forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/09/2022 : 13:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by lwood

Gleda san Nope (2022). Kakav škart


Nope je najbolji ovogodišnji film koji sam pogledao od cca dvadesetak odgledanih filmova za sada.
Ocjena 4,5/10 od mene.



Od ovih dvadesetak ovogodišnjih kojih san pogleda iman čak 3 kojima san da 7/10
To su :
https://www.imdb.com/title/tt14637290/?ref_=nv_sr_srsg_0

https://www.imdb.com/title/tt14550642/?ref_=nv_sr_srsg_0

https://www.imdb.com/title/tt1464335/?ref_=fn_al_tt_1

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/09/2022 : 13:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Taj uncharted zaboravis prije nego zavrsi.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/09/2022 : 14:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ne znan,inače mi takvi filmovi nisu nešto al eto ovaj mi se svidija.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/10/2022 : 19:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Na kraju pogledao Watchera. Sasvim dobro je to odrađeno, ali takve filmove smo gledali već milion puta i ovaj se baš po ničemu ne ističe. Da ima malo više osobnosti bio bi za preporuku, ovako je potpuno suvišan.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/10/2022 : 21:04:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

quote:
Originally posted by vice

Speak No Evil - odvratan film, čiji je kraj ispunjen mizerijom i egzistencijalističkim defetizmom.



OVDJE SU SPOJLERI!!!!
Ja sam samo čekao da netko ubije te roditelje, a pogotovo oca kojeg sam još od sredine filma smatrao ionako mrtvim i dozlaboga iritantnim.
Svakako ne bih preporučio ovaj film, ali meni je baš pogodio raspoloženje
Sviđa mi se ta kritika današnjeg društva, odnosno prikaz da smo ništa nego stoka za klanje, zaglavljeni u svojem konformizmu i lažnom osjećaju sigurnosti.
Malo lijepih riječi, hvale i laskanja bilo je dovoljno da se cijela obitelj otputi u nepoznato, u posjet ljudima o kojima ne znaju apsolutno ništa, niti se nisu raspitali o tzv. doktoru i njegovoj ženi (kao da ne živimo u 2022. godini).
I još su se ponijeli kao pizde, odnosno imali su toliko prilika za pobjeći, za djelovati, ali oni su zaista, kako i kaže psihopat na kraju, sami dopustili da se dovedu u ovu situaciji. Previše tromi da bi djelovali i nesposobni zauzeti se za sebe, čim su se našli izbačeni iz svoje bezlične svakodnevne rutine.
Vjerojatno sam ovome i sam previše svjedočio posljednjih godina - iako ne baš u takvom razmjeru - tako da mi je kraj bio sasvim u redu
Ne opravdavam ja postupke psihopata, da ne bi bilo zabune, ali sviđa mi se socijalna kritika kojom film obiluje.
Gadan je to film i vjerojatno mi ne bi baš sjeo u nekom drugom životnom razdoblju.
Ali eto, iako sagledan iz neke subjektivnije perspektive, meni je ovo bio vrlo dobar film.

prvih cca uru vrimena je tesko prenemaganje. A posli bi mogli rec da prikazuje degeneraciju danasnjih jedinki vise nego socijalnu kritiku. Nije tolika skovaca al vise od 3 /10 ne zasluzuje.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/10/2022 : 14:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
https://www.imdb.com/title/tt13846494/?ref_=nv_sr_srsg_0

Film je ono,ka da ga je Amos režira. uglavnom jedva san ga uspija pogledat.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/10/2022 : 19:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Umro je Hagrid

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/10/2022 : 23:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Amsterdam (2022)

Jebem ti život kakvo smeće od filma... Hvatalo me susramlje dok sam slušao dijaloge, pa to je ko da ih je 15-godišnjak pisao. Zađavla im svi ovi poznati glumci kad su likovi i dijalozi katastrofa, a radnja nezanimljiva i neuvjerljiva. Ne znam kad mi je 2 sata u kinu tako sporo prošlo, žali bože novaca.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 15/10/2022 : 13:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Posle sto godina sam resio da pogledam neki ex-yu film:
Mare
O, kako sam se samo zajebao. Ko li daje novce ovim nasim filmadzijama, pitam se evo vec 20+ godina.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 16/10/2022 : 11:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Saving Private Ryan

Prošlo je puno vremena od kako sam pogledao neki film i konačno sam jedan pogledao. Poprilično puno poznatih glumaca i zanimljivo je vidjeti koliko su ovdje mlađi bili. Odlična priča, atmosfera i brojne raznolike i fenomenalne akcijske scene. Također daje naglasak na užas ratova. Stvarno zaslužuje status kultnog filma.

