forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: 100 metaka 3, 4 i 5
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/12/2018 : 19:31:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope
Govorio sam o jebo i jebote kao psovki/uzrečici a ne kao sastavnom dijelu rečenice. A može i jebemu!



Ma šalim se, ti to maltene shvatio ozbiljno.

Inače, koristi se i varijanta jeba te...

Prolazi i jebem mu ...
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 29/12/2018 : 19:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Jebatga...

...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/12/2018 : 00:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Kladim se da ne postoji topic na kojem se ovoliko jebalo !
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 10/01/2019 : 18:32:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
100 metaka - a 5 knjiga.

Svega tu ima, u svih tih 100 metaka. Izvrsnih crteža, neobičnih kadrova i sjena, ali ne stalno, već kad se crtaču prohtije, „kad želim mogu, ali baš i ne želim stalno“.

Sadržaj glavne linije mi je manje dobar (ili manje jasan) dok su me više „pogodili“ svi usputni događaji i likovi. Sjajnih tu malih priča ima, i kao da se u njima natječu sadržaj i crtež.

Najdraže se mi epizode u kojima se dva sadržaja isprepliću svake dvije stranice te kao puzzle uklapaju jedan u drugi.

Prijevod je pravi pothvat u ovom stripu, jako blizu „nemoguće misije“. 2500 stanica nekog slenga koji je apsolutno razumljiv vjerojatno samo autoru. Prilagođavali ga našem jeziku ili ga prevodili doslovno, uvijek će biti nedovoljno savršeno. Za prevesti ovakav strip potrebno je ili 5-6 stručnjaka za jezik, kulturu, povijest, strip, muziku, film… (po mogućnosti da je netko od njih Azzarellov suvremenik i prijatelj koji je živio u Americi u vrijeme pisanja scenarija) ili da 100 metaka Azzarello sam prevede na hrvatski jezik.

Ocjena: pogodilo me 85/100 metaka

p.s. Prve dvije knjige pročitao sam odmah po izlasku pa je prošlo dosta vremena do izlaska sljedeće 3. I onda sam prije 3. knjige ponovo pročitao 2. i to me se ponovno čitanje najviše dojmilo. Bez žurbe, s uživanjem sam otkrivao ono što sam zaboravio ili zanemario u prvom čitanju. I onda je na red došla 3. knjiga… i shvatio sam da ako samo ganjam sadržaj i konačan kraj preskačem puno toga dobroga u ovom stripu. Pa sam nakon svake knjige pročitao neki drugi strip, da malo usporim i sredim dojmove. No, na kraju sam 5. knjigu ipak požurio…
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/02/2019 : 10:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
naslonicu se na svoj post o prva dva dela

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=48770&REPLY_ID=2088203

e sada, ovaj treci nastavak mi je bio ko neka sok terapija. pa ovo je tacno ono sto me gadja u srce. obilje desavanja bas kakvog volim, ulica, ljudi na granici zakona, isprepleteni zivoti, obrti, emocije. poznaje azarelo materiju, razbi covek samo tako. ovo sa trustom, ne ljudima koji su u trastu, vec ta neka pozadinska prica mi je glupa i suplja, al ne mozes ima sve.
sve u svemu, ooodlicno!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/02/2019 : 10:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sto je najbolje ceka me obilje u nastavcima 4 i 5.
sad sta je to obilje, ima tu neka scena iz kuce. stavili mi neke cokolade i bombone u kesu, stavili kesu u sobu koja je zakljucana. sad nekako soba bila otljucana usao sin i naravno prvo uzeo cokolade i sokove. bas dosta cokolada bilo, pa sin otvorio vise cokolada i uzivao u njima nesmetano. sad kad sam video sta se desava, imao je kranje smirenu facu i uzivao je u obilju, mene nije primecivao. nije mu to dugo posle trajalo al to je moja definicija obilja!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/02/2019 : 10:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Obilje?
Harem je obilje!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/09/2019 : 10:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
pa u 4 delu nekako se obilje izgubilo. sve je bilo dobro u prvoj trecini stripa, dok je stalno bilo sveze krvi - sto ce reci stalno neki novi likovi sa ulice upetljani u tu veliku pricu. posle oni nestaju, prica ide iskljucivo na glavne aktere, gde sam se pogubio. iskren da budem jedva da sam pratio strip.

