forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Netflix & HBO Max
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

GitaristRoko
Average Member



Croatia
558 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 11/06/2024 : 19:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Još bih što se tiče Tarantina dodao i naglašene boje. Uglavnom, obje serije u top 3 za mene.

Što se Saula tiče, s obzirom da ga trenutno gledaš, dosta je spor prve 3 sezone i mnogi se žale na to, mada je meni bilo fenomenalno i uživao sam u štihu serije, nije mi smetala sporost. Prave stvari kreću u 4. sezoni, a zadnja sezona je turbulencija samo takva! Zadnja sezona Breaking Bada je bolje odrađena (gledajući zaključke priča i sudbine likova), ali ni ovo nije uopće loše, ima više momenata koji te potpuno izbace iz takta, u pozitivnom smislu. Sjećam se da sam gledao zadnju sezonu kako su izlazile epizode i jedva čekao, uživajući u svakoj epizodi.

Samo ću ti reći da će se u 6. sezoni promijeniti glumac taksist tokom sadašnjosti gdje se Saul zove Gene (crno-bijeli kadrovi). Nije nikakav spoiler, samo zapamti da te tada ne zbuni.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12861 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/06/2024 : 19:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GitaristRoko

Još bih što se tiče Tarantina dodao i naglašene boje. Uglavnom, obje serije u top 3 za mene.

Našao sam Roko jedan fora video na YT-u gdje su napravili usporedne kadrove i utjecaj Tarantina ;)

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=lNz1qSv95aE

quote:
Originally posted by GitaristRoko

Što se Saula tiče, s obzirom da ga trenutno gledaš, dosta je spor prve 3 sezone i mnogi se žale na to, mada je meni bilo fenomenalno i uživao sam u štihu serije, nije mi smetala sporost. Prave stvari kreću u 4. sezoni, a zadnja sezona je turbulencija samo takva! Zadnja sezona Breaking Bada je bolje odrađena (gledajući zaključke priča i sudbine likova), ali ni ovo nije uopće loše, ima više momenata koji te potpuno izbace iz takta, u pozitivnom smislu. Sjećam se da sam gledao zadnju sezonu kako su izlazile epizode i jedva čekao, uživajući u svakoj epizodi.

Meni ta sporost uopće ne smeta, uživam u tome, zanimljivo mi je gledati kako se razvijaju drame između likova i njihove karaktere. Recimo, u S2:E8, bio je onaj nevjerojatni uvodni neprekidni kadar koji je trajao čak 4 minute i 20 sekundi! Stvarno impresivno kako je sve to snimljeno u jednom komadu, savršena koordinacija između glumaca, kamermana i cijelog produkcijskog tima. Podsjeća me sve to pomalo na filmove iz sedamdesetih (i ranije) kad su kadrovi dugo trajali, a ne kao danas kad se scene brzo izmjenjuju i stalno mijenjaju kutovi kamere što može uzrokovati distrakciju čestim rezovima.

Također, oduševljen sam što je Gus tu, kao i braća blizanci Salamanca, a Mikeove strategije i promišljanja su mi zakon! Sviđa mi se kako serija daje vremena likovima da dišu i razvijaju se, baš uživam u svakom trenutku i jedva čekam vidjeti kako će se dalje razvijati priča.
quote:
Originally posted by GitaristRoko

Samo ću ti reći da će se u 6. sezoni promijeniti glumac taksist tokom sadašnjosti gdje se Saul zove Gene (crno-bijeli kadrovi). Nije nikakav spoiler, samo zapamti da te tada ne zbuni.

Vjerujem da ću upamtit ovo, s obzirom na moj tempo gledanja brzo će i to doći (na polovici sam 4. sezone trenutno), hvala ti ;)

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12861 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/06/2024 : 14:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Došao sam laganini do 6. sezone i stvarno je i ova serija genijalna, potpuno shvaćam naše kolege ovdje, pa i dežurne kritičare zašto govore da je ovo još bolje od BB.

Od novih likova u BCS (oni koji nisu bili u BB), posebno mi je prirastao srcu Nacho Varga. Nije tipičan kriminalac, vidi se da ima dobro srce i želju da se izvuče iz kriminalnog miljea, ali nažalost, uvučen je toliko duboko da mislim da izlaza za njega gotovo i da nema. Razmišljam o njemu i u glavi si stvaram različite scenarije prije nego krenem dalje, ali u svakom od tih scenarija, ja nikako ne vidim da on ima šanse da preživi, sve mi se čini da je njegova sudbina neizbježno tragično zapečaćena.

