forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 prvi poraz osovine zla?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 927

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/03/2015 : 09:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by mladjo

U redu, nije ni Amerika cvećka i naravno da su u mnohgim situacijama griješili



Svašta čovjek ovdje može pročitati. Da se ne osvrćemo na cijelu drugu polovicu dvadesetog stoljeća, nego samo na razdoblje od 2003. naovamo - pa jasno je čiji je državni aparat proizveo najviše boli, patnji, razaranja, smrti. I kršenja međunarodnog prava. Da, nisu cvećka.

A ove priče da se Rusi i Amerikanci mogu međusobno gađati interkontinentalnim raketama pa da je Crno more stoga nebitno, to je nedostojno odrasle osobe.

Ne znači opravdavanje aneksije Krima ukazivanje na to tko je glavni negativac u ovoj priči.




Kao što rekoh, ovdje se Americi spočitava imperijalizam, a Rusija radi upravo to i onda je to u redu.
Znači, jedni su loši, a drugi koji rade upravo to nisu?
Pa kako ponda možete ti i Dranki tvrditi da ste neutralni?
Očito je da niste.
Da, Amerika je kršila međunarodno pravo (makar je po meni njen najveći grijeh neprihvaćannje međunarodnog suda za ratne zločine) ali ako hoćemo biti objektivni, onda moramo biti objektivni na obadvije strane.
i još jednom - Ukrajina je suverena država i može ući u NATO i NATO može doći na granice Rusije. Od kud Rusiji pravo da okupira tuđi teritorij zato kaj oni ne žele NATO? Nemaju oni kaj htjeti na teritoriju druge države.
Krim je okupiran samo zato što Putin želi širiti teritorij Rusije i zbog ničeg drugog.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/03/2015 : 09:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
I da još jednom naglasim tvoju neobjektvinost - Americi spočitavaš kršenje normi međunarodnog prava i nepoštivanje mnogih konvencija (i tu si u potpunosti u pravu) ali kada to rade Rusi - e, onda je to u redu i ispravljaju se povijesne greške.

E, pa to baš i nije objektivno stajalište.

velim, ti i Dranki ste više protiv Amerike nego što ste za Rusiju.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/03/2015 : 09:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
I Kuba je suverena država, i 1962. je na svom otoku smjela imati naoružanje kakvo želi, nisu postojali međunarodni ugovori koji bi joj to branili. Nije u tome poanta. Ako se jednoj sili na svaki način želi uliti osjećaj nesigurnosti - širenjem vojnog saveza koji je ionako okončanjem Hladnog rata trebao biti raspušten, ako se htjelo mir, na njezine granice (i to protivno obećanju!) - to ne može biti dobra osnova za svjetski mir i sigurnost. Ne znam kako to netko ne može razumjeti.

Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/03/2015 : 10:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

I da još jednom naglasim tvoju neobjektvinost - Americi spočitavaš kršenje normi međunarodnog prava i nepoštivanje mnogih konvencija (i tu si u potpunosti u pravu) ali kada to rade Rusi - e, onda je to u redu i ispravljaju se povijesne greške.




Ja sam međunarodno pravo spominjao više kao karikiranje tvoje uvjerenosti da si ekspert za međunarodno pravo, pa dociraš ovdje svisoka, a poznaješ ga na nivou grube obaviještenosti, kao i većina pravnika koji se njime na bave.

Povijesne greške nisam spominjao. Dapače, čini mi se dobra Merkeličina ideja da Rusija isplati odgovarajuću novčanu odštetu za Krim.

Edited by - VALTER on 17/03/2015 10:00:42
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/03/2015 : 10:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Ali kada bismo gledali tko je najviše kršio međunarodno pravo od 1945. do danas, jasno je tko je tu šampion. Pa čak da uzmemo samo Latinsku Ameriku, koja je eto, smjela biti "dvorište" SAD-a.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/03/2015 : 10:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by mladjo

U redu, nije ni Amerika cvećka i naravno da su u mnohgim situacijama griješili



Svašta čovjek ovdje može pročitati. Da se ne osvrćemo na cijelu drugu polovicu dvadesetog stoljeća, nego samo na razdoblje od 2003. naovamo - pa jasno je čiji je državni aparat proizveo najviše boli, patnji, razaranja, smrti. I kršenja međunarodnog prava. Da, nisu cvećka.

