forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 OSCAR 2019
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Dr. Zistis
Advanced Member

4006 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 16/02/2020 :  18:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

mašiš poentu - apsolutno sam za to da se da glas samo za strip koji je pročitan.
ali zašto davati glas 1.februara,ako možeš da pročitaš do kraja meseca još 10-ak,15-ak naslova,među kojima je neki kome ćeš dati poene?

i onda se glasa prvih dana veljače,pa se posle kuka što je pročitan neki strip (nakon nekoliko dana od glasanja) koji bi možda bio i na prvom mestu.

evo,ja sad imam nekih 12 stripova koje planiram da "zveknem",a siguran sam da će mi bar dva-tri od njih biti na listi najboljih.

Jesi ti teoretski u pravu ali aj znaj hocu li naci vremena procirati tih 10 - 12 naslova i do marta...
A da ne pricam da uvek zaboravim/preskocim neki strip...
Tako da glasas kako glasas i to je to...posle mizes da se kajes
Go to Top of Page

Red Marquis
Average Member

Serbia
656 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 16/02/2020 :  19:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ili proceniš šta bi moglo u top 10, i to odradiš tog meseca. Ja još nisam odradio listu, jer se tek sad čitaju Teksaški kauboji, jedino što mi miriše da bi moglo na listu od nepročitanog.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member

4006 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 16/02/2020 :  19:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ili proceniš šta bi moglo u top 10, i to odradiš tog meseca. Ja još nisam odradio listu, jer se tek sad čitaju Teksaški kauboji, jedino što mi miriše da bi moglo na listu od nepročitanog.

Pa bas tako...100 puta procitam nesto gde od ocekivanog dobijem neocekicano i obrnuto...a "kauboje" obavezno da overis sto pre
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member

Serbia
3140 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 17/02/2020 :  16:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
e cvrcko... koliko ces izdanja za top 10 da procitas u februaru... malo si poceo da filozofiras...

sangue navajo
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member

4006 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 17/02/2020 :  16:43:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

e cvrcko... koliko ces izdanja za top 10 da procitas u februaru... malo si poceo da filozofiras...

Vidis da se ne javlja, mozda i hoce
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
13852 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/02/2020 :  19:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

pa i to i radim;ali potencijalnih kandidata ima poprilično - sad čitam Sagu 3,a na čekanju su Helbojevi 5 i 6,Zabranjena luka,Modesti blejz 2,Julije,Pustinjske škorpije 2 i 3,Panišeri 5 i 6,V kao Vendeta,Nataša 2 i 3...
Plave bluze 6,te Bajke 8-10 mi stižu krajem meseca,te neću stići da ih overim,kao nijednog ovogodišnjeg Torgala,zadnju XIII-cu,Lobačeva 2,hrpu Kena Parkera,Skriveno lice 1-3 (kandidati za strip sveske),nekoliko stripoteka,zadnju Beležnicu smrti i One piece,par LL Teksova... i svašta još nešto.
quote:

planirao sam puno;ali ispašće malo.
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Vidis da se ne javlja, mozda i hoce

kad bi nekom uvalio decu,verovatno i bih.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/02/2020 19:36:01
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member

Serbia
3140 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 18/02/2020 :  20:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Bar si iskren. Cuvaj djecu i cuvaj stripove od male djece.

sangue navajo
Go to Top of Page

Jozzinelli
Average Member

734 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 19/02/2020 :  20:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Pa valjda je to poenta? Da glasas za ono sto si procitao!?

Mož' da bidne, al' ne mora da znači.

Ja retko kupujem izdanja iste godine kad izađu,
al' znam šta mi se sviđa i šta planiram da kupim, kad-tad.
Nešto od toga sam čitao ranije u drugim izdanjima, revijama, piratima, skenu ili gde već;
nešto imam kupljeno i pročitano, recimo, prva 2-3 albuma i znam otprilike šta da očekujem u nastavku objavljenom prethodne godine.
Pa čak i ako mi ne bude na nivou prethodnih kad budem pročitao, ako mi je drag i bitan serijal, glasaću bez obzira,
pogotovo ako je u pitanju poslednji album i završetak serijala.
Za neke glasam zbog omiljenog autora koji mi je poznat odranije,
za neke vidim crtež na ponuđenim stranicama i ako mi se svidi, plus mi je omiljeni žanr i vidim po opisu radnje da je ono što volim - to je to!

Sad, može se desiti da se nađe poneki strip, koji me ne privuče na prvi pogled, ali mi se svidi kasnije ako ga pročitam,
al' jebiga, to je kolateralna šteta.
Za 90% stripova znam sigurno koji moraju da budu na listi i bez čitanja, ako omanem za 1, šta da se radi, mesta ionako ima samo 10.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member

Croatia
4042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/02/2020 :  22:36:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Rundo, imaš li veliku kolekciju?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
13852 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/02/2020 :  22:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Mož' da bidne, al' ne mora da znači.

