forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 198

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 14/03/2013 : 20:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Di Giorgio&Genet: Samurai

Francuska škola crtanja, super strip, ronin u borbi protiv zlim silama podzemlja, manji format od Bookgloba, malo bolji papir in tisak, ali zato ceo Volume 1 t.j. prve četiri štorije. Francuzi izdali več osmu....čekam na Volume 2. jer Bookglobe neče da izda prve četiri u sledečih 10 godina....a vreme mi prolazi.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2013 : 20:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Prva tri Sendmena.

Ali evo šta mi se sinoć desilo, nakon čitanja:


Sinoć sam se najeo pred samo spavanje; tada uvek imam loše snove, a imao sam ih i sinoć.Međutim, bili su jako neobični, i jutros kada sam ustao, setivši ih se , prva asocijacija je bila Sendmen i "beskonačno buđenje".

Sanjam kako mi stripovi stoje u nekoj šupi i ja se u jednom trenutku setim da je ona neobezbeđena i da bi lako neko mogao da ih ukrade.Odem tamo, otvorim ormare i vidim da su prazni;pretrnem; mislim da je osećaj bio stvaran;onda se setim da je to verovatno san i da sam treba da se probudim;probudim se;vidim da je noć; čujem neko komešanje oko šupe; izletim i vidim kako neki tipovi nose stripove; pripucam na njih; i opet se setim da je to sigurno san; i opet sve isto samo malo drukčije;ne znam da li vam se ovo nekad desilo, meni je ovo prvi puta da se više puta šatro budim a i dalje sanjam;a trenitak kad kapiram da su mi stripovi ukradeni su poprilično šokantni i deluju realno.

Živa istina, kunem se!!!



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/03/2013 20:58:49
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 17/03/2013 : 21:32:22  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Prva tri Sendmena.

Ali evo šta mi se sinoć desilo, nakon čitanja:


Sinoć sam se najeo pred samo spavanje; tada uvek imam loše snove, a imao sam ih i sinoć.Međutim, bili su jako neobični, i jutros kada sam ustao, setivši ih se , prva asocijacija je bila Sendmen i "beskonačno buđenje".

Sanjam kako mi stripovi stoje u nekoj šupi i ja se u jednom trenutku setim da je ona neobezbeđena i da bi lako neko mogao da ih ukrade.Odem tamo, otvorim ormare i vidim da su prazni;pretrnem; mislim da je osećaj bio stvaran;onda se setim da je to verovatno san i da sam treba da se probudim;probudim se;vidim da je noć; čujem neko komešanje oko šupe; izletim i vidim kako neki tipovi nose stripove; pripucam na njih; i opet se setim da je to sigurno san; i opet sve isto samo malo drukčije;ne znam da li vam se ovo nekad desilo, meni je ovo prvi puta da se više puta šatro budim a i dalje sanjam;a trenitak kad kapiram da su mi stripovi ukradeni su poprilično šokantni i deluju realno.

Živa istina, kunem se!!!






a da se nije tvrdja motao okolo u dogovoru sa zekanima?

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 19/03/2013 : 08:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote


Poprilično razočaranje s obzirom na reputaciju.
Crtež u Our Cancer Year je dosadan, prazan, jednoličan (Franck Stack), dok od 10 crtača koji su radili na Our MOvie Year, jedino Mark Zingarelli, Ed Piskor, Garry Dumm i naravno Crumb imaju prolaznu ocjenu.
Priča također pout crteža, razočaravajuća. Unatoč svemu ima par dirljivih scena...i to je to..to je sve.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/03/2013 : 22:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Spaghetti Brothers - remek djelo u svakom pogledu. Tko nije čitao, trebao bi! :)
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/03/2013 : 21:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Sad sam kod 6. trejda serijala Scalped (Jason Aaron i Rajko Milosevic) i prosto ne mogu vjerovati kako je to jebeno dobar strip. Jednostavno genijalno.

Aarona sam zavoleo vec u Punisheru gdje je po meni nadmasio nenadmasivog Ennisa.

