forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 517

fler
Senior Member



Croatia
1951 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 07/04/2019 : 16:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
OK, ima smisla (iako meni nije smetalo) -
ali uzmi u obzir da on kao Shazam može sve ono što Billy ne može
i da se doslovno kao dijete veseli otkrivanju što je točno to sve -
i onda sukladno tome koristi moći onako
kako bi od klinca i očekivao (da sad ne spojlam detalje),
uslijed čega zaboravlja na brige koje ima kao "običan".

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7244 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/04/2019 : 11:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Pet Sematary (2019) - solidan horror, i to je otprilike to. Ne propuštate mnogo ne pogledavši ga.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1951 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 11/04/2019 : 14:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Eh ..
mislio sam, ali nije prioritet.
Možda idući tjedan, ako stignem.

Ono što mi kvari planove za vikend su loše stvari koje čitam o Hellboyu,
u kombinaciji s vrlo malo optimizma nakon očajnih trailera.
Nemam uopće volje ići u kino i skroz se razočarati,
iako sam bio spreman riskirati.

Ako netko ipak ode, ajd javite koja se verzija prikazuje
(obzirom da su u Cinestaru puštali PG-13 trailere).

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 11/04/2019 21:08:57
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7244 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/04/2019 : 21:45:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Eh, ja i dalje mislim otić na Hellboya, al umisto planirane subote, nakon ovako loših ocjena ide se u sridu, jeftinjak.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9172 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/04/2019 : 08:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Hellboy... uh...
Ima dobri stvari ali kad je loš onda je baš loš.
Odgledao R verziju i mislim da su zagrizli prevelik zalogaj.

E da, nakon filma idu dvije post credit scene.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1951 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 12/04/2019 : 12:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Jel vrijedi 20 kuna?
(u Osijeku sam, pa da ipak odem u Uraniu - Cinestaru ne dam koliko traže)

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 12/04/2019 : 17:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
15% na RT.
Ne vrijedi.
Dat ću mu šansu u 'videoteci', al trošit pare nikako.
Šteta.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2319 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 12/04/2019 : 18:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Znajući za probleme u produkciji, 2 odgode i da iza filma stoji summit entertainment i millenium, hmmmm, bojao sam se i ja te konačni produkt je bio ono čega sam se i bojao
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 12/04/2019 : 18:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
A da.
Ponadao sam se zbog Marshalla, koji ima par solidnih, no jeftinijih filmova i neke od najboljih epizoda GOT iza sebe, ali čini se da u blockbuster vodama nije uspio.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2319 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 12/04/2019 : 18:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Problem ovog filma je za koju publiku su ga radili. Uz holmes i watson najdosadniji film u zadnjih godinu dana. E da i uz zemeckisov women of marwen
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46450 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/04/2019 : 13:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
neman običaj pisat po filmskom topicu iako svakodnevno odvalin 1,2 filma.
https://www.imdb.com/title/tt2403021/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

Možda i najbolje šta san pogleda ove godine dosad.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29525 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/04/2019 : 14:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam i ja to
Blago rečeno, ne slažemo se baš
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9172 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 13/04/2019 : 15:32:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

Problem ovog filma je za koju publiku su ga radili. Uz holmes i watson najdosadniji film u zadnjih godinu dana. E da i uz zemeckisov women of marwen



Meni nije bio dosadan, valjda jer znam priču. Ali mislim da su bili svesni toga i da su nekim hintovima htjeli držati pažnju neupućenima. Na kraju to definitivno nije ispalo kako treba. Vidi se da je Mignola bio blizu, dobar dio scena je iz stripova i meni kao fanu se to svidjelo ali ako nešto fukcionira u stripu ne znači da će i na filmu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1951 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 13/04/2019 : 15:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Iskreno me zanima kako i zašto bi netko Green Inferno smatrao dobrim ..

Osobno mi je film katastrofalan, te je (uz neopisivo užasni Knock Knock)
zacementirao Rotha kao redatelja kojem ni najmanje ne vjerujem,
i svaki idući projekt s kojim ima bilo kakve veze mi je sumnjiv,
blago rečeno.
Death Wish mi ni najmanje nije popravio dojam,
The House with a Clock in its walls je simpatičan i gledljiv,
no ništa više.

Ali: ukusi.

