forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 510

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/03/2022 : 11:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

To za onu vezanu za Trelkowsky? Mislim da je netko bio napisao da je bila najprije odobrena i naknadno, kad se već počelo radit na njoj, povučena.



Jeste, to. I ima smisla, sećam se da je Rrobe u to vreme na Fejsu hajpovao da uskoro kreće ciklus o jednom starom liku iz Dilana koji će, naravno, promeniti sve - mislim da je možda i spominjao broj 409, ali možda grešim.

E sad, može se diskutovati da nam ciklus o životu Trelkovske u životu ne treba - ali ako je već bilo inicijalno odobreno, onda nije ni čudo što je Rekioni popizdeo. A ako je nekom greškom taj ciklus menjao status kvo, pa je odbacivanje njega značilo i odbacivanje svih epizoda posle - čudi me da nije ispljuva sve i otišao.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 12/03/2022 : 20:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Malo smo ipak produžili s Nathanom, ovaj put u duetu s Dylanom, pa evo Senkina recenzija za kraj tjedna:

https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-bop-3d-demoni-i-silicijum/2784/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 13/03/2022 : 11:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Brindisijevi memoari za epizode koje je crtao

4. Originalna Brindisijeva objava za #84 "Zed"



Zed, broj 84, izašao krajem kolovoza 1993. Moj jedini Dylan, koliko sam upoznat, koji je objavljen u SAD-u od strane Dark Horsea. Zasigurno mi nije među dražim [brojevima].

Počinjem previše brzati, godinu prije sam kupio kuću, imam hipoteku s promjenjivom kamatnom stopom, od tada pokušavam sve što mogu učiniti bržim, kao što je npr. tuš na skicama ili direktno kopiranje pomoću "svjetlećeg" stola (eng. light table). Rezultat svega toga je hladna linija, kruta i s mnogo asimetrija. Ne preporučam ga svima, osim ako vam treba novac. Trebate li ih? Žao mi je. Kad ti ne treba, bolje je.

Za Scoutov lik, Sclavi mi šalje neke slike Christophera Lamberta, preporučajući mi da mu dam "manje idiotski" izgled ili tako nešto.

Dylan je zaručen s teroristicom IRA-e, ali u ovom trenu ne postoje naznake da je već bio u braku s drugom [teroristicom IRA-e], zbog jednostavne činjenice da će broj 121 izaći tek za 3 godine... Ne znam je li su u reprintima dodane kakve reference vezano za to.

Na 17. stranici upadaju specijalci Scotland Yarda, gdje sam crtežom htio odati počast slavnoj sceni iz Blues Brothersa. Neki su pogodili da je broj na kacigama bio 25. travnja, no tako je i u referentnoj dokumentaciji. Iznad Dylanovog kreveta je Gigerov "Li 1" (nije original, na Dylanovu žalost).

Svjetleća staza očito nije referenca na peruanske teroriste, niti mislim da je riječ o Sclavijevim LSD tripovima, no trebalo bi ga pitati za to.

Scenografija palače Morlocka preuzeta je iz "Cabiria", filma iz 1914, posuđenog prvesntvenog zbog tri oka. U to vrijeme sam se stalno "opijao" knjigama o umjetnosti. I kopiranju, naravno.

Ne trudim se previše oko divovskih čudovišta, no kako bi ih učinio malo "čudnijima", pokušavam zamijeniti tricepse s kvadricepsima, što još najviše od svega drugog izgleda kao [crtačka] greška.

U narednih nekoliko "šteajućih" stranica, Sclavi mi, uz priložene reference, govori da se prepustim čudnim i nadrealnim elementima. Ubacio sam daždevnjake, morske krastavce, Astolfa na hipogrifu (na njegov zahtjev), vile, gobline, Malog Nema, Dalìa, Eschera, moj autoportret skriven u pretposljednjoj vinjeti na 83. stranici (taj prst nije srednji prst), a osobito NLO rođenih iz nesvjesnog, koji se referenciraju i na našu prethodnu suradnju [#61 Užas beskonačnosti], ubacujem i neke „nemoguće figure“ koje su se svidjele Sclaviju (štoviše, vidjet ćemo ih opet u „Kad zvijezde padaju“.)

Ono što izgleda kao simbol Citroena je ustvari mali hommage "Na zvjezdi", knjizi koju je samo Moebiusov genij mogao učiniti jezivom.

