forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi iz Mračne šume
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 39

jaki
Advanced Member



Croatia
25907 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/09/2022 : 14:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 02/10/2022 : 20:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



DW Plava zvezda: Frankenštajn - Meri Šeli, Rajtson

Klasična horor literatura i ja nikada nismo bili u dobrim odnosima i Frankenštajn Meri Šeli nije popravio stanje stvari. Trudio sam se, ali zaspao sam jedno 2,3 puta pokušavajući da iščitam ovo do kraja. Više mi se sviđa Besova strip verzija Frankenštajna gde su izvučene najbitnije stvari iz knjige, a da se zadržao kontekst, dok je sve ostalo podređeno grafičkom izražavanju, meni je taj pristup doživljavanja Frankenštajna bolje legao.

Nemam nijednu zamerku za vizuelni deo ove knjige doduše, i pozitivno sam se iznenadio što se ovde na praktički svake 3,4 stranice dobije po jedna Rajtsonova ilustracija, i to kakva ilustracija

Izdanje je lepo, ali nisam fan ove "mekane naslovnice" jer ta tkanina je magnet za prašinu, mislim da to nije bilo najsrećnije rešenje.

Šteta što ova edicija nije zaživela, bilo je ovde dosta potencijala sa crtačkog stanovišta
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 06/10/2022 : 12:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Zelena krv (Masasumi Kakizaki) na cobiss-u.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 06/10/2022 : 19:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Zelena krv (Masasumi Kakizaki) na cobiss-u.



deluje da valja
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 06/10/2022 : 19:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
jbt,svaki dan izadje ili se najavi neki novi strip!(uzmajuci u obzir sve izdavaca iz regije )
Go to Top of Page

Largo
New Member

218 Posts

Member since 23/06/2021

Posted - 06/10/2022 : 20:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Largo a Private Message  Reply with Quote
Darkwood opasno udario po mangama.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 07/10/2022 : 13:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote

Edited by - jagodanbg on 07/10/2022 13:15:08
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 07/10/2022 : 13:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by jagodanbg

Zelena krv (Masasumi Kakizaki) na cobiss-u.



deluje da valja


Resili da izdaju sve od Kakizakija izgleda, a mene je odusevio u Skrovistu!
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1576 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 07/10/2022 : 13:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message  Reply with Quote
Zna li netko hoće li Darkwood nastaviti s Konan Hronikama?
Go to Top of Page

Largo
New Member

218 Posts

Member since 23/06/2021

Posted - 07/10/2022 : 14:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Largo a Private Message  Reply with Quote
Super je i sto su u pitanju kraci serijali - Green Blood 5 , a Bestiarius 7 tankobonova.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/10/2022 : 23:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vorador

Zna li netko hoće li Darkwood nastaviti s Konan Hronikama?


rekli su da će vrlo moguće izdati i sedmi tom.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1576 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 07/10/2022 : 23:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Vorador

Zna li netko hoće li Darkwood nastaviti s Konan Hronikama?


rekli su da će vrlo moguće izdati i sedmi tom.



E to bi bilo super. Da se zaokruži taj Thomasov run.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/11/2022 : 14:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Bil Voterson:Kalvin i Hobs-Osveta bebisiterki/Naučni progres je eksplodirao (Darkwood/System Comics,knjiga 3)

Jedno od onih malih savršenstava - kad odličan strip spakuješ u besprekorno izdanje (rotografika tehnikalije,odgovarajući papir,dizajn bez zamerke,prevod koji otkida).
Kao neko ko ne seče vene na humoristički strip u vidu geg kaiševa/tabli,više sam toliko_hvaljenog Kalvina&Hobsa uzimao (od Sistem komiksa,u to vreme) u stilu "aj da ga imam u kolekciji" - čitao sam ga kad se setim (a i kupovao na isti način),i bilo je to sve "onako,ništa specijalno,tek ponekad smešno". Ne znam u kom trenutku,i na kom allbumu,ali prokinuh,i svide mi se ovaj serijal,pa postadoh ozbiljniji po pitanju nabavke te konzumacije istog.

Shodno tome,rado sam dočekao ovaj strip izdat na način kako dolikuje,i sve to u novom ruhu koje su podarili Darkvud i Sistem (mada je na kecu bila sjebana rikna,ali ajde),pa se u ovom stripu još više uživalo.

Dvojku još ne overih (negde sam je zaturio,valjda ću je jednom naći),ali u odnosu na prvu knjigu,ova je još bolja.

