forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Koji strip ste danas kupili, ukrali, dobili... :)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 512

alexts
Advanced Member



Serbia
6923 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/04/2021 : 02:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

quote:
Originally posted by Beren




Jel mi se samo čini ili je broj tri naopako u odnosu na ostatak teksta na rikni?
Kod Lobačeva.



Samo su ČK stripovi naopaki.


Edited by - alexts on 08/04/2021 09:00:31
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37405 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/04/2021 : 08:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

quote:
Originally posted by Beren




Jel mi se samo čini ili je broj tri naopako u odnosu na ostatak teksta na rikni?
Kod Lobačeva.


Mislim da su svi stripovi na slici polozeni "glavom na dole."



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 06/04/2021 : 09:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

quote:
Originally posted by Beren




Jel mi se samo čini ili je broj tri naopako u odnosu na ostatak teksta na rikni?
Kod Lobačeva.



Jeste, broj je okrenut 90 stepeni u odnosu na ostali tekst. Kad stoji uspravno na polici, broj je horizontalan. Pretpostavljam da im je to i bila namjera.

Inače, svi stripovi na slici, osim kolorke, su položeni na naslovnicu.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...

Edited by - Beren on 06/04/2021 09:19:07
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37405 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/04/2021 : 09:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Inače, svi stripovi na slici, osim kolorke, su položeni na naslovnicu.


I Kolorka je, drukcije bi pisalo naglavacke. ;)

Edit: Da, Canbara nije jer bi drukcije ova mala slika bila naglavacke. Koliko posla nam Beren napravi.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 06/04/2021 10:09:26
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 06/04/2021 : 09:43:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Beren

Inače, svi stripovi na slici, osim kolorke, su položeni na naslovnicu.


I Kolorka je, drukcije bi pisalo naglavacke. ;)





Da, sad vidjeh

Ustvari, biće da Čanbara nije položena na naslovnicu. Znam da je jedan bio položen na poleđinu a svi ostali na naslovnice pa mi je to izazvalo zabunu.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...

Edited by - Beren on 06/04/2021 09:48:06
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2467 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 06/04/2021 : 09:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Kako god da je polozeno, '3' je rotirana suprotno od ostatka teksta na hrbatu, mislim da je @borg to hteo da kaze.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6923 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/04/2021 : 10:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by borg

quote:
Originally posted by Beren




Jel mi se samo čini ili je broj tri naopako u odnosu na ostatak teksta na rikni?
Kod Lobačeva.



Samo su ČK stripovi naopaki.




Kome ja pričam?

Fibra, Libellus, Makondo, Darkwood, VČ... poštuju pravilo koje postoji u HR i SR, da se naslov na rikni čita kad se knjiga "na stolu" okrene na dole, a ČK rade američku varijantu, suprotnu. U skladu sa tim su i vertikalni položaji cifara.

Edited by - alexts on 08/04/2021 09:01:30
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1754 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 06/04/2021 : 11:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Darkwood nije poštovao nikakva pravila... Okretao je tekst na rikni kako je hteo.

A ovde na primer mi je tekst naopako a broj pravilno rotiran. Kad se okrene na lice, onda je tekst pravilno rotiran a broj naopako...
Samo mi to nekako bode oči... Ne znam dal je moguće pomiriti slova i brojeve na rikni. Ako je moguće onda mi to dođe kao pravilno rešenje.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 06/04/2021 11:07:32
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6923 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/04/2021 : 11:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Darkwood nije poštovao nikakva pravila... Okretao je tekst na rikni kako je hteo.


Na stripovima koje ja imam su poštovali pravila. Možda je bio neki izuzetak-


quote:
Originally posted by borg
A ovde na primer mi je tekst naopako a broj pravilno rotiran.



Ne, sve je po standardu - gore pomenutom pravilu.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/04/2021 : 12:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Govori jučer prijateljica iz Londona: "tek sad vidim koliko ti stripova moram donijeti. Stavila sam na vagu i ima 10 kilograma u njima"
Teško je odoljeti kad su na ebayu male cijene.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/04/2021 : 12:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Imaš dobru prijateljicu. Na koji broj se može nazvati ?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20741 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/04/2021 : 12:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Govori jučer prijateljica iz Londona: "tek sad vidim koliko ti stripova moram donijeti. Stavila sam na vagu i ima 10 kilograma u njima"


moraćeš da joj se propisno odužiš

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/04/2021 : 13:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ima njena fotka u svaštari:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=447&TOPIC_ID=42740#2411958
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37405 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/04/2021 : 14:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Vidim da zena ima iskustva i da je tovorila i velike kutije i cigle od stripova, ne samo ovo sto je Paka skromno prikazao. Moguce da je sama doteglila cjelu nakladu Zivih mrtvaca, ako slucajno pomaze i Marku.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 06/04/2021 : 20:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by borg

quote:
Originally posted by Beren




Jel mi se samo čini ili je broj tri naopako u odnosu na ostatak teksta na rikni?
Kod Lobačeva.