9/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 17/10/2022 : 11:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
DIABOLIK (1968.): Meni je ovo naprosto prebedast film. Kod Diabolika je za očekivati naivu, ali ovo je presladunjavo i prebedasto za moj ukus. Ima par dobrih komičnih situacija koje malo popravljaju dojam, ali sve je to skupa jedva gledljivo. 4.5/10

DIABOLIK (2021.): Ovo je već malo bolje, iako nije bez nedostataka. Film je odrađen sa stilom, glumci su dobro odabrani i sasvim dobri u svojim ulogama, sve je to podosta dinamično, iako poprilično naivno i na trenutke poprilično nevjerojatno (mada to nije ništa neočekivano po pitanju Diabolika). Također mi nije poznata priča iza upoznavanja Eve i Diabolika, pa mi je priča bila zanimljiva. Može proći pod preporuku za nekakvu razbibrigu. 6.5/10

HALLOWEEN ENDS (2022.): Jao što su ga usrali ovdje. Bilo je za očekivati nekakvu krvavu, napetu i nezaboravnu završnicu, a Myers je ovdje zapravo, barem većinu filma, sporedan lik (?!), odnosno nalazi se u ulozi štakora iz kanalizacije i povremenog mentora potencijalnom nasljedniku. Ubojstva su većinom bezvezna i premalo ih je, a završnica je skroz mlaka, isforsirana i nezanimljiva. Zapravo je nevjerojatno da je isti režiser snimio sasvim solidan, čak vrlo dobar Halloween prije nekoliko godina. Nastavak Hallowen Kills je bio već vidno slabiji, ali ajde, barem je bilo dosta krvoprolića i slasherske vrijednosti i isti je zapravo funkcionirao kao filler ususret završnici. I onda su sve usrali jer u ovom filmu zapravo nema skoro ničega, a isti je čak i dosadan. 3/10

SECONDHAND LIONS (2003.): Vrlo dobra humoristična drama o "Dečecu koji vidi mrtve ljude", a koji je poslan živjeti sa svojim ekscentričnim stričevima "Batmanovim batlerom" i "Usamljenom golubicom". Film je podjednako poučan, koliko i emotivan s dobro doziranim humorističnim (i pripovjedno pustolovnim) scenama. Jedno od onih filmskih iskustava koja čovjeku razvedre dan i zasigurno ostaju u sjećanju. Zanimljivo je i da je tijekom snimanja scena s lavom Dečec bio pod stalnom budnom prismotrom i zaštitom, a da bi ga naposljetku napala svinja. 9/10

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 17/10/2022 11:14:15
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 17/10/2022 : 11:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
HELLRAISER (2022.): Jedan od horor serijala moje mladosti. I još jedno reboot razočarenje mnogo godina kasnije. Jedini vrijedan spomena ovdje je Goran Višnjić, ali inače je film poprilično blag i osim pokoje jezive noćne scene ima jako malo toga ponuditi obožavateljima žanra. Glumci su dozlaboga iritantni, a ovi kompjuterski efekti su mi bezvezni, odnosno ti pakleni stvorovi uopće ne izgledaju zastrašujuće i ne ostavljaju utisak. Bolje i uvjerljivije specijalne efekte imala su prva četiri Hellraisera, odnosno sve što je uslijedilo nakon njih nije vrijedno gledanja. To uključuje i ovaj reboot koji i nije toliko loše osmišljen, koliko je jednostavno mlak, nedorečen i nezanimljiv. Možda je to nekakav horor za nove generacije, ali mene to ne zanima. 4/10

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/10/2022 : 21:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Eh, šta su ti očekivanja. Stigao Pearl i na kraju me malo razočarao. Dobro je to, bez daljnjega, i gledat će se opet, samo mi je ovako na prvu bolje legao X od kojeg nisam očekivao ništa posebno. Ništa, čekamo MaXXXine.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 25/10/2022 : 05:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ponovio sam sada za vikend The Raid 1 i 2 i moram priznat da mi je to i dalje jedan od najboljih akcijskih filmova svih vremena.
Kakva koreografija.
Batinanje u tim filmovima je vj među najboljima šorama ikad snimljenim.
Tko nije pogledao, obavezno barem prvi dio.

Fun Fact: The Rad 1 je snimljen prije onog novog Dredda, čisto da se zna otkuda Dreddovcima ideja.

