forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 413

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik

Croatia
989 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 11/04/2021 :  19:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Zadnje pogledano:

Books of Blood (2020.): Osjećaj ravnodušnosti prilikom gledanja; od početka do kraja film nije u nijednom trenutku loš, ali nije ni bog zna što. Svakako će bolje sjesti onima koji nisu upoznati s Barkerovim Knjigama krvi, jer meni je polovica filma djelovala već viđeno i predvidljivo. Unatoč tome, film donekle uspijeva uhvatiti ugođaj Barkerovih priča i izopačenost protagonista koji neće zadobiti ničije simpatije. 6/10

Godzilla vs. Kong (2021.): Wingardov hum. horor triler You're Next mi je na vrhu liste zabavnih krvoprolića. Ovaj film ima neku doze zabave, spec. efekti su većinom odlični, ali prema kraju već i to postaje pomalo zamorno, dok je scenarij tu većinom tek da se ima što govoriti. Onako, za ubiti vrijeme. 5/10

The Quake (2018.): Nastavak sasvim solidnog filma katastrofe Bolgen. No, ovo je prvih 45 min dolzabogo sporo, tromo i većinom posvećeno nekakvim depresijama, opsesiji i prežvakanom konektstu obiteljskih nesuglasica. Onda krene akcija, ali nje je, za razliku od prethodnika, premalo i zapravo u traileru vidite sve "potresne" prizore. Žena glavnog lika svakom minutom sve iritantnija, čekao sam da napokon izdahne. Glavnik lik također nekako forsira svoju frižnju savjesti i neke komplekse. Iritantna je i njihova kćer, koja izvede glupost samo da malo zahukta radnju. Dosta iritantan film. Iako malo potegne u drugom dijelu (koliko god da je mjesto radnje ograničeno i vidi se štednja na budžetu). Preporuka za Bolgen,tj. The Wave, a ovaj nastavak slobodno preskočiti. 5/10

Who'll Stop the Rain (1976.): Film koji previše oscilira između humora i pogibeljnosti situacije u kojoj su se našli glavni protagonisti. Tu ubacite malo hippijevskih egzibicija, vijetnamskog švercerskog oportunizma i mladog Nicka Noltea koji, nerijetko popraćen Creedencom i ostalim dobrim rock'n'rollom, pokušava preživjeti prijatelja koji ga je sjebao, dilere i murjaka koji ga žele sjebati i, naravno, žensku u koju se zaljubio i čija će ga ovisnost sjebati... Ništa posebno, ali ima onaj neki 70-ties feeling koji budi nekakvu nostalgiju - jer takvih filmova danas više nema- pa sve skupa prolazi. 6.5/10

Creepshow (2019.): Pogledao prve dvije epizode. Ako ste čitali, znate što očekivati. Plus je stripovski ugođaj, ima nešto dobrog krvoprolića, a sve je prožeto i nekakvim crnim humorom koji malo diže dojam 20 minutnim pričicama koje, naravno, nisu ništa originalno ni duboko, više nekakva egzibicija u žanru. Onako, za mozak na pašu prolazi. 6/10

Flodder (1986.): Sasvim solidna nizozemska komedija o nepripitomljenoj obitelji odrpanaca, a koju dobronamjerna država pokušava smjestiti u pitomo bogataško okružje. Kolizija je neizbježna i poprilično zabavna, naposljetku i eksplozivna kombinacija. Simpatična obitelj, navijao sam za njih cijelo vrijeme. Ima i nastavke, ali sumnjam da su na ovoj razini. 7/10

Regression (2014.): Detektiv. triler o sotonističkom kultu, inspiriran istinitim događajima otprije 30-ak godina. Ethan Hawke je dobar u gl. ulozi, ali djeluje pomalo neuvjerljivo s onog psih. aspekta. Iako tu neuvjerljivost pomalo pobija odjavna špica s priznanjem da je isto kasnije i proglašeno nepouzdanim. Malo sam u konfliktu po pitanju tog filma i cjelokupne "regresije", ali ima atmosferičnih i jezovitih trenutaka pa možda film i može proći ljubiteljima turobnog ugođaja i okultne tematike. 6/10