glede prevoda, primer:
old guard u gang slengu je preveden kao stari strazari umesto stara garda.

ima ovakvih sitacija podosta, tatjana je definitivno los izbor za ovaj strip. ocekivao sam da ce se prevod popraviti u ovim nastavcima
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 20/09/2019 : 10:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Risso je sjajan, ali ja sam nakon 4 knjige odustao od 100 metaka. Kako ide prema kraju, postaje sve dosadnije i teže za pratiti... kao karijera nekog mladog talenta koji je puno obecavao, a onda propao. Kao Krkić, npr.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/09/2019 : 13:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Meni je serijal postajao sve bolji, prve dvije knjige (originalna trejda) su mi najslabije. Jedino nisam potpuno zadovoljan krajem, iako je ok. Serijal je bio teška navlakuša, ekspresno sam ga spičio.

Edited by - swamp thing on 20/09/2019 13:56:57
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/09/2019 : 15:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nisam još ni nabavio (mada su pare za njih odaaavno odvojene) 3-5 100 bulitc,a kamoli pročitao,ali 75,68% sam siguran da kasper i pcoro mlate prazne slamu.Gde može da ovaj serijal ne vaja??

jedino mi je žao ovo što dobri duh piše za Tatjanu,ali hebi ga,bolje mi je i to nego da se maltretiram sa engleskim.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/09/2019 : 15:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
cudo da se ovaj anto nije javio ranije
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 23/09/2019 : 19:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Prva knjiga i druga mi beše dobre, međutim već u trećoj sam počeo ozbiljno da se "ladim" za celu priču i do kraja pete već me apsolutno nije interesovalo šta će da se desi već sam čitao po inerciji.

Tamo gde su i bile neke prednosti u tom preskakanju likova u prve dve knjige kasnije se pokazalo kao balast ukupnoj priči. Takođe i oni neki likovi koji su mogli da mi budu simpatični su izgubili svoj draž do kraja. Možda da je forma celokupnog dela bila nešto drugačija bi to i izgledalo bolje, ovako sa krajem izgleda to poput dobrih serija koje što više se bliži kraj budu sve otrcanije i sa sve gorim zapletom.

Veoma na kraju osrednje po meni 3/5.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/12/2019 : 03:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Unngenant

Prva knjiga i druga mi beše dobre, međutim već u trećoj sam počeo ozbiljno da se "ladim" za celu priču i do kraja pete već me apsolutno nije interesovalo šta će da se desi već sam čitao po inerciji.



Pre svega ovo. Nazalost. Mada cu sigurno pokusat jos jednom, samo Bog zna kada.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 27/01/2021 : 16:40:41  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
3.knjiga

Nakon male pauze od ovog serijala, odlučio sam se ponovno uhvatiti ukoštac s ovim. Ni ova knjiga se ne ustručava u brutalnim i pomalo šokantnim prizorima, akcija je isto tako u obilnim količinama, ali ima iste boljke kao i prethodne knjige.
Prije svega zavlačenje radnje i otezanje s nekim pravim i konkretnim napretkom u radnji je opet evidentna. Sada kad je pređena polovica serijala teško je uopće zamisliti kakav to mora biti megagenijalni i komplicirani zaplet i zavjera iza svega da Azzarello toliko to skriva.
Neki storylineovi su manje zanimljivi, ali to je olakotna okolnost kad je u pitanju serijal s više likova. Katkad su sporedne priče bolje od one o Trustu i Minutašima, te je bilo dobro kad se odahnulo od glavne radnje o obiteljima i silnim preokretima. Je li to dobra stvar za ugled stripa ili ne, teško je prosuditi.
Rissov dizajn je ono što drži 100 metaka dobrano iznad stripovskog prosjeka, njegovo kadriranje je izuzetno dobro, odabir boja i crtež isto tako na zavidnom nivou.