Samo su VČ stripovi naopaki.

I ČK.



Kome ja pričam?

Fibra, Libellus, Makondo, Darkwood... poštuju pravilo koje postoji u HR i SR, da se naslov na rikni čita kad se knjiga "na stolu" okrene na dole, a ČK i VČ rade američku varijantu, suprotnu. U skladu sa tim su i vertikalni položaji cifara.



Koliko vidim, VČ radi isto što i Fibra i Makondo.
ČK radi suprotno.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 06/04/2021 : 20:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Paka - odlična kupovina, zavidim!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3579 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/04/2021 : 20:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Monstress stvarno upada u oči, mislim da je odluka da uzimam pojedinačne trejdove domaćeg izdavača jedna od lošijih poslovnih odluka koje sam napravio
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2360 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 07/04/2021 : 14:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Fibra i Modesty...


Carpe diem
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 08/04/2021 : 00:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
Cool loot
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3140 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 08/04/2021 : 00:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by borg

Darkwood nije poštovao nikakva pravila... Okretao je tekst na rikni kako je hteo.


Na stripovima koje ja imam su poštovali pravila. Možda je bio neki izuzetak-


Granvil recimo
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 08/04/2021 : 02:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Nabavio DW Stvorenje iz močvare; doduše 2-5, samo Moore. Već sam imao komplet i pročitao samo onu nepotrebnu prvu knjigu, koja mi je ubila želju da čitam dalje... (Isto kao i Miracleman i rereading Nadzirača.)

Swampy zasad obećava...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11376 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/04/2021 : 05:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Nabavio DW Stvorenje iz močvare; doduše 2-5, samo Moore. Već sam imao komplet i pročitao samo onu nepotrebnu prvu knjigu, koja mi je ubila želju da čitam dalje... (Isto kao i Miracleman i rereading Nadzirača.)

Swampy zasad obećava...



Nisam razumeo je l si čitao već ceo run pa sad ide ponovno čitanje ili čitaš po prvi put?
Ja sam Miriklmena pročitao prvu DW knjigu i nije mi leglo, pa sad čekam kad budem ponovo u raspoloženju pa da krenem na dvojku lagano.
A Močvarko je po meni najbolji Murov strip! To je vrh, nešto prelepo. Posle toga ide sve ostalo sto je takodje odlično (Nadzirači, Vendeta itd.) Ali Stvorenje je na suverenom prvom mestu kod mene.
A i ta prva knjiga koju scenaristički potpisune Len Vin mi se jako dopala i sa istorijskog aspekta je interesantno i zabavno pročitati te epizode iz 70ih a meni je i dobro legao taj patos i stil naracije. O Rajtsonovom crtežu i da ne pričam.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6923 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 08/04/2021 : 09:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren



Koliko vidim, VČ radi isto što i Fibra i Makondo.
ČK radi suprotno.



U pravu si, nisam lepo video kako su okrenuti, jer su slikani sa boka. Samo ČK.

Edited by - alexts on 08/04/2021 10:39:57
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1777 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 08/04/2021 : 09:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Nabavio DW Stvorenje iz močvare; doduše 2-5, samo Moore. Već sam imao komplet i pročitao samo onu nepotrebnu prvu knjigu, koja mi je ubila želju da čitam dalje... (Isto kao i Miracleman i rereading Nadzirača.)

Swampy zasad obećava...



Izgleda da sam ja jedini kome se najvise dopala prva knjiga.
Zadnje dve knjige su me udavile jer je Moore poceo da ubacuje sta god mu je palo na pamet, ocigledno pod uticajem LSD-a.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/04/2021 : 10:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
A i ta prva knjiga koju scenaristički potpisune Len Vin mi se jako dopala i sa istorijskog aspekta je interesantno i zabavno pročitati te epizode iz 70ih a meni je i dobro legao taj patos i stil naracije. O Rajtsonovom crtežu i da ne pričam.



+1
Go to Top of Page
Page: of 512 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.66 seconds. Snitz Forums 2000