forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 323

vice
Advanced Member

4171 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 12/04/2018 :  20:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Perfectos desconocidos

Iako je riječ o filmu Alexa de la Iglesie, i ima njegov prepoznatljiv šarm, ovo je potpuno nepotreban rimejk hvaljenog talijanskog filma situacije/karakterne studije. Kraj je, k tome, mnogo lošiji od onog u originalu.

Dobro, ali ako ste gledali Sconosciutije, preskočite.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 12/04/2018 20:38:44
Go to Top of Page

Shaner
Senior Member

Croatia
1682 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/04/2018 :  21:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Kakav je kraj kod de la Iglesie?

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member

3266 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 14/04/2018 :  16:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote

hvale gole kosooke
Go to Top of Page

ponki
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2793 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 15/04/2018 :  19:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message  Reply with Quote
Milos Forman RIP

Be yourself; everyone else is already taken.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
5948 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/04/2018 :  03:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Platoon. Jak film. Charlie Sheen sjajan u ulozi kao i cale pre njega u Apocalypse Now.

Mnogo su mi se svideli Tom Berenger i Williem Defoe u filmu, cak su i zasenili Sheena malo.

U svakom slucaju dobar film, lepo prikazuje americku okruntost i pogubljenost u Vijetnamu.

Edited by - going going on 17/04/2018 03:12:42
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
25006 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/04/2018 :  08:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Gledao si ga po prvi put? Ako da, malo ti zavidim. Meni jak film, sa snaznim emocijama, odlicna muzika (i rock, kao i klasika - ovaj Barberov Adagio mi je uvek kada ga cujem prva asociacija za ovaj film).

Film kojemu se rado vracam. Prosao je test vremena, odlicno Stoneovo razdoblje filmova.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
5948 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/04/2018 :  21:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Po prvi put, da. Malo mi je bio repetativan Barberov Adagio, svaki cas su ga pustali pa mi je malo isao na zivce. Vidim da si ti Poli veliki obozavalac ovog filma jer ga svugde pominjes kao jednog od omiljenih!
Viljem Defo i Tom Berenget odlicni kao suprotni polovi rata
I odlican izbor Čarlija Šina da kroz njegovu perspektivu posmatramo film
Dodje logično i kao neki nastavak zaostavštine Martina Šina iz Apokalipse danas

Vrlo dobar film o meni vrlo interesantnoj temi.
Sad mi jos ostaje da pogledam Full Metal Jacket i Thin Red Line. I Deer Huntera, ne mogu da verujem da taj film nisam gledao jos uvek.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
25006 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/04/2018 :  08:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Sad mi jos ostaje da pogledam Full Metal Jacket i Thin Red Line. I Deer Huntera, ne mogu da verujem da taj film nisam gledao jos uvek.

Joooj, sto ces uzivati, sve odlican do odlicnog!

A ako zelis vise makljazu, preporucujem i Hamburger Hill (1987): "A very realistic interpretation of one of the bloodiest battles of the Vietnam War."
Isti direktor (redatelj) je snimio i The Dogs of War (1980) sa Walkenom i Berngerom, te Shiner (2000)
sa Michael Cainom, i The Fourth Angel (2001) sa Ironsom i Whitakerom, a zanimljiv mu je i zanrski Freefall (1994) sa Ericom Robertsom, te Turtle Diary (1985) sa Kingsleyjem, plus ostali... poput Raw Deal (1986) sa Schwarzeneggerom.

A u vezi WW2 filmova, preporucujem i A Midnight Clear (1992), iz kojeg smo dobili Mister Nojev almanah "Ardeni 1945.", te isto tako i HBO-jevu produkciju When Trumpets Fade (1998), o bitki u Hürtgenskoj sumi - "bitka prije Battle of the Bulge.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
25006 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/04/2018 :  09:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovih dana na TV pogledao i ova dva...

Le tout nouveau testament (2015) ili "Potpuno novi zavjet" (valjda bi bio otprilike takav prijevod?)
Prvo, belgijski film o Bogu koji zivi u socijalnom/drustvenom stanu u Briselu i koji se lose ponasa sa svojim bliznjima, nemaran je, a i rad za kompjuteran mi nije toliko blizu, pa...
Nije onaj tip otpicenih americkih komedija, tako da je zapravo gledljiv i zabavan, no nema neku dublju poantu.

Deux jours à tuer (2008) ili "Dva dana za ubijanje" (recimo to tako)
A drugi je izvrsni francuski film, koji pocinje ili izgleda kao komedija - u kojoj muz (star 42 ali izgleda najmanje 52) ima svega dosta, zato svima u lice govori ono sto zaista misli, ukljucujuci i svoju zenu i djecu - ali ispada da je to drama koja skriva...
Morao sam razmisliti sta uopste napisati da se ne otkrije previse ili ne navuce gledaoca u dublje razmisljanje za vrijeme gledanja, no vrijedi pogledati film do kraja.
Film od malo manje od sata i pol prolazi cak i brze, i kraj me je iznenadio. I to da je vec kraj kao i sam kraj kao takav. Preporuke.
A vidim da isti redatelj ima i ostale zanimljive filmove (barem po opisima), i mislim da cu ih jos nekoliko pogledati.

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik

Croatia
10936 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/04/2018 :  16:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ponki

Milos Forman RIP

Znam da svatko ima svoje favorite po pitanju njegovih filmova. Meni je Man on the Moon uvijek bio jako drag film.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Shaner
Senior Member

Croatia
1682 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/04/2018 :  17:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Le tout nouveau testament (2015) ili "Potpuno novi zavjet" (valjda bi bio otprilike takav prijevod?)
Prvo, belgijski film o Bogu koji zivi u socijalnom/drustvenom stanu u Briselu i koji se lose ponasa sa svojim bliznjima, nemaran je, a i rad za kompjuteran mi nije toliko blizu, pa...
Nije onaj tip otpicenih americkih komedija, tako da je zapravo gledljiv i zabavan, no nema neku dublju poantu.

Ja sam ga gledao još u kinu i dobro sam se nasmijao. Baš sam danas pričao s prijateljem kako je malo dobrih komedija zadnjih godina, ova je svakako jedna od boljih.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member

3266 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 21/04/2018 :  18:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Ajin
po mangi
Go to Top of Page
Page: of 323 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.91 seconds. Snitz Forums 2000