Nema tu se šta reći - ovako inteligentan i dobar humor je stvarno za svaki naklon.
Čitam strip već par meseci,svako veče po nekoliko stranica;i uživam.
Ako bih morao da izdvojim neke momente (mada su to svi,barem meni,sa ocem i/ili majkom (potovu ocem),Suzi,učiteljicom i bebisiterkom) koji su mi se posebno dopali,to je onaj deo sa dupliranjem i zadnji put kada je bebisitovan (kada ju je napao kao Nadmen).
Majko mila,ne pamtim kada sam se zadnji put tako slatko smejao čitajući strip.

5/5
i to ona,granitna!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6604 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/11/2022 : 16:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip, čitao sam ovaj integral u 9. mjesecu navečer radnim danima tijekom dva-tri tjedna i baš je opuštajuće i zabavno. Prva 2 broja sam pročitao po dva puta i zaista ne mogu vidjeti značajnu razliku u kvaliteti, drži se to dobro. Također su mi najbolje fore s ocem i Calvinova bockanja, a tek kad krene s "anketama javnog mnijenja".
Darkwoodovo izdanje mi se sviđa više od Fibrina zbog formata i "prevoda i prilagodbe" tako da se nadam da nećemo predugo čekati na 4. broj.


loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 27/11/2022 16:08:48
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 27/11/2022 : 16:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Jel već od četvorke DW će da ide položeni format?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/11/2022 : 18:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
da

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anam
New Member



187 Posts

Member since 23/08/2022

Posted - 28/11/2022 : 08:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anam a Private Message  Reply with Quote
Kakve su šanse da DW dovrši Torgala - osnovni serijal...šteta ne završiti...bez obzira na Libellus (osobno mi ljepše izdanje) i Lokomotivu koja izdaje Torgal mladost...??? Pitanje je sad?
Go to Top of Page

anam
New Member



187 Posts

Member since 23/08/2022

Posted - 28/11/2022 : 08:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anam a Private Message  Reply with Quote
...DW ljepše izdanje od Libellusa...i željeo bih ga kompletirati
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/11/2022 : 08:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anam

Kakve su šanse da DW dovrši Torgala - osnovni serijal...šteta ne završiti...bez obzira na Libellus (osobno mi ljepše izdanje) i Lokomotivu koja izdaje Torgal mladost...??? Pitanje je sad?



Već je Lokomotiva dala odgovor na svom topiku da osnovni serijal Torgala nastavljaju u opremi identičnoj Darkwoodovoj, gde su oni stali. Čini mi se u prvom tromesečju naredne godine (proveriti na topiku).
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 28/11/2022 : 15:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Već je Lokomotiva dala odgovor na svom topiku da osnovni serijal Torgala nastavljaju u opremi identičnoj Darkwoodovoj, gde su oni stali. Čini mi se u prvom tromesečju naredne godine (proveriti na topiku).


Preskočio sam tu vest.
Extra, ako bude tako...

Carpe diem
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/07/2023 : 02:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Bjusik,Nord&Stjuart:Konan - Slonova kula i druge priče (Darkwood, Konan #3)

I dalje je to to - moja najdraža edicija Konana - ovaj put je obrađena kultna priča sa Slonovom kulom;e sad,sećam se da ima verzija u Konjanovim hronikama,a sve mi je u glavi da ima još jedna.

I opet,Bjusikova obrada Slonove kule je ono pravo;moderni Kimerijanac, što bi rekli Makonđani, ne onaj pravolinijski koji mi je išao na onu stvar,i u Hronikama i u Divljem maču (dobro,znam da većina seče vene na obe edicije,ali mene nijedna ne baca na bulju),već sjajan spoj akcije,drame,avanture,fantazije,epike...Priča skroz na mestu,od prvog do zadnjeg kadra ni na sekund dosadna.
Crtač i kolorista obavili odlično svoj deo posla.
4.5/5

Koliko ima još ovih DH Konana?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ZoranM
New Member



Serbia
124 Posts

Member since 07/12/2010

Posted - 15/07/2023 : 15:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranM a Private Message  Reply with Quote
Serijala Conan 7 knjiga, ako nastave dalje sa daljim ciklusima ( sa Belit itd) onda ce ih biti dosta vise. Mada mislim da je receno samo ovih prvih sedam knjiga.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/07/2023 : 18:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Hvala

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/09/2023 : 22:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote

Sve smrti Lejle Star

Ram V / Filipe Andrade

Svidio mi se strip. Što je čudno, jer sam baš imao velika očekivanja. Toliko velika da me direktnost prvog djela iznenadila. Gdje je tu simbolika, neizvjesnost i uzvišenost? Zašto je smrt tako banalizirana? Pa zato jer ona i je takva. Ostatak stripa ima svega toga što sam tražio ali oslobođeno okova naracije samo ako ako to želimo naći. Jerstrip funkcionira i bez toga.
Jako melankoličan strip ali, paradoksalano, i jako životan za jedan strip o smrti.
Crtež i boja su mi se također dopali. Te njegove izdužene figure uopće ne iskrivljuju stvarnost, već je fokusiraju. Ne znam objasniti ali realističnim crtežom bi ovaj strip samo izgubio na vjerodostojnosti i na emocijama.
Smrt kao mesija ili kao kušnja. Pitanje je sada.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/09/2023 : 00:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto



Manara&Kasteli:Odiseje spoznaje (Darkwood)

Evo ovako:
kao prvo,izdanje je prelepo,sjajan dizajn,te naklon do poda Ljiljani Pekeč.Pa još kad je nešto veći format,kao što je u biblioteci Trag,prosto ti je milina da držiš strip u ruci,i sve i da nije nešto,osećaj čitanja je lep.A daleko od toga da nije nešto.
Prvo bih primetio par stvari:
1.imam zamerku na francuze,odnosno njihovo izdanje - a to je izostanak originalnih naslovnica na početku svake od priča;to što nam ih daju na kraju izdanja,u Galeriji, mi je loša ideja;tu treba da idu razne varijante dodatnih naslovnica,skice&šta god,ali još je efektnije kad strip započinješ sa lepom naslovnicom,a obe to jesu,pogotovu ona za Čoveka od papira.
2.zašto kod numeracije stranica stoji Odiseje spoznaje I pa paginacija? Biće i Odiseje spoznaje II ?
3.na nekim tablama Čoveka od papira boje/štampa su mi ili malčice mutnije (recimo stranica 84) ili malčice "ispranije" (tu sam gledao neke oriđiđi table na netu) - ništa previše strašno,ali primetno - materijali ili AMD?
4.U drugom albumu su neki tekstovi u oblačićima delimično izbrisani;nije neki problem,sve je jasno šta tu piše, ali pomalo kvari sveukupni utisak.

Kasteli&Manara:Snežni čovek


Novinar Dejli telegrafa Tobi,kreće na ekspediciju osvajanja Himalaja,ne bili rešio misteriju Snežnog čoveka.Priča tako-tako,a Manarin solidan crtež pokušaj kopiranja Mebijusa.Ali kao što spomenuh na početku izlaganja,sama impozantnost izdanja ti ne da da daš lošu ocenu stripu unutar njega.

3/5

Milo Manara:Čovek od papira
Ovo mi je bio jedan od ponajboljih stripova nekada;i odlično se sećam oduševljenja sa njim kad sam ga pročitao u Avanturi.
E pa i danas mi je odličan - možda ne tako fascinantan kao nekad,ali svejedno sjajan.
Čovek od papira je jedan totalno opičen strip smešten na divlji zapad;neobična avantura u miljeu indijanaca i kubojaca,ali netipičnih.

Naš junak (čovek od papira)sreće starog i pomalo ludog engleskog vojnika,koji napada patrolu vojske,koja vodi zarobljenu zgodnu indijanku,i dospeva u nemilost istih,ali njihov kapetan sa obzirom da ne može da vuče sa sobom dva zarobljenika,traži od matorog časnu reč da će se zajedno sa indijankom predati u utvrđenju Larami.Englez pristaje,te započinje neobično putešestvije,na kome će im se pridružiti "čovek od papira",a ubrzo i još par skroz uvrnutih saputnika.

5/5


Tek sad mi je ovo došlo na red i onda vidim da je anto već rekao sve što treba. Slažem se sa svime, od pohvala i zamjerki za izdanje, do dojmova o samim stripovima (jedino sam promijenio link za sliku i ispravio naziv stripa ).

Inače Biblioteka Trag je uz Biblioteku Supernova po meni najbolji dio Darkwoodovog kataloga. Šteta što su obje zapostavljene. Ove godine se pojavilo po jedno novo izdanje u svakoj pa se nadam da to ukazuje na nekakvu revitalizaciju.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 39 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000