jednog trenutka mi nije zasmetalo to...
američki trejdovi vrlo često praktikuju istu praksu, čak različito kreću stripovi od epizode do epizode... naravno, ako ima potrebe za time... jer pojedinačne epizode znaju da variraju sa brojem strana...
nije standardno, ali je tako češće nego se misli...



Da, u pravu si za broj strana, to je i razlog ove zbrke...kompaktno bi bilo i funkcionalno da je preslozeno standardno, sa pocetnom stranom na desnoj strani i sa ilustracijama na levim "parnim" stranama...ipak je ovo luksuzno izdanje i sest-osam stranica "viska" sa ilustracijama nikako ne bi smetalo a ni drasticno povecalo cenu...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 15/08/2018 : 14:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panic

Torgal od Belog puta...


O tome se dosta pisalo...tezak promasaj...sreca pa su stali na dve knjige...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 23/09/2020 : 23:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Jel valja ovaj strip? Od toliko postova nista konkretno nisam saznao 🙂
Posto je cena sada izuzetna, ne znam da li da uzmem?! 🤔
Jel zaokruzena prica, mislim vidim da su tri epizode u pitanju, ali da li moze ovaj integral da se procita bez nastavaka?
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6586 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/09/2020 : 00:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Jel valja ovaj strip? Od toliko postova nista konkretno nisam saznao 🙂
Posto je cena sada izuzetna, ne znam da li da uzmem?! 🤔
Jel zaokruzena prica, mislim vidim da su tri epizode u pitanju, ali da li moze ovaj integral da se procita bez nastavaka?



Može.
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 24/09/2020 : 11:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Jel valja ovaj strip? Od toliko postova nista konkretno nisam saznao 🙂
Posto je cena sada izuzetna, ne znam da li da uzmem?! 🤔
Jel zaokruzena prica, mislim vidim da su tri epizode u pitanju, ali da li moze ovaj integral da se procita bez nastavaka?



Ako voliš Martija, vredi.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 27/09/2020 : 10:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Docteur Mystère je po meni dosta drugačijeg štiha nego klasični "Stric Martin".
Napravljen je u štihu pustolovnih i SF filmova (pa i stripova) s početka 20 stoljeća (ili tamo do 60-tih).
Svaka priča se može čitati posebno. Nema neke štete ako je i redosljed drugačiji.
Meni se to dopalo.
Da bi stvar bila do kraja zaokružena tu je i posebno izdanje "Martin Mystere - Generacije" gdje ima Docteur Mystèrea, Martina Mystere-a klasičnog te ispreplitanje s Martinom Mystere iz Nathan Never ere i vremena poslije Nathana. Dio vezan uz Nathana je samo u naznakama da sad ne bi trebalo "istraživati" kako je Martin Mystere dospio u njegovo vrijeme ili vrijeme u daljnoj budućnosti.
"Generacije" su mi jedna od najboljih priča oko Strica Martina.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6586 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/09/2020 : 14:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Kao da ljudi izbegavaju da kažu, ili i sami ne shvataju, bitnu činjenicu, da je Docteur Mystère parodičan avanturistički strip.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 27/09/2020 : 15:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Kao da ljudi izbegavaju da kažu, ili i sami ne shvataju, bitnu činjenicu, da je Docteur Mystère parodičan avanturistički strip.


Slažem se, ali meni se dopalo.
I kao što rekoh drugačiji je štih od "klasičnog" MM-a.
Možda sam i pristran s obzirom da imamo iste inicijale (MM, jel)
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6586 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/09/2020 : 21:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Možda još samo da pomenem - ja nisam uzimao ovaj integral, jer prve dve epizode imam u Stripoteci, a treću, u boji, u PZ (već ukoričenu sa ostalim stripovima).

Čisto informacija gde je Doktor Misterija još objavljivan (uz pominjana izdanja na ovom topiku), za one koji ne znaju.
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 27/09/2020 : 23:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Možda još samo da pomenem - ja nisam uzimao ovaj integral, jer prve dve epizode imam u Stripoteci, a treću, u boji, u PZ (već ukoričenu sa ostalim stripovima).

Čisto informacija gde je Doktor Misterija još objavljivan (uz pominjana izdanja na ovom topiku), za one koji ne znaju.



U kojem je broju PZ objavljen?
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6586 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/09/2020 : 01:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ferri

quote:
Originally posted by alexts

Možda još samo da pomenem - ja nisam uzimao ovaj integral, jer prve dve epizode imam u Stripoteci, a treću, u boji, u PZ (već ukoričenu sa ostalim stripovima).

Čisto informacija gde je Doktor Misterija još objavljivan (uz pominjana izdanja na ovom topiku), za one koji ne znaju.



U kojem je broju PZ objavljen?



2725 Doktor Misterija – priča prva: Tajne Milana I deo
2726 Doktor Misterija – priča prva: Tajne Milana II deo
2727 Doktor Misterija – priča prva: Tajne Milana III deo
2728 Doktor Misterija – priča prva: Tajne Milana IV deo

2768 Doktor Misterija - priča druga: Rat svetova I deo
2769 Doktor Misterija - priča druga: Rat svetova II deo
2770 Doktor Misterija - priča druga: Rat svetova III deo

3192 Doktor Misterija: Užasi crne prašume I deo
3193 Doktor Misterija: Užasi crne prašume II deo
3194 Doktor Misterija: Užasi crne prašume III deo
3195 Doktor Misterija: Užasi crne prašume IV deo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/01/2021 : 00:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Alfredo i Lučo su napravili svojevrsni spin off Martija Misterije,Doktor Misterija,u kome Martijev čukundeda zajedno sa svojim mentorom,pomenutim doktorom (inače kombinacijom Indijane Džonsa,kapetana Nema,Fileasa Foga...),intigantnim Indijcem,doživljava razne pustolovine.

Doktor Misterija je klasična parodija,kombincija avanture,fantastike (i to one naučne) i humora,uz brojne aluzije i posvete na kulturološke ikone prošlog veka (Petra Pana,Darta Vejdera,Sandokana...).U ovoj knjizi su tri priče,a valjda ih ima još dve;pored doktora i Martijevog pretka Sigala,u svakoj epizodi imamo i njihovog pajtaša,simpatičnog Kineza Čing Kvaja,arhineprijatelja maršala Radeckog (i njegovog miša),te obavezno i neku damu u nevolji na čijim intimnim delovima tela se počesto nađu Sigalove šape,skroz nenamerno.

U Misterijama Milana razrešava se nadolazeća opasnost iza koje stoji družina tepa,pa onda imamo jedan SF smešten na Mesecu,pod nazivom Rat svetova,da bi u zadnjoj priči,Užasi crne džungle,otišli na Indijski potkontinent gde treba da se spreči reinkarnacija zlog Sujodana.

Izdanje je jedno od najboljih izašlo iz Simbola,a i u svim drugim aspektima je odlično;uzimajući u obzir simboličnu cenu po kojoj se odavno prodaje,ovo je sjajna kupovina.
Što se tiče kvalieteta samog stripa,on je ok - crtež baš lepo deluje na A4 formatu,boje su zaista lepe,a priča je simpatična.

3/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/01/2021 16:14:21
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000