A ove priče da se Rusi i Amerikanci mogu međusobno gađati interkontinentalnim raketama pa da je Crno more stoga nebitno, to je nedostojno odrasle osobe.

Ne znači opravdavanje aneksije Krima ukazivanje na to tko je glavni negativac u ovoj priči.




Kao što rekoh, ovdje se Americi spočitava imperijalizam, a Rusija radi upravo to i onda je to u redu.
Znači, jedni su loši, a drugi koji rade upravo to nisu?
Pa kako ponda možete ti i Dranki tvrditi da ste neutralni?
Očito je da niste.
Da, Amerika je kršila međunarodno pravo (makar je po meni njen najveći grijeh neprihvaćannje međunarodnog suda za ratne zločine) ali ako hoćemo biti objektivni, onda moramo biti objektivni na obadvije strane.
i još jednom - Ukrajina je suverena država i može ući u NATO i NATO može doći na granice Rusije. Od kud Rusiji pravo da okupira tuđi teritorij zato kaj oni ne žele NATO? Nemaju oni kaj htjeti na teritoriju druge države.
Krim je okupiran samo zato što Putin želi širiti teritorij Rusije i zbog ničeg drugog.


Ukrajina je samo na papiru suverena.

Ništa od ovoga što si nabrojao nije moguće, sukob je i nastao upravo zbog toga.

Have mercy
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/03/2015 : 10:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

I Kuba je suverena država, i 1962. je na svom otoku smjela imati naoružanje kakvo želi, nisu postojali međunarodni ugovori koji bi joj to branili. Nije u tome poanta. Ako se jednoj sili na svaki način želi uliti osjećaj nesigurnosti - širenjem vojnog saveza koji je ionako okončanjem Hladnog rata trebao biti raspušten, ako se htjelo mir, na njezine granice (i to protivno obećanju!) - to ne može biti dobra osnova za svjetski mir i sigurnost. Ne znam kako to netko ne može razumjeti.





Naravno da je prema međunarodnim osnovama, Rusija mogla (uz Kubansku suglasnost) staviti nuklearne rakete na kubanski eritorij i Amerika tu nije mogla ništa. Amerikanci su naravno bili uplašeni ali, ovo je bitno, da li su Amerikanci okupirali KUbu? Da li su Ameri rekli "ovo je prijetnja našim interesima, idemo okupirati KUbu? E vidiš nisu. I tu je glavna razlika između Kubanske krize i ove krize sada - Ameri nisu okupirali Kubu, a Rusi jesu Krim. A što se tiče zadnje rečenice - svijetske političke krize se moraju rješavati političkim sredstvima a ne okupacijom eritorija kao što je napravila Rusija jer tek to produbljuje krizu. Reci mi tko je produbio krizu - Ukrajinska želja za oketanjem zapadu ili Ruska okupacija ukrajinskog eritorija?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/03/2015 : 10:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by mladjo

I da još jednom naglasim tvoju neobjektvinost - Americi spočitavaš kršenje normi međunarodnog prava i nepoštivanje mnogih konvencija (i tu si u potpunosti u pravu) ali kada to rade Rusi - e, onda je to u redu i ispravljaju se povijesne greške.




Ja sam međunarodno pravo spominjao više kao karikiranje tvoje uvjerenosti da si ekspert za međunarodno pravo, pa dociraš ovdje svisoka, a poznaješ ga na nivou grube obaviještenosti, kao i većina pravnika koji se njime na bave.

Povijesne greške nisam spominjao. Dapače, čini mi se dobra Merkeličina ideja da Rusija isplati odgovarajuću novčanu odštetu za Krim.



Slučajno dosta dobro poznajem međunarodno pravo, odnosno moje poznavanje međunarodnog prava sigurno nije "na nivou grube obaviještenosti" ali dobro, ti imaš pravo na svoje mišljenje.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/03/2015 : 10:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Krizu je produbio državni udar, "covert operation" CIA-e. To je notorno, čak i mejnstrim mediji to danas priznaju (Večernji list).