Od zlikovaca iz Salamance obitelji, isto tako je veoma interesantan taj Lalo lik, kojeg krasi nevjerojatna hladnokrvnost i inteligencija što ga zapravo čini dostojnim protivnikom Gustava Fringa. Ali, kako znamo da je Fring ok u BB (barem na početku svog pojavljivanja i većim dijelom serije), onda mi je jasno da će Lalo nekako već dolijati

Ono što je još ekstra zanimljivo - jedan dio mene je svjestan i zna da promatra većinu tih likova koji su (ili bolje reći - će) tragično završiti u BB, ali opet o tome toliko ne razmišljam i to me ne sprječava da u potpunosti uživam u "sadašnjosti" BCS-a gdje su još oni uvijek živi i aktivni i gdje za većinu njih njihova priča je daleko od završene, upravo je to taj neki paradoks uživanja u seriji BCS-a i zato je prokleto dobra.

I ono kad Mike otvori svoj dijalog sa: "Here's what gonna happen"

Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 23/06/2024 14:40:14
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
558 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 23/06/2024 : 22:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Uf kad vidiš sudbinu Nachoa... Samo ću reći da sam isti dan išao u kino gledati film kada sam pogledao tu epizodu i tokom cijelog filma sam razmišljao o seriji... Što se ostalog napisanog tiče, slažem se. Sad se samo prisjećam kako mi je bilo dobro dok sam gledao obje serije, možda nabacim 3. gledanje ako će mi se dat, inače nemam volje za serijama u zadnje vrijeme.

Jesi pogledao El Camino? Meni je bio dobar, ali ništa više od toga. Kao produžena epizoda Breaking Bada super, priča super, ali kraj zapravo idalje ostaje upitan i opet ne znaš što je sa Jessejem kao što nisi znao ni kada je završila serija. Glumci su se isto drastično promijenili kroz godine. Ali najjači mi je bio onaj lik sa usisivačima, kojem platiš da te prebaci u drugu državu s drugim dokumentima. Svaka scena s njim predobra, jednostavno savršena ideja za taj svijet obiju serija.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11718 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/06/2024 : 02:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Omiljeni trenuci iz BCS i BB su mi kad Salamanke kuvaju:

Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12861 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/06/2024 : 16:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Uspio pogledat cijeli BCS i moram priznati da je kraj prilično depresivan. Naravno, teško je bilo očekivati neki klasičan happy end gdje bi glavni likovi, Saul i Kim, živjeli bajno do kraja života. Ovaj završetak je stvarno, rekao bih - realističan, s obzirom na sve što su prošli i situacije u kojima su se našli, pa završetak serije BCS na neki način odražava stvarnost i složenost njihovih izbora i posljedica i teške istine o tome koliko su njihovi životi nepovratno promijenjeni.

Još kad imaš saznanje da je u BB lik Saula trebao originalno biti u samo svega 4 epizode, pa i Jesse Pinkman je trebao biti samo u sezoni 1 i njegov lik je trebao biti prilično brzo ubijen, samo nam govori koliko su ti glumci utjecali svojom karizmom, svojom talentiranošću, izvedbama koje su bile toliko uvjerljive i snažne da scenaristi ipak promijene situaciju oko njihovih likova i da to sve dovede u konačnici i do stvaranja ove sjajne serije kakva je BCS.
quote:
Originally posted by GitaristRoko

Uf kad vidiš sudbinu Nachoa... Samo ću reći da sam isti dan išao u kino gledati film kada sam pogledao tu epizodu i tokom cijelog filma sam razmišljao o seriji... Što se ostalog napisanog tiče, slažem se. Sad se samo prisjećam kako mi je bilo dobro dok sam gledao obje serije, možda nabacim 3. gledanje ako će mi se dat, inače nemam volje za serijama u zadnje vrijeme.

Vidio sam jadnog Nachoa, kako reče Mike, bar je brzo završilo :( A Nachova situacija se zakomplicirala od onog trena kad je Hector htio koristiti Nachoovg oca za transport droge, od tog trenutka je Nacho samo želio zaštititi svog oca i to je sve dovelo do te situacije u kojoj je tako završio.

P.S.
Roko, hvala ti puno na onoj napomeni za taksista, kad sam vidio taj lik i u prvim minutama kad se pojavi, sjetio sam se tvojih riječi da je tu bila promjena glumca ;) Čak mi je zamjena i bolja, lik je više onako stvoren za urnebesne scene, naročito kad krade one silne Armanije i Jordanice pa pjeva one pjesmice pritom I još kad se posklizne i padne u nesvijest, a Saul mora iznenada improvizirati da onaj iz securityja slučajno ga ne opazi Uvijek kad Saul/Jimmy smisli neki plan prevare, to je dovedeno skoro do savršenstva, ali uvijek se dogodi ta neka situacija na koju ne bi čovjek računao pa se uvijek treba nekako čupati iz problema.
quote:
Originally posted by GitaristRoko

Jesi pogledao El Camino? Meni je bio dobar, ali ništa više od toga. Kao produžena epizoda Breaking Bada super, priča super, ali kraj zapravo idalje ostaje upitan i opet ne znaš što je sa Jessejem kao što nisi znao ni kada je završila serija. Glumci su se isto drastično promijenili kroz godine. Ali najjači mi je bio onaj lik sa usisivačima, kojem platiš da te prebaci u drugu državu s drugim dokumentima. Svaka scena s njim predobra, jednostavno savršena ideja za taj svijet obiju serija.

