forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Amazon vs. Book Depository
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 18/05/2020 : 18:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Gledam malo cene ovih dana... Uglavnom sam poslednjih nekoliko godina koristio kanadski proxy i naručivao preko TBD-a. Sa Amazona ništa najmanje 5-6 godina. (Za veće porudžbine i sveščice My Comic Shop, naravno.)

Sve je poskupelo. Glede TBD-a - ne mogu sad tačno da kažem koliko - od nekoliko € do trećine ranijih standardnih cena - ali primetno, svakako. Nasmešnije, neke cene su niže sa srpske IP adrese, nego preko proxyja.

Glede Amazona, moguća je samo ona najskuplja varijanta shippinga od cca 40 $, za bilo koji strip.

Nadam se da je ovo samo trenutno, zbog posledica korone. Kakva su iskustva vas koji ste naručivali tokom marta, aprila...? Vidim da sve stiže sa TBD-a onako kao standardno sa Amazona, 3-4 nedelje, naspram za TBD uobičajenih 7-10 dana. Da li ima veze to što je Hrvatska u EU i sl.? Hvala.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
339 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 18/05/2020 : 19:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
Američki Amazon mi je počeo slati prednarudžbe DHL-om i završavaju na carini pa ih odbijam zbog prevelikih dodatnih troškova.

A sa BookDepositorya nisam ništa naručio jer su me izgleda blokirali iz nekog razloga pa sam se prebacio na Blackwell's što otprilike dođe na isto i da, i za Hrvatsku treba trenutno 3-4 tjedna da bi nešto stiglo.

Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301

Edited by - Spectre on 18/05/2020 19:23:24
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 18/05/2020 : 19:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Prvi put čujem da su nekoga blokirali -
priznaj, što si radio :)
Inače sam s BD uzeo neke stvari prošli mjesec,
i stiglo uobičajeno brzo (ili sporo, kako već gledaš),
ispod dva tjedna.


A američki Amazon nisam koristio godinama, otkako su naši
odlučili oporezovati knjige/stripove.
Od onda, samo Englezi - nadam se da će riješiti neki dogovor,
jer ne bih baš da mi i to otpadne.

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 18/05/2020 19:37:06
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 18/05/2020 : 21:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Isplati se usporediti engleski, njemački i talijanski Amazon, skoro uvijek su različite cijene. Ja sam nabavio neke Barksove Gift Sete na talijanskom Amazonu dosta jeftinije nego što su bili na engleskom.

Ako kupujete stripove na francuskom jeziku, dosta puta su na njemačkom Amazonu jeftiniji nego na francuskom.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 19/05/2020 : 00:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spectre

pa sam se prebacio na Blackwell's što otprilike dođe na isto i da, i za Hrvatsku treba trenutno 3-4 tjedna da bi nešto stiglo.

Blackwells u ova vremena šalje u Hrvatsku?

Slovenija je na "ne šaljemo zbog korone" list več od sredine 3. meseca.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 19/05/2020 00:10:37
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/05/2020 : 01:07:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Možda ne znaju da ste u EU?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
339 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 19/05/2020 : 15:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Prvi put čujem da su nekoga blokirali -
priznaj, što si radio :)


Ništa posebno, dva puta sam napravio narudžbu preko proxya i vpn-a i od druge ili treće narudžbe poslije toga mi automatski otkazuju svaku iduću bez obrazloženja. Kad sam ih pitao, prebacivali su me od jednog do drugog referenta dok mi na kraju nisu rekli da ne prolazim njihove sigurnosne mjere i ne žele reći zašto niti kako da popravim to pa sam pretpostavio da je to zbog one dvije kupovine i da sam blokiran. Inače sam, prije toga, kroz zadnjih nekoliko godina napravio nekoliko desetaka narudžbi sa gotovo 200 knjiga bez problema i sa vrlo malo žalbi.

quote:
Originally posted by BiDi

Blackwells u ova vremena šalje u Hrvatsku?

Slovenija je na "ne šaljemo zbog korone" list več od sredine 3. meseca.



Šalje bez problema, skoro svaki treći-četvrti dan mi pošalje jedan strip zadnjih mjesec dana (radim odjednom veće narudžbe i prednarudžbe od 10-15 knjiga).

Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 14/06/2020 : 16:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
Od kada je shipping sa amazona 30 dolara za jedan strip? Jel ja toliko dugo nista nisam kupio pa se promenilo ili sam se nesto istripovao?😁

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 14/06/2020 : 16:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BiDi

quote:
Originally posted by Spectre

pa sam se prebacio na Blackwell's što otprilike dođe na isto i da, i za Hrvatsku treba trenutno 3-4 tjedna da bi nešto stiglo.