A za Kubu - zašto bi prijetnja invazijom i napadom bila manji krimen od okupacije / aneksije? Ali ja Amerikance u toj situaciji razumijem.

Edited by - VALTER on 17/03/2015 10:12:53
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/03/2015 : 10:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by mladjo

U redu, nije ni Amerika cvećka i naravno da su u mnohgim situacijama griješili



Svašta čovjek ovdje može pročitati. Da se ne osvrćemo na cijelu drugu polovicu dvadesetog stoljeća, nego samo na razdoblje od 2003. naovamo - pa jasno je čiji je državni aparat proizveo najviše boli, patnji, razaranja, smrti. I kršenja međunarodnog prava. Da, nisu cvećka.

A ove priče da se Rusi i Amerikanci mogu međusobno gađati interkontinentalnim raketama pa da je Crno more stoga nebitno, to je nedostojno odrasle osobe.

Ne znači opravdavanje aneksije Krima ukazivanje na to tko je glavni negativac u ovoj priči.




Kao što rekoh, ovdje se Americi spočitava imperijalizam, a Rusija radi upravo to i onda je to u redu.
Znači, jedni su loši, a drugi koji rade upravo to nisu?
Pa kako ponda možete ti i Dranki tvrditi da ste neutralni?
Očito je da niste.
Da, Amerika je kršila međunarodno pravo (makar je po meni njen najveći grijeh neprihvaćannje međunarodnog suda za ratne zločine) ali ako hoćemo biti objektivni, onda moramo biti objektivni na obadvije strane.
i još jednom - Ukrajina je suverena država i može ući u NATO i NATO može doći na granice Rusije. Od kud Rusiji pravo da okupira tuđi teritorij zato kaj oni ne žele NATO? Nemaju oni kaj htjeti na teritoriju druge države.
Krim je okupiran samo zato što Putin želi širiti teritorij Rusije i zbog ničeg drugog.


Ukrajina je samo na papiru suverena.

Ništa od ovoga što si nabrojao nije moguće, sukob je i nastao upravo zbog toga.



Ukrajina je u svemu suverena država. Ima sve organe države, ima najveću mogućnost prisile na svom teritoriju, ima međunarodni subjektivitet...A tvoja rečenisa je zapravo upravo ono što Putin misli - nnije ona država, ne mogu oni ništa na svoju ruku.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 17/03/2015 : 10:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
mladjo, koncepti, ideologije i dogovori su jedno, real-politika je drugo.
Izrael drzi golanske visove okupirane od 1967, komad pustare bez igdje icega zato sto sa Golana mozes svaki kutak Izraela sa velikom preciznoscu da pogodis. Da li opravdavam okupaciju Golana? Ne. Da li razumijem strah Izraelaca? Savrseno! Da li su imali alternativu? Ja vjerujem da nisu. Baviti se time da li je aneksija ili okupacija u pitanju ili nesto trece je po meni gubljenje vremena.

Slicna situacija je sa Krimom. Ja vjerujem da je Krim zauzet iz strateskih razloga a ne povijesnih, savrseno razumijem strah Rusa od sirenja NATO-a, na svim sigurnosnim konferencijama Rusi su insistirali na zaustavljanju sirenja NATO-a jer su se osjecali ugrozeni, koliko su puta samo trazili da se NATO obaveze napismeno da raketni stitovi u Rumuniji i Poljskoj nisu upereni protiv Rusije. Sve ignorisano. Ne radi se tu samo o Rusima, ja zaista ne znam kako drugacije bi bilo ko reagovao da je na mjestu Rusa.
Da li je Krim okupiran ili anektiran je za mene bespredmetna rasprava, pitanje je da li je strah Rusa od Amerike uz granicu Rusije opravdan. Da li postoji covjek koji vjeruje u dobre namjere Washingtona?
Merkelova sazna da joj NSA prisluskuje telefon, i iducu nedelju ide u Washington i smjeska se sa Obamom kao stari drugari, ni rijeci o prisluskivanju. Za mjesec dana vise niko ne prica o prisluskivanju. Tako se ponasaju i novinari, kao zombiji. Ne razumijem je li se namjerno prave blesavi ili vjeruju u dobre namjere Washingtona.