Jesam, pogledao sam film, baš mi je Going Going preporučio da ga gledam odmah nakon BB, a prije BCS-a Spominjao sam ga u drugom dijelu posta, OVDJE.

Da, Jesse nam je otišao na Aljasku i mi dalje ne znamo ništa o njemu, jedini se zapravo spasio i nekako mi drago zbog njega jer je baš simpa lik. Mi ne znamo ništa dalje o njemu, možemo samo pretpostaviti da je dobio priliku za novi početak i miran život, daleko od trauma koje je pretrpio. A što se tiče Aljaske kao odredišta, rekao bih da nju većinom vežemo kao simbol izolacije i novog početka, što možemo shvatiti kao Jessejevu želju da se distancira od svoje prošlosti i započne svoj život ispočetka, daleko od svijeta droge i kriminala. Autori su tu, naravno, ostavili otvoren kraj za neki potencijalni budući projekt gdje vidimo starijeg Jesseja i što se s njim sve događa ili su autori jednostavno tako zaključili tu priču na takav način koji poštuje Jessejev lik i ostavili nam prostor za našu maštu.

Je, lik s usisivačima, odnosno Robert Forster, sjajno se uklopio u taj svijet :) Tarantino je svojedobno oživio njegovu glumačku karijeru kad ga je uzeo u svoj Jackie Brown, a Roberta smo mogli vidjet negdje u isto vrijeme kad je radio na filmu El Camino, i u trećoj sezoni Twin Peaksa. Vidim inače da je taj glumac umro iste godine (2019.) kad je i izašao El Camino, pa mu je to bila jedna od zadnjih uloga.
quote:
Originally posted by going going

Omiljeni trenuci iz BCS i BB su mi kad Salamanke kuvaju:

Isprva se nisam mogao sjetit, gdje to njih dvojica skupa kuhaju?
Onda vidim malo video i sjetim se da su to ipak odvojene scene :)

Zapravo, Lalo se čini mi se kuhanjem i predstavio publici, tad smo po prvi put vidjeli njegov lik, dok je Tucoovo kuhanje bilo među njegovim zadnjim, jer to je ona scena koji trenutak prije negoli će doći Hank.

U pogledu BCS-a, ima uistinu legendarnih scena, super su sve sa Saulom/Jimmyjem i Kim, pogotovo kad i Kim privuku te spletke, zaista su strašni kad se udruže. Jako mi je dobra scena kad je Lalo prvi put upao njima doma, pa kad je Lalo inzistirao da Jimmy ponovi priču ispočetka i ispočetka kad je išao po onih 7 milijuna pa kad se Kim suprostavila Lalu koji je tada, čini mi se, po prvi put ostao bez teksta i na neki način bio poražen, te samo bez riječi otišao i napustio njihov dom. I ta scena kad Mike spašava Jimmyja s tim torbama, isto veoma dobro odrađen taj akcijski dio.

Sad mi nekako dođe želja da ponovno počnem ispočetka gledat BB i onda završim sa El Caminom, da na neki način zatvorim krug :)

Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 25/06/2024 16:59:35
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11718 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/06/2024 : 02:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ludilo je finale BCS-a. Lalo je mogao da ode uz veci prasak, to mi je jedina zamerka. A poslednja scena Kim i Jimmy koja je ogledalo njihovoj prvoj zajednickoj sceni kada uz zid puse cigaru u garazi HHM-a, sve je isto ali nista nije isto. Rediteljski i narativno genijalno i poslednji pogled izmedju njih dvoje u dvoristu. Ja danima nisam mogao da dodjem k sebi nakon kraja. Bas sam se vezao za sve likove, proveo sam sa njima preko 3 godine (jer sam otkrio svet Breaking Bada 2020.godine).
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12861 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/07/2024 : 09:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
U pravu si Going glede svega, a i dobro si primjetio da je posljednja scena Jimmyja i Kim ogledalo njihove prve zajedničke scene, gdje je posljednja scena nekako natopljena s toliko više emocija i težine sada kada znamo sve kroz što su ti likovi prošli.

Kod mene je prednost što sam počeo gledati seriju nedavno i imao sve epizode dostupne. Ne znam kako bih izdržao čekanje tjedan dana za novu epizodu, jer čim jedna završi, odmah želiš gledati sljedeću. Planirao sam sada ponovno gledati BB i nastaviti s njim, ali s obzirom na trenutni povećan intenzitet posla, odgodit ću to za jesen kad ću se moći seriji posvetiti svaki dan jer smatram da je to jedini i ispravan način za gledanje, bez dugih pauza između epizoda što omogućuje da se mogu u potpunosti unijeti u njihov svijet i sva zbivanja koja se dešavaju.

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12861 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/07/2024 : 09:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Od danas dostupno na Netflixu, baš sam ovo čekao ;)



Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000