forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Uvijek u potrazi za još ponekim filmom
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik

Croatia
10630 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/07/2017 :  11:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Krivo. Pojam "blockbuster" u filmskoj terminologiji je ušao u opću upotrebu sa Spielbergovim Raljama. Prije toga nisu postojali jer se pojam nije koristio. Filmovi koje ti spominješ su tzv. klasični spektakli, koji naravno imaju dosta sličnosti za onim što se danas zove blockbuster i mogli bi sad raspravljati koje su sličnosti a koje razlike, no ono što je bitnije je da su u pred-blockbuster dekadama kina punili i vesterni i screwball komedije i film noir itd., koji su svi snimani u puno skromnijim produkcijama (budžetima) nego spektakli/blockbusteri.

Eh, tomejto - tomato.

Nego, ti želiš reći da današnji blockbusteri/spektakli nisu žanrovski raznovrsni? Ja bih se čak usudio reći da danas gotovo da ne postoji blockbuster koji bi se mogao strogo svrstati u jedan žanr ili tip filma.

quote:

Koliko vidim, prvi nastavci i franšizni naslovi se pojavljuju u drugoj polovici 70ih, što odgovara onome što sam rekao. Zanimljivo je da je doba tzv. "Novog Hollywooda" koje je prethodilo eri blockbustera, po meni (i mnogim drugima), najbolje doba Hollywooda, a da su ga ubili i pokopali upravo njegovi predstavnici, Spielberg i Lucas na svoj način, Coppola i Cimino na svoj itd. Da obrnemo onu staru: djeca jedu svoje revolucije ;)

A netko drugi će ti možda reći da su 1980-e godine bile najbolje desetljeće u povijesti filma. Sve ovisi o točki gledišta.

quote:

Za kraj: apsolutno se slažem da se u Hollywoodu ne snimaju samo takvi filmovi (to sam uostalom već rekao par postova iznad), no ti si se pitao zašto se stalno plasira takva teza, a ja sam pokušao objasniti zašto.

Jasno, i tvoje objašnjenje vjerojatno ima smisla. Ali mene to - s obzirom na činjenično stanje - ne prestaje čuditi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member

Croatia
12594 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/07/2017 :  12:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:
Originally posted by Obi-wan
West gledao, a ovaj Hunt upravo pogledao ... To je prvi od pogledanih prijedloga koji nije total waste of my time. Hvala.

Take Shelter (2011)

Kada smo već kod ovoga (gledao prije par godina, odličan), evo još jedno sličnog filma u neku ruku. Čak je opet Shannon u glavnoj ulozi. Film ima suspens, neobičan je i zanimljiv. Moja preporuka...

Midnight special (2016)

kupujem Invincible trade 14-23 i Ultimate collection 8,9,10,11

Edited by - Obi-wan on 20/07/2017 16:49:16
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member

Croatia
3825 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 20/07/2017 :  13:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Najbolji film tog redatelja je Mud.
Take Shelter je dosta dobar, dok mi se Midnight Special nije svidio.

Edited by - Windwalker on 20/07/2017 13:10:18
Go to Top of Page

vukozec
Junior Member

359 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/07/2017 :  13:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
@Obi: drago mi je da ti svidio Take Shelter, meni je u top 5 filmova u zadnjih 15ak godina sigurno, film koji je savršeno pogodio znakove našeg vremena i sa čijim glavnim likom sam se itekako poistovjetio, a sve je prezentirano na jedan vrlo atraktivan način. U komentarima na taj film sam se susretao sa ljudima koji film nisu razumjeli do kraja, obično jer su u startu imali krivu predodžbu o njemu ili generacijski baš nisu ciljana publika, pa sam im nastojao promijeniti mišljenje (što inače uglavnom ne radim) jer mi je stalo da ovaj film populariziram kod što većeg broja ljudi, pa evo da se i ovjde malo raspišem o njemu.

Malo koji film me više može naježiti, ali ova THE scena, uf, svaki put: https://www.youtube.com/watch?v=ey1Z0VhAQdA

Midnight special, kao i 10 Cloverfield Lane koji si spomenuo prije, već neko vrijeme planiram pogldati ;)

@Bushido: slažemo se da imamo različite ukuse i viđenja, ali koliko vidim također se slažemo i da uvažamo tuđa razmišljanja. Eh, sad će nam uletiti neki forumski siledžija i reći da smo tipični moderni liberali koji su pretjerano tolerantni i ne znaju ni raspravljati kako treba.
Go to Top of Page

sinister
Average Member

Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 20/07/2017 :  20:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
Evo nešto i od mene:

Green Room
ARQ
I Don't Feel at Home in This World Anymore.
Hush
Cold in July
Kill List
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member

Croatia
1280 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 20/07/2017 :  20:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Ako nitko nije naveo Blue Ruin,eto. I bilo što s Macon Blairom 😀
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member

Croatia
12594 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/07/2017 :  21:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

Ako nitko nije naveo Blue Ruin,eto. I bilo što s Macon Blairom 😀

To je već predloženo ranije (str.2)

Edited by - Obi-wan on 20/07/2017 21:24:35
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member

Croatia
3825 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 20/07/2017 :  21:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ak ćeš gledat Blue Ruin, onda obavezno i Green Room od istog redatelja.
Meni je puno bolji.
Jedna od posljednjih uloga prerano preminulog Antona Yelchina, u kojoj je pokazao da ima dobrog potencijala.
I Patrick Stewart kakvog još nisi vidio.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member

Croatia
12594 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 21/07/2017 :  11:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Za sve koji su u duši 17-godišnja curica:

The edge of seventeen

Go to Top of Page

Mrkva
Average Member

937 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 21/07/2017 :  12:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:

Za sve koji su u duši 17-godišnja curica:

The edge of seventeen

To je doslovno preporuka SAMO za mene :)

Edit: Super mi je film, samo je lik Woodyja Harrelsona malo previse. Ono kad krene ljubit bebina stopala mi je neukusno. Ali inace bas dobar film, u maniri nekih starijih. Dobra junakinja za mlade generacije jer se na kraju skonta. A dobra i za nas stare koke koje se jos nismo skontale :)

Edited by - Mrkva on 21/07/2017 12:33:33
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member

Croatia
12594 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/07/2017 :  12:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Jedan vrlo čudan film. Neće se svidjeti svakome pa nije preporuka svima. Ja sam našao u njemu nešto vrijedno gledanja.

The lobster

Go to Top of Page

Shaner
Senior Member

Croatia
1305 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/07/2017 :  15:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:

Jedan vrlo čudan film. Neće se svidjeti svakome pa nije preporuka svima. Ja sam našao u njemu nešto vrijedno gledanja.

The lobster

Super je Lobster, a ako mislis da je on cudan pogledaj ostale filmove Yorgosa Lanthimosa pa da te onda cujem.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000