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 13/04/2019 15:33:35
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 16/04/2019 : 13:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Gladiator 2?!

https://www.indiewire.com/2018/11/gladiator-2-ridley-scott-sequel-russell-crowe-maximus-son-1202017318/
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12499 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 19/04/2019 : 09:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Alien: Specimen:


Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37240 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/04/2019 : 16:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

One helluva movie, od belgijskog redatelja Philippe Van Leeuwa, koji je prije toga u 2009 snimio prvi film Le jour où Dieu est parti en voyage aka "The Day God Walked Away" o ruandskom genocidu, kroz pricu jedne od prezivjelih. Vratio se poslije 8 godina sa ovim Filmom!


Insyriated (2017) aka In Syria oz. "Ujeti v Siriji" (slovenski prijevod)
https://www.imdb.com/title/tt6497898/

Dogaja se v času trenutne vojne v Siriji, v sirijski prestolnici Damasku. Praktično cel film v enem stanovanju, kjer se ženske zaprejo pred zunanjostjo in ljudmi, ki ... Edino stanovanje (4. nadstr.) v bloku, kjer še nekdo živi.
Zelo prepričljiv in skoraj doku stil. Pri čemer film ne gre v politiko. Ne govori kaj dosti o zunanjosti, samo da vojna traja. In da se samomorilci z avtom razstrelijo samo 1km stran, oni pa še "iz stanovanja ne morejo."
Vojna v prestolnici. In kaj (lahko) potegne iz ljudi.


Še malo info:
https://johngrahamblog.wordpress.com/2017/09/14/insyriated-a-film-review/


Svakako preporuke za ogled ovog filma, koji priznajem ima nelagodnih scena, no nije shocker. Nema nekih pojasnjenja i objasnjenja, samo si bacen u situaciju, gdje u jednom stanu ljudi jos ustraju, dok vani...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7244 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 20/04/2019 : 20:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Pogleda san konačno novog Hellboya i ekipa, meni je ovo jebenica od filma. Eto, još jedan podsjetnik da ne slušam zbirne dojmove mase.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37240 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/04/2019 : 16:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pogledao dosta cudan film jucer, Englezi bi rekli da je bio bas peculiar.

Blue Caprice (2013)
https://www.imdb.com/title/tt2027064/

U pitanju je redateljski prvijenac Francuza Alexandrea Moorsa (god. 1972), koji je kasnije u 2017 snimio samo jos jedan film o ratu u Iraku (i tu vidim komentare u stilu "kako ne napraviti vojni film" i slicno, ali mislim da cu i tog pogledati, kad tad).

Naslov proistice iz znamke automobila, "klasicni Amerikanac" Chevrolet Caprice. Vidim da neki film nazivaju "American independent drama film", opis sa kojim bih se slozio. Citao sam zamjerke na tempo filma, koji je i meni bio malo cudan, ali sam si rekao da cu istrajati do kraja i svakako me nije ostavio hladnog. Mada je... cudan, kako vec rekoh.

Osnova za film su istiniti događaji iz 2002 godine - https://en.wikipedia.org/wiki/D.C._sniper_attacks .
Sad... ponavljati pricu, mislim da nema previse smisla. No, neke stvari u filmu nisu tolike jasne, sto zna biti greska ili "greska" koju naprave ponekad redatelji kada uzmu za bazu istiniti događaj, pa onda izostave pojasnjenja. Mada ovdje vec na pocetku ne znamo sta je bilo sa majkom od ovog klinca, da li je tako cesto otisla da radi, i nije je bilo par dana ili...? Pogotovo je klinjo onda zaroni u more, pa ga ovaj rijesi, i tako to krene... put ludila.

Preporucio bi film onima kojima se ne zuri, koji vole malo drugacije filmove, kojima h'woodski blockbusteri i instant krimici, dramici nisu dovoljni. Si gledao Shaner?









Eto sta se desi kad spavas u kolima na parkiralistu, a jos nisi ispravno parkirao (po crti).







Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 25/04/2019 16:26:52
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6818 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/04/2019 : 16:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Preporucio bi film onima kojima se ne zuri, koji vole malo drugacije filmove, kojima h'woodski blockbusteri i instant krimici, dramici nisu dovoljni. Si gledao Shaner?



Vidim da sam pročitan.

Znam za film, ali nisam gledao. Tema mi nije naročito zanimljiva, a filmova je daleko previše...

