forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 568

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2595 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 18/11/2015 : 20:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Ljudima puca film i mnogi prodaju kompletnog Nathana, ne sto je kriza nego jer su razocarani. Evo jedan danasnji komentar s fb-a:

quote:
Questa serie è solo l'ombra di quello che era. ennesima storia che leggo con poco inteesse e che faccio anche fatica ad arrivare alla fine. Questo NINO è un disastro totale (una manc iata di storie si salvano). Si va avanti fino al 300 solo per questioni di completezza... poi, se non cambia nulla, sarà il momento di dire addio a nathan dopo più di 20 anni...


Kaze covjek da je serijal samo sjena onog sto je bio i da cita ni sam ne zna koju po redu bezveznu pricu koju ne moze privesti kraju (a uzmimo u obzir da je radi najbolji NN scenarist - Eccher). Kaze da ce ispratiti serijal do broja 300 cisto radi kolekcije (da bude okrugla) a onda vjerojatno - adio Nathane.

A ovaj legenda prodaje par desetaka Libellusa za 950 eura

Kaizoku ou ni ore wa naru!

Edited by - Giuda Ballerino on 18/11/2015 20:37:25
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 18/11/2015 : 20:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Ljudima puca film i mnogi prodaju kompletnog Nathana, ne sto je kriza nego jer su razocarani.


Al to mi nije jasno. Ako si Nathanovac od početka i u jednom momentu ti prekipi i kažeš dosta je bilo. To je ok, al zašto se odreći cele kolekcije zbog novih krševa. Jednostavno staneš na 250 ili 300 i ćao. I do kraja života uživaš u ranim klasicima.

Doduše, znam da loši periodi ostavljaju gorak ukus u ustima, bez obzira na vrstu - loše sezone serija, loši filmski nastavci... ali ignorišeš nove pizdarije i praviš se da ne postoje.

Naravno ovo ne važi za domaće kolekcionare kojima je svaki euro bitan pa se moraju ratosiljati kompleta.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2595 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 18/11/2015 : 20:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Otkriveno sto je to tako dugo Roberto pripremao:



Molim dragog thekidea da rece svoje misljenje koje mi je uvijek zanimljivo cuti kad su u pitanju RDA-ove naslovne.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2595 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 18/11/2015 : 21:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Ljudima puca film i mnogi prodaju kompletnog Nathana, ne sto je kriza nego jer su razocarani.


Al to mi nije jasno. Ako si Nathanovac od početka i u jednom momentu ti prekipi i kažeš dosta je bilo. To je ok, al zašto se odreći cele kolekcije zbog novih krševa. Jednostavno staneš na 250 ili 300 i ćao. I do kraja života uživaš u ranim klasicima.

Doduše, znam da loši periodi ostavljaju gorak ukus u ustima, bez obzira na vrstu - loše sezone serija, loši filmski nastavci... ali ignorišeš nove pizdarije i praviš se da ne postoje.

Naravno ovo ne važi za domaće kolekcionare kojima je svaki euro bitan pa se moraju ratosiljati kompleta.



Odlicna rijec morao pogledati rijecnik prvo

Da, slazem se, nema smisla skupljati 20 godina i onda se ratosiljati. Mislim da je Talijanima je u krvi kupoprodaja i obrtanje para i da vecina cak uziva dignuti 500-1000 eura, drugi sklop.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 18/11/2015 : 21:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Molim dragog thekidea da rece svoje misljenje koje mi je uvijek zanimljivo cuti kad su u pitanju RDA-ove naslovne.


Sve su mu naslovnice odlične otkad je napustio redovni serijal. Kada ne mora da izbacuje svakog meseca po dve-tri nove, odmah su mu ideje svežije.
Ipak najbolja iz tog novijeg perioda (posle 249) mi je ona za prethodni specijal 25. Nezaboravna, čista desetka.
Go to Top of Page

dilan kucko
Average Member



Montenegro
835 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 18/11/2015 : 21:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send dilan kucko a Private Message  Reply with Quote
moze link te aukcije italijanskog NN ?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2015 : 21:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ako mi već sada gunđamo, kako li je tek Talijanim nakon godina gunđanja, a bez poboljšanja.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7052 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/11/2015 : 09:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

JESENSKE NN TEME




- ARISTOTEL SKOTOS vs. MISTER ALFA

Sad kad smo se oprostili sa Skotosom, a ulogu glavnog negativca preuzeo Mister Alfa napravit ćemo raspravu koji vam se negativac čini bolji i karizmatičniji.