__________________________________________________________________________

Ostale prevedene Brindisijeve objave:

1. Zlo (#52)
2. Užas iz beskraja (#61)
3. Bogomoljkini zločini (#71)

Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 13/03/2022 : 15:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Moj osvrt na Dylanovu epizodu Preko praga/ Iza onih vrata: Ovo je toliko besmisleno i zbunjujuće da mi se svidjelo.

Nekakav pacijent je doveden u bolnicu sa smrtnim ozljedama. Polako se skupljaju svi važniji likovi serijala i to na jedan zanimljiv način. Svaki puta kad pomislimo da smo shvatili tko je iza vrata operacijske sale, taj lik se pojavi u čekaonici. To nije Dylan, nije Groucho, nije ni Bloch. U jednom trenutku sam pomislio na Xabarasa, ali se onda i on pojavljuje. Čisti mindfuck.

Zanimljiv je i način pripovijedanja u nekim djelovima priče. Sve nam pripovijeda ta neka nepoznata osoba. Posebno konfuzno postaje na samom kraju, kada Dylanu i ostalima poručuje da moraju nastaviti bez nje.

Ima puno upečatljivih scena koje potiču na razmišljanje. Moram istaknuti one događaje kod sobe pune zrcala i trenutak u kojem Xabaras promišlja treba li ili ne treba toj osobi dati svoj serum besmrtnosti.

Naposljetku sam pomislio da je ta osoba koja umire sam Sclavi te je ovo svojevrsni način da se serijal oslobodi njegovog utjecaja. Pročitavši recenziju, samo sam se dodatno zbunio. Imamo različite rodove likova u različitim izdanjima stripova. Zbunjola.

Morao bih ovo pročitati u talijanskom izdanju da shvatim o čemu se radi.

Piccato je ovo vrhunski odradio. Posebno je razvalio na onim scenama gdje je okvire kadrova obojao u crno i zabavljao se pri sjenčanju.

Naslovnica, također, najvjerojatnije ima nekakvo simboličko značenje. Možda je ovdje Barbatova htijela napisati da je i Dylan postao jedno od onih čudovišta protiv kojih se borio iz mjeseca u mjesec te da su njegovi čitatelji zapravo na samrti, odnosno na pragu da odustanu od čitanja serijala.

Nijedan me strip do sada nije ovoliko zbunio. Što vi mislite? Tko je taj lik na operaciji?

Zaista, ni nakon 5 čitanja za redom, nisam uspio shvatiti tko je ovaj lik kojeg operiraju. Postoji li neki "službeni" odgovor na to pitanje, odnosno točna informacija o kome se radi? Ili je ovo jedna od onih epizoda gdje je čitateljima ostavljeno da sami shvate što pisac, odnosno spisateljica u ovom slučaju, želi reći?

Koji su vaši dojmovi? Kako ste vi shvatili epizodu?

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 13/03/2022 : 19:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz


Morao bih ovo pročitati u talijanskom izdanju da shvatim o čemu se radi.



What if I told you... da i talijanske verzije imaju 2 "različita" kraja?

A moj komentar je... više-manje ono što sam napisao u komentaru ispod recenzije.
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 13/03/2022 : 19:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
@Sarghan
Pročitao sam Vaš komentar. Znate li ono kada se u crtićima lik toliko šokira da mu donja čeljust ode sve do poda? To je moja reakcija😁

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 20/03/2022 : 09:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Brindisijevi memoari za epizode koje je crtao

5. Originalna Brindisijeva objava za #89 "Konjanici vremena"



Vitezovi vremena, br. 89, veljača 1994, tekst Chiaverotti.

Sclavi više ne podnosi težinu [uspjeha], u svakom smislu, koju je Dylan stekao i ponovno ću dobiti jedan njegov scenarij još samo za #121 kojim [Dylan] slavi svoju desetu godišnjicu. Između ostalog, u telefonskom razgovoru mi je priznao kako više ne može pratiti moju superprodukciju. Štoviše, kontaktirao me Queirolo i za Nicka Raidera.

Unatoč dvostrukoj predanosti [Dylan i Raider], jedan od mojih DYD-a izlazi svakih 5 brojeva, što je dovelo da sam se popeo na ljestvici, jer (sve)prisutnost gotovo uvijek znači i zadovoljstvo.

Referenca ima u izobilju: zastavu Thulsa Dooma danas bih detaljnije nacrtao, ali zaustavljeni kadar sa VHS kazete je bio sve što sam tada imao.

