forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Manga
 One Piece
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Johnny Difool
Advanced Member

Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 29/06/2014 :  20:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

Ja baš pročitao drugi

bolji od prvoga

i dalje mi uglavnom ide na živce, al se onda sjetim da ne mora bit svaki strip baš za mene. Da imam osam godina vjerojatno mu ne bih našao ni jednu zamjerku. Al opet, čitao sam mangi za osmogodišnjake sličnoga tipa (želim biti najbolji u X/ imam san Y) kojima sam se baš veselio. Bit će da je ipak do One Piecea.

Priča o Šušu-u je čista patetika, al baš lijepo legne.

Zbog toga se ja držim mangi za odrasle, ili barem većinom za odrasle, Taniguchija, Tezuke, Otoma, Samure, Itoa, Nakazawe.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik

Croatia
10752 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/06/2014 :  10:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by Mali_Mate

Ja baš pročitao drugi

bolji od prvoga

i dalje mi uglavnom ide na živce, al se onda sjetim da ne mora bit svaki strip baš za mene. Da imam osam godina vjerojatno mu ne bih našao ni jednu zamjerku. Al opet, čitao sam mangi za osmogodišnjake sličnoga tipa (želim biti najbolji u X/ imam san Y) kojima sam se baš veselio. Bit će da je ipak do One Piecea.

Priča o Šušu-u je čista patetika, al baš lijepo legne.

Zbog toga se ja držim mangi za odrasle, ili barem većinom za odrasle, Taniguchija, Tezuke, Otoma, Samure, Itoa, Nakazawe.

Tim pristupom ćeš propustiti puno dobrih stripova.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2164 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 01/10/2014 :  13:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Znači 75 knjižica izašlo je u Japanu, 72 u Americi? Nanovo se oduševljavam čitajući DW izdanje. Sreća pa na skenovima nisam baš toliko puno pročitao pa ću uskoro uživati još više

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik

Croatia
10752 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/10/2014 :  15:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ja vise volim kada je uradjena transkripcija da znam kako se cita,
Engleski skoro svi znaju da citaju, ali sta cemo kada je na nekom drugom jeziku spanskom, portugalskom, kineskom?

Evo naprimer Mister NO maxi AYACHUSA ajde mi sada recite kako se to cita? Na srpskom lepo pise kako se cita i znas da ga procitas.

Ali primjetio sam da to često nije slučaj. Kada se strana imena i nazivi pišu po Vuku, često bude slučaj da oni ne budu napisani onako kako se doista čitaju, već onako kako bi ih nekom domaćem bilo lakše pročitati/izgovoriti.

Nije stvar samo u tome što se prilikom pisanja po Vuku često izgube suptilnosti pri izgovoru koje su specifične za određene jezike, već su neka imena i nazivi jednostavno napisani krivo.

Edited by - Mr. Bushido on 02/10/2014 15:23:28
Go to Top of Page

solar
Moderator

Croatia
12333 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/10/2014 :  22:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo, završio i drugi.
Još uvijek mi je zanimljivo, postoji dobra šansa da ovo redovno pratim, trica će bit presudna.

Imam i prvi broj Naruta, ali nikako da ga se uhvatim.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik

Croatia
24415 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/10/2014 :  23:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by going going

Ja vise volim kada je uradjena transkripcija da znam kako se cita,
Engleski skoro svi znaju da citaju, ali sta cemo kada je na nekom drugom jeziku spanskom, portugalskom, kineskom?

Evo naprimer Mister NO maxi AYACHUSA ajde mi sada recite kako se to cita? Na srpskom lepo pise kako se cita i znas da ga procitas.

Ali primjetio sam da to često nije slučaj. Kada se strana imena i nazivi pišu po Vuku, često bude slučaj da oni ne budu napisani onako kako se doista čitaju, već onako kako bi ih nekom domaćem bilo lakše pročitati/izgovoriti.

Nije stvar samo u tome što se prilikom pisanja po Vuku često izgube suptilnosti pri izgovoru koje su specifične za određene jezike, već su neka imena i nazivi jednostavno napisani krivo.

To pisanje po vuku je sasvim nelogicno
Eto nadjes negdje da šikago je vjetroviti grad
I kako naci ista vise o tpm šikagu ako ne znas kako se pise? Shikago? Schikhago? Sto upisivati u gugl?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik

Croatia
10752 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 15/06/2015 :  19:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
One Piece je u Guinnessovoj knjizi rekorda!

http://robot6.comicbookresources.com/2015/06/one-piece-sets-a-guinness-world-record/

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik

Croatia
10752 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/06/2017 :  14:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Uh, ovo zadnje poglavlje je bilo baš udarac u zube.

Go to Top of Page

maddjuro
Junior Member

460 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 01/06/2017 :  17:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
nepratim onepiece jos od kad su došli do onog hodajućeg slona na čijim je leđima neko naselje.. Je'l se sanji oženio ili izvisila svadba
Go to Top of Page

Golub
New Member

Croatia
291 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 01/06/2017 :  22:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golub's Homepage  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
Nikad me One Piece nije previše privlačio, no baš sam jučer krenuo s čitanjem mange i mogu reći da je zabavnija i bolja od animea. Nastavljam dalje.

Exit Z12
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik

Croatia
10752 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/06/2017 :  05:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddjuro

nepratim onepiece jos od kad su došli do onog hodajućeg slona na čijim je leđima neko naselje.. Je'l se sanji oženio ili izvisila svadba

Da ne spojlam drugima:

SPOILER

Imali smo flashback na djetinjstvo Charlotte Linlin (Big Mom). Ukratko, užasno je sjebano.

Go to Top of Page

karlitos
New Member

213 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 14/11/2017 :  10:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za nekoga tko prati mangu.
Pojavljuje li se poslije marineford arca Akainu u nekoj bitnijoj ulozi?
Go to Top of Page

maddjuro
Junior Member

460 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 14/11/2017 :  18:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karlitos

zasada još ne
Go to Top of Page

karlitos
New Member

213 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 14/11/2017 :  20:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddjuro

quote:
Originally posted by karlitos

zasada još ne

Šteta, fenomenalan negativac. Mada mu trenutno gotovo nitko u serijalu ne bi mogao napraviti ništa.
Go to Top of Page

maddjuro
Junior Member

460 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 14/11/2017 :  22:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
sad je obračun s big mamom; koji vec dugo traje.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000