- ANALIZA ORBITALNIH RATOVA

Vrijeme je da napokon seciramo dugo očekivani rat između Zemlje i Orbitalnih postaja i vidimo da li je Vietti uspio u potpunosti u svom naumu ili samo djelomično.

- RADNA AKCIJA: KONTRARECENZIJA ZA NN SR 49 "MASKIRANI OSVETNIK"

Ono što stalno kopa oči je jedina neprimjerena recenzija u opusu Nathanovih recki. Vrijeme je da tu nepravdu ispravimo i zamijenimo 9 prosto proširenih rečenica s dostojnim tekstom za ovu epizodu ma kakve god ona kvalitete bila. S tim da će onaj tko se najviše potrudi biti potpisnik ove kontrarecke. Ja ću biti samo koordinator akcije.

- IGRA ASOCIJACIJE

Popularna igra asocijacije iz NN svijeta ponovno na topicu.

- BROJ 300

Bliži nam se broj 300 topica i kad dođe vrijeme za to Jerry opet ima jednu prigodu da dostojno obilježimo 300 stranica topica.

- NATHANOVE ŽENE vs. DYLANOVE ŽENE vs. ZAGOROVE ŽENE

Usporedit ćemo žene koje su se profilirale kroz serijal ova tri popularna junaka i vidjeti čije su, naravno, najbolje i najatraktivnije.

- RADNA AKCIJA: REZERVACIJA RECENZIJA ZA NN SB 11

Idealan trenutak da prikupimo što više recenzenata, pa i onih koji manje prate Nathana da rezerviraju kratke priče iz ovog Superbooka. Podsjetimo se, samo je jedna priča recenzirana i to Mjesec (Luna) by Djole.


Završena uspješno i još jedna jesenska tema. Sad ćemo se malo igrati kroz igru asocijacije.

Ali prije toga moramo pokazati rezultate kviza koje sam ostao dužan. Ali postoji jedna nedoumica oko zadnjeg pitanja.

Jer tko je zapravo pobijedio u Orbitalnim ratovima? Ajmo ekipo se složiti oko toga. Pustimo priču autora koji je napisao u zadnjoj epizodi tko je pobijedio. Ali je li baš tako? Da li je možda poštenije reći da u ovom ratu nitko nije dobio?
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 19/11/2015 : 09:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Ali prije toga moramo pokazati rezultate kviza koje sam ostao dužan. Ali postoji jedna nedoumica oko zadnjeg pitanja.

Jer tko je zapravo pobijedio u Orbitalnim ratovima? Ajmo ekipo se složiti oko toga. Pustimo priču autora koji je napisao u zadnjoj epizodi tko je pobijedio. Ali je li baš tako? Da li je možda poštenije reći da u ovom ratu nitko nije dobio?


Ne, nije poštenije.
Jer su neki učesnici stavili baš tu opciju. Naravno možemo sad filozofirati da ni u jednom ratu nema pobednika, ali Zemlja je zgazila orbitalne stanice i to je to.
A to što su po završetku rata orbitalci uništili pola East Cityja, ne možemo proglasiti remijem. Pa čekaj onda je i USA rat Sever-Jug bio nerešen. Ipak su naknadno ubili Lincolna.

Naravno ja ovo pričam iz neutralnog ugla, jer se i ne sećam koju sam opciju stavio.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7052 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/11/2015 : 10:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

Naravno ja ovo pričam iz neutralnog ugla, jer se i ne sećam koju sam opciju stavio.


Da baš, točno sam od tebe očekivao ovakav odgovor.
Go to Top of Page

AlenT
New Member



Croatia
179 Posts

Member since 19/11/2009

Posted - 19/11/2015 : 13:08:45  Show Profile Show Extended Profile  Send AlenT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goran split
evo jedna zanimljiva aukcija,iako mislin da je cijena pretjerana
http://www.stripovi.com/aukcije/nathan-never-libellus-redovni-giganti/11061955/


quote:
Originally posted by thekide
...da je duplo jeftinija pa bi opet teško otišla. U Srbiji, po aukcijama, uvek ima u ponudi minimum 3-4 kompleta Lib NNa i svi su zacenili 20+ jura po knjizi, što ne bi ni za kolor Zagora dobili, a kamoli Nathana.