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.

Edited by - Dranki on 17/03/2015 10:20:48
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/03/2015 : 10:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by VALTER

I Kuba je suverena država, i 1962. je na svom otoku smjela imati naoružanje kakvo želi, nisu postojali međunarodni ugovori koji bi joj to branili. Nije u tome poanta. Ako se jednoj sili na svaki način želi uliti osjećaj nesigurnosti - širenjem vojnog saveza koji je ionako okončanjem Hladnog rata trebao biti raspušten, ako se htjelo mir, na njezine granice (i to protivno obećanju!) - to ne može biti dobra osnova za svjetski mir i sigurnost. Ne znam kako to netko ne može razumjeti.





Naravno da je prema međunarodnim osnovama, Rusija mogla (uz Kubansku suglasnost) staviti nuklearne rakete na kubanski eritorij i Amerika tu nije mogla ništa. Amerikanci su naravno bili uplašeni ali, ovo je bitno, da li su Amerikanci okupirali KUbu? Da li su Ameri rekli "ovo je prijetnja našim interesima, idemo okupirati KUbu? E vidiš nisu. I tu je glavna razlika između Kubanske krize i ove krize sada - Ameri nisu okupirali Kubu, a Rusi jesu Krim. A što se tiče zadnje rečenice - svijetske političke krize se moraju rješavati političkim sredstvima a ne okupacijom eritorija kao što je napravila Rusija jer tek to produbljuje krizu. Reci mi tko je produbio krizu - Ukrajinska želja za oketanjem zapadu ili Ruska okupacija ukrajinskog eritorija?



Kuba bi bila zbrisana s lica zemlje da se Rusi nisu povukli.
Tada su Rusi lagali da rakete služe za njihovu obranu, isto ono što USA sada tvrde

Have mercy
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/03/2015 : 10:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Ukrajina je u svemu suverena država. Ima sve organe države, ima najveću mogućnost prisile na svom teritoriju, ima međunarodni subjektivitet...




Budimo ozbiljni, nismo na ispitu. Pričamo o realpolitici, u kojoj su kijevske marionete posve u službi Washingtona. Ne o definicijama suverenosti.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/03/2015 : 10:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Državni udar, "covert operation" CIA-e. To je notorno, čak i mejnstrim mediji to danas priznaju (Večernji list).

A za Kubu - zašto bi prijetnja invazijom i napadom bila manji krimen od okupacije / aneksije? Ali ja Amerikance u toj situaciji razumijem.



kao što rekoh, ti si više protiv Amerike, nego za Rusiju.
CIA je pomogla Majdanistima da sruše vlast? Pa naravno, ni ja ne sumnjam u to.
Ali ključno je - pomogla.
Amerikanci nisu okupirali Ukrajinu, doveli svoje vojnike, organizirali upravu, doveli svoje organe unutarnjih poslova (kao što, ponavljam, stvarno jesu u nekim zemljama gdje je to bilo apsolutno nepotrebno i to je za svaku osudu), odnosno sve je to organizirala Ukrajinska vlast koja je legitimna na cijelom teritoriju Ukrajine, ona je sprovela promjenu vlasti, a ta promjena vlasti je u potpunosti bila prema pravilima a Ameri su samo malo pomogli.
A ovo drugo - ako ne vidiš razliku između prijetnje okupacijom i okupacije, onda ti ništa ne mogu dodatno pojasniti. Ali tu je jedna druga bitna stvar - komunistička vlast je na Kubu, ako se ne varam, došla 1959. godina. Znači Ameri su 40 godina imali u svom susjedstvu "prijetnju" koja je svako malo mogla pozvati Ruse i krenuti u ozbiljne sukobe, pa se ne sjećam da su Amerikanci ikada okupirali Kubu.