I baš nakon toga sam išao ponoviti i meni dosta dobar Equilibrium i moram priznat da izgleda dosta jadno nakon ovoga sa onim svojim gunho ili kako su već nazvali tu borbu pištoljima.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 25/10/2022 05:34:07
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 28/10/2022 : 01:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Upravo pogledao “68 kill” iz 2017-te
https://m.imdb.com/title/tt5189894/?ref_=nv_sr_srsg_0
Krvavo, nasilno, crnohumorno…najbolji izraz bi bio tarantinovski😁
…par zgodnih glumica…
[url=https://postimg.cc/PpDBMGKg][/url]
[url=https://postimg.cc/Z0rGBSW3][/url]

…sve u svemu, nakon hrpe smeća konačno pogledao jedan zabavan film.
Ocjena 8 od 10
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 28/10/2022 : 01:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Neku večer odgledao i novog “Hellraisera”…zaspao posljednjih 10 minuta😂
Ocjena 4 od 10
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 28/10/2022 : 02:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Fun Fact: The Rad 1 je snimljen prije onog novog Dredda, čisto da se zna otkuda Dreddovcima ideja.



Sjećam se da sam čitao o tome:
Dredd je s produkcijom počeo prvi (na scenariju se krenulo raditi čak godinama prije),
a izašli su u par mjeseci razmaka.. nije to baš dosta za kopiranje
nakon što su pogledali The Raid.

"filming (of Dredd) began on 12 November 2010 in Cape Town and took approximately 13 weeks"

"Pre-production (of The Raid) took about four months ... Filming began in March 2011"

Osim toga, Dreddov scenarij je pola godine prije procurio na net (gle datum):
https://legacy.aintitcool.com/node/45838


Ako nije slučajnost da su tako slični (sama ideja i nije tako originalna,
varijanta na temu - npr. Die Hard),
prije bih rekao da je bilo obratno

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 28/10/2022 02:19:50
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/10/2022 : 15:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by DiSkAcH
Fun Fact: The Rad 1 je snimljen prije onog novog Dredda, čisto da se zna otkuda Dreddovcima ideja.



Sjećam se da sam čitao o tome:
Dredd je s produkcijom počeo prvi (na scenariju se krenulo raditi čak godinama prije),
a izašli su u par mjeseci razmaka.. nije to baš dosta za kopiranje
nakon što su pogledali The Raid.

"filming (of Dredd) began on 12 November 2010 in Cape Town and took approximately 13 weeks"

"Pre-production (of The Raid) took about four months ... Filming began in March 2011"

Osim toga, Dreddov scenarij je pola godine prije procurio na net (gle datum):
https://legacy.aintitcool.com/node/45838


Ako nije slučajnost da su tako slični (sama ideja i nije tako originalna,
varijanta na temu - npr. Die Hard),
prije bih rekao da je bilo obratno



Da, neki su kritičari primijetili da Dredd i The Raid imaju sličnu radnju, pa se na temelju toga proširila priča da je The Raid tobože bio inspiracija za Dredda. A Dredd je s (pred)produkcijom počeo još 2008. godine.

To je isto kao i s onom pričom, kako su neki tvrdili da je Hermannov Jeremiah bio inspiracija za Millerovog Mad Maxa. A Mad Max je bio u debeloj postprodukciji u trenutku kada je objavljena prva epizoda Jeremiaha.

Neki ljudi doista vjeruju da proces nastanka dugometražnog filma traje nekoliko mjeseci.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 28/10/2022 15:50:03
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16193 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 29/10/2022 : 14:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Da li je neko pogledao Barbarian?

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/10/2022 : 18:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Da li je neko pogledao Barbarian?



Isplati se pogledat, ali hype je po meni neopravdan.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/10/2022 : 19:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Caleb

Da li je neko pogledao Barbarian?



Isplati se pogledat, ali hype je po meni neopravdan.

vice jesi gledao 'i came by' i ako jesi koji je bolji?

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/10/2022 : 21:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Gdje se može pogledati taj Barbarian?
Guglam i piše na HBOmax, ali na HBO ga nema..
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/10/2022 : 22:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Gdje se može pogledati taj Barbarian?
Guglam i piše na HBOmax, ali na HBO ga nema..



Mislim da je dostupan na HBOmax samo na području SAD-a.

U ostatku svijeta bi trebao biti dostupan na Disney+.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/10/2022 : 23:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by supermark

Gdje se može pogledati taj Barbarian?
Guglam i piše na HBOmax, ali na HBO ga nema..



Mislim da je dostupan na HBOmax samo na području SAD-a.

U ostatku svijeta bi trebao biti dostupan na Disney+.



U nas je na Disney +.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/10/2022 : 23:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Caleb

Da li je neko pogledao Barbarian?



Isplati se pogledat, ali hype je po meni neopravdan.

vice jesi gledao 'i came by' i ako jesi koji je bolji?




Bolji mi je Barbarian.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.89 seconds. Snitz Forums 2000