Slažem se da je cijena pretjerana. Ja sam se u zadnjih mjesec i po dao u skupljanje NN ispočetka (sve od Libellusa: redovna biblioteka, Specijal, Almanah, Gigant, ali bez Agencija Alfa i Asteroid Argo) i nabavio sam većinu toga.

Kad zbrojim ove redovne + Gigante koje se prodaju u paketu na toj konkretnoj aukciji te kad usporedim s onim koliko sam ja potrošio za ista ta izdanja, ispada da sam (uz malo truda i traženja) potrošio 50% manje novaca od onoga koliko taj prodavač traži.

Npr. i ova aukcija mi se čini precjenjena, i to za čak 70%.
http://www.stripovi.com/aukcije/komplet-nathan-never-giganti-libellus-3-13/11047177/

A ova za oko 30%:
[urlhttp://www.stripovi.com/aukcije/komplet-nathan-never-specijal-libellus-1-13/11004858/
Go to Top of Page

AlenT
New Member



Croatia
179 Posts

Member since 19/11/2009

Posted - 19/11/2015 : 13:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send AlenT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide
... Bitno je da kreneš pa ćeš u hodu popunjavati rupe. Kako šta dodatno nabaviš, ti pitaj ovde pa ćemo ti pomoći, ali ovako unapred ne vredi tipkati jer su retki oni koji danas imaju živaca da se upuštaju u NN svet. Mnogi su ovde kao ti pitali i brzo odustali. Velik je to zalogaj za slučajnog prolaznika, ali pošto kažeš da si SF fan možda i istraješ.


Samo da javim da sam nisam odustao. Skupio sam sve, a u totalu mi nedostaje još možda 6-7 izdanja (računajući zajedno Libellus redovna izdanja, Specijale, Almanahe i Gigante)
Go to Top of Page

AlenT
New Member



Croatia
179 Posts

Member since 19/11/2009

Posted - 19/11/2015 : 13:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send AlenT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem
Nathan never kronologija (scan)


Hvala za kronologiju, našao sam je i ja naknadno u kupljenim Almanasima. Znam da smo mi po izdanjima 10ak godina iza Talijana, plus kronološki popis u Almanasima je star par godina i nije još ažuriran.

Ako nekog zanima, izvadio sam kronološku listu svih dosadašnjih talijanskih izdanja, koja su izašla i kod nas, pa pretpostavljam da se i preporučeni red čitanja manje više poklapa (nisam provjeravao). Naslovi su na talijanskom, ali mislim da se nije problem snaći, bitne su oznake.

NN - redovna serija
NN SP - Specijal
NN AL - Almanah
NN G - Gigant
NN Max - Maxi

Nisam stavljao Agencija Alfa niti Asteroid Argo, kao ni (za sada samo talijanski) Universo Alfa.