The Fisher King (1991.): Moguće da sam taj film gledao prije kakvih 20 godina na televiziji, iako nisam siguran. U svakom slučaju, raspoloženi Robin Williams i Jeff Bridges u vrlo uspjeloj hum. drami o iskupljenju i, možda ponajprije, tome koliko su ljudi ponekad prokleto bezosjećajni, onako opsjednuti popularnošću, karijerom i vlastitom sebičnošću. Odličan je i fantastičan element priče, odnosno previranja u psihi Robina Williamsa, borba protiv demona koji ga suočava s gubitkom koji je njegovživot raznesao u komadiće. Bijeg u ludilo da bi se pobjeglo od užasa svakodnevice. Jedna od najboljih Williamsovih uloga. 8/10

El Guardian Invisible filmska trilogija (2015.-2021.): Malo španj. proizvoda. Počinje vrlo zanimljivo i prvi film je koliko toliko solidan. Ostavlja dosta neodgovorenih pitanja i, s one detektivske strane, poprilično je interesantno vođena radnja i uvijek pada kiša. ALI u druga dva filma sve postaje zbrkano, rastegnuto i više nalikuje na kruženje oko srži radnje, ali bez da se ikad potpuno zadre u istu. Na trenutke sve to već djeluje i pomalo repetatitvno i previše jednolično. Kiša i dalje stalno pada, ali jednom je pao i snijeg. Preokret u završetku je bezvezan jer cijelo vrijeme predviđaš taj preokret i kraj je totalno antiklimatičan. U pozadini svega je i potpuno neiskorišten mitološki aspekt i vještice, odnosno žrtvovanja i rituali kojima također nije posvećeno dovoljno pozornosti, kao ni većini vodećih likova. Najveće iznenađenje jest što je na kraju trećeg filma napokon zasjalo sunce. Negdje sam čitao da je to isprve trebala biti mini serija, što je i logično. Ja sam u tri noći pogledao sva tri filma i ne mogu reći da sam uspio poloviti sve što je tamo nadovezano i isprepleteno. Ne znam kako bi to pak polovio netko tko svake dvije godine gleda po jedan film. A da, i najviše su me zasmetali oni engleski konverzacijski dijelovi filma. Kao da se morao ubaciti jedan videolink FBI agent jer nema dobrog istražitelja bez FBI-a. Sveukupno 5/10, iako dojam diže prvi film.

Vuelven (2017.): Meksički fant. triler (i drama s elementima horora) koji nudi poprilično originalan, uviđavan i inspirativan uvid u kartele i nasilje u kojem često stradavaju i najmlađi. Ispričan iz perspektive djevojčice koja je ostala bez majke, ugođaj filma je istovremeno surov i bajkovit, teško ga je i svrstati u točno određen žanr, a neke poveznice vuku i na del Torov Panov labirint. Iako je to poprilično drugačiji film, te ponajprije posveta žrtvama bezumnog nasilja koje se tamo i dalje sprovodi. 8/10

Imam literarni opsesivno kompulzivni poremecaj koji sam pretvorio u cistokrvni hedonizam.

Edited by - bonjovi4ever on 11/04/2021 19:31:21
Go to Top of Page

don_draper
Average Member

915 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 11/04/2021 :  21:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Mank

Taman sam mislio započeti oscarovski maraton filmova i za prvi izaberem Fincherov novi uradak. Iako se promovirao kao priča o nastanku Citizen Kanea, ovaj film nudi širu sliku i kroniku Hollywooda 30-ih i ranih 40-ih.
Ipak, ostao sam razočaran. Znam da je nezahvalno gledati na ovo kao neki "making of" Kanea, ali mislim da bi mnoge više zanimalo gledati bolje razrađenje ideja iza jednog od najvažnijih filmova u povijesti negoli raznorazne nejasne političke razmirice i Oldmanovo pijane eskapade.
Ovako Fincher dosta studiozno i s puno stila obrađuje temu političkih igrica i paralelno stvaranja klasika, ali ne vidim ovdje nikakvu strast. Film koji toliko dobro posloži scenografiju, ali nema nekog čvršćeg narativnog temelja, nego je zbrčkan otprilike kao pijane lamentacije naslovnog lika, a ne bi trebalo biti tako. Sve u svemu, u ova 2 sata smo na puno lokacija i s puno likova i mislimo da smo u Hollywoodu i gledamo kako se stvara film, ali zapravo ništa od toga ne dobiva dovoljan tretman u filmu. Puno baba, kilavo dijete.
Nakon ovako razočaravajućeg starta, nekako sam rezigniran oko Oscara ove godine jer premise ostalih filmova mi ne djeluju toliko zanimljivo. Očito i dalje dokumentaristički pristup filmu i radnja iz zlatnog doba Hollywooda uz društveno prihvatljive teme su recepti za dobiti Oscara. Veoma proceduralno i bez imalo umjetničke strasti.
Umjetnost radi umjetnosti ili pak umjetnost radi priznanja? Mislim da je postalo ovo drugo
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member