A Putin Krim je.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 17/03/2015 : 10:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
quote:
Amerikanci su naravno bili uplašeni ali, ovo je bitno, da li su Amerikanci okupirali KUbu? Da li su Ameri rekli "ovo je prijetnja našim interesima, idemo okupirati KUbu? E vidiš nisu.



Bez uvrede, ovim si sebe diskreditovao kao sagovornika, posumnjao sam u tvoje znanje cim si poceo objasnjavati da Rusi nemaju razloga da se boje americkih raketa uz rusku granicu.

Pogledaj film "13 dana"

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/03/2015 : 10:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by VALTER

Državni udar, "covert operation" CIA-e. To je notorno, čak i mejnstrim mediji to danas priznaju (Večernji list).

A za Kubu - zašto bi prijetnja invazijom i napadom bila manji krimen od okupacije / aneksije? Ali ja Amerikance u toj situaciji razumijem.



kao što rekoh, ti si više protiv Amerike, nego za Rusiju.
CIA je pomogla Majdanistima da sruše vlast? Pa naravno, ni ja ne sumnjam u to.
Ali ključno je - pomogla.
Amerikanci nisu okupirali Ukrajinu, doveli svoje vojnike, organizirali upravu, doveli svoje organe unutarnjih poslova (kao što, ponavljam, stvarno jesu u nekim zemljama gdje je to bilo apsolutno nepotrebno i to je za svaku osudu), odnosno sve je to organizirala Ukrajinska vlast koja je legitimna na cijelom teritoriju Ukrajine, ona je sprovela promjenu vlasti, a ta promjena vlasti je u potpunosti bila prema pravilima a Ameri su samo malo pomogli.
A ovo drugo - ako ne vidiš razliku između prijetnje okupacijom i okupacije, onda ti ništa ne mogu dodatno pojasniti. Ali tu je jedna druga bitna stvar - komunistička vlast je na Kubu, ako se ne varam, došla 1959. godina. Znači Ameri su 40 godina imali u svom susjedstvu "prijetnju" koja je svako malo mogla pozvati Ruse i krenuti u ozbiljne sukobe, pa se ne sjećam da su Amerikanci ikada okupirali Kubu.

A Putin Krim je.


Kažeš samo malo pomogli A šta se oni imaju miješati u unutarnje poslove Ukrajine

Have mercy
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/03/2015 : 10:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Dranki

mladjo, koncepti, ideologije i dogovori su jedno, real-politika je drugo.
Izrael drzi golanske visove okupirane od 1967, komad pustare bez igdje icega zato sto sa Golana mozes svaki kutak Izraela sa velikom preciznoscu da pogodis. Da li opravdavam okupaciju Golana? Ne. Da li razumijem strah Izraelaca? Savrseno! Da li su imali alternativu? Ja vjerujem da nisu. Baviti se time da li je aneksija ili okupacija u pitanju ili nesto trece je po meni gubljenje vremena.

Slicna situacija je sa Krimom. Ja vjerujem da je Krim zauzet iz strateskih razloga a ne povijesnih, savrseno razumijem strah Rusa od sirenja NATO-a, na svim sigurnosnim konferencijama Rusi su insistirali na zaustavljanju sirenja NATO-a jer su se osjecali ugrozeni, koliko su puta samo trazili da se NATO obaveze napismeno da raketni stitovi u Rumuniji i Poljskoj nisu upereni protiv Rusije. Sve ignorisano. Ne radi se tu samo o Rusima, ja zaista ne znam kako drugacije bi bilo ko reagovao da je na mjestu Rusa.
Da li je Krim okupiran ili anektiran je za mene bespredmetna rasprava, pitanje je da li je strah Rusa od Amerike uz granicu Rusije opravdan. Da li postoji covjek koji vjeruje u dobre namjere Washingtona?
Merkelova sazna da joj NSA prisluskuje telefon, i iducu nedelju ide u Washington i smjeska se sa Obamom kao stari drugari, ni rijeci o prisluskivanju. Za mjesec dana vise niko ne prica o prisluskivanju. Tako se ponasaju i novinari, kao zombiji. Ne razumijem je li se namjerno prave blesavi ili vjeruju u dobre namjere Washingtona.