No. Title
NN 01 Agente speciale Alfa
NN 02 Il Monolito Nero
NN 03 Operazione Drago
NN 04 L'isola della morte
NN 05 Forza invisibile
NN 06 Terrore sotto zero
NN 07 La zona proibita
NN 08 Uomini Ombra
NN 09 Gli occhi di uno sconosciuto
NN 10 Inferno
NN 11 Fanteria dello Spazio
NN 12 L'ultima battaglia
NN 13 Oltre le stelle
NN SP 01 Cybermaster!
NN 14 Terra bruciata
NN 15 I predoni del deserto
NN 16 Il campione
NN 17 Sopravvivenza zero
NN 18 L'abisso delle memorie
NN 19 L'undicesimo comandamento
NN 20 L'ora della vendetta
NN 21 Delirio
NN 22 Demoni
NN 23 Un mondo perduto
NN 24 La prigioniera del castello
NN 25 I vendicatori
NN SP 02 Dallo spazio profondo
NN 26 Vampyrus
NN AL 01 Vendetta yakuza
NN 27 Cuore di tenebra
NN 28 Io, robot
NN 29 L'ultima onda
NN 30 L'enigma di Gabriel
NN 31 Il canto della balena
NN SP 03 Caccia al ladro
NN 32 Dirty Boulevard
NN 33 Una voce dal passato
NN 34 Buffalo Express
NN 35 Le terre morte
NN 36 Tragica ossessione
NN 37 L'orrore sopra di noi
NN 38 I figli della notte
NN AL 02 La pietra antica
NN 39 Cacciatori e prede
NN 40 Il segreto di Reiser
NN 41 Le tre verità
NN 42 Paura sul fondo
NN SP 04 Fantasmi a Venezia
NN 43 Il ritorno di Raven
NN 44 Il satellite killer
NN 45 Progetto mortale
NN G 01 Doppio futuro
NN 46 La Fratellanza Ombra
NN 47 Exodus
NN 48 Contagio
NN 49 Il vendicatore mascherato
NN 50 La biblioteca di Babele
NN 51 I predatori dei mari
NN AL 03 Storie sul futuro passato
NN 52 Bersaglio umano
NN 53 Partita mortale
NN 54 Bauhaus killer
NN 55 Caccia all'uomo
NN SP 05 Il giorno della meteora
NN 56 La storia di Kathy Teller
NN 57 Thor 14
NN 58 La vendetta del drago
NN 59 Il torneo finale
NN 60 Sfida negli abissi
NN 61 Uno spettro nel computer
NN 62 Discesa agli inferi
NN 63 Il mare della desolazione
NN AL 04 La giovinezza di Nathan Never
NN 64 L'isola nel cielo
NN 65 La guerra senza tempo
NN 66 Hadija
NN G 02 Odissea nel futuro
NN 67 L'enigma della caverna
NN SP 06 Legami di sangue
NN 68 Il pianeta rosso
NN 69 Cacciatori di virus
NN 70 Istinto primordiale
NN 71 Blocco mentale
NN 72 Il sogno della farfalla
NN 73 Un mondo di robot
NN 74 L'orbita spezzata
NN 75 India
NN AL 05 La stagione dei dischi volanti
NN 76 Fenice
NN 77 La signora della morte
NN 78 L'angelo rosso
NN 79 Incubo nello spazio
NN SP 07 L’isola del tesoro
NN 80 Dopo la rivoluzione
NN 81 Concerto mortale
NN G 03 Un nuovo futuro
NN 82 Il vigilante
NN 83 La notte dei dannati
NN 84 Midnight Blues
NN 85 La maschera di ferro
NN 86 La lunga notte
NN 87 Terrore dal sottosuolo
NN AL 06 Il ragazzo che scoprì l’universo
NN 88 I signori di Marte
NN 89 Vite passate
NN 90 Primo livello
NN SP 08 Oceano Verde
NN 91 Il segreto di Babilonia
NN 92 Visioni dal futuro
NN 93 La città del vizio
NN G 04 La rivolta
NN 94 La Dama di Ghiaccio
NN 95 Verso la libertà
NN 96 La cortina del silenzio
NN 97 Oltre il tempo e lo spazio
NN 98 Il divoratore di mondi
NN 99 La vendetta di Selena
NN AL 07 Il testimone
NN 100 Il numero cento
NN 101 Paura dal profondo
NN 102 Una canzone per Sara
NN 103 Fuga disperata
NN SP 09 Missione nello spazio
NN 104 Il nemico nell'ombra
NN 105 Missione ad alto rischio
NN 106 Il patto
NN G 05 Nemo
NN 107 Alfa
NN 108 Dalle ceneri
NN 109 Torbido intrigo
NN 110 La star
NN AL 08 I pirati dello spazio
NN 111 Le belve
NN 112 La città sotterranea
NN 113 Flashpoint
NN 114 Alta finanza
NN 115 I Signori della preistoria
NN SP 10 Minaccia dal cielo
NN 116 Viaggio nel tempo
NN 117 L'anima della città
NN 118 Il Territorio
NN 119 L'infiltrato
NN 120 Infiniti universi
NN 121 Network
NN 122 Segnali dallo spazio
NN AL 09 Fuga dal Pianeta Rosso
NN 123 Piste infuocate
NN 124 Punto zero
NN 125 Chi è Solomon Darver?
NN G 06 La grande minaccia
NN 126 Città violenta
NN SP 11 Doppia identità
NN 127 Corsa contro la morte
NN 128 Il risveglio di Thor 14
NN 129 I prigionieri dell'isola
NN 130 La vera storia di Mister Alfa
NN 131 Il mistero della terza luna
NN 132 Venti di guerra
NN 133 Il nido delle Aquile
NN 134 Ombre dal passato
NN AL 10 Trappola al 30º piano
NN 135 Nemico pubblico
NN 136 Midian
NN 137 Il mutante
NN G 07 Le due nemiche
NN 138 Codice Zero
NN SP 12 Sesto potere
NN 139 Vita artificiale
NN 140 Legittima difesa
NN 141 La Morte Bianca
NN 142 Il prezzo del potere
NN 143 Sfida nello spazio
NN 144 Il segreto della creatura
NN 145 Il dolore della memoria
NN 146 Il Predicatore
NN AL 11 Le voci della Città
NN 147 Tecnodroidi!
NN 148 L'alba dell'Apocalisse
NN G 08 L’ultimo viaggio del Nautilus
NN 149 Aristotele Skotos
NN 150 Shaolin
NN SP 13 Uccidete Nathan Never!
NN 151 Un caso per Solomon Darver
NN 152 La strage
NN 153 Il volto del lupo
NN 154 L'astronave del passato
NN 155 Alta velocità
NN 156 La foresta della paura
NN 157 Ultimatum alla Terra
NN 158 Dichiarazione di guerra
NN AL 12 Sangue innocente
NN 159 Il giorno degli eroi
NN 160 Sotto la maschera
NN 161 La caduta di Urania
NN 162 Dopo l'Apocalisse
NN Max 01 Il fabbricante di bambole
NN Max 01 La vendetta di Cotton
NN Max 01 Il labirinto
NN 163 La squadra segreta
NN SP 14 L’uomo che sfidò la morte
NN 164 L'ultimo addio
Go to Top of Page