4844 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 11/04/2021 :  21:26:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
U jebemti, skroz sam zaboravio na kralja ribara, kakva je to filmcina. Moracu ga ponoviti.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
9363 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/04/2021 :  06:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

Mank

Taman sam mislio započeti oscarovski maraton filmova i za prvi izaberem Fincherov novi uradak. Iako se promovirao kao priča o nastanku Citizen Kanea, ovaj film nudi širu sliku i kroniku Hollywooda 30-ih i ranih 40-ih.
Ipak, ostao sam razočaran. Znam da je nezahvalno gledati na ovo kao neki "making of" Kanea, ali mislim da bi mnoge više zanimalo gledati bolje razrađenje ideja iza jednog od najvažnijih filmova u povijesti negoli raznorazne nejasne političke razmirice i Oldmanovo pijane eskapade.
Ovako Fincher dosta studiozno i s puno stila obrađuje temu političkih igrica i paralelno stvaranja klasika, ali ne vidim ovdje nikakvu strast. Film koji toliko dobro posloži scenografiju, ali nema nekog čvršćeg narativnog temelja, nego je zbrčkan otprilike kao pijane lamentacije naslovnog lika, a ne bi trebalo biti tako. Sve u svemu, u ova 2 sata smo na puno lokacija i s puno likova i mislimo da smo u Hollywoodu i gledamo kako se stvara film, ali zapravo ništa od toga ne dobiva dovoljan tretman u filmu. Puno baba, kilavo dijete.
Nakon ovako razočaravajućeg starta, nekako sam rezigniran oko Oscara ove godine jer premise ostalih filmova mi ne djeluju toliko zanimljivo. Očito i dalje dokumentaristički pristup filmu i radnja iz zlatnog doba Hollywooda uz društveno prihvatljive teme su recepti za dobiti Oscara. Veoma proceduralno i bez imalo umjetničke strasti.
Umjetnost radi umjetnosti ili pak umjetnost radi priznanja? Mislim da je postalo ovo drugo

Jako dobar post! Skoro identicno i ja vidim Manka.
Svakako preporuka za Sound of metal za sada najbolji film nominovan za oskara ove godine od ovih sto sam ih pogledao.

Pogledao poslednjih dana Poslednji krug u Monci, kultni domaci film ciji scenario potpisuje poslednji mangup sa beogradske kaldrme legendarni pokojni Prele, a u glavnoj ulozi je Dragan Nikolic; zatim
The Infiltrator (2016), zabavan zanrovski film za ljubitelje tematike Eskobara i filmova ala Putevi droge. Pogledao zbog Bryana Cranstona i Diane Kruger. Solidno za jedno gledanje i jednokratnu zabavu.
Deliverance (1972) r. John Boorman, e ovo je vec vrlo interesantan i neobican film. Ne znam da li zeli da poruci nesto dublje ili je samo cisti avanturisticko akcioni prezivljvanje film da ga tako povrsno i verovatno netacno okarakterisem. Svakako vredan gledanja zbog muzike i Dzona Vojta i Berta Rejnoldsa, a i priroda je prelepa.
Bullitt (1968) Stiv MekKvin je smekerski policajac sa brda San Franciska. Solidan film, odlicna jurnjava kolima koja je u to vreme bila neverovatna, a i dan danas deluje sveze, uzbudljivo i napeto. Volim filmove snimane 60ih po velikim Americkim gradovima, da bih video kako su izgledali arhitektonski, kakvi su bili lokali, neonske reklame, prodavnice, moda, automobili. Jako lep vremeplov u San Francisko s kraja 60ih. Odredjeni elementi ovog filma bili su inspiracija scenaristi Pasquale Rujuu za njegov autorski mini serijal Cassidy kog temeljno preporucujem! Inace film kao film mene nije odusevio.
I poceo veceras da gledam korejski High Society (2018) na netflixu, sem jedne dobre seks scene, za sad dosadnjikav film, sa neverovatno iritantno preosvetljenim enterijerima. Bode oci koliko je reflektora i svetala upaljeno u odredjenim scenama. Ne znam sta bi reditelju i direktoru fotografije. Mislim da to nije namerna stilska odluka.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik

Croatia
989 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 12/04/2021 :  08:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Bullit je prava, staromodna jurnjava, a meni je to, barem iz današnje perspektive, bolje od Brzi i žestoki, Need for Speed i sl. filmova.
Opet, to je čisto stvar ukusa.
Po tom pitanju dosta dobar je i The Driver (1978.), a u dobrom sjećanju mi je ostala i jedna jurnjava iz Ronina (1998.).
P.S. Gore sam fulao par godina: Nick Nolte je 1978., a Čuvar 2017.-2021. Vjerojatno zato jer ja to sve iz glave pišem pa ponekad fulam pokoju godinu ;)

Imam literarni opsesivno kompulzivni poremecaj koji sam pretvorio u cistokrvni hedonizam.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
9363 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/04/2021 :  09:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Bullit je prava, staromodna jurnjava, a meni je to, barem iz današnje perspektive, bolje od Brzi i žestoki, Need for Speed i sl. filmova.
Opet, to je čisto stvar ukusa.
Po tom pitanju dosta dobar je i The Driver (1978.), a u dobrom sjećanju mi je ostala i jedna jurnjava iz Ronina (1998.).

Nemam ni trunke dvoumljenja da je Bullit bolja i smislenija jurnjava od Fast and Furios i slicnih filmova. To ne može u istu recenicu da ide.
Samo rekoh da me film Bulitt kao film nije oduševio.
E da i mislim da je onaj završni obračun na aerodromu sigurno uticao na Manna kada je radio na svom filmu Heat. Ima dosta sličnosti.
Bacicu pogled na Drivera i Ronina, hvala na preporukama!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik

Croatia
989 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 12/04/2021 :  10:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Da, Bullit je po pitanju radnje tek solidan, otprilike kao i The Driver.
I The Seven-Ups (1973.) ima jednu odličnu, podulju potjeru, samo po pitanju radnje je tek jedan prosječan krimić, iako ga vrijedi pogledati.
Ronin mi je ipak stepenicu - dvije iznad gore navedenih, sveobuhvatno gledano.
Mannov The Heat sam pogledao jedno 4,5 puta, njega pamtim po onoj uličnoj pucnjavi.
Znao sam pustiti zvuk do daske, pa nek momci raspale

Edited by - bonjovi4ever on 12/04/2021 10:13:52
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member

Croatia
3666 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/04/2021 :  21:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Delivernace mi je odličan film, pa ima onu legendarnu scenu “dueling banjos”.
A od Schumachera, nisam ni znai da ao to sve njegovi filmovi, ali nekako mi je naj Falling Down, Douglas razvalio.
To pucanje po šavovima...hm baš bi ga mogao pogledat još jednom. :)

Pogledali smo i Konga vs Godzilla i dobili što smo i očekivali, zabavu. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik

Croatia
7240 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 12/04/2021 :  21:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

U jebemti, skroz sam zaboravio na kralja ribara, kakva je to filmcina. Moracu ga ponoviti.

Ja ga nisam zaboravio, ali i meni je vrijeme za ponoviti ga.
Veliki film.

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
33098 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/04/2021 :  13:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

a u dobrom sjećanju mi je ostala i jedna jurnjava iz Ronina (1998.).

Bas je bio na telki prije par sedmica i rekoh da pogledam jer ga nisam imao u sjecanju, i moram reci da je dosta solidan, ajde dobar. Ima taj neki svoj smek, kao i pomenuta jurnjava.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mladjo
Moderator

Croatia
18404 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/04/2021 :  14:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Jurnjava iz Ronina je legendarna.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 413  Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.67 seconds. Snitz Forums 2000