Inače, gledao nekoliko zanimljivih naslova u zadnje vrijeme (Las herederas, Tumbbad, Thoroughbreds, Under the Silver Lake, Nocturama, Tenemos la carne, Velvet Buzzsaw), ali ništa vanserijsko.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37240 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/04/2019 : 22:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ne znam tacno zbog cega ga nisam gledao vec prije... mozda sam mislio da ce mi pretesko pasti, no kad sam ga onda ugledao u knjiznici, rekoh da je mozda sada vrijeme.

A sta se uopste moze reci o ovom filmu. Hm, mozda je to dovoljno: Ako se napravi lista 10 filmova koja se mora vidjeti, onda je i on na toj listi.

Amour (2012)
https://www.imdb.com/title/tt1602620/


A vidim da i Das weiße Band vec predugo odlazem.
Od Hanekeja sam drukcije ove ostale poznatije pogledao, no cudi me da se o ovom posljednjem tako malo pise (Happy End iz 2017).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6818 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/04/2019 : 05:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Slažem se za Amour, izvrstan film, a ni Das weiße Band ne zaostaje. Što se najnovijeg uratka tiče, ime filma (Happy End) nije očekivana ironija, u pitanju je za Hanekea neobično "lagan" film pa možda zato nije toliko popularan. Inače, film je dobar, ali ne spada u njegove najbolje uratke.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37240 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/04/2019 : 14:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nastavljam sa "masthevusama" i ispravljam zaostatke...

Manchester by the Sea (2016)

Casey sasvim zasluzeno dobio oskara za glavnu musku ulogu, isto i origi scenarij. Sta reci o prici a da se ne izda previse... Mozda je bolje nista ne znati (tako sam ga i ja gledao), no ima sporu voznju pa ako ste za brze instant akcije, bjezite od ovog filma. No, u tom primjeru cete biti liseni odlicnih crnohumornih scena, neke od njih su stvarno prejebene i sigurno su ostavile snazan pecat vec ionako odlicnom filmu.








No, nazalost sam u međuvremenu gledao i mediokritetne filmove koje se moze samo sto brze sto vise zaboraviti. Em, npr. Company of Heroes (2013). Mada su njemu ljudi poput Tom Sizemore, Vinnie Jones, Neal McDonough... ali ovo je stvarno prelose. Ne samo to da Svabe furaju ruske T-34, i sve ostalo sto moze da prođe u filmovima Chucka Norrisa. Postavlja se samo pitanje, da li su ovi glumci bili toliko desperate da uzmu uloge u takvom filmu, ili je samo redatelj Don Michael Paul taj B-razredni pa ne zna bolje od ovoga (ili mu je to bio cilj). Preskocite!
https://www.imdb.com/title/tt2555426/






No, ovaj filmic je bar pomalo smijesan. Na onaj stari nacin, na nacin filmova iz 80-ih ili sa prijeloma 80-ih u 90-ta. Znaci, glupe scene i dialogi, ali dovoljno kratko da ubijes vrijeme prije vrijeme ubije tebe.

A Case of Honor (1989)
https://www.imdb.com/title/tt0094844/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46450 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/05/2019 : 19:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Iskreno me zanima kako i zašto bi netko Green Inferno smatrao dobrim ..

Osobno mi je film katastrofalan, te je (uz neopisivo užasni Knock Knock)
zacementirao Rotha kao redatelja kojem ni najmanje ne vjerujem,
i svaki idući projekt s kojim ima bilo kakve veze mi je sumnjiv,
blago rečeno.
Death Wish mi ni najmanje nije popravio dojam,
The House with a Clock in its walls je simpatičan i gledljiv,
no ništa više.

Ali: ukusi.




od njega:
Koliba Straha je remek djelo ,Hosteli su skroz ok. Knock knock nisan gleda al po opisu radnje podsječa me na jedan film s kraja 70.-tih.
al šta kažeš ukusi su različiti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 02/05/2019 : 10:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Amour i Manchester by the Sea su odlični, ali (pre)teški. Nemam želju ponovo da ih gledam

Odgledah novi Klintov, The Mule (2018)

https://www.imdb.com/title/tt7959026/

Koliko god se radovao svakom njegovom filmu, ovaj mu nije jedan od boljih. Opet glumi snažnog i odlučnog lika koji tjera po svome cijelog života na uštrb svih, a najviše porodice.

Ima tu lijepih djelova, ali kao cjelina mi je prosjek. Prosto, nije uspio da me ubijedi da mu povjerujem.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page
Page: of 517 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.97 seconds. Snitz Forums 2000