goran split
Junior Member



Croatia
388 Posts

Member since 21/09/2010

Posted - 19/11/2015 : 13:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send goran split a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AlenT

quote:
Originally posted by goran split
evo jedna zanimljiva aukcija,iako mislin da je cijena pretjerana
http://www.stripovi.com/aukcije/nathan-never-libellus-redovni-giganti/11061955/


quote:
Originally posted by thekide
...da je duplo jeftinija pa bi opet teško otišla. U Srbiji, po aukcijama, uvek ima u ponudi minimum 3-4 kompleta Lib NNa i svi su zacenili 20+ jura po knjizi, što ne bi ni za kolor Zagora dobili, a kamoli Nathana.


Slažem se da je cijena pretjerana. Ja sam se u zadnjih mjesec i po dao u skupljanje NN ispočetka (sve od Libellusa: redovna biblioteka, Specijal, Almanah, Gigant, ali bez Agencija Alfa i Asteroid Argo) i nabavio sam većinu toga.

Kad zbrojim ove redovne + Gigante koje se prodaju u paketu na toj konkretnoj aukciji te kad usporedim s onim koliko sam ja potrošio za ista ta izdanja, ispada da sam (uz malo truda i traženja) potrošio 50% manje novaca od onoga koliko taj prodavač traži.

Npr. i ova aukcija mi se čini precjenjena, i to za čak 70%.
http://www.stripovi.com/aukcije/komplet-nathan-never-giganti-libellus-3-13/11047177/





ja sam 12.01. ove godine na libellusovoj ponudi tjedna uvatia brojeve 1-3,26-32 za čini mi se 590kn i tjedan iza 33-42 za 550kn..
od tad pratin aukcije i mislin da je jedino problem za normalne pare nać gigante 1 i 2, superbook 1,2 i 'mjesec' (znači 5 knjiga od ukupno 80ak sta je libellus izbacija).
nakon sta je izasa taj SB 11 i rasproda se u par sati,sam odlucia ova nova izdanja (ukljucujuci MAXI) uzimat odma,
pa nek stoje na polici dok ne popunim rupe u kolekciji..
čak razumin kad neko da 500kn za prvi gigant koji je izasa prije cca 9 godina,al za izdanje od prije misec ili dva platit duplo veću cifru mi je nezamislivo

stršljen spašen

Edited by - goran split on 19/11/2015 13:55:21
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 19/11/2015 : 13:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by thekide

Naravno ja ovo pričam iz neutralnog ugla, jer se i ne sećam koju sam opciju stavio.


Da baš, točno sam od tebe očekivao ovakav odgovor.


I ja sam znao da ti znaš da ja moram da odgovorim.
Drugim rečima - to je bila provokacija.

