forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 391

Tonto
Advanced Member

4429 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 10/01/2021 :  12:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sinoć Shadow in the cloud i baš sam se zabavio. Pulp B akcijski horrorčić.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member

Montenegro
3410 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 10/01/2021 :  21:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Gledao poslednjih nekoliko dana:

Bird Box (2018/Susanne Bier) https://www.imdb.com/title/tt2737304/

Blizanac od A Quiet Place (2018), samo što ovdje imamo da ljudi ne smiju da gledaju. Ok za ubiti vrijeme i to je to.

Everest (2015/Baltasar Kormakur) https://www.imdb.com/title/tt2719848/?ref_=fn_al_tt_1

Film o katastrofi na Mont Everestu iz 1996. Iako je u pitanju igrani film, ima tu neku dokumentarističku crtu. Na momente lijep, na momente jeziv. Ima nešto istovremeno i privlačno i odbojno kod tolikih odricanja i rizika koje ljudi podnose da bi se popeli tu stjenčugu. Uhvati čovjek sebe tokom filma kako razmišlja da li bi se usudio. Vrijedi pogledati.

The Da Vinci Code (2006/Ron Howard) https://www.imdb.com/title/tt0382625/?ref_=nv_sr_srsg_0

Film snimljen po mega popularnoj knjizi, ali je ovako intrigantna tema je morala da dobije bolju ekranizaciju. Gledljivo, ali ne baš dobro realizovano.

Night on Earth (1991/Jim Jarmusch) https://www.imdb.com/title/tt0102536/

Pet odvojenih priča o taksistima u pet različitih gradova (Los Anđeles, Njujork, Pariz, Rim i Helsinki), koje se dešavaju istovremeno. Prva priča se dešava u prevečerje, a poslednja tokom jutra, s obzirom na različite vremenske zone. Zanimljiva ideja i odlična realizacija. Priče variraju po zanimljivosti, ali u svakoj ima dobrih stvari. Favoriti su mi one iz Njujorka, sa imigrantom iz Istočne Njemačke, i iz Rima, sa ludim Robertom Benignijem i njegovim seksualnim (ne)zgodama koje priča popu u 4 ujutru. Nije tu urnebesno to što on priča nego način na koji priča.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member

Croatia
17350 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/01/2021 :  00:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Od 01:03-01:10 je su u Splitu
Silazak sa marjana,Prokurative tj.Trg Republike i Riva.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

GitaristRoko
Starting Member

Croatia
89 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 13/01/2021 :  00:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Togo

Wow. Dugo nisam pogledao film koji me je ovoliko dirnuo. Nije bi bilo baš za suze, samo sam se ježio. No raspaklao sam se kad sam se sjetio da mi je škola za manje od tjedan dana.
Ovo je divan film čija je glavna svrha prikazati povezanost psa i čovjeka. Ta lojalnost je neopisiva i često veća negoli između dvojice čovjeka. Pas Togo, gazda i družina jure za serum koji će spasiti živote djece, pretrčali su najviše uz najgore uvjete, no nisu završili u novinama, jer nisu oni dopremili serum. U novinama je završio samo tim koji je osobno dopremio, a ukupno u toj operaciji je bilo 20 timova. Što dovoljno govori o medijima tadašnjeg, a bome i današnjeg doba. A pejzaži filma - ma predivni.
Biti će puno događaja koji su totalno nerealni i glupi, što mi je zasmetalo, više nego inače. Jer je ovo film po istinitom događaju. Kraj je relativno happy, no biti ćete naježeni tokom zadnjih 10 min, ako ne i više. Najbolji dio filma je definitivno prava slika gazde i psa, jer to su stvarne osobe, godina 1925. Film definitivno vrijedan gledanja. Tu hrpu glupih događaja će zasjeniti priča i osnovna svrha filma.

Pas i čovjek. Neopisivo.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member

4429 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/01/2021 :  09:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Togo je izvrstan. Ja sam ga gledao dva dana zaredom.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 391 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.18 seconds. Snitz Forums 2000