Kad se sve zbroji i dalje je intrigantan serijal, ima dobrih linija i teških priča, osjeti se pedantnost u scenariju, ali ne prestaje iritirati sa zavlačenjem. Nastavljam s čitanjem ovoga, ali ne znam hoće li na kraju ispasti kao hladan tuš kad se sve karte otkriju ili će se isplatiti. Zbog preostalih kvaliteta i dobrog opsega radnje i likova u serijalu ipak ću za ocjenu progledati kroz prste i dati solidnih 4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/01/2021 : 17:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Prema opisu ne bih baš zaključio da daješ 4/5 ali dobro.

Odmori sad malo opet prije četvrte knjige, jer tek u njoj ta priča sa Minutašima i Trustom postane pravi smor. Dijalozi se vrte ukrug, ukrug, ukrug, dok ti se ne zavrti. "Mi smo Minutaši i radimo za Trust. Ali mi radimo za Gravesa. Ali Graves isto radi za Trust. Ali Graves radi samo za sebe. Ali mi smo Minutaši i radimo za Trust. Ali Graves bla bla bla..."

Pa rečenice koje počinju u jednoj sceni, a završe u drugoj, je li mora ta fora biti baš na svakoj drugoj stranici Azzarello Briane? Pa onda nedovršene rečenice gdje ovi nešto mumljaju i obavezno završe sa psovkom progutanih samoglasnika, pa nisi siguran voza li te prijevod ili scenarist.

Ostala mi je još peta knjiga, prožvakat ću i nju, šta ću kad sam stigao dovdje.
Go to Top of Page

nonchalant
New Member



160 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 27/01/2021 : 17:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send nonchalant a Private Message  Reply with Quote
Kad tačno kreće taj pad u kvalitetu serijala?
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 27/01/2021 : 18:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Prema opisu ne bih baš zaključio da daješ 4/5 ali dobro.


Istina da ne zvuci tako, ali Risso ovo dize s trojke i neke osrednjosti, jednostavno mi se tako stilski svidio.

A prica je dvosjekli mac. Ima ovih standalone prica koje su izuzetno zanimljive, ustvari toliko dobre da bi najrade da zanemari glavnu radnju i sve te urote i samo objavi 5 knjiga nasumicnih pojedinacnih slucajeva.

Nije ni to s Trustom toliko lose, ali toliko ga petlja, a nemam dojam da cu dobiti neku satisfakciju od toga na kraju.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/01/2021 : 19:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nonchalant

Kad tačno kreće taj pad u kvalitetu serijala?


u šestoj fibrinoj knjizi

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/01/2021 : 19:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ne zbunjuj ljude zloćo :)

Možda ne bih to nazvao padom kvalitete, prije neispunjenim potencijalom.

U početku obećava, onda počne obećavati nešto skroz drugo, no i dalje ima potencijala. Međutim taj potencijal se razvije prilično slabašno. Na kraju četvrte knjige imam dojam da besciljno lovi vlastiti rep, pokušavajući to zamaskirati najjeftinijim trikom: pretjeranim nasiljem. Raportiram kad pročitam zadnju knjigu.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/01/2021 : 19:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by nonchalant

Kad tačno kreće taj pad u kvalitetu serijala?


u šestoj fibrinoj knjizi




Jack the Black.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 12/07/2021 : 23:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
4.knjiga