Zaključak: ti si mučki provokator!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 19/11/2015 : 13:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AlenT

quote:
Originally posted by thekide
... Bitno je da kreneš pa ćeš u hodu popunjavati rupe. Kako šta dodatno nabaviš, ti pitaj ovde pa ćemo ti pomoći, ali ovako unapred ne vredi tipkati jer su retki oni koji danas imaju živaca da se upuštaju u NN svet. Mnogi su ovde kao ti pitali i brzo odustali. Velik je to zalogaj za slučajnog prolaznika, ali pošto kažeš da si SF fan možda i istraješ.


Samo da javim da sam nisam odustao. Skupio sam sve, a u totalu mi nedostaje još možda 6-7 izdanja (računajući zajedno Libellus redovna izdanja, Specijale, Almanahe i Gigante)


Svaka čast za istrajnost.
Blizu si cilja, ali kad si se već toliko uneo u kontinuitet, moram da te razočaram.
Da bi na kraju ceo Nathanov svet povezao kako treba - moraš pročitati i Agencije Alfa (2,3,5,7 i 10). Dakle ovih 5, ostale slobodno preskoči.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 19/11/2015 : 14:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goran split
ja sam 12.01. ove godine na libellusovoj ponudi tjedna uvatia brojeve 1-3,26-32 za čini mi se 590kn i tjedan iza 33-42 za 550kn..
od tad pratin aukcije i mislin da je jedino problem za normalne pare nać gigante 1 i 2, superbook 1,2 i 'mjesec' (znači 5 knjiga od ukupno 80ak sta je libellus izbacija).
nakon sta je izasa taj SB 11 i rasproda se u par sati,sam odlucia ova nova izdanja (ukljucujuci MAXI) uzimat odma,
pa nek stoje na polici dok ne popunim rupe u kolekciji..
čak razumin kad neko da 500kn za prvi gigant koji je izasa prije cca 9 godina,al za izdanje od prije misec ili dva platit duplo veću cifru mi je nezamislivo


Ma ako pratiš pažljivo, može se i to upecati za razumnu svotu. Pre desetak dana je baš ovde na aukcijama čovek nudio prva 4 giganta + prvi almanah - sve za 777kn, i naravno niko nije hteo da kupi. A to je stvarno odlična cena, s obzirom da za prva dva često traže 1000kn.

Što se tiče Superbooka 1 i 2, ako nisi baš zapeo da imaš Libellusov, onda se opet može za smešne novce naći Arkonino izdanje. Ja sam ih svojevremeno platio 30-40kn po komadu.
Go to Top of Page

goran split
Junior Member



Croatia
388 Posts

Member since 21/09/2010

Posted - 19/11/2015 : 14:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send goran split a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

Ma ako pratiš pažljivo, može se i to upecati za razumnu svotu. Pre desetak dana je baš ovde na aukcijama čovek nudio prva 4 giganta + prvi almanah - sve za 777kn, i naravno niko nije hteo da kupi.


kupia ih je AlenT i već na aukcijama ponudia svoju dvojku za 299kn

stršljen spašen
Go to Top of Page

AlenT
New Member



Croatia
179 Posts

Member since 19/11/2009

Posted - 19/11/2015 : 14:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send AlenT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goran split
ja sam 12.01. ove godine na libellusovoj ponudi tjedna uvatia brojeve 1-3,26-32 za čini mi se 590kn i tjedan iza 33-42 za 550kn..


to je pametno!
meni su ostala još samo neka rasprodana izdanja za nabavit pa se bojim da mi tu libellus neće moći biti od koristi.

quote:
Originally posted by thekide
Da bi na kraju ceo Nathanov svet povezao kako treba - moraš pročitati i Agencije Alfa (2,3,5,7 i 10). Dakle ovih 5, ostale slobodno preskoči.