Jack the Black.
Go to Top of Page

natural_error
Starting Member



Croatia
92 Posts

Member since 21/02/2013

Posted - 27/03/2013 : 16:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send natural_error a Private Message  Reply with Quote
Guy Delisle: Jerusalem: Chronicles from the Holy City (Drawn and Quarterly, 2012)



Od autora iznimnih grafičkih putopisa Pyongyang, Shenzhen i Burma Chronicles dolazi nam još jedno jako zanimljivo djelo, ovog puta smješteno u Jeruzalem. Kao i prethodna tri djela, Delisle daje iznimno zanimljiv pogled kao "stranac u stranoj zemlji" na kulturu i političku situaciju u nestabilnoj i sukobom uzdrmanoj državi, ali njegovo mišljenje o sukobu je praktički nemoguće iščitati. Crtež je opet dječje jednostavan, a po prvi puta Delisle uvdi boju u neko svoje djelo, i to kako bi istakao određene stvari i događaje važne za priču. Jeruzalem je iznimno zanimljivo djelo koje, iz kuta jednog relativno neupućenog zapadnjaka, daje poprilično dojmljiv uvid u izraelsko-palestinski sukob, ali i na kulturnu tradiciju i religijsko trojstvo u Svetom gradu i čitavom Izraelu.

Edited by - natural_error on 27/03/2013 16:09:31
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/04/2013 : 19:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Uz sav hype oko Tardija u posljednje vrijeme, bacio sam se na jedan njegov stariji rad.

The Arctic Marauder (2011, Fantagraphics). Original izasao 1974 kao Le démon des glaces. http://www.bedetheque.com/serie-3144-BD-Demon-des-glaces.html




Prica pocinje 5. novembra 1889, kad se ladja L'Anjou odpravi iz Murmanska do Le Havrea, Francija. Ledene gore, snijeg, kad odjednom na vrhu jedne ledene gore zagledaju ladju. Spusti se camas i nekolicina ide pogledati sta se dogodilo i ima li mozda prezivjelih. Na ladji su smrznuti mornari, cak i kapitan koji sa s prstom pokauje na neko mjesto na karti. I u tom trenu se nesto dogodi...
Na kraju jos (moralna) prica.

Crtez ti spusti vilicu.

Ponekod izgleda kao da je ljepio likove u kadre, skoro 3D izgledaju. (malo pretjerivanja nije naodmet)


Nekoliko tabli...

http://shrani.si/f/40/OH/2ELvRPNH/the-arctic-marauder-09.jpg

http://shrani.si/f/2W/VS/21Hh5Vxt/the-arctic-marauder-12.jpg

http://shrani.si/f/3t/bF/2nghVWf4/the-arctic-marauder-14.jpg

http://shrani.si/f/1R/88/25glsTC5/the-arctic-marauder-18.jpg

http://shrani.si/f/1R/FE/4zDBjDT0/the-arctic-marauder-37.jpg



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/04/2013 : 11:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ne nađem topica o Vjestici (ni LL ni PP), pa da javim svoje utiske ovdje.


Vjestica (Gigi Simeoni, Libellus)

Poslije Oci i tama jos jedan Simeonijev "one shot" strip. Koji vuce. Da ga procitas u jednom cugu.

Kako je vec sam Simeoni unutra zapisao "...roman strave i uzasa. Ili ne: to djelo može biti triler, krimic, psiholoska drama..."

Ne bih da previse spoilam ali preporuke, sigurne preporuke svima. Zna pokucati na prava vrata i setati te labirintima uma... ako mu dopustis.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/04/2013 : 11:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ne nađem topica o Vjestici (ni LL ni PP), pa da javim svoje utiske ovdje.


Vjestica (Gigi Simeoni, Libellus)

Poslije Oci i tama jos jedan Simeonijev "one shot" strip. Koji vuce. Da ga procitas u jednom cugu.

Kako je vec sam Simeoni unutra zapisao "...roman strave i uzasa. Ili ne: to djelo može biti triler, krimic, psiholoska drama..."

Ne bih da previse spoilam ali preporuke, sigurne preporuke svima. Zna pokucati na prava vrata i setati te labirintima uma... ako mu dopustis.