Evelineino lice uzeo sam od Dantea Gabrielea Rossettija, vođa Teutonskih vitezova trebao je biti Clancy Brown, negativac Highlandera, napravljen po sjećanju (nisam imao fotografije).

Zmaj je negledljiv s tim trbuhom. Što je još gore, uzeo sam ga iz stare priče o Bricku Bradfordu. Leti samo zato što je vjerojatno ispunjen zrakom.

Za izdavačev ured recikliram "https://i.imgur.com/NNq1XDT.jpg]studiju[/url] koju sam, na vlastitu inicijativu, napravio u vrijeme probe za Nathana Nevera: ništa se ne baca.

Stranica 37 danas vjerojatno ne bi prošla, s nedvosmislenim stavom u prvom crtežu i spaljivanju grudi. I posljednji crtež na str. 81 je bio cenzuriran, jer su likovi bili goli.

Na str. 44 nezamjenjivi vrt Giverny. Dvije stranice kasnije ekran je stvaran, izrezan i zalijepljen, jedini put u mom životu. Moji najnoviji Dylani su virtualni.

Kako proučavam i educiram se o srednjovjekovnom okruženju, koristim priliku da tu i tamo ponešto kopiram : stranica 67, prvi kadar preuzet je iz Holman Hunta, selo je ono iz Robin Hooda s Kevinom Costnerom, inkvizitor može biti samo Murray Abraham, tu i tamo iskoči Bruegel, na str. 96 poza je sa poznate Repinove slike, plus druge sitnice kojih se više ne sjećam.

Pretpostavljam kako su konji koje sam ovdje bio prisiljen crtati (kopirati) natjerale Marchesellija na razmišljanje da bih se u budućnosti, kada mi se stil još razvije, mogao okušati na Texu...
__________________________________________________________________________

Ostale prevedene Brindisijeve objave:

1. Zlo (#52)
2. Užas iz beskraja (#61)
3. Bogomoljkini zločini (#71)
4. Zed (#84)
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 20/03/2022 : 13:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Bas su zanimljive ove samo-refleksije.
Kako li se uopste seca ovih detalja?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 20/03/2022 : 20:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Sećanje je smešna lupa....


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 21/03/2022 : 19:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Pamtim samo sretne dane, sto bi rekla Gabi Novak :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2040 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 23/03/2022 : 17:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
#12
L’invasione degli ultraschermi?
Scenarij: Luca Vanzella
Crtež: Giulio Camagni

Dr. Groucho e Mr. Dylan?
Scenarij: Luigi Mignacco
Crtež: Sergio Algozzino, Marco Nizzoli, Fabrizio De Tommaso, Francesco Cattani, Vincenzo Filosa, Cammello, Luciop

Naslovnica: Giuseppe Montanari, Paolo Bacilieri



https://shop.sergiobonelli.it/dylan-dog/2022/03/23/albo/dylan-dog-oldboy-12-1021504/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1648048770293.jpg--.jpg?1648048770000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1648048770736.jpg--.jpg?1648048771000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1648048771173.jpg--.jpg?1648048771000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1648048771592.jpg--.jpg?1648048771000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1648048771971.jpg--.jpg?1648048772000

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/03/2022 : 18:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Hebiga, meni je ovo zanimljivije od regularne. Barem ovako na oko.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 23/03/2022 : 19:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
zanimljivo je samo jer je OLDBOY konceptom ostao vjeran "starome" dylanu, bez ovih odvratnih i promašenih reikonijevih promjena.
priče se vremenski odvijaju u devedesetima, ali nažalost, kvalitetom su obično upravo samo na razini priča iz maxija... slabo... površno.

kad ih pišu ljudi poput de narda, mignacca, simeonija, ecchera...
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 26/03/2022 : 13:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Brindisijevi memoari za epizode koje je crtao

6. Originalna Brindisijeva objava za #94 "Žena koja ubija prošlost"



Srpnja 1994. nagrađivani tandem Chiaverotti-Brindisi vraća se sa "Ženom koja ubija prošlost".

Ono što je najočitije je moja promjena stila. Skupio sam hrabrost i vratio se eksperimentiranju sa sivim nijansama koje sam koristio na početku svoje karijere za popunjavanje praznina, koje su sada izašle iz mode.

Stano nam je otvorio nove mogućnosti, ne samo s br. 1, nego prije svega s #43 "Ničijom pričom", a i moje prve probne table za Dylana imali su neke nijanse sive, koje su mi, međutim, bile strogo zabranjene, jer su "stvarale probleme" u tisku.