E nemoj mi to radit!
O njima ću razmišljat kad skupim ovih 6-7 koji mi fale...
Go to Top of Page

AlenT
New Member



Croatia
179 Posts

Member since 19/11/2009

Posted - 19/11/2015 : 14:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Send AlenT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goran split
kupia ih je AlenT i već na aukcijama ponudia svoju dvojku za 299kn



Haha, da ja sam! Uzeo sam isključivo zbog Giganta 1 (i manje zbog Almanaha 1), a kako sam Gigante 2, 3 i 4 već bio ranije nabavio, sad prodajem to što imam duplo za nešto veću cijenu od one koje sam ih nabavio da ne budem u minusu. Vidjet ćemo da li će ići :)
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/11/2015 : 17:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Bas sam razmisljao kako su ovi Dade fanovi NN mogli bi povodom kraja sage oko Skotosa i T-droida izbaciti jedan limitirani trobroj-debeljucu prva tri giganta!
Svoje sam prva tri prodao davno i bilo mi je zao, ali volio bih vidjeti opet te epizode na polici.
Tad sam mislio ostaviti samo one iz SD perioda i bio sam skeptican da ce dugo i izlaziti. Ali sada kupujem samo redovne NN bez drugih popratnih stripova NN svijeta.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7052 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/11/2015 : 09:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Asocijaciju započinjemo u ponedjeljak, ali prije toga sam dužan rezultate kviza koji je bio prije gotovo godinu dana. Nakon što nitko nije proturječio thekideu (vjerovatno im je utjerao strah u kosti ;)), proglašavam zadnje pitanje u korist Zemlje. tako da na kraju imamo rezultate:



1. Rododendron je cvijet koji raste samo na:
a) Terpsihori (NN SR 13 Iza zvijezda)
b) Taliji
c) Melpomeni
d) Uraniji

2. Popularnog Vigninog vanzemaljca Viikua Nathan je uspio eliminirati prilikom njegovog pokušaja odlaska sa Zemlje na:
a) Melpomenu
b) Mars (NN SR 144 Tajna tuđinskog stvorenja)
c) Mjesec
d) Taliju

3. Koje su dvije Orbitalne stanice blizanke:
a) Talija i Terpsihora
b) Terpsihora i Melpomena
c) Melpomena i Kaliopeja
d) Melpomena i Talija

4. Poznati samostan Shaolin, a ujedno i mjesto Nathanove prošlosti nalazi se na:
a) Melpomeni
b) Terpsihori
c) Taliji
d) Kaliopeji

5. Koja je tvrdnja točna:
a) Uranija je najstarija postaja i središte tehnološke industrije
b) Uranija je najmlađa postaja i središte poljoprivredne industrije
c) Uranija je najstarija postaja i središte poljoprivredne industrije (NN SR 74 Pomaknuta orbita)
d) Uranija je najmlađa postaja i središte tehnološke industrije

6. Koje godine po novom kalendaru započinju Orbitalni ratovi:
a) 2100.
b) 2102.
c) 2104.
d) 2106.

7. Predsjednica Orbitalnog senata dolazi s Melpomene i zove se:
a) Ada Norman
b) Ana Morgan
c) Ann Norman
d) Ada Morgan

8. Koja je tvrdnja točna:
a) Mjesec je na strani Zemlje, a Mars na strani Orbitalnih postaja
b) Mars je na strani Zemlje, a Mjesec na strani Orbitalnih postaja
c) I Mjesec i Mars su na strani Zemlje
d) I Mjesec i Mars su na strani Orbitalnih postaja

9. Na kojoj je orbitalnoj postaji Nathan ševio:
a) Terpsihori
b) Taliji
c) Uraniji
d) Melpomeni (NN SR 26 Vampyrus)

10. Tko će pobijediti, vaša prognoza:
a) Zemlja
b) Orbitalne postaje
c) Neće biti pobjednika
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7052 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/11/2015 : 09:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Konačni poredak:

1. mjesto: Space Marine - 9 bodova

2. mjesto: thekide- 9 bodova

3. mjesto: DeeCay- 8 bodova

4. mjesto: tinton- .. bodova (naljutit će se ako napišem koliko je osvojio)

Pobjednik je Space jer je njegov netočan odgovor s detaljnim obrazloženjem gotovo točan s obzirom kako je završio rat za razliku od thekideovog.

Čestitam Space, za nagradu si dobio turistički posjet letačem na komad razrušene Uranije uronjene u ocean ispred East Cityja. Uživaj u posjeti i pošalji koju sliku.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 20/11/2015 : 11:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Konačni poredak:

1. mjesto: Space Marine - 9 bodova

2. mjesto: thekide- 9 bodova

3. mjesto: DeeCay- 8 bodova

4. mjesto: tinton- .. bodova (naljutit će se ako napišem koliko je osvojio)

Pobjednik je Space jer je njegov netočan odgovor s detaljnim obrazloženjem gotovo točan s obzirom kako je završio rat za razliku od thekideovog.