I idemo još malo u Azzarelovu petlju i struju svijesti i pokušaje kako napraviti priču veću od svega.
Priznat ću da je moje poznavanje serijala podosta isparilo uslijed silnih plot twistova i nejasnih odnosa među likovima, ali ovaj serijal se uvijek mogao izvući na svoje side plotove i jedinstveni ugođaj.
Ekspozicija, kadriranje i kolor su i dalje ovdje na visokoj razini i Risso isporučuje svoj dio posla.
Priča i svi ovi zapleti bi možda bili dobri da nisu na preko 500 stranica, nego skresani za jedno 100-200 str. Previše promjena strana i vrćenja u krug, ali opet i to je odrađeno sa stilom pa izaziva taj neki mazohizam da se čita dalje.
Neki likovi dobiju ovdje svojih 5 minuta slave i neki su dosta dobro okarakterizirani. Žao mi je da glavni zaplet koji opet nije do kraja postavljen (valjda će biti u 5.knjizi konačno) i koji ne drži koncentraciju nekako kvari užitak čitanja jer ima tu elemenata za stvarno kvalitetan krimi serijal.
Da se razumijemo, nije ovo loš serijal, samo je problematično kad glavni zaplet je najslabiji dio stripa. Inače bez toga sasvim zadovoljan pročitanim do sada.
Nabavit će se i 5.knjiga i možda na neko ponovljeno čitanje bez ovolikih pauza i manje prostora za zaborav ovo bude još i bolji serijal. Ali bojim se da je prošla šansa da ovo prozovem vrhunskim serijalom.
3.5/5

I sell the fact that I can't be bought

Edited by - don_draper on 12/07/2021 23:13:20
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 30/07/2021 : 21:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
I konačno sam se nekako dočepao kraja!
Nažalost, sami kraj nije popravio manjakvosti ovog serijala, dapače malo ih je i produbio.
Azzarello je svoj intrigantan koncept provozao kroz stotine zapleta, perspektiva i likova da bi na kraju sve ispao jedan nejasan miks svega, ali ovdje je ispalo "puno baba kilavo dijete".
Glavna radnja i pomalo nagli završetak su mi došli kao hladan udarac nakon što sam prešao cca 2000 stranica i više ovoga. Ostao je gorak okus u ustima jer suštinski nema nikakvog wow factora, nikakve ingenioznosti i dosta je pokvaren zbog prethodnih promašaja.
Ono što drži ovu knjigu (a i ostatak serijala) su:
Rissov crtež i kadriranje, jednostavno visokokvalitetno
Side plotovi u kojima poniremo dublje u zamršeni svijet likova i njihovih konflikata i nevolja u životu. Tu ih je Azzarelo dobro istestirao i provukao, ali kad krene o Trustu i Minutašima, onda je to već malo lošije.
Sve u svemu, osrednji zadnji dio, ima svojih momenata, ali budući da dojam uvelike ovisi o mlakom završetku, ipak je jasan iz gore napisanog moj konačni dojam.
5.knjizi na mišiće 3/5
Serijal u konačnici neću ocjenjivati. Neke stvari su me vukle na daljnje i čitanje i ima nekih specifičnosti koje su mi bile sjajne, ali ponavljam da je glavni zaplet bio ispod nekog standarda. Šteta. Ali kad se to ogoli, ostaje zanimljiv moralno zamršen strip.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 10/09/2021 : 11:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec


U početku obećava, onda počne obećavati nešto skroz drugo, no i dalje ima potencijala. Međutim taj potencijal se razvije prilično slabašno. Na kraju četvrte knjige imam dojam da besciljno lovi vlastiti rep, pokušavajući to zamaskirati najjeftinijim trikom: pretjeranim nasiljem. Raportiram kad pročitam zadnju knjigu.



Nisam raportirao nakon kompletiranja cijelog serijala, a obećao sam.
Nemam što dodati, gornji citat odlično opisuje moj kompletni dojam.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39118 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/05/2023 : 19:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Upravo procitao ceo serijal. Nikad ranije nisam otvorio ovo. Pa vrhunska prica.. Ovo je pod moranjem za kolekciju..
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000