Točno je da je reqal-politika često u potpunosti suprotna od određenih zacrtanih i donesenih pravila ali uvijek bi se trebala kretati u dometu pravne legitimnosti. da li je strah od američke invazije dovoljan razlog da se okupira dio druge suverene države? Ti misliš da je, ja mislim da nije. Ok, suprotni stavovi, sve je to za ljude. Ali ono kaj ja mislim je da je sve to zapravo samo opravdanje za mase i da je Putinom glavni cilj zapravo vrlo jednostavan - proširivanje granica Rusije na veći teritorij. samo, naravno, ne mođe reći "mi bi se malo širili" jer to jednostavno ne može proći u svijetu pa se onda izmišljaju priče o ugroženosti, strahu isl.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/03/2015 : 10:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

kao što rekoh, ti si više protiv Amerike, nego za Rusiju.
CIA je pomogla Majdanistima da sruše vlast? Pa naravno, ni ja ne sumnjam u to.
Ali ključno je - pomogla.
Amerikanci nisu okupirali Ukrajinu, doveli svoje vojnike, organizirali upravu, doveli svoje organe unutarnjih poslova (kao što, ponavljam, stvarno jesu u nekim zemljama gdje je to bilo apsolutno nepotrebno i to je za svaku osudu), odnosno sve je to organizirala Ukrajinska vlast koja je legitimna na cijelom teritoriju Ukrajine, ona je sprovela promjenu vlasti, a ta promjena vlasti je u potpunosti bila prema pravilima a Ameri su samo malo pomogli.
A ovo drugo - ako ne vidiš razliku između prijetnje okupacijom i okupacije, onda ti ništa ne mogu dodatno pojasniti. Ali tu je jedna druga bitna stvar - komunistička vlast je na Kubu, ako se ne varam, došla 1959. godina. Znači Ameri su 40 godina imali u svom susjedstvu "prijetnju" koja je svako malo mogla pozvati Ruse i krenuti u ozbiljne sukobe, pa se ne sjećam da su Amerikanci ikada okupirali Kubu.

A Putin Krim je.



Pa čitav koncept američkog carstva se temelji upravo na tome da ne bude "deklarirano", kao Britanski Imperij, koji je dijelom upravo zbog toga propao. To ne znači da svrgavanje legalnih vlada, likvidacije državnih čelnika, bombardiranja... nisu zločini. Niti da su marionetski režimi postavljani od strane SAD manje zlo - za vlastiti narod i međunarodni mir - od otvorene okuapcije. Ovo je perfidnije, i efikasnije. Pomoć ukrajinskom narodu? Hahaha!

A da je Kuba na kontinentu Sjeverne Amerike, invazija bi se sigurno dogodila.
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 17/03/2015 : 10:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
Malograđani MIIIR!!

I dalje ne razumijete nista a tolike godine vam trubim...

Krim su Rusi uzeli iz prostog razloga.zato sto je Amer oteo Kosovo...

Da se uspostavi ravnoteza...

A Ukrajina se cepa zato sto je jugu zapad cepao i svoje pobunjenike proglasavao legitimnim vlastima...

Sad im Rusija samo vraca...rusija pobunjenike proglasava legitimnim predstavnicima naroda.otete zemlje proglasava drzavama.sprovodi referndume na teritpriji druge drzave.rezultate volje naroda priznaje i shodno tome pravi Rusiju na ukrajini...

I?

Ko Rusiji sta moze?

Nije se ni zapadu nista moglo devedesetih...
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 17/03/2015 : 10:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Putin trola Amerikance s takvim pričama. Previše je on ozbiljan lik da bi vjerovao u takve nacionalističe fantazije (u koje sigurno vjeruje jedna struja u Kremlju, koju Putin po potrebi iskorištava).


Ti ovo stvarno misliš??
Ma je, samo glumi, ne misli on to ozbiljno, ma kakvi...
Koliko li naivnosti kod tebe Valtere.
A djeluješ tako ozbiljno...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/03/2015 : 10:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Dranki

quote:
Amerikanci su naravno bili uplašeni ali, ovo je bitno, da li su Amerikanci okupirali KUbu? Da li su Ameri rekli "ovo je prijetnja našim interesima, idemo okupirati KUbu? E vidiš nisu.