Kasnije ću to [nijanse sive] ponovno probati, jer u siječnju [1995.] izlazi drugi Dylanov gigant s mojom pričom "Taxi!". Tu mi [uredništvo] nisu ništa rekli [za korištenje nijanse sive] (ipak su to ispisali u polutonu). Svjestan sam uredničkih poteškoća koje to izaziva pa, kako bih omogućio reprodukciju bitmap formata, prelazim na grubi Fabriano i također smanjujem format na 25x35, stvarajući iluziju [samome sebi] da crtam više i da sam produktivniji.
Savjet: crtanje na malom formatu je kontraproduktivno, to je kao gađanja u udaljeniju metu, povećava šansu za pogreškama, kao i da one budu primijetnije.

Zapravo, brzo ću se vratiti na 30x40, ali u međuvremenu slučajno eksperimentiram s nekoliko tehnika koje ću koristiti još godinama, jednu još i danas: markere napunjene tintom te "naoštrene" markere. Prve više ne koristim jer danas postoji bezbroj kaligrafskih markera, a drugi su "rođeni" kako bi dali malo više duktilnosti [izdržljivost] mom rascvjeatanom potezu, kao i zbog škrtosti, jer Pilot DR koji sam tada koristio nije bio jeftin, a njegov grubi vrh na papiru je trajao manje od naboja tinte. Ne volim bacati još uvijek napunjeni marker, pa uzmem kolut za oštrenje škara i noževa koje sam imao kod kuće i "kalim" metalni dio da izvadim još koji milimetar file. Isprobam taj svoj novi produkt: prava bomba, poput četkice je [za crtanje]! I dan-danas to radim s Pentel Pointlinerima, koji su još bolji i koštaju upola manje.

Na grubom papiru, markeri izgledaju zrnato, poput [drvenog] ugljena [za crtanje], tako da mogu izbjeći korištenje crnih boja, što me tjera da koristim fiksativ, da izbjegnem otiske prstiju koji stvaraju problema upisivačima teksta i urednicima. Sad kad razmislim, postoji samo jedan alat koji koristim od početka svoje karijere, a to je crna olovka Stabilo 8746. Ne želim gubiti vrijeme na šiljenje, pa ju jednostavno izgulim i ubacim u mehaničku olovku Hardtmuth Totiens 827, utješnu nagradu u natjecanju u crtanju na kojem je moj otac sudjelovao prije mog rođenja.

Vratimo se na priču, čiji je originalni naslov bio "Fan" i zapravo počinje s prekrasnom plavušom s kapuljačom koja ubija svakoga tko pljuje ili govori protiv Dylana, pa čak i kad mu uputi i jednu ružnu riječ, poput ludog obožavatelja, a zatim mijenja ploču i postaje serijski ubojica njegovih bivših djevojaka.

Praonica je, sukladno scenariju, kao iz filma "My Beautiful Laundrette" [1985.].
Plavuša se izvorno zvala Clio, kao Clio Goldsmith, jedan od Claudijevih fiksacija, zajedno sa Sinead O'Connor. Što reći o tome.
Policajac koji presreće telefonski poziv (s laptopom, u Dylanovoj kući!) je dr. Raffaele De Falco, stručnjak za stripove i dugogodišnji prijatelj.
Na str. 44 i na str. 57 postoji flashback u kojem zabavljam pokušavajući malo bacati na Mignolu (što mi ne uspijeva), ubacujem Klimta u ulogu suicidalnog slikara (i također njegov atelje), pronalazim vremena da čak i ubacim doktora jedne Rockwellove ilustracije.
Žene iz prošlosti tjeraju me da ponovno vidim njihove autore, na str. 55 vinjeta 2 "kopiram" Roia (što piše i na traci), na str. 64 Ambrosinija, na str. 68 Piccatta, na str. 71 Freghierija, opet Piccatto i Dall'Agnol. Stranica 72 opet Ambrosini, sa str. 73 Castellinija.
Na str. 87 zadnja vinjeta, imao sam golu sisu. Ludost! Cenzurirano!
Ipak, tu nema mjesta šali: "napadi" na autore Intrepida, uključujući i mene, nekoliko godina ranije, pravi lov na vještice protiv horor stripova, posjet redakciji korumpiranih financijera, s posljedičnim otkazivanjem Horror Festa i pritužbe protiv švercanja učinit će Sergia Bonellija [kao i izdavačku kuću] sve opreznijim i razdražljivijim.
Velike pauze proizlaze iz velikih trka.