Blackwells u ova vremena šalje u Hrvatsku?

Slovenija je na "ne šaljemo zbog korone" list več od sredine 3. meseca.



Poslednji put sam sa Amazona nabavio baš pre Corone, par dana prije.

Nabavljam otprilike dvaput godišnje.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
339 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 14/06/2020 : 22:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Wayne

Od kada je shipping sa amazona 30 dolara za jedan strip? Jel ja toliko dugo nista nisam kupio pa se promenilo ili sam se nesto istripovao?😁



Bio je i prije za kurirske službe, a to je jedini način na koji trenutno šalju pa je to jedino ponuđeno.

Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 16/06/2020 : 01:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spectre

quote:
Originally posted by Bruce Wayne

Od kada je shipping sa amazona 30 dolara za jedan strip? Jel ja toliko dugo nista nisam kupio pa se promenilo ili sam se nesto istripovao?😁



Bio je i prije za kurirske službe, a to je jedini način na koji trenutno šalju pa je to jedino ponuđeno.



Jasno, tenks ;)

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 21/06/2020 : 18:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Nije BD a ni Amazon, ali ako koga zanima:
https://www.zavvi.com/home/books/dc-comics/offer.list

Čuo sam da izdanja nisu loša, pa rekoh,
dovoljno je jeftino da isprobam -
5 komada za BGP 14.99 + 6.99 dostava do HR.

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 21/06/2020 18:49:56
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
339 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 22/06/2020 : 17:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Prvi put čujem da su nekoga blokirali -
priznaj, što si radio :)


Evo samo ako nekoga zanima u vezi blokiranja na Bookdepositoryu, na kraju sam uspio saznati da im se nekakva greška dogodila, morao sam novi račun napraviti preko drugog maila i sada sve opet ide bez problema.

Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/06/2020 : 17:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zar im vjeruješ:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
339 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 22/06/2020 : 18:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Zar im vjeruješ:)



Zapravo mi je svejedno, bitno da mi narudžbe prolaze.

Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/06/2020 : 21:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ja narucija dva trejda nekidan.
Vidit ce mo kad ce doc.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 26/06/2020 : 19:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Danas mi stiglo s BD, poslano 08.06. ..
nešto malo duže od uobičajenih cca 14 dana,
ali okej, nije strašno.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/06/2020 : 20:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Meni je došlo standardnom brzinom s BD-a.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 06/07/2020 : 18:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Bukowski stigao za 10 dana.
Lovecraft County stigao za 30 dana.
Knjige isti dan naručene.
Sve u redu s knjigama i pakiranjem.
BD, naravno.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 06/07/2020 18:47:57
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 06/11/2020 : 08:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Zadnje s BD naručio 22.09. Bukowskog i Rossetticu.
Nema ih još uvijek.
Tko zna što rade njih dvoje.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 06/11/2020 : 11:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Da, kaos.
Naručeno prije dva tjedna mi je stiglo jučer, dok dijelu narudžbe s početka desetog ni traga
(nešto je ipak stiglo, iako ne sve - a poslano isti dan).

Ni u suprotnom smijeru nije bolje -
slao sam pošiljku u UK,
stiglo do tamo za par dana,
i sad se već skoro dva tjedna ne miče.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
426 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 06/11/2020 : 11:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
Ja sam dosta mangi narucivao sa BD-a zadnjih mjeseci.

14.9 narucio 4 mange. Tri stigle istog dana u razlicitim paketima prije tri tjedna, cetvrtoj ni traga. Javio im se prije dva tjedna, vele oni da sacekam jos dodatnih 5-10 dana. Rekoh nema problema. Danas proslo tih 10 radnih dana i poslao sam im jos jedan mail i sad cekam odgovor.

5.10. Narucio jos dvije, prva dosla odmah nakon 10 dana, ova druga putuje jos. Izgleda da nista ni od toga.

Cini mi se da treba narucivat jednu po jednu jer kad su na hrpi lakse se "izgube".
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/11/2020 : 11:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
sad je i zbog korone usporeno sve.
prije bi mi znalo doći za 10 dana a sada od 25-35,40 dana.
u čekanju sam za još 4 knjige(za lwooda) i meni jedan strip.
valjda će poštar danas donijeti nešto.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 10/11/2020 : 22:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Stigao danas ostatak narudžbe, odmah mi je lakše

Planiram riskirati još par komada ove godine,
tj. prije finaliziranja Brexita ..
tko zna kakvi će uvjeti biti od Siječnja.


Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/11/2020 : 01:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
triba pitat BD hoće li imat EU adresu za kupovinu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000