Bez uvrede, ovim si sebe diskreditovao kao sagovornika, posumnjao sam u tvoje znanje cim si poceo objasnjavati da Rusi nemaju razloga da se boje americkih raketa uz rusku granicu.

Pogledaj film "13 dana"



Kao što rekoh - Amerikanci nisu okupirali Kubu, a Rusi Krim jesu. S tim da je politčka situacija u kubanskoj krizi bila daleko opasnija nego ova sadašnja "prijetnja" amera Rusiji preko Ukrajine.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 17/03/2015 : 10:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
mladjo, upravo to je pitanje na kojem se razilazimo, motivi Rusije, i tu imamo potpuno suprotne stavove. Tvoji argumenti da Putin zeli obnoviti rusko carstvo za mene su neuvjerljivi. Ja mogu reci da je ocigledno da je Amerika kriva za sve i da ti podrzavas americku imperijal. politiku, ali takva rasprava ne vodi nikuda.

Za mene je stvar sa Krimom i Golanom u principu ista, zato sam spomenuo Golan kao primjer, cisto da odlozimo svoju subjektivnost po strani, i da razumijes moj stav. Ja niti podrzavam niti ne podrzavam Izrael, a opet razumijem zasto je Golan okupiran. Da li to podrzavam ili ne je potpuno irelevantno.

Nadam se da je moj stav sada malo jasniji, prica o rusofiliji je bezveze, ne znam sta hoce neko time da postigne, mozda da "uvredi" ?

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.

Edited by - Dranki on 17/03/2015 10:37:34
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 17/03/2015 : 10:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS

A Ukrajina se cepa zato sto je jugu zapad cepao i svoje pobunjenike proglasavao legitimnim vlastima...



Još jedna velika zabluda onih koji nikako da prebole bivšu državu, nije ju Zapad "cepao", već jedan bankar s "topsi" frizurom, kojeg Putin očito ima za uzora.
Zapad i Amerika (na čelu s Bushom starijim) htjeli su tada pošto poto sačuvati Jugu.
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 17/03/2015 : 10:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
Rusija pokazuje i dokazuje da je supersila...i da nemora nikom polagat racune

mogli su rusi svojim kagebeovskim metodama ukrajinu za par godina opet vratiti na ruski kurs...

Ali su se odlucili da je razkomadaju..zapravo da odvale samarcinu zapadu
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/03/2015 : 10:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

sirenje podrucja oko Kobanija - http://www.agathocledesyracuse.com/archives/255











zapadno od Qubbaha se jos drze pacovi ... "there is a lot of cross river boat traffic. The riverbank of the Shuyuk plain is about the only place ISIL can land scouts. The area is also ethically Arab, and is a natural support base for the bad guys."





After heavy clashes in last couple days joint forces of FSA & YPG liberate village Mejbil south QeraQuzak & Aleppo-Hasakah road





In northern Iraq, casualties as Kurds push back Islamic State (+video)
http://www.csmonitor.com/World/Middle-East/2015/0316/In-northern-Iraq-casualties-as-Kurds-push-back-Islamic-State-video




Kurdish Commander Talks of Fighting ISIS and 'Building Independence'
http://www.nbcnews.com/storyline/isis-terror/neely-iraq-n324416




ISIS militants beheaded four civilians in Tikrit, one of them is a member of Salahadin province council.

30 ISIS militants killed western Tikrit by ISF when they tried to infiltrate from Anbar province to Salahadin province.




bitka za Tikrit u slikama (31 slika)
http://www.theatlantic.com/photo/2015/03/the-battle-for-tikrit/387886/?utm_source=SFTwitter




Iran Sent Missiles to Iraq to Help Liberate Tikrit From ISIL - Reports
http://sputniknews.com/middleeast/20150317/1019593733.html












Study: China has grown to world's 3rd-biggest arms exporter
http://news.yahoo.com/study-china-grown-worlds-3rd-biggest-arms-exporter-090333019.html



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 927 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.54 seconds. Snitz Forums 2000