Uffff
Kod mene skroz obrnuto.
Ima početak i nekakav pristojan razvoj priče do sredine, i do tada stvarno vuče da čitaš dalje.
Međutim, kako se priča počne rasplitat meni sve lošije i lošije, da bi završilo poprilično bezveze.
Oči i tama su mi OK, ovo me poprilično u konačnici razočaralo.
Moja ocjena 3/5 i to isključivo zbog pristupačne cijene.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/04/2013 : 11:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Znaci, ti si vise za njezinu verziju. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/04/2013 : 11:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by natural_error

Guy Delisle: Jerusalem: Chronicles from the Holy City (Drawn and Quarterly, 2012)



Od autora iznimnih grafičkih putopisa Pyongyang, Shenzhen i Burma Chronicles dolazi nam još jedno jako zanimljivo djelo, ovog puta smješteno u Jeruzalem. Kao i prethodna tri djela, Delisle daje iznimno zanimljiv pogled kao "stranac u stranoj zemlji" na kulturu i političku situaciju u nestabilnoj i sukobom uzdrmanoj državi, ali njegovo mišljenje o sukobu je praktički nemoguće iščitati. Crtež je opet dječje jednostavan, a po prvi puta Delisle uvdi boju u neko svoje djelo, i to kako bi istakao određene stvari i događaje važne za priču. Jeruzalem je iznimno zanimljivo djelo koje, iz kuta jednog relativno neupućenog zapadnjaka, daje poprilično dojmljiv uvid u izraelsko-palestinski sukob, ali i na kulturnu tradiciju i religijsko trojstvo u Svetom gradu i čitavom Izraelu.



ovo djeluje zanimljivo

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/04/2013 : 23:00:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Legion (Salvador Sanz, IDW Publishing) http://www.amazon.com/Legion-Salvador-Sanz/dp/160010164X




Zanimivo, prilicno izvirno i zanimljivo, mada kratko (44 table). Mislim cak da je netko prije vremena vec pisao o tom stripu ovdje...?
Umjesto opisa nekoliko stranica iz scanlationa...

Nestp za metalce bih rekao.

http://shrani.si/f/2W/12P/M1D2wV8/legion-01-05.jpg

http://shrani.si/f/2d/tV/mJmWzGq/legion-01-06.jpg

http://shrani.si/f/2A/Ob/17H1OwNL/legion-01-09.jpg

http://shrani.si/f/3m/R7/27xniXdz/legion-01-10.jpg

http://shrani.si/f/Z/DK/1Mlft8jo/legion-01-11.jpg

http://shrani.si/f/47/10b/1A9Z6gTm/legion-01-12.jpg

http://shrani.si/f/w/P8/4oaO31KY/legion-01-13.jpg



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 13/04/2013 : 21:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Zagor i Novi Salem: razbijanje kvazi-utopije



http://www.levoilevlje.blogspot.com/2013/04/mracna-predskazanja.html

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/04/2013 : 11:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Napokon sam nasao vrijeme i volju da procitam i zadnji broj serijala Defense Devil.
Kraj je dosao neocekivano, nisam ni znao da se strip zavrsava desetim brojem, mislio sam da se radi o jos jednom "vjecitom serijalu", ili da ce biti nekoliko desetina knjigica.
Serijal je startovao interesantno, ali se vec na samom pocetku nagovjestavalo da bi se vec uskoro sve to moglo pretvoriti u jos jedan monotoni strip gdje se jedna te ista prica vrti cijelo vrijeme.
Srecom to nije bio slucaj, ubrzo je radnja pocela da se razvija i nije se sve svodilo na advokatsko istrazivanje ubistava i razotkrivanje gospodara pakla i njihovih smicalica.
Glavni likovi su simpaticni, to je jedan od kljucnih elemenata koji drzi serijal, ali i sama prica je svakim novim brojem ostavljala sve vise otvorenih pitanja.
Jedna od centralnih tema je svakako ljubavna prica izmedju glavnih likova, iako se moze da vidi u kojem to pravcu sve vodi, dosta je prepreka na putu u toj ljubavnoj prici, tako da nije ono najbitinije da li ce glavni likovi zavrsiti zajedno, vec na koji nacin.
Kraj je poprilicno razocarao, slicno kao u Twilight filmovima, mnogo ljudi je umrlo, pa ipak su na kraju svi zivi.
Ne mogu da se otmem utisku i da ne povucem paralelu izmedju DD i Preachera, barem kada je finis serijala u pitanju.
Sam kraj srozava cijeli serijal u prosjek, sto je steta, definitno jedan od stripova sa velikim potencijalom i za sve uzraste.
Trenutno dosta mangi obradjuje slicnu temu, vampiri, demoni, vjestice u tinejdzerskim godinama na granici izmedju dobra i zla.
Od ovih koje sam ja citao, DD je po mom misljenju najinteresantniji.