Čestitam Space, za nagradu si dobio turistički posjet letačem na komad razrušene Uranije uronjene u ocean ispred East Cityja. Uživaj u posjeti i pošalji koju sliku.


WTF?
Pa ne znam šta da kažem na ovo.
Šok i neverica.
Drhtavom rukom kucam oproštajne reči - iz protesta se više neću vraćati na ovaj topic - do kraja dana, a možda i kraće. Osim ako, pre ponoći, glavni i odgovorni urednik ne podnose ostavku na sve funkcije. Naravno na ovu nepravdu uložiću i zvaničnu žalbu kod Markosa.

Kao dokaz prilažem Spaceov odgovor koji mu je doneo pobedu:
10. Tko će pobijediti, vaša prognoza:
c) Neće biti pobjednika. Malo veće bih šanse dao orbitalnim stanicama.

Ovo nije prvi put da mi se uskraćuje pobeda - setimo se samo kupona za Sunčane otoke - koji nisam dobio, jer mi je navodno DeeCay šaptao odgovore iz zadnje klupe.

Al evo i ovaj današnji svežiji primer:
quote:
Originally posted by Jerry Krause
Nakon što nitko nije proturječio thekideu (vjerovatno im je utjerao strah u kosti ;)), proglašavam zadnje pitanje u korist Zemlje.


Prvo iskoristi priliku da pljucne po nekom ko samo traži pravdu i niš više, i na jedvite jade prihvati da je tačan odgovor u stvari tačan odgovor. Da bi samo par minuta kasnije nekom drugom priznao netačan odgovor?!

Da je pravde na ovom forumu, pobeda bi bila podeljena i našlo bi se mesta u tom letaču za mene. Nisam ja težak - 60 kila sa sve krevetom. Uostalom, da sam ja na Spaceovom mestu (a trebao sam biti) - odbio bih nagradu i prepustio je vicešampionu.


Edited by - thekide on 20/11/2015 11:44:30
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7052 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/11/2015 : 13:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide


Ovo nije prvi put da mi se uskraćuje pobeda - setimo se samo kupona za Sunčane otoke - koji nisam dobio, jer mi je navodno DeeCay šaptao odgovore iz zadnje klupe.



Da je pravde na ovom forumu, pobeda bi bila podeljena i našlo bi se mesta u tom letaču za mene. Nisam ja težak - 60 kila sa sve krevetom. Uostalom, da sam ja na Spaceovom mestu (a trebao sam biti) - odbio bih nagradu i prepustio je vicešampionu.






Znam da ti nije lako i da ti pobjeda uvijek izmigolji iz ruke. Pogotovo s ovako atraktivnim nagradama. Ali stvari stoje ovako:

Da mogu, sva četvorica bi išla na izlet na Uraniju ili bar prva dvojica pobjednika. Nije stvar u parama, jer bilo je dovoljno kredita u novčaniku da obojica odete. Ali nakon nove katastrofe postrožena su pravila izleta na novu postapokaliptičnu lokaciju. Svi bi htjeli vidjeti Uraniju, pa su gradske vlasti za svaku turističku agenciju stavile uvjet: samo jedna osoba.

I još k tome moraju se pribaviti posebne dozvole koje pravi Agencija Alfa i Darver. Znaš da je nemoguće naći vezu kod Darvera pa sam probao telefonski preko Janine. Ali ni ona više nije slatka mala Janine, vjerovatno je i nju ova katastrofa promijenila i nije više toliko ljubazna. Uglavnom skresala mi je na uho šta si ja umišljam da mogu dva turista staviti. Džaba moja slatkorječivost da je riječ o njihovom velikom ljubitelju koji vas još k tome čita samo u prirodi i to kad je idealno vrijeme. Nije pomoglo...

Stoga sam ipak prednost dao Spaceu, jer mi je inače njegov zadnji odgovor bio najtočniji bez obzira što birokracija reče.

Nema tuge. Mislim da će sljedeća nagradna igra biti odlazak na Mars novim Jerry Loneovom bolidom tako da ćeš imati novu šansu.
Go to Top of Page
Page: of 568 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.18 seconds. Snitz Forums 2000