forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 305

stripofil
Average Member

Croatia
781 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 12/10/2017 :  19:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Uhh, misljenja su podijeljenja ovdje. Ja cu se strpiti dok ne izade Blu Ray pa cu i sam vidjeti.
Meni je i zadnji Mad Max bio bezdusan i slab prema onim starijima, tako da se bojim da bi i novi Blade Runner mogao dozivjeti istu sudbinu, iako se radi o potpuno drugacijoj vrsti filma. Ipak to je kletva modernih filmova da se sve ulaze u efekte i estetski izgled, a iznutra sve suplje.

Sličniji su nego što misliš... u svakom slučaju zadnji Mad Max je remek-djelo u svom žanru. Nema tip emocije koji je imao prvi dio, što je skroz ok, niti ne treba stalno ponavljati isti đir. Zato za razliku od prvog djela imamo super priču u Mad Max stilu i maštovitost do daske. :)
Go to Top of Page

stripofil
Average Member

Croatia
781 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 12/10/2017 :  20:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
...a tako sam htio da mi se svidi...

Prošli vikend kao uvod odgledao se Blade Runner final cut verzija. Gledao sam ga već više puta, zadnji put prije koju godinu, ali želio sam osvježiti malo memoriju. Moram priznati da mi je ovaj put "sjeo" savršeno, 35 godina je prošlo, a film je i dalje impresivan u svim pogledima.

Scenarij - jednostavan, s jasnim fokusom i pričom koja je u to vrijeme bila čisti SF
Gluma - odlična, svi su svoj posao odradili vrhunski
Glazba - remek-djelo, tu se nema što više dodati
Likovi - za ovakav tip filma jako upečatljivi, solidno razrađeni i iznimno pamtljivi
Kamera/Atmosfera - bez greške, čisti, predivni, noir SF. Dok gledaš film osjeti se onaj smog i ulični mirisi, danas je većina filmova toliko popeglana da izgledaju kao plastična maketa

I jučer napokon uhvatim vremena i odem u kino, novi Blade Runner 2049 čeka :)

Mogući SPOILER ALERT, pa dalje neka čitaju oni koji su pogledali film, mada vam ništa posebno neću otkriti ili pokvariti, ali eto da ne galamite poslije na mene ;)

Znate onaj osjećaj kad ste pogledali tek 20 minuta filma i nekako duboko u sebi znate da to neće biti ono čemu ste se nadali, ali se i dalje zavaravate da će se možda nešto ipak promijeniti. Eto tako je meni jučer bilo u kinu.

Novi BR2049 je kiksao tamo gdje sam se najmanje nadao, a to su režija i scenarij. Priča je toliko ne maštovita i viđena već bezbroj puta da ovaj film pretvara u nešto o čemu ćete misliti punih pet minuta nakon izlaska iz kina i zatim ga zaboraviti.

Gotovo svi glumci ne ostavljaju apsolutno nikakav dojam, dok su im likovi ukratko užasni.
Najbolji posao je odradila Robin Wright, dok je najveći podbačaj Ryan, koji mi je inače jako drag, ali u ovu ulogu nije donio ništa novo, uvijek isti izraz lica koji djeluje kao da će svaki tren prasnuti u smijeh. Karizma u ovom filmu nula bodova. Cijelo vrijeme sam imao osjećaj da gledam Larsa i njegovu curu, a ne Blade Runner jer je gluma bila identična.

Na kratko mi je srce zaigralo kad se pojavio Ford, nekako sam se mislio ajde napokon nešto dobro, ali i njegova uloga je svedena na par telećih pogleda.

243 minute filma, a iz kina se izlazi potpuno ravnodušno, "...je film je bio ok, nego reci mi što sutra radiš..."
apsolutno nikakav dojam, nikakav osjećaj za niti jedan lik u filmu, pa čak i za vizualni dio.

35 godina kasnije, 3D Real Extreme bla bla očekivao sam da će barem ovdje biti na nivou, ali opet ništa, izuzev par lijepih scena ništa novog nam nije donio ovaj film.

Glazba, niti do koljena Vangelisu, dosta podsjeća na soundtrack Arrivala i tamo mi je to bilo ok, ovdje je to pristojno i opet ništa više.

Što mi se sviđa?
Sviđa mi se poveznica sa prethodnikom. Ovo je film za sebe, ali jasno je da se gleda Blade Runner i tu se vidi lijepa poveznica vizualno i audio. Nažalost dok je prvi dio čisti koncentrat ovo je tri kapi tog koncentrata i puno vode. I upravo takav je ukupan dojam filma, jedna SF limunada.

Za vrijeme filma je jedno 20% ljudi ustalo i otišlo, nije da je to mjerilo kvalitete filma jer većina najviše voli komercijalu, ali ovo obično znači da je film ili loš ili genijalan. Po meni je nažalost daleko od genijalan.

Ukratko: odeš, pogledaš i zaboraviš.

Ocjena: 7.9 / 10
Go to Top of Page

dante
Senior Member

Croatia
2349 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 12/10/2017 :  23:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil
Sličniji su nego što misliš... u svakom slučaju zadnji Mad Max je remek-djelo u svom žanru. Nema tip emocije koji je imao prvi dio, što je skroz ok, niti ne treba stalno ponavljati isti đir. Zato za razliku od prvog djela imamo super priču u Mad Max stilu i maštovitost do daske. :)

Za mene:
Fury Road: kruh s pastetom
Blade Runner 2049: gurmanska vecera u 5 slijedova

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
23762 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/10/2017 :  09:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zar se nismo vec slozili da je Fury Road (samo) kricava blesava komedija?

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

stripofil
Average Member

Croatia
781 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 13/10/2017 :  14:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Nismo

http://www.metacritic.com/movie/mad-max-fury-road

90 / 100
Go to Top of Page

stripofil
Average Member

Croatia
781 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 13/10/2017 :  14:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

quote:

Za mene:

Meni je to više ovako:
Fury Road: kavijar i blini

Mada nemam ništa protiv kruha i paštete, na tome se odrastalo, možda mi je zato Fury Road tako dobro sjeo

Nego da ne offtopičarim, Blade Runner nije loš film, daleko od toga, ali su se mogli više potruditi oko priče, pa onakvu radnju smisliš u jedno popodne.

No da ne ispadnem sad ja nekakav hejter, ovaj RT opis mi je odličan za novi BR.

"...Visually stunning and narratively satisfying..."

Upravo tako, vizualno impresivan sa zadovoljavajućom pričom.
Kad u školi dobiješ ocjenu "zadovoljavajuće" to je ekvivalent broju 2.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
23762 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/10/2017 :  15:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:

Nismo

http://www.metacritic.com/movie/mad-max-fury-road

90 / 100

Stvarno ne znam kako je uspio dogurati cak do 11. mjesta u Top 2015.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

stripofil
Average Member

Croatia
781 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 13/10/2017 :  18:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Stvarno ne znam kako je uspio dogurati cak do 11. mjesta u Top 2015.

Eto vidiš da se u nečemu slažemo, što reći, sramota, trebao je biti najmanje u TOP 5
Go to Top of Page

mladjo
Moderator

Croatia
15357 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/10/2017 :  19:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Official prequeli filma

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member

Croatia
3905 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 14/10/2017 :  18:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Za mene:

Ne bih se složio.
Ako Blade Runner i je gurmansko jelo, Fury Road je vrhunska roštiljada.
Go to Top of Page
Page: of 305 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.88 seconds. Snitz Forums 2000