Edited by - King Warrior on 24/04/2013 11:28:05
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 30/04/2013 : 13:12:00  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Cat Claw. Kao "pripreme" za prvu godišnjicu Lastana, počeo sam sa Cat Claw. Posle ohoho vremena. Pročitao albume 2,5,6,7 in 8. Ratsody in blue ili Pacovdija u plavom najbolja do sada. Pored standardno dobre naracije, kadriranja, dinamike i (huh) ljepe Kerolajn, svih zajbancija sa uzvicima i efektima, malih skrivenih poruka na reklamama, majicama, homažu hard rock glasbi, filmovima i specialno Clint Eastwood-u, cepao sam (a čovek se retko glasno smeje kad je sam) kod govowa stawog dobwog doktowa mowsa. Aaaaaaha. Pojma nemam šta znači "sitno kvwcanje na waskwsnici", ali čuje se mega, pogotovo kad sam sebe čujem. Čista pendrek-sisa/pendrek-sisa. (I unapred se izvinjavam onima sa govornom napačom wkanja).
A, da! Zašto ima 3 epizoda dva različita naslova:

Two fools for sister cattie
Two mules for sister cattie

Edited by - trolodtroje on 30/04/2013 14:12:35
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 14/05/2013 : 13:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Evo da i ja izreklamiram nekoliko stripova koji su me se dojmili u zadnje vrijeme, po redoslijedu kojim ih ocjenjujem:

1. SAGA

Zaista brzu ušao u možda i moj top 5 stripova ikada. Brian K Vaughan-a ne trebam posebno predstavljati a Fiona Staples je nešto najčarobnije šta sam vidio u stripu ikada.....tako jednostavan crtež a opet tako fantastičan.

....prva scena



http://www.imagecomics.com/comics/4620/Saga-1



2. The courtyard + Neonomicon

Moore sa svom svojom bolesnom/perverznom maštom me je ovdje podjednako oduševio kao i razočarao u nekim djelovima....no mislim da ce se sa najavljenim novim nastavkom još neke stvari posložiti.

NAPOMENA....ja sam ovo čitao obrnutim redoslijedom jer za The courtyard nisam niti znao dok sam čitao Neonomicon i ispalo je savršeno, tako da bi možda čak i preporučio ovakvo obrnuto čitanje.

http://boeken.tsuk.org/wp-content/uploads/2012/05/The-Courtyard.jpg

http://cdn.bleedingcool.net/wp-content/uploads//2011/06/NeonomiconHC.jpg?802b89



3. Caligula + Caligula: Heart of Rome

Opet AVATAR PRESS koji mi se je u zadnjih par godina pretvorio u daleko omiljenog izdavača (uz Fibru), sa svojim horror + sick stripovima (Crossed kao daleko najbolji horror/survival strip koji sam ikada čitao (sa novim nastavcima horror/extra-turbo sick strip), Ferals (vukodlaci, napokon sami, bez vampira), Stitched ).......

....Caligula (Lapham, Nobile) također spada pod sick strip, ali bez obzira na to ima i dobru priču i "malo" drugačiji pogled na zlatno doba Rima

http://www.comicvine.com/caligula/4050-39516/

http://www.comicvine.com/caligula-heart-of-rome/4050-54648/



Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/05/2013 : 21:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote



Eto, procitao i trejdove 9-13 (na 95. broju sam od 100) i kao posle prvih 8 trejdova istog sam misljenja, da se radi o jednom izmedju absolutno najboljih i neponovljivo nenadjebivih stripova ikad.

Slava autorima na veke vekova.