__________________________________________________________________________

Ostale prevedene Brindisijeve objave:

1. Zlo (#52)
2. Užas iz beskraja (#61)
3. Bogomoljkini zločini (#71)
4. Zed (#84)
5. Konjanici vremena (#89)


Edited by - Sarghan on 16/04/2022 19:41:52
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/03/2022 : 13:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Kakvo to suđenje spominje?
Zna li netko nešto više o tome?
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1557 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 28/03/2022 : 02:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

Na str. 87 zadnja vinjeta, imao sam golu sisu. Ludost! Cenzurirano!


Svašta! Setili su se naknadno da se bave puritanizmom, a koliko je Casertano imao golih sisa u 10. epizodi...

Ili je to bilo zbog nekih prigovora sa strane, ovo što pominje u narednoj rečenici?



Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

patuljakse
Starting Member

49 Posts

Member since 03/06/2014

Posted - 28/03/2022 : 05:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send patuljakse a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by Sarghan

Na str. 87 zadnja vinjeta, imao sam golu sisu. Ludost! Cenzurirano!


Svašta! Setili su se naknadno da se bave puritanizmom, a koliko je Casertano imao golih sisa u 10. epizodi...




To je poznat slučaj. Sklavijeva epizoda Lov Na Veštice, valjda 69-ti broj regularne serije, je reakcija i meta-komentar na užasan pritisak javne moralne panike kojem je Boneli kao izdavač tada (1991-1992) bio izložen. Daryl Zed je tu poslužio kao stripovski alter-ego Dilana koji se našao u istoj situaciji.

Posle toga više ništa u serijalu nije bilo isto - produžene onirične scene "filmskih" ubistava su prvo ozbiljno proređene, a zatim potpuno izbačene. Seksualni aspekti stripa su bili praktično počišćeni. DD kao strip je poteran u drugom pravcu izvan horora, u fentezi, suvoparni proceduralni triler, avanturu, eskapizam i dijaloški natrpanu dramu. To je, pored ličnih razloga, bio i glavni okidač za Sklavijevo postepeno distanciranje od serijala.

Zaista bih voleo da imamo više konkretnih informacija o ovom slučaju, ako neko ima, baš bi bilo zanimljivo to videti...

Edited by - patuljakse on 28/03/2022 06:37:35
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 29/03/2022 : 21:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Sneak-peak

#428 (Enna & Gemovese)



i (navodno) #429 (Mignacco & Roi)

Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 29/03/2022 : 23:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Meni se cini kao da je "uzas" u najavi.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 30/03/2022 : 08:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Nešto mi poznata ova druga naslovnica, i naslov
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 30/03/2022 : 09:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
obje su tako-tako, nema originalnosti

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2040 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 31/03/2022 : 20:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
#428
Scenarij: Bruno Enna
Crtež: Luca Genovese
Naslovnica: Gianluca Cestaro, Raul Cestaro



https://shop.sergiobonelli.it/dylan-dog/2022/03/28/albo/dove-i-sogni-vanno-a-morire-1021519/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1648477207771.jpg--.jpg?1648477208000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1648477208214.jpg--.jpg?1648477208000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1648477208645.jpg--.jpg?1648477209000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1648477209097.png--.png?1648477209000

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/04/2022 : 20:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
https://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.93f39de7ffcb418daf934e4aace1ced2.dylan-dog-specijal-034-velika-utjeha.aspx

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 09/04/2022 : 11:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

https://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.93f39de7ffcb418daf934e4aace1ced2.dylan-dog-specijal-034-velika-utjeha.aspx



Dok se Potrčko sjeti, na kioscima će biti Diabolik br. 2056

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2040 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 11/04/2022 : 12:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
Kolor Fest #41

L'orrore delle armi
Scenarij: Gabriella Contu
Crtež: Giorgio Pontrelli
Kolor: Sergio Algozzino

Naslovnica: Giorgio Pontrelli



https://shop.sergiobonelli.it/dylan-dog/2022/04/06/albo/l-orrore-delle-armi-1021552/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1649252514787.jpg--.jpg?1649252515000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1649252515231.jpg--.jpg?1649252515000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1649252515752.jpg--.jpg?1649252516000

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page
Page: of 510  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.97 seconds. Snitz Forums 2000