forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Asteriks - Čarobna knjiga
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

DiSkAcH
Senior Member

Croatia
1463 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/11/2018 :  13:13:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by anto

Gošini,Uderco,Feri&Konrad:Asteriks,knjiga 12,epizode 34-36 (Čarobna knjiga)

A&O rođendan - uf,ovo je baš potanka epizoda Asteriksa;žali bože sjajnog Udercovog crteža.Počelo je interesantno,ali nadalje je malo konfuzno,a malo dosadno... 2/5
Asteriks među Piktima - i bilo je vreme Uderco da ode,stvarno je srozao kvalitet ovog kultnog stripa(što se priče tiče,jelte).Iz mog ugla,nije ga trebalo ni nastavljati,ali kad već jeste ...Konrad radi dobar posao, ali mi se čini da je veći pritisak na Feriju;jbga,trebalo je zameniti majstora Gošinija.Olakšavajuća okolnost mu je bila što je pre svog debija imao nekoliko Udercovih scenarističkih podbačaja.
Zvezdoje i Trboje među Piktima je epizoda solidne ideje i korektne razrade;to kad se uklopi i tu i tamo ubaci po neka simpatična fora dobije se sasvim pristojna epizoda.Nikako nešto što će se pamtiti,već strip za finu zabavu 3.5/5
Cezarov papirus - novopečeni autori A&O se polako zagrevaju,i podižu kvalitet,što se jasno vidi u ovoj epizodi;u stvari,tu mislim na Ferija(Konrad je od starta dostojno zamenio Uderca),koji je duhovitiji,igre reči,na kojima je Gošini briljirao,postaju lucidnije,zaplet zanimljiviji 4/5

U principu,sjajno je da imamo integral sa friškim epizodama galskih junaka,makar one bile ispod nivoa kultnih priča.
Izdanje je kako treba (malo se štampa sa hrbata "prelila" na koricu,ali ništa strašno+i dalje mi ono Gosini para oči,ali i to sve manje smeta),prevod takođe.

Feri&Konrad:Asteriks na trci kroz Italiju (Čarobna knjiga)

Mislio sam da će se nakon Cezarovog papirusa novopečeni dvojac tek razmahati,ali tuki,ovom epizodom su učinilim mali korak unazad. Ako bih hteo da budem precizan,ocenio bih je sa 3.75/5,ali pošto tako preciznu skalu nemam,biće to 3.5/5.Bolja mi je od Pikta,a lošija od Papirusa.
Trka mi ima još i najbolju ideju od sve tri Ferijeve priče - ali potencijal nije iskorišćen na najbolji mogući način.
Inače,perfektno urađeno mekokoričeno izdanje.

Pa i nije baš perfektno, meni počela plastifikacija da se odvaja na ćošku...

Malo prozirnog laka za nokte po ćošku i ko novo

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
7075 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 16/11/2018 :  13:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

Omnibusi ni nemaju naslovnice originala koliko ja znam (barem američka i UK izdanja)

tačno, ali nema ovo veze s tim izdanjima, barem po naslovnicama.

zapravo i jeste pitanje iz kojeg izdanja crpe naslovnice.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
11466 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/11/2018 :  16:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

zašto nije naslovnica jedna od onih originalnih sa albuma 4-6? zašto se eksperimentiše?

ne vidim zašto ti je problem što su naslovnice univerzalne,a ne neke od originalnih.

Što se mene tiče,baš mi se sviđa ovakve kakve su,a originalne su unutar knjiga.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
7075 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 16/11/2018 :  23:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by I like girlz

zašto nije naslovnica jedna od onih originalnih sa albuma 4-6? zašto se eksperimentiše?

ne vidim zašto ti je problem što su naslovnice univerzalne,a ne neke od originalnih.

Što se mene tiče,baš mi se sviđa ovakve kakve su,a originalne su unutar knjiga.

pa kad čovjek bolje razmisli, ne fali ništa... i možda je čak i bolje što su neutralne naslovnice.

ali volio bih znati odakle crpe naslovnice.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.05 seconds. Snitz Forums 2000