Jack the Black.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/05/2013 : 21:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote



Jos jedan od serijala, koji me u poslednje vrijeme oborio s nogu. Ostaje mi jos poslednji 10. trejd i vec sad mi je zao, sto cu ga zavrsiti. Apsolutna preporuka. Aaron mi postaje pored Ennisa jedan od najboljih autora. Hvala.

Jack the Black.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/05/2013 : 16:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
@mike
ajde kad zavrsis sa Scalpedom, predji na Ralpha Aznama, pa javi utiske

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 23/05/2013 : 01:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
posle duže pauze pročitao strip, tačnije dva:

- supermen "četiri godišnja doba"
simpatična pričica ljupko nacrtana...

- lui rjel - čestera brauna... e ovo je već ozbiljan strip...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 19/06/2013 : 14:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
The Arrival (Shaun Tan)



Čini mi se da je već bilo priče o ovom stripskom eksperimentu. Crtež, rađen po uzoru na stare crno-bele fotografije, dostiže u nekim trenucima stvarno izuzetne rezultate. Predstavljanje ljudi mi je malo išlo na živce, nisam ljubitelj foto-realizma, mada je dobro odrađen (u tom segmentu me podseća na spot Take Me On od norveškog benda A-ha).
A priča? Emigracija, dolazak u novi svet, sa nerazumljivim slovima i znakovima i neobičnim životinjama. Dečje začuđeno i radoznalo, i sve to bez i jedne reči.
Vrlo dobro.




Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 19/06/2013 : 21:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
^^^ friknuto doro izgleda!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/06/2013 : 16:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike




Eto, procitao i trejdove 9-13 (na 95. broju sam od 100) i kao posle prvih 8 trejdova istog sam misljenja, da se radi o jednom izmedju absolutno najboljih i neponovljivo nenadjebivih stripova ikad.

Slava autorima na veke vekova.



ja sam baš završio prva četiri Beloputa trejda - zaista nenadjebiv strip (barem za sada)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/06/2013 : 13:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Stitched

Samo ime Garth Ennis je za mene dovoljna dobra referenca da kupim strip.
Tako i u ovom slucaju, uzeo sam TPB sa prvih sedam epizoda ovog serijala, mislio sam ovo mora da bude dobro.
Na naslovnoj je slika zombija, ili barem neceg slicnog, ne bas nesto sto me privlaci u posljenje vrijeme, najvise zbog toga sto je scena zadnjih godina pretrpana ovom vrstom stripa, pa su mi pomalo postali dosadni.
Onda je uslijedio blagi sok, u tekstu stoji da Ennis nije autor ovog stripa, on je snimio kratkometrazni igrani film po kojem je onda Mike Wolfer napisao i nacrtao strip.
Hajde, krenem sa citanjem i mislim mozda ipak bude nesto od svega toga, ipak je strip napravljen po Ennisovom djelu.
Nazalost, to nije bio slucaj, jedva sam presao tih prvih sedam epizoda, strip je skoro pa necitljiv.
Radnja se odvija u brdima Afganistana gdje hrabri, posteni i cool americki i engleski vojnici vode borbu protiv terorista, za dobrobit svijeta, mir i ljubav.
Odjednom ih napadaju cudna bica, zasivenih ociju, usta i svih ostalih tjelesnih otvora.
Radi se o nekoj vrsti zombija kojima rukovode ljudi obuceni u burke na taj nacin sto masu praznim konzervama od pasulja, natrpanim kamenjem i zavezanim za lanac (ozbiljan sam).
Sada da vam ne pricam mnogo o radnji, inace cu morati da se prisjetim sveg tog jada kojeg sam sa velikom mucninom prcitao, uglavnom radi se o horror stripu najlosije vrste.
Dijalozi plitki, radnja ne daj boze, glavni likovi toliko odvratni da sam jedva cekao da ih raskomadaju cudovista.
Ma sve inekako, ali mi je krivo sto sam nasjeo na Ennisovo ime na stripu, jer ovo nije nista drugo do obicna prevara.
On u stvari nema nikakve veze sa samim stripom, kao sto sam vec objasnio, ali je ocigledno dozvolio da se zloupotrijebi njegovo ime da bi se doslo do vise novca.





Go to Top of Page
Page: of 198 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000