Ja retko kupujem izdanja iste godine kad izađu,
al' znam šta mi se sviđa i šta planiram da kupim, kad-tad.
Nešto od toga sam čitao ranije u drugim izdanjima, revijama, piratima, skenu ili gde već;
nešto imam kupljeno i pročitano, recimo, prva 2-3 albuma i znam otprilike šta da očekujem u nastavku objavljenom prethodne godine.
Pa čak i ako mi ne bude na nivou prethodnih kad budem pročitao, ako mi je drag i bitan serijal, glasaću bez obzira,
pogotovo ako je u pitanju poslednji album i završetak serijala.
Za neke glasam zbog omiljenog autora koji mi je poznat odranije,
za neke vidim crtež na ponuđenim stranicama i ako mi se svidi, plus mi je omiljeni žanr i vidim po opisu radnje da je ono što volim - to je to!

Sad, može se desiti da se nađe poneki strip, koji me ne privuče na prvi pogled, ali mi se svidi kasnije ako ga pročitam,
al' jebiga, to je kolateralna šteta.
Za 90% stripova znam sigurno koji moraju da budu na listi i bez čitanja, ako omanem za 1, šta da se radi, mesta ionako ima samo 10.

sasvim legitimno rezonovanje - ovako sam i ja razmišljao dok nisam krenuo da ozbiljno kupujem stripove.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik

Serbia
2828 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 20/02/2020 :  00:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Shameless self-promotion... No, dok su aktuelne liste - moj, sada već redovni na portalu Before After, godišnji osvrt na izdavaštvo u Srbiji.
https://www.beforeafter.rs/kultura/naslovi-koji-su-obelezili-srpsku-strip-scenu-u-2019/

https://www.facebook.com/s3prelistavanje
https://www.instagram.com/s3prelistavanje
Go to Top of Page

Jozzinelli
Average Member

734 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 20/02/2020 :  00:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Rundo, imaš li veliku kolekciju?

Zavisi iz čijeg gledišta...ako bih je pokazao nekom iz mog sela, sigurno bi rekao da je ogromna.

Nije velika, naravno, to se može zaključiti iz mog rezonovanja.
Počeo sam od pre nekoliko godina, pomalo da kupujem koliko mogu, uz dosta sužen izbor, u skladu sa finansijama.
Imam nešto i iz perioda 2000-2005, al' tad su aktuelniji bili pirati, a onda je sledila pauza tamo negde do 2014.

Zato i kažem, oni koji kupuju većinu izdanja koja se pojave u toku godine, njima se u principu sve to sviđa,
samo nešto manje, nešto više, pa se trude da pročitaju što veći broj kako bi ih rangirali.
Ja nisam u situaciji da kupujem sve što mi dopadne, tako da od izdanja koja se pojave u toku godine, od svih izdavača,
napravim izbor od tu negde 20-ak albuma, manje-više, za kupovinu za neki naredni period (al' uglavnom ne odmah)
tako da mi nije problem da tih 20 prepolovim i sastavim listu od top 10.

E, da, postoje stripovi koji su mi dobri i volim da ih pročitam, ali ih ne sakupljam, tako da ih ne stavljam na listu, recimo Asteriks.
Takođe, izdanja Pratovih stripova, pošto su u koloru, ispadaju iz konkurencije, u mom slučaju.
Go to Top of Page

Red Marquis
Average Member

Serbia
656 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 20/02/2020 :  00:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Strip albumi:

1. Arapin budućnosti FB 4: Odrastanje na Bliskom istoku (1987. - 1992.) (10 bodova)
2. Plašt i očnjaci FB 1: Knjiga prva (9 bodova)
3. Plašt i očnjaci FB 2: Knjiga druga (8 bodova)
4. Goražde ORKA_SP 33: Sigurna zona Goražde (7 bodova)
5. Asteriks CARK 3: Borba starešina - Asteriks među Britancima - Asteriks i Normani (6 bodova)
6. Strip Album KOLORKA 145: Texas Cowboys (5 bodova)
7. Pustinjske škorpije STKON 1: Pustinjske škorpije - Kolibica na brdašcu... (4 bodova)
8. Strip Album SPCN 11: Čovek bez talenta (3 bodova)
9. Strip Album KOLORKA 127: Dani što nestaju (2 bodova)
10. Strip Album UROB 5: Kako se obogatiti u junu